Join Today
+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 23 od 23
    Forum Admin
    Datum registracije
    Jan 2007
    Mobitel
    S7 Edge, Xperia X Compact
    Operater
    bonbon, Vip
    Godina
    24
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Cool Predstavljanje Cafe Mobil članova

Aloha!

Dobih ideju otvoriti temu gdje bi svaki član foruma (i novi i stari) mogao reći riječ-dvije o sebi. Od novog člana koji je registrirao svoje username ovdje, pa do veterana koji su ovdje doslovno desetljećima, svi ovdje mogu slobodno pitati, istraživati, naučiti, pa i podijeliti znanje i iskustvo jedni sa drugima.

Znam da je nekima ovo prvi forum, ili ih je pomalo sram napisati prvi post. Poznat mi je taj osjećaj i htio bh da probijanje leda ipak prođe u nekom malo opuštenijem tonu. Ne tražimo povijest bolest niti OIB , doslovno tko ste, zašto ste ovdje, neke zanimljivosti (npr. interesi, koji mob imate, kako ste čuli za nas itd.).

Primjerice, ja sam Mario, tu sam jer me zanima tehnologija od kompova, mobova, razno raznih gadgeta, volim čitati recenzije i pomoći ako znam i umijem. Tu sam krenuo još dok sam tražio gdje da kupim kabel za Siemens CF75 i gdje mi je član @Sljaka dao odgovor. Kad se sjetim da je to bilo pred više od 10 godina, skužim kak vrijeme brzo leti

Eto, nadam se da i neki ovdje imaju sličnu priču, ili će ju tek imati

LuDi LiČaNiN
    Datum registracije
    Sep 2006
    Mobitel
    Moto G
    Operater
    Bonbon
    Godina
    32
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Čini mi se da je forum ranije živio punim plucima, sada samo par postova osvane dnevno. Kad je izgubio podforum Oglasnik od tada je krenulo osipavanje. Slobodno recite ako sam u krivu. Ime: Željko
    Dob: 33
    Ličanin s adresom u Zagrebu.

Desetljeće ovdje na forumu.

Poslano sa mog Redmi 3S koristeći Tapatalk
    ....

Najčlan 2009.
    Datum registracije
    Oct 2006
    Mobitel
    LG G4
    Operater
    Tomato
    Godina
    24
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jurica, počeo od pitanja oko Motorole V360 i K800 pa se polako smirio s moddanjem i postanjem.
    No, svejedno me zanimaju mobiteli i tehnologija. Sve što se da rastaviti i sastaviti.
    Sad kad razmislim kad sam se registrirao- tad se podrazumijevalo da je OS XP

Trenutno sam na LG G4 i s jedne strane se nadam da će opet crknuti da imam razlog uzeti nešto drugo, a s druge da će raditi savršeno
    ˙ɐsıdoʞnɹ ƃoʌs ǝɾuɐʇıɔ oʇ ǝɾ ouɔıqo -ɐƃoʞ olıq po ıɾloq ǝɾ nɯǝɔ n oʇsǝu ɐɯı ʞǝɾʌoɔ ıʞɐʌs

lijevo smetalo
    Datum registracije
    Jan 2010
    Mobitel
    Mi4 W10M | Ativ S
    Operater
    Bonbon
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Moje ime je Josip, a ovaj forum je skoro kao moja omiljena platforma - mrtav.

Registrirah se na ovaj forum 2010. tražeći preporuku za novi mobitel s nickom jokaos. Izabrana je Nokia 5630 s kojom sam otkrio čari smartphone. Nakon nje sam nastavio s Windows uređajima koje koristim i danas. Nekolicinu članstva sad uglavnom srećem po drugim forumima.

Zanimanje za WP-om me dovelo do toga da sam sad developer, a zbilja ne znam na koju ću platformu poslije W10M.(@georgy nadam se da Lila ovo neće pročitati )

Forum Admin
    Datum registracije
    Nov 2004
    Mobitel
    DynaTAC 8000X
    Godina
    35
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao lika091 Pregledaj post
    Kad je izgubio podforum Oglasnik od tada je krenulo osipavanje. Slobodno recite ako sam u krivu.
    Nisi u krivu, ali gašenje Oglasnika je samo jedan od razloga zbog kojeg je aktivnost forumaša splasnula...

Too old for this Sh**!!!
    Datum registracije
    Nov 2002
    Mobitel
    Galaxy S7/N5510 & E51
    Operater
    VIP / Tomato :)
    Godina
    30
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bivši Eminem na raportu ...

Josip, ulazim u 30-u , član od ranih dana foruma (preko 15 godina) , Slavonija (Sl.Brod) ali za mjesec dana adresa je Stuttgart, Njemačka.

Inače saznao za forum iz kopije jedne stranice starog Mobila (kopija je bila one melodije za Nokia telefone ). Rekoh idem vidjet što tu ima, i ostao, i dan danas se sjećam svoje prve teme - "Nokia 3310 - star ali prava" . Postao mod jer sam svakodnevno vjesio na forumu (oh kako se sjećam čekanja večeri i 19h da pokrenem svoj 56k modem i spojim se preko Carneta ) .

U svakom slučaju ostao, i ostat ću član i moderator dok god je ovog foruma.
    ..::>>> Just a little smile can give you more than a money :) <<<::..

Forum Admin
    Datum registracije
    Jan 2007
    Mobitel
    S7 Edge, Xperia X Compact
    Operater
    bonbon, Vip
    Godina
    24
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Čini mi se da je forum ranije živio punim plucima, sada samo par postova osvane dnevno. Kad je izgubio podforum Oglasnik od tada je krenulo osipavanje. Slobodno recite ako sam u krivu. Ime: Željko

Hvala na komentaru, to je ono kaj i želim čuti, vidjeti na koji način da se poveća aktivnost foruma i vidi koliko mozemo biti uspješni u tome. Oglasnik je bio dobra ideja sa pomalo lošom implementacijom, i definitivno bih volio vidjeti gdje su bile greške i kako ih ispraviti u budućnosti. Ne obećavam ništa, ali mogu reći da se radi na nekim promjenama ovdje

Svježe registriran
    Datum registracije
    Jul 2017
    Mobitel
    SAMSUNG S5 NEO
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Admir
    Kranj Slovenija
    33 Godine
    na forum sam dosao rešavajući probleme oko svog Beckera Z201 okome ću i temu postaviti.
    Lep pozdrav svima

Windows Mobile
    Datum registracije
    Jan 2009
    Mobitel
    Lumia 950xl,Symbian
    Operater
    T-mob,Vip,Tele2,Bon.
    Godina
    51
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zeljko u 52oj god . Clan sam bil od 2004 ili 2005 ali sam imal zdravstvene probleme i potepel sam svoje profil podatke tako sam se ponovo 2009 regal.Mene osobno nisu zanimali oglasi niti sam ih koristil. Caffe mobil mi je bil osobito zanimljiv dok je sam Casopis jos izlazil.
    Kako je Android zavladao trzistem sve mi je i oko mobitela postalo manje interesantno postalo. Istina koristim Android ali jedan od razloga je kaj su se prestale podrzavati aplikacije za Symbian i Windows mobile osobito kako vise na doticnim platformama nije moguce Email koristiti pa cak ni vremenske prognoze.
    Nur Fair nicht mehr und nicht weniger.
    Symbian & Windows Mobile

very old s-mod
    Datum registracije
    Nov 2002
    Mobitel
    Vidi gore i još neki HTC
    Operater
    samo ne VIP
    Godina
    54
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Na Symbianu i Windows mobile-u je moguće koristiti email kao i mnoge druge aplikacije. Zapravo koliko je meni poznato problem je, od 1.1.2017., jedino sa Viberom i Whatsupp-om.
    In vino veritas !
    Omnia mea mecum porto !
    Alea iacta est !

Windows Mobile
    Datum registracije
    Jan 2009
    Mobitel
    Lumia 950xl,Symbian
    Operater
    T-mob,Vip,Tele2,Bon.
    Godina
    51
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao Sljaka Pregledaj post
    Na Symbianu i Windows mobile-u je moguće koristiti email kao i mnoge druge aplikacije. Zapravo koliko je meni poznato problem je, od 1.1.2017., jedino sa Viberom i Whatsupp-om.
    Sljaka nemoj pisati dezinformacije i ono kaj nisi provjerio,ako kažem da na symbianu i WM email ne radi onda ne radi. Samo na par zadnjih symbian Nokia sa belle sustavom email još radi ali je nemoguće napraviti novi email račun.
    Nur Fair nicht mehr und nicht weniger.
    Symbian & Windows Mobile

Super-forumaš
    Datum registracije
    Nov 2005
    Operater
    Tele2
    Godina
    29
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

U pravu si po pitanju oglasnika. nažalost od tada je forum prestalo dosta ljudi posjećivati

iskreno ne vidim razloga zašto se ne bi otvorio podforum oglasnik ?

inače već sam dugo korisnik ovog foruma kao što vidite.

prije sam češće mijenjao mobitele, sad malo manje

Najforumaš 2013.
    Datum registracije
    Sep 2011
    Mobitel
    iOS, Symbian
    Operater
    VIP,bonbon,Tomato
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Moj pogled na mobilne komunikacije:
    2001. kupio svoj prvi mobitel - Nokia 3310, a od 2003. imam dva mobitela (simpa i vipme). Oba dva su bila 3310. I to je sve što se tiče mojih mobitela do 2008. Tada u firmi dobivam Nokiu sa Symbian operativnim sustavom i od tada je to operativni sustav koji odgovara mojim potrebama za SMS-anje i telefoniranje. Sada imam Nokiu E75. Već 4 godine mi je drugi mobitel iPhone kojeg ne koristim kao telefon već kao fotoaparat, video kameru, za satelitsku navigaciju, za čitanje meilova i surfanje... Kod iPhonea volim što uvijek imam najnoviji operativni sustav koji podržava sve aplikacije bez obzira na starost Hardwarea.

No, više od mobitela zanimale su me telekom kombinacije. Počeo sam 2001., a prava eksplozija zarade je uslijedila 2005. kada su operateri počeli davati kune na prepaid računu bez uvjeta nadoplate. Kupio stotine brojeva i svaki mjesec samo kontrolirao koliko mi tisuća e-kuna operateri šalju. Zakonom iz 2011. izjednačen je e-novac s gotovinom pa se moja višegodišnja investicija isplatila.

Ugovarati pretplatničke tarife započeo sam 2010. kada je T-mobile nudio najnoviji iPhone za 98 kn u tarifi od 0 kn, a jedino što se plaćala bila je radijska frekvencija. U naredno vrijeme (par godina) kupio 100 najskupljih mobitela i zaradio na njihovoj preprodaju, a da pretplate uopće nisam plaćao. Tražio sam na ovom forumu ima li još telekom korisnika poput mene, ali nakon mjeseci čitanja tuđih objava shvatio sam kako neinformirani "zagađuju" javni prostor ovog foruma sa svojim ne znanjem i svojim suženim pogledom na telekom prilike.

Moje uključenje na forum započeo sam u rujnu 2011. istovremeno s dva nicknamea: Ispravljach (kako bih ispravio neinformirane i neupućene) i Vjesnik pod kojim sam objavio svoju prvu temu: "Zadržavanje korisnika (customer retention)". Obzirom da su jedino u Vjesniku T-mobile i Vipnet učestalo objavljivali, kao oglase, uvjete ponude koje sam ja koristio = program zadržavanje korisnika. Tele2 je te oglase objavljivao u Sportskim novostima.

U svibnju 2014. ugovorio sam nekoliko najskupljih pretplata u T-mobile i kupio najskuplje mobitele. U lipnju 2014. sve ugasio bez plaćanja penala. I tu završio s pretplatama jer više nisu davali mobitele za ništa, niti su se mogle poništiti pretplate. Od tada je splasnuo i interes forumaša za ovaj forum iz razloga što na telekomunikacija su ponovno mogli zarađivati samo vješti pojedinci, ali ne i mase ljudi koje su na ovaj forum došle po savjet.

Nikad nisam otkrio jednu zanimljivu mogućnost zarade, ali sada kada je više nema navest ću da sam prebacio u bonbon mrežu na tisuće brojeva. Za svaki broj bonbon je nagrađivao s 20 kn, a moj trošak je bio 0 kn.

CFC
    Datum registracije
    Jun 2006
    Mobitel
    Xperia Z3
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao ispravljach Pregledaj post
    Nikad nisam otkrio jednu zanimljivu mogućnost zarade, ali sada kada je više nema navest ću da sam prebacio u bonbon mrežu na tisuće brojeva. Za svaki broj bonbon je nagrađivao s 20 kn, a moj trošak je bio 0 kn.
    Ovo se znalo odavno.
    Svojevremeno je i oglasnik bio pun bonbon "novaca" na prodaju.

very old s-mod
    Datum registracije
    Nov 2002
    Mobitel
    Vidi gore i još neki HTC
    Operater
    samo ne VIP
    Godina
    54
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao Author Pregledaj post
    Sljaka nemoj pisati dezinformacije i ono kaj nisi provjerio,ako kažem da na symbianu i WM email ne radi onda ne radi. Samo na par zadnjih symbian Nokia sa belle sustavom email još radi ali je nemoguće napraviti novi email račun.
    Hajde ti provjeri malo svoje tvrdnje. Ne radi ugrađeni email klijent, ali imaš drugih aplikacija koje možeš koristiti za email. POP3, IMAP i SMTP su otvoreni protokoli i nisu vezani ni uz jednu platformu. Na Symbianu probaj npr. Profimail. Istini za volju nije besplatan, ali uz malo više guglanja našla bi se i koja besplatna aplikacija.
    In vino veritas !
    Omnia mea mecum porto !
    Alea iacta est !

Forumaš sa iskustvom
    Datum registracije
    Jan 2015
    Mobitel
    Iphone 7 128Gb
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao ispravljach Pregledaj post
    iPhone kojeg ne koristim kao telefon već kao fotoaparat, video kameru, za satelitsku navigaciju, za čitanje meilova i surfanje... .
    Koju aplikaciju koristis za navigaciju na iphoneu? Navigon koji preferiram je oko 600 kn.
    Iphone 7 black 128 Gb
    Ipad Air 2 Wifi 32 Gb

Najforumaš 2013.
    Datum registracije
    Sep 2011
    Mobitel
    iOS, Symbian
    Operater
    VIP,bonbon,Tomato
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Google Maps
    Zbog:
    1. Google view
    2. Radi i bez mreže
    3. Odgovara mi grafika i glas

Svježe registriran
    Datum registracije
    Jul 2017
    Mobitel
    iPhone
    Operater
    VIP
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pozdrav svima!
    Dugo pratim forum i puno mi je pomogao sa navigacijskim sustavima.
    Registrirao sam se pa se nadam da ću moći pomoći oko prvenstveno IGO navigacijskih sustava.
    IGO mi je najdraži i najviše njega koristim.

Forumaš sa iskustvom
    Datum registracije
    Jan 2015
    Mobitel
    Iphone 7 128Gb
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ja sam se registrirao neznam uopce zato sto volim prkati po mobitelima.
    Iphone 7 black 128 Gb
    Ipad Air 2 Wifi 32 Gb

Svježe registriran
    Datum registracije
    Aug 2017
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ovaj forum je poseban i do sada mi je puno pomogao. Registrovao sam se jer naravno pruža mnogo više mogućnosti a I pomoći.

Svježe registriran
    Datum registracije
    Aug 2017
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zdravo moje ime je Alex, došao sam ovdje jer sam u potrazi za materijalom koji sam našao ovdje. Žao nam je, ali ja ne znam svoj jezik, ali ja sam sretan što sam ovdje i nadam se sprijateljiti sa svima vama.
    Hobiji: Hackintosh-Vjetar-Linux, OSX -Navigation -game- TV serija -anime-softver.
    Jezik: Talijanski - Engleski
    Sport: Ju-jitsu-CrossFit

Super-forumaš
    Datum registracije
    Nov 2005
    Operater
    Tele2
    Godina
    29
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao ETZ Pregledaj post
    Zdravo moje ime je Alex, došao sam ovdje jer sam u potrazi za materijalom koji sam našao ovdje. Žao nam je, ali ja ne znam svoj jezik, ali ja sam sretan što sam ovdje i nadam se sprijateljiti sa svima vama.
    Hobiji: Hackintosh-Vjetar-Linux, OSX -Navigation -game- TV serija -anime-softver.
    Jezik: Talijanski - Engleski
    Sport: Ju-jitsu-CrossFit
    žao mi je što ne znaš svoj jezik

Forumaš sa iskustvom
    Datum registracije
    Jan 2015
    Mobitel
    Iphone 7 128Gb
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)