Join Today
+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13
    Moderator
    Datum registracije
    Dec 2006
    Mobitel
    Samsung Galaxy S4
    Operater
    Vip
    Godina
    31
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Samsung Galaxy S6 EDGE se blesira

Pozdrav!
    Kolega donio S6 Edge jer kao neće da se upali. Poskidah sa Sammobilea nekoliko romova za konkretan model (SM-G925F) i reko otrest ću ga s Odinom. Neće niti jedan da prođe jer prdne na HIDDEN. Iskopao sam po forumima da iz .md5 filea maknem hidden.img ali ne pali. Naknadno flashanje samo tog imagea ne pali. Nekad i prođe ali mob ne boota. Žmirka ledica i vrti se Samsung logo al đaba... Pokušao sa i sa Smart switch aplikacijom s kompa i odvrti sve do kraja i opet bootloop. Onda sam skinuo starijih romova (Lolipop) ali isto Odin prdne na Hidden... Reko idem još jednom preko smart switch i prošlo... Mob se digo i radi i ja sretan. Radio mi je cijeli dan u "leru" i nisam pretjerano prčkao po njemu. Dam ga njemu i sutra kaže da se desilo opet isto... Sad mi ga donio i nekako sam se dokoprcao u recovery i otreso reset i format cache i digao se opet. Ulogirao se na market.skinuo fejs,messenger,viber,malo slikavao i maltretirao ga i sve 5. Reko idem skinut Antutu i malo ga pravo izmučit i bogami sam mu dao papra. Vrtio mi je 3D i svirao i najednom zapelo,muzika trza,slika se smrzla i tako stoji. Ugasim ga na silu i upalim i opet radi. Opet benchmark i opet prdne. Palim opet i sad se sam gasi svako malo bez da ga diram. Sad se je trenutno smirio i radi al opet će prdnut... Jel ovo nešto hardverski ili koji qrac?

ljudožder
    Datum registracije
    Aug 2005
    Mobitel
    Le Max 2,OP3
    Operater
    bonbon
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    To je matična vjerojatno...slično mi se događalo sa Galaxy S3 Mini nedavno....

Moderator
    Datum registracije
    Dec 2006
    Mobitel
    Samsung Galaxy S4
    Operater
    Vip
    Godina
    31
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    S3 mini najvise a i dosta ostalih mini samsunga je imalo te simptome ali S3 mini posebno. Grijali su se i gasili i napuhivala se baterija i zbog nje je prakticki to sve bilo...

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Forumaš sa iskustvom
    Datum registracije
    Jan 2015
    Mobitel
    Iphone 7
    Operater
    Vip
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    stavi mu custom kernel i smanji frekvenciju procesora i nek tak vozi..
    Iphone 7 black 128 Gb
    Ipad Air 2 Wifi 32 Gb

Moderator
    Datum registracije
    Dec 2006
    Mobitel
    Samsung Galaxy S4
    Operater
    Vip
    Godina
    31
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uh... Tko ce sad kopat....

Forum Admin
    Datum registracije
    Jan 2007
    Mobitel
    S7 Edge, Xperia X Compact
    Operater
    bonbon, Vip
    Godina
    24
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne slušaj imarta, nema pojma kaj priča.

Uglavnom, isti problem sam imao i ja sa S6 Edge, nosio ga na servis gdje gdje su promijenili matičnu. Navodno je određena serija imala problem sa matičnima, tak da nije software u pitanju nego hardware-

Forumaš sa iskustvom
    Datum registracije
    Jan 2015
    Mobitel
    Iphone 7
    Operater
    Vip
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mario nekad smo bili dobri a sad si postao bahat prema meni. ako se smrzvao na max opterećenju onda se problem da riješiti underclockom, ili si to zaboravio ili nikad to nisi radio, nego samo u servis.. ali nemoj se diskreditirati ovakvim izjavama.. spuštaš se i ispod svog nivoa..

reći nekome da nema pojma je ok ako nikad nije vidio mobitel.. a koliko sam mobitela vidio, flashao i rastavio, mogao si prešutjeti to, jel tako?

"nosi u servis" je najćešći savjet NEZNALICA
    Iphone 7 black 128 Gb
    Ipad Air 2 Wifi 32 Gb

Forum Admin
    Datum registracije
    Jan 2007
    Mobitel
    Operater
    bonbon, Vip
    Godina
    24
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pa zato jer nema to veze sa frekvencijom proca, nema veze sa pregrijavanjem, nema veze sa custom ROM-om.
    Stvar je u tome da, ako je driver na kompu ispravno instaliran, ako Odin prepoznaje mob, ako flashanje krene a stane na HIDDEN particiji, onda jedino može značiti da je ROM (as, fizički ROM) otišao kvragu, ili da je matična krepala.

Imao sam ja konkretno taj model, imao sam upravo takav isti problem, poznajem nekoliko ljudi sa potpuno istim problemom i jedino rješenje je da zamijeniš matičnu na kojoj je greška, izgleda serijska.
    Sama činjenica da mobitel ne radi po tvorničkim karakteristikama, i da je potreban 3rd party workaround da mobitel uopće boot-a, navodi da je problem hardverske prirode.

Nemoj zato molim te prozivati mene jer ti si onaj koji je ovdje izvalio glupost. Uostalom, da je problem vezan uz proc, vjerojatnija je šansa da bi undervolt prije pomogao nego underclock.

Čim su mi popravili mob, prodao sam ga sa godinu i pol garancije da nemam problema više za svaki slučaj. Jest da sam se zajebo kaj sam uzeo gore smeće od toga al kaj sad

ljudožder
    Datum registracije
    Aug 2005
    Mobitel
    Le Max 2,OP3
    Operater
    bonbon
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sličan problem bio je i na OP3 na Bug forumu.mob se gasio,smrzavao i čudno radio.kontaktirao je support i uz njihovu pomoć su sve probali.custom kernel,vratit na 6.0.1,undervolt.ništa nije pomoglo.mob je poslan na servis,detektiran je kvar matične koja je zamjenjena i mob radi bez greške...
    već sam spomenuo S3 mini sa sličnim problemom i isto se radilo o matičnoj ploči....

Moderator
    Datum registracije
    Dec 2006
    Mobitel
    Samsung Galaxy S4
    Operater
    Vip
    Godina
    31
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uspio sam s nekim Goldy romom s xda pokrenut mob. Knox je okinuo al ko ge hebe. Mob u leru radi dobro ko i sa stockom ali kad ga malo ugazim,prdne. S customom mi je prošao prvi benchmark s antutu pa sam napravio reboot i opet benchmark i onda je prdnuo. Pali smart switch,back to stock i vratio ga gazdi uz sumlju na ploču ili moožda bateriju. Bio sam mu uzeo 100kn i sad sam mu ih vratio. Ni hvala. Nema veze. Pokušaji s brisanjem hidden.img is stocka ili naknadno flashanje istog ne pali kako se savjetuje po forumima na netu pa da znate.
    Btw,Mario,smiri malo,nemojmo se kačit.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

Forum Admin
    Datum registracije
    Jan 2007
    Mobitel
    Operater
    bonbon, Vip
    Godina
    24
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    OK, ispričavam se @imart -u, izgleda da je stres sa posla malo proradio i proširil se po forumu.

Moderator
    Datum registracije
    Dec 2006
    Mobitel
    Samsung Galaxy S4
    Operater
    Vip
    Godina
    31
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bila je plaća i meni i tebi.

Forumaš
    Datum registracije
    May 2017
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    = Citat = Izvorno postao Vepar Pregledaj post
    sličan problem bio je i na OP3 na Bug forumu.mob se gasio,smrzavao i čudno radio.kontaktirao je support i uz njihovu pomoć su sve probali.custom kernel,vratit na 6.0.1,undervolt.ništa nije pomoglo.mob je poslan na servis,detektiran je kvar matične koja je zamjenjena i mob radi bez greške...
    već sam spomenuo S3 mini sa sličnim problemom i isto se radilo o matičnoj ploči....
    I ja sam imao takav problem, isto je bio kvar matične

+ Odgovori na temu

Slične teme

1. Odgovora: 9
    Posljednji post: 11-09-2016, 19:09
  2. Galaxy S6 Edge+
    By Inovator in forum Samsung
    Odgovora: 59
    Posljednji post: 13-03-2016, 16:51
  3. Odgovora: 13
    Posljednji post: 16-01-2015, 20:49
  4. Samsung Galaxy S6 Edge....glasine,info