Join Today

User Tag List

+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10
    ( ͡° ͜ʖ ͡ °) Postignuća:
    SocialYour first GroupVeteranTagger First ClassOverdrive

Datum registracije
    Jan 2007
    Mobitel
    S7 Edge, Xperia X Compact
    Operater
    bonbon, Vip
    Godina
    24
    Bodovi: 34.901, Nivo: 45
    Ukupna aktivnost: 100,0%
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post I.Onik W1051 10" Windows 10 tablet – mini recenzija

Prošli sam tjedan na akciji u Linksu uzeo Windows tablet. U pitanju je proizvođač imena I.Onik, model je W1051. Iako mi realno tablet nije bio toliko potreban, cijena od 800kn mi se činila kao prilično dobar deal s obzirom da je u pitanju tablet sa sljedećim specifikacijama:
    - Procesor: Intel Atom Z5 8300 (4 jezgre na 1.8GHz)
    - RAM: 2 GB DDR3L RAM
    - Ekran: 10.1“, rezolucije 1280x800, IPS matrica
    - Pohrana: 32GB integrirane memorije + utor za microSD karticu kapaciteta do 64GB
    - Odvojiva tipkovnica u paketu
    - Baterija: Kapacitet od 5800mAh, autonomija rada do 10 sati
    - Punjenje: preko posebnog adaptera i utora (izgledom sličan velikim okruglim konektorom kao što su Nokie imale) ili preko microUSB-a
    - Konektori: microUSB, običan USB 3.0, microHDMI, 3.5mm utor za slušalice
    - Kamera: 5MPX zadnja, 2MPX prednja

Link:
    http://www.i-onik.de/en/node/212

10 inča 2-u-1 uređaj sa original Windows operacijskim sustavom sa 2 godine garancije za 800kn? Čini se kao super ponuda. Međutim, postoji jedna kvaka – proizvođač tableta (I.Onik) je otišao u stečaj, te nema službene podrške za tablet. Driveri su maknuti sa stranica, novi uređaji više nisu u proizvodnji. Garancija je zato jako bitan faktor jer bar znam da će Links trpiti udarac umjesto mene.

Unboxing

Dvije kutije - u jednoj se nalazi tablet, u drugoj tipkovnica. Kvaliteta pakiranja je dobra, a otvaranje je prilično lagano.

Prvo sam raspakirao tipkovnicu:

Osjećaj pod prstima je prilično dobar, površina je mat crna, pomalo baršunastog osjećaja. Podsjeća me na moj vječno voljeni Thinkpad x220, iako nije na toj razini kvalitete.

Tipkovnica ima hrvatska slova, same tipke su gumenaste i nisu baš najugodnije iskustvo tipkanja, raspored je drugačiji od normalne desktop tipkovnice pa je potrebno neko vrijeme navike. Touchpad je dobar, iznenađujuće precizan ali sa dosta velikom pozitivnom akceleracijom u slučaju bržih pokreta. Meni osobno bolji od najjeftinijih touchpadova na osnovnim laptopima, ali preferiram miš.
    Na vrhu tipkovnice nalazi se utor i konektori za spajanje tableta.
    Touchpad je mat, prilično gladak sa integriranim tipkama. Tipke su loše, većina touchpada reagira na lijevi klik, dok desni klik funkcionira samo ako pritisnem skoro pa ugao desnog dijela.

Sam tabllet zaštićen je spužvom i finom folijom tako da ne vjerujem da je moguće neko veće oštećenje prilikom dostave.

Oprema koja dolazi uz tablet je dobra.

U paketu dolaze - USB-microUSB kabel, adapter za struju, slušalice i OTG kabel (kabel s kojim je moguće spojiti USB uređaje na microUSB adapter, koristan i npr. kod smartphone-ova).

Tablet, u golom izdanju:

Sam tablet nije loše izrade, prije nekoliko godina bih bio iznenađen kako je dobro napravljen s obzirom na cijenu ali prošlo mi je kroz ruke dovoljno jefitinih Windows tableta tako da mi je to postala normalna stvar.

Stražnja strana sadrži kameru, logo tvrtke, kao i objašnjenje za svaki utor koji se nalazi na bočnoj stranici:

Jako sam zadovoljan količinom utora, posebice time kaj je običan USB konektor na samom tabletu umjesto u tipkovnici, kao što je slučaj u većini takvih tableta. Na ovaj način moguće je spojiti do dva USB uređaja na tablet, jedan preko USB utora, a drugi u microUSB utor preko OTG kabla. Jako korisna stvar jer namjena tableta je za gledanje Netflixa u vlaku/avionu/busu, ili sa USB sticka. Naravno, taj scenarij omogućuje spajanje USB hub-a kako bi onda mogao spojiti pravu tipkovnicu i miš, spojiti eksterni monitor sa microHDMI kablom, te mi još ostaje poseban utor za punjenje tako da na taj način mogu imati sposoban uređaj koji je prijenosan da stoji u torbi cijelo vrijeme.

Veličina ekrana je 10", ovako izgleda u usporedbi sa 2x 23" monitorima:

Iako je rezolucija dosta niska (1280x800), gustoća pixela je bolja nego na većini osnovnih laptopa koji na 15.6" imaju rezoluciju od 1366x768. Meni osobno je manje rezolucija u uređaju takve namjene prednost jer potrebno je manje napora za "guranje" tih pixela pa se grafički čip manje zagrijava, i baterija je zahvalnija na tome.

Prvo paljenje traje oko 10ak minuta, od postavljanja Windowsa do prikaza dekstopa.

Tablet dolazi sa prvom verzijom Windowsa 10 Home (Threshold 1, ili build 10240, ili verzija Windowsa koja je izašla u srpnju 2015. godine).

Ručno sam pokrenuo nadogradnju na posljednje Windows 10 Creators Update te sam nadogradio verziju na Pro jer imam key viška :D

Iako je količina RAM-a prilično mala za današnje vrijeme, 2GB su dovoljna za osnovne radnje. Istovremeno koristeći Edge, Office Word i slušanje Deezera dovoljno je ugodno da čovjek ne poludi. Nisam očekivao brzi uređaj, ali nije niti prespor.

Preporučujem da koristiti MS Edge sa uBlock Origin ekstenzijom. Osim što je browser puno bolji sa novim updejtom Windowsa, troši mi manje baterije nego Chrome te je skrolanje puno glađe.

Kameru, performanse u igranju, i ostale stvari koje nisam spomenuo ovdje nisam testirao jer ih ne koristim, no komentirajte i bacite mišljenja kako bih testirao i te segmente tableta.

Ukratko, s obzirom na cijenu dobio sam puno tableta, puno tipkovnice, originalne Windowse i dobru bateriju, uz rizik da ću dobiti drugi tablet ako ovaj krepa :D

Također, kroz nekoliko dana ću uploadati drivere sa Tableta jer nadogradnja Windowsa (ili nadogradnja drivera za touch) rezultira problematičnim radom toucha (neprepoznavanje dodira, ili registriranje dodira na drugom kraju ekrana). Opekao sam se na prijašnjem tabletu sa driverima (zbog čega imam super tablet koji je gotovo beskoristan) jer sam napravio nadogradnju bez backupa drivera.

Za one koji ne vjeruju svemu kaj skidaju na netu, preporučujem korištenje DoubleDriver aplikacije kako bi sami napravili backup drivera tako da u slučaju čiste instalacije Windowsa, ili nadogradnje, imate mogućnost popraviti sranje ako se dogodi.

Ako je netko kupio tablet slobodno neka podijeli tips&tricks kao i svoje mišljenje!

(napomena: uređaj je kupljen osobno i recenzija nije ni na koji način sponzorirana)

Update 26.4.2017.

Igranje

Nakon nekoliko dana korištenja, kad su stvari sjele na mjesto (sve aplikacije update-ane, instalran posljednji Cumulative Update (10563.250), indexing i Superfetch gotovi) performanse su dobre. Ne očekujem čuda niti da bude u rangu sa mojim stolnim kompom, čak i Thinkpadom (ipak ima SSD, i5 i 16GB RAM-a :D ) ali za jednostavno browsanje, Netflix, radi ok.

Posjedujem dvije verzije Minecrafta, običnu verziju i Windows 10 verziju. Instalirao sam obje verzije tak da mogu usporediti kako koja radi. Windows 10 verzija je zapravo Pocket edition, ali imam veliku većinu stvari ko obična verzija, a namjenjena je za mobitele/tablete/slabije kompove.

Windows 10 verzija radi dobro, većinu vremena imam 60 fps-ova i ugodno je za igrati (jer Intelov Z8300 ima dosta jaču grafičku od Z3735) jer 1280x800 rezolucija nije teška za gurati. Međutim, ako se smanji antialiasing sa 4 na 2, ili na off, onda cijelo vrijeme ima 60 fps-ova.
    Također, tuch kontrole su nativne pa je moguće igrati Minecraft i bez tipkovnice i miša/touchpada. Kod dodira ekrana prstom u igri se automatski pojave on-screen kontrole.
    Osobno bih preporučio ovu verziju, osim ako su modovi bitni. U tom slučaju jedino preostaje obična verzija.

S druge strane, obična verzija je bila malo zeznutija. Win10 verzija je veličine ~120MB, dok obična verzija traži više no duplo prostora. Instalacija je potrajala 3-4 minute no nakon toga sam uspio pokrenuti i običnu, Java verziju Minecrafta.
    Java verzija dosta lošije radi (niš drugo nit nemreš očekivati od Jave generalno :D ), treba nekoliko minuta da dođe sebi i da učita svijet. Kad se sve učita (i kad se smanji grafika, ali ne i rezolucija) onda je igra igriva i radi na 35-45 fps-ova, sa tu i tamo trzajem kad učitava novi dio svijeta. Uglavnom igrivo je i nije tak loše iskustvo, ali ne treba očekivati čuda. Vjerujem da bi neki mod kao npr. Optifine pomogao jako puno oko fps-a.

Kod igranja osjeti se toplina u gornjem lijevom uglu tableta, ali ne smeta kod držanja i nije neugodno. temperatura procesora/grafičke prema GPU-Z dosegla je 79 stupnjeva, kaj je ok s obzirom da na Intelovoj stranici piše da proc može raditi do 90 stupnjeva prije throtllanja.

Generalne performanse

Performanse u korištenju u odnosu na neki Z3735F nisam uočio. Vjerujem da je u pitanju relativno spora eMMC interna memorija, mislim da zbog nje generalno navigacija Windowsima i aplikacijama nije toliko bolja koliko sam možda i očekivao. Kad se stvari učitaju u RAM osjeti se da su performanse bolje (kod učitavanja web stranica, igranja, učitavanja videa itd.) te mi se čini da je i potrošnja energije, kao i grijanje, dosta manje.

Potonja razlika je dosta manja kod 3D aktivnosti, jer grafička je toliko bolja se i grije više, te troši više baterije, tak da je onda u rangu sa prijašnjom generacijom.

4GB RAM-a bi bilo puno bolje ali ajde, mi pričamo ovdje o tabletu od 799 kuna :D
    Zadnji uredio Mario92 : 26-04-2017 u 09:07

Forumaš sa stažem Postignuća:
    VeteranTagger First ClassOverdrive10000 Experience Points
    Nagrade:
    Master Tagger

Datum registracije
    Jan 2010
    Mobitel
    Mi4 W10M | Ativ S
    Operater
    Bonbon
    Godina
    24
    Bodovi: 13.919, Nivo: 28
    Ukupna aktivnost: 65,0%
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Znam da si imao tablete s Z3735F SoC-om, pa bi li mogao uporediti s radom na ovom tabletu?
    Imam Miix 3 (sa 7.85" ekranom) i ThinkPad X201 kao sekundarni laptop pa razmatram nešto što bi moglo zamijeniti oba uređaja.

ljudožder Postignuća:
    Veteran50000 Experience PointsOverdrive

Datum registracije
    Aug 2005
    Mobitel
    Le Max 2,OP3
    Operater
    bonbon
    Bodovi: 85.679, Nivo: 71
    Ukupna aktivnost: 76,0%
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ima li toga još u Linksu?ovo nije loše za te novce....

Nagrade:
    Master Tagger

Datum registracije
    Jan 2010
    Mobitel
    Mi4 W10M | Ativ S
    Operater
    Bonbon
    Godina
    24
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Koliko vidim, i dalje je dostupan.

VeteranOverdriveTagger Second Class25000 Experience Points

Datum registracije
    Nov 2005
    Operater
    Tele2
    Godina
    29
    Bodovi: 26.782, Nivo: 39
    Bodovi: 26.782, Nivo: 39
    Ukupna aktivnost: 99,8%
    Ukupna aktivnost: 99,8%
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cijena je takva jer je ta firma bankrotirala koliko sam čuo. ali je dobar deal svakako.

ljudožder Postignuća:
    Veteran50000 Experience PointsOverdrive

Datum registracije
    Aug 2005
    Mobitel
    Le Max 2,OP3
    Operater
    bonbon
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ma odlično stvarno,još i tipkovnicu ima.za klince milina....
    aj Mario isprobaj one flash igrice na netu i ako možeš Minecraft.ako ti se da....

( ͡° ͜ʖ ͡ °) Postignuća:

Datum registracije
    Jan 2007
    Mobitel
    Operater
    bonbon, Vip
    Godina
    24
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nakon nekoliko dana korištenja, kad su stvari sjele na mjesto (sve aplikacije update-ane, instalran posljednji Cumulative Update (10563.250), indexing i Superfetch gotovi) performanse su dobre. Ne očekujem čuda niti da bude u rangu sa mojim stolnim kompom, čak i Thinkpadom (ipak ima SSD, i5 i 16GB RAM-a ) ali za jednostavno browsanje, Netflix, radi ok.

Posjedujem dvije verzije Minecrafta, običnu verziju i Windows 10 verziju. Instalirao sam obje verzije tak da mogu usporediti kako koja radi. Windows 10 verzija je zapravo Pocket edition, ali imam veliku većinu stvari ko obična verzija, a namjenjena je za mobitele/tablete/slabije kompove.

Windows 10 verzija radi dobro, većinu vremena imam 60 fps-ova i ugodno je za igrati (jer Intelov Z8300 ima dosta jaču grafičku od Z3735) jer 1280x800 rezolucija nije teška za gurati. Međutim, ako se smanji antialiasing sa 4 na 2, ili na off, onda cijelo vrijeme ima 60 fps-ova.
    Također, tuch kontrole su nativne pa je moguće igrati Minecraft i bez tipkovnice i miša/touchpada. Kod dodira ekrana prstom u igri se automatski pojave on-screen kontrole.
    Osobno bih preporučio ovu verziju, osim ako su modovi bitni. U tom slučaju jedino preostaje obična verzija.

S druge strane, obična verzija je bila malo zeznutija. Win10 verzija je veličine ~120MB, dok obična verzija traži više no duplo prostora. Instalacija je potrajala 3-4 minute no nakon toga sam uspio pokrenuti i običnu, Java verziju Minecrafta.
    Java verzija dosta lošije radi (niš drugo nit nemreš očekivati od Jave generalno ), treba nekoliko minuta da dođe sebi i da učita svijet. Kad se sve učita (i kad se smanji grafika, ali ne i rezolucija) onda je igra igriva i radi na 35-45 fps-ova, sa tu i tamo trzajem kad učitava novi dio svijeta. Uglavnom igrivo je i nije tak loše iskustvo, ali ne treba očekivati čuda. Vjerujem da bi neki mod kao npr. Optifine pomogao jako puno oko fps-a.

Kod igranja osjeti se toplina u gornjem lijevom uglu tableta, ali ne smeta kod držanja i nije neugodno. temperatura procesora/grafičke prema GPU-Z dosegla je 79 stupnjeva, kaj je ok s obzirom da na Intelovoj stranici piše da proc može raditi do 90 stupnjeva prije throtllanja.

= Citat = Izvorno postao akoj Pregledaj post
    Znam da si imao tablete s Z3735F SoC-om, pa bi li mogao uporediti s radom na ovom tabletu?
    Imam Miix 3 (sa 7.85" ekranom) i ThinkPad X201 kao sekundarni laptop pa razmatram nešto što bi moglo zamijeniti oba uređaja.
    Iskreno, same performanse u korištenju u odnosu na neki Z3735F nisam uočio. Vjerujem da je u pitanju relativno spora eMMC interna memorija, mislim da zbog nje generalno navigacija Windowsima i aplikacijama nije toliko bolja koliko sam možda i očekivao. Kad se stvari učitaju u RAM osjeti se da su performanse bolje (kod učitavanja web stranica, igranja, učitavanja videa itd.) te mi se čini da je i potrošnja energije, kao i grijanje, dosta manje.

Potonja razlika je dosta manja kod 3D aktivnosti, jer grafička je toliko bolja se i grije više, te troši više baterije, tak da je onda u rangu sa prijašnjom generacijom.

4GB RAM-a bi bilo puno bolje ali ajde, mi pričamo ovdje o tabletu od 799 kuna

8. 'Hvala' kaže:

Nagrade:
    Master Tagger

Datum registracije
    Jan 2010
    Mobitel
    Mi4 W10M | Ativ S
    Operater
    Bonbon
    Godina
    24
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Da, 4GB bi bilo puno bolje, ali ne toliko zbog kapaciteta koliko zbog dual channela. Ne kužim samo one ljude koji tvrde da im je ok koristiti VS na X5 8300 ako baš nema nekog napretka u odnosu na Z3735F. Izgleda da sam osuđen na kombiniranje 2 uređaja ili na razmatranje skupljih uređaja.
    Zadnji uredio akoj : 26-04-2017 u 20:42

( ͡° ͜ʖ ͡ °) Postignuća:

Datum registracije
    Jan 2007
    Mobitel
    Operater
    bonbon, Vip
    Godina
    24
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    VS na ovome ni u ludilu, radije si kupi x220 i nakrkaj ga SSD-om i RAM-om, bit će ti relativno povoljna opcija a dobiješ s tim kvalitetnu i prilično sposobnu mašinu.

Nagrade:
    Master Tagger

Datum registracije
    Jan 2010
    Mobitel
    Mi4 W10M | Ativ S
    Operater
    Bonbon
    Godina
    24
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ma imam X201 za to, ali opet...

+ Odgovori na temu

Slične teme

1. Oukitel k6000 - mini recenzija
    By ErrAseR in forum Ostali proizvođači
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 25-01-2016, 20:30
  2. Tablet s Windows 8.1/10, 3G-om i GPS-om
    By domy_os in forum Tablet računala
    Odgovora: 22
    Posljednji post: 10-12-2015, 17:28
  3. Alcatel One Touch - Idol Mini - recenzija
    By ramblrambl in forum Ostali proizvođači
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 26-01-2015, 20:50
  4. Podaci za tablet SAMSUNG "GT-P3110" ?
    By pape in forum Tablet računala
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 22-04-2013, 20:26
  5. Nokia N80- "mala recenzija" :)
    By MarioM in forum Symbian S60 3rd edition
    Odgovora: 42
    Posljednji post: 15-06-2006, 12:00

Tags for this Thread

Pravila postanja

• Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke