Join Today
Klikni ovdje da osvojiš bon, pretplatu na VIDI i mobitel!
+ Odgovori na temu
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5
    Tek rođen Postignuća:
    7 days registered

Datum registracije
    Jan 2010

Mala pomoc oko zastite i unapredjenja objektiva

Imam mali problem pa mislim da ste ovde dovoljno kompetentni da nedjete neko resenje naime...
    Hteo bih da kupim neki UV ili Polarizacioni filter koji bi stavio na objektiv ovog aparata ali sam na par mesta trazio i receno mi je da je ovo NESTANDARDNI OBJEKTIV... Da li vi imate neko resenje. Merio sam objektiv i on je 51 mm sirine. Hvala puno na odgovoru.

ThreeEyedExtraTerrestrial
    Datum registracije
    Jan 2005
    Mobitel
    iPhone 3GS & Nokia N71
    Operater
    T-Com & Tele2
    Godina
    34
    Bodovi: 41.537, Nivo: 49
    Ukupna aktivnost: 6,0%
    = Citat = Izvorno postao marko.del Pregledaj post
    Imam mali problem pa mislim da ste ovde dovoljno kompetentni da nedjete neko resenje naime...
    Hteo bih da kupim neki UV ili Polarizacioni filter koji bi stavio na objektiv ovog aparata ali sam na par mesta trazio i receno mi je da je ovo NESTANDARDNI OBJEKTIV... Da li vi imate neko resenje. Merio sam objektiv i on je 51 mm sirine. Hvala puno na odgovoru.
    Molim tocan model objektiva ili foto aparata.

" To every man there comes a time in his lifetime, that special moment when he is figuratively tapped on the shoulder and offered the chance to do a very special thing, unique to him and fitted to his talent. What a tragedy if that moment finds him unprepared or unqualified for the work which would be his finest hour."

Tek rođen Postignuća:
    7 days registered

Datum registracije
    Jan 2010

Cool

= Citat = Izvorno postao Bimbi Pregledaj post
    Molim tocan model objektiva ili foto aparata.
    Canon sx40 hs prosumer, ima fiksni objektiv.

ThreeEyedExtraTerrestrial
    Datum registracije
    Jan 2005
    Mobitel
    iPhone 3GS & Nokia N71
    Operater
    T-Com & Tele2
    Godina
    34
    Slazem se sa konstatacijom da se radi o "nestandardnom objektivu"...tocnije rekao bi da je radijus navoja na objektivu netipican.

Radi navedenoga potrebno je kupiti adapter sa kojim bi premostili onih par mm koji vam nedostaje u promjeru prema prvoj vecoj standardnijoj dijametrazi filtera.

Naravno kupiti adapter koji vam daje mogućnost da zasare filter od promjera navoja na zavrsetku vasega objektiva (adapter koji bi isao na manji promjer od onoga vasega objektiva uzrokovao bi vinjetiranje (zatamnjenje ili potpuno "crnili" na rubovima fotografije).

Ne znam od kuda ste, ali recimo u RH je poprilicno tesko doci do ovih adaptera. Ono sto sam ja najcesce obicavao raditi je narzdzba takvih stvari od prodavatelja na e bay - u koji dostavljaju u Europu ili RH. Na takve sitnice rijetko se obracuna pores i carina, tako da je ovo ujedno i najpovoljnija ocija.

Jednom kada nabavite adapter...filter će biti lako nabaviti (s obzirom na vrijednost aparata sugeriram Marumi).

" To every man there comes a time in his lifetime, that special moment when he is figuratively tapped on the shoulder and offered the chance to do a very special thing, unique to him and fitted to his talent. What a tragedy if that moment finds him unprepared or unqualified for the work which would be his finest hour."

+ Odgovori na temu

Slične teme

1. [6220c] moj prvi symbian - mala pomoć oko mobitela
    By Black3005 in forum Symbian S60 3rd edition
    Odgovora: 25
    Posljednji post: 01-09-2010, 21:57
  2. mala pomoc oko interneta
    By munze1 in forum Internet Service Provideri (ISP) ## ISDN # xDSL # Cable
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 12-09-2007, 22:43
  3. moze mala pomoc oko ubacivanja skinova na v3x
    By mawko in forum Općenito o mobilnim telefonima