Join Today
Klikni ovdje da osvojiš bon, pretplatu na VIDI i mobitel!
+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 3 1 2 3 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 67
    2 ∞ & ↑ Postignuća:
    SocialVeteranTagger Second Class10000 Experience PointsOverdrive

Datum registracije
    Dec 2008
    Mobitel
    Galaxy S5
    Operater
    Vip®
    Bodovi: 22.955, Nivo: 36
    Ukupna aktivnost: 0%

Vip- Raskid ugovora

Interesira me kako bi funkcionirao taj raskid ugovora nakon novog zakona o pretplati.
    Prosle godine (21.8) sam potpisao ugovor na 24 mj. na tarifi Sve za mene 150 i tada sam uzeo HTC Desire za 2200kn ja mislim.
    Proslo je tocno 13 mjeseci od toga i sada bi htio znati koliko bi morao platiti ako se odlucim na raskid ugovora.
    Buni me jos to sto sam vec jedno 3 mjeseca (sad ce biti 4.) na tarifi Bez limita 200.

Ako mi netko moze objasnit ovu novu racunicu bio bi mu zahvalan.
    "Because the people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do" S. Jobs

Pravi Forumaš Postignuća:
    1000 Experience PointsVeteran

Datum registracije
    Feb 2011
    Bodovi: 3.790, Nivo: 14
    Prvo, te promjene još nisu stupile na snagu, operatori imaju 90 dana za prilagodbu, znači još otprilike mjesec i pol.
    Drugo, u slučaju prijevremenog raskida moraš platiti ili preostale pretplate ili razliku do pune cijene mobitela.

2 ∞ & ↑ Postignuća:
    SocialVeteranTagger Second Class10000 Experience PointsOverdrive

Datum registracije
    Dec 2008
    Mobitel
    Galaxy S5
    Operater
    Vip®
    Dugo nisam razmisljao o ovoj temi, ali evo odgovora od Vipove SZK.

Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o elektronickim komunikacijama stupio je na snagu 10. kolovoza 2011. i Vipnet ce u cijelosti postivati odredbe novog regulatornog okvira o cemu cete biti i obavijesteni i putem novih Opcih uvjeta poslovanja koje cemo objaviti u najkracem mogucem roku, a temeljem kojih ce korisnici imati pravo na prijevremeni raskid ugovora uz obvezu placanja naknade u iznosu svih dobivenih popusta na usluge i proizvode ili preostalih mjesecnih rata.
    Sto se tice novog zakona operateri imaju rok od 90 dana u kojem trebaju poceti primjenjivati nove uvjete i on jos nije istekao tako da nemamo informaciju koji ce biti uvjeti.
    PS: Odgovori kao da su pisani od nekog robota, a ne covjeka. Takodjer je itneresantno kako mi se na svaki mail javljao drugi agent..

Kako su mi ovi u SZKu rekli, ako se odlucim sada raskinuti ugovor (tarifa Bez limita 200, 10 mj prije kraja ugovora), "penali" bi iznosili 200 kn, tj. sveukupno 2000 kn.
    No, onda sam malo razmisljao i izracunao da ako bi se prebacio u nizi tarifni razred (npr. Bez limita 50), naknada za prebacivanje bi iznosila 400 kn (199kn po razredu), a "penali" 50 kn, tj. 900 kn kada bi se sve zbrojilo.
    I sad mi nije jasno dali je ovo izvedivo?
    "Because the people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do" S. Jobs

Banned Postignuća:
    1 year registered1000 Experience Points

Datum registracije
    Apr 2011
    Bodovi: 1.737, Nivo: 9
    Bodovi: 1.737, Nivo: 9
    Nije izvedivo ako si 2 mjeseca na novoj pretplati.

Ako si 14 mjeseci, onda možeš prijeći u niži razred.

Dakle, mora proći 12 mjeseci da bi mogao na nižu tarifu.

Mali od Foruma Postignuća:
    Veteran31 days registered5000 Experience Points

Datum registracije
    Sep 2006
    Mobitel
    HTC Desire - Runnymede
    Operater
    VIP
    Godina
    29
    Bodovi: 5.844, Nivo: 18
    Ukupna aktivnost: 14,0%
    Da ne otvaram novu temu.

Imam tarifu Sve za mene 75 sa 50% zauvijek na 24mj. Ostalo mi do kraja 13mj. Kako sa prelaskom na tarifu Bez limita gubim pravo na 50% popusta više mi se baš i ne isplati biti na ovoj pa mi je u planu raskid ugovora.

E sada mene zanima da li je izvedivo slijedeće:
    prebacim sada na Start 25 i platim 328,58 koliko mi piše za promjenu tarife
    slijedeći mj sam na toj tarifi i zatražim raskid ugovora, da li će mi se naplatiti 25*13mj ili imaju neku drugu cifru za naplatiti, neku minimalnu tipa 50 ili 100kn.

Isplatilo bi mi se onda za tih 650kn raskinuti i prijeći u tmobile na jednu od total tarifa sa 50%.

I što se tiče prijenosa ako je ovo izvedivo da li onda trebam prije raskinuti ugovor kod vipa te otići u tmobile tražiti prijenos ili samo odem u tmobile i onda vip pošalje te penale koliko oni već iznose.

Ubijaju me njihovi automati i nemogućnost razgovora sa živom osobom pa zato ovdje pitam jer na mail mi već par dana nitko ne odgovara.

Datum registracije
    Feb 2011
    Jesi uzimala mobitel? Ako nisi, jeftinije ti je raskinuti na ovoj tarifi, nego prelazak na Start 25 pa raskid. Ovako moraš platiti 11*37,50=412,50 kn, što je manje od 650 kn, koliko bi bilo u drugom slučaju.

Što se samog prijenosa broja tiče, NE raskidaš kod Vipa, nego podnosiš zahtjev novom operatoru.

Mali od Foruma Postignuća:
    Veteran31 days registered5000 Experience Points

Datum registracije
    Sep 2006
    Mobitel
    HTC Desire - Runnymede
    Operater
    VIP
    Godina
    29
    Uzela sam za 9kn neki i to iz razloga što si je djelatnica htjela uzeti na taj ugovor i to mi je još u facu rekla: "Ako vi ne želite, uzeti ću si ja, ionako to vas ništa ne košta". Inače pitala sam preko mail-a koliko bi platila raskid na SZM 75 i odgovorili su mi da plaćam 75kn, a ne pola. Ne vrijedi popust na raskidu.
    Zato i pitam sada da li bi ovo prošlo sa tih 25 kn jer na taj drugi mail ne odgovaraju.

Too old for this Sh**!!! Postignuća:
    SocialVeteran50000 Experience PointsOverdriveTagger First Class

Datum registracije
    Nov 2002
    Mobitel
    N 6300 / Samsung J800
    Operater
    VIP / Tomato :)
    Godina
    27
    Bodovi: 65.508, Nivo: 62
    Bodovi: 65.508, Nivo: 62
    ...naravno da prilikom raskida uzimaju cijeli iznos pretplate, a ne pola...to je poznata stvar...
    ..::>>> Just a little smile can give you more than a money :) <<<::..

Datum registracije
    Feb 2011
    Šteta što si uzela mobitel, da nisi, mogla bi puno bezbolnije raskinuti.

Tek rođen Postignuća:
    7 days registered

Datum registracije
    Sep 2011
    13.12 mi istjece ugovor za vip 10gb mobilni internet koji sam potpisao prosle godine i sad vise ne zelim ga produziti ( a koliko vidim ni nema vise u ponudi ga ). zanim me dali moram otici opet do njih gdje sam potpisao ugovor i da kazem da necu vise koristit njihove usluge i jel pri tome trebam potpisat nekakav papir ili on automatski prestaje danom 13.12 . ne znam jel ima automatskog produzivanja da onda mi ne nastave naplacivat i poslje 13.12 ako ima neko iskustvo bio bi mu zahvalan jer dosta mi je vise placanja 159 kn svaki mjesec za 10gb a ove nove tarife mi trenutno ne trebaju niti mi odgovaraju

Istra ti Materina
    Datum registracije
    Nov 2005
    Mobitel
    SE K700i SIEMENS SL55
    Operater
    T-Mobile, Tele 2
    Godina
    40
    Bodovi: 17.197, Nivo: 31
    Ukupna aktivnost: 60,0%
    Moras otici na prodajno mjesto i potpisati ugovor o raskidu.
    Tko rano rani, zajebo je pjetla
    Danas u Glasu Istre sutra u svijetu www.glasistre.hr

Tek rođen Postignuća:
    7 days registered

Datum registracije
    Sep 2011
    super hvala na stvarno brzom odgovoru samo jos jedno dali mogu to unaprijed naprimjer odem sutra i onda potpisem taj raskid ugovora a da nebi ispalo da je prijevremeno raskidanje ugovora pa da jos placam neke dodaten kune zbog par dana jer preko radnog tjedna ne stignem ( malo glupo mozda zvuci ali htio bi se toga sto prije rijesit da ne cekam opet sljedecu subotu )

Istra ti Materina
    Datum registracije
    Nov 2005
    Mobitel
    SE K700i SIEMENS SL55
    Operater
    T-Mobile, Tele 2
    Godina
    40
    Mozes otici, ali raskid ce biti tek od 13.12.Tada ce ti prestati raditi kartica.Vjerujem da znas da ce ti tih 13 dana u mjesecu naplatititi.Kada budes isao ponesi stari ugovor i osobonu iskaznicu i OiB.
    Tko rano rani, zajebo je pjetla
    Danas u Glasu Istre sutra u svijetu www.glasistre.hr

Tek rođen Postignuća:
    7 days registered

Datum registracije
    Sep 2011
    super hvala na odgovoru onda sutra idem u vip centar i to rijesim odmah sve a ove informacije dobro dođu mi

Veteran1000 Experience Points

Datum registracije
    Jan 2009
    Bodovi: 3.146, Nivo: 13
    najvjerojatnije budes moral platiti do kraja mjeseca, a ne samo do 13... nisam siguran dal je tak kod svih, ali znam da je neko tu vec pisal za prekidanje pretplate za mob...

Tek rođen Postignuća:
    7 days registered

Datum registracije
    Sep 2011
    Bio u subotu u vip-u i potpiso ugovor o raskidu preplatnickog odnosa . Na ugovoru ima dvije opcije prva je odmah ali ta mi nije odgovarala jer bi zbog tih par dana morao jos im ekstra platiti a druga je po datumu . Onda tamo napisu datum kad zelis prestat a to je uvjek jedan dan nakon isteka tj. u mome slucaju 14.12 prestaje usluga bez dodatnih troskova a naplate samo tih 13 dana u mjesecu a ne cijeli mjesec pitao sam ih i jasno mi rekli ne cjeli mjesec . bilo sve gotovo u 5 min. samo stari ugovor i osobnu treba uzet

Tek rođen Postignuća:

Datum registracije
    Dec 2011
    Bodovi: 1.452, Nivo: 8
    Pozdrav.
    U vipu sam potpisao zahtjev o prijenosu broja i za zasnivanje pretplatnickog odnosa. Sad znam da nemogu otkazati prebacivanje broja ali mogu li otkazati pretplatu ?
    Hvala!!

Datum registracije
    Jan 2009
    mozes i moras platiti sve kaj te obvezuje ugovor, a to je obicno sve mjesecne pretplate do kraja ugovora... a broj mozes prebaciti nakon 3mj, takoder s otplatom penala...

Tek rođen Postignuća:

Datum registracije
    Dec 2011
    ali jos mi nije prebacen broj, a potpisal sam prije 4 dana
    i sto ako ne uspije prebacivanje broja

Datum registracije
    Jan 2009
    provjeri u ugovoru, mozda se moze ugovor raskinuti u roku nekoliko dana bez naknade... a onda se i prebacivanje broja isto moze otkazati, to isto pise u ugovoru za prebacivanje da se u nekim slucajevima ne mora cekati 3mj...

Tek rođen Postignuća:
    7 days registered

Datum registracije
    Dec 2011
    Bok, prije nekoliko mjeseci uzela sam pretplatu (koja mi omogućava besplatne pozive prema vip brojevima uz plaćanje uspostave poziva) s mobitelom za 9kn. Razmišljam o raskidu ugovora, ali me brine:
    "Pravo na prijevremeni raskid ugovora uz obvezu placanja naknade u iznosu svih dobivenih popusta na usluge i proizvode ili preostalih mjesecnih rata."

Ok, morala bih nadoplatiti do punog iznosa uređaja, ali ovo 'svih dobivenih popusta na usluge' - znači li to da bih morala platiti i sve te besplatne minute prema vipu?? I po kojoj cijeni?
    Iskustva?

Hvala

Datum registracije
    Feb 2011
    Bi li dobila u toj tarifi te besplatne pozive i da nisi uzela uz obvezno trajanje ugovora? Ako bi, onda to nije pogodnost i ne moraš to platiti. Ali ako si to dobila zato što si uzela na ugovor, onda nažalost to moraš platiti.

Tek rođen Postignuća:
    7 days registered

Datum registracije
    Dec 2011
    Oprosti, ali gdje mogu provjeriti to? Jer postoji tarifa hocuVip+ koja mi isto omogućava besplatne pozive prema Vipu uz nadoplatu bonom od 100kn (na toj sam tarifi bila prije sklapanja ugovora), ali pretpostavljam da ti ne misliš na to. Ne znam uopće koji su to ugovori bez obveznog trajanja, ne mogu pronaći info na vip stranici. (Imam ugovor na 24 mjeseca, od toga prvih godinu dana 50% popusta.)
    Zadnji uredio caf : 04-01-2012 u 14:57

Datum registracije
    Feb 2011
    Znači, moraš platiti punu cijenu mobitela + vratiti tih 50% za sve mjesece koje si koristila ili platiti sve preostale pretplate (ali punu cijenu, bez 50% popusta).

Tek rođen Postignuća:
    7 days registered

Datum registracije
    Feb 2012
    Pozdrav svima. I ja imam problem s pretplatom na mobilni internet u VIP-a. Dakle, prošlu godinu 04.02. potpisala sam ugovor (akcija 12mj.) 5GB/100kn. Uglavnom, to je valjda isteklo sada, računi su do sada bili svi 110kn (ok), moja potrošnja 2,5GB - 4,2 GB mjesečno...do sinoć. Sinoć iskoči porukica "Vasa trenutna potrosnja dvostruko je veca od prosjecne u protekla 3 mj. Ako ste pretplatnik......" i uglavnom, u ovih 20 dana sam potrošila 7GB (nema šanse) i napravila račun od 280kn.
    Sada me zanima da li su oni imali kakvu obvezu poslati obavijest o prestanku pogodnosti, ponudu o produljenju ugovora....

+ Odgovori na temu
Stranica 1 od 3 1 2 3 PosljednjiPosljednji

Slične teme

1. T-mobile raskid ugovora
    By blackened in forum T - Mobile
    Odgovora: 62
    Posljednji post: 07-06-2013, 20:49
  2. Iphone i raskid ugovora
    By quba in forum T - Mobile
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 15-07-2009, 15:32
  3. Raskid ugovora MaxTv
    By josipa04 in forum Internet Service Provideri (ISP) ## ISDN # xDSL # Cable
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 16-04-2009, 15:40
  4. VIPhomebox - raskid ugovora?
    By blue_soul in forum Fiksni operateri
    Odgovora: 9
    Posljednji post: 22-04-2008, 07:54
  5. DCM Raskid ugovora...
    By Krompirko in forum Internet Service Provideri (ISP) ## ISDN # xDSL # Cable
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 22-10-2007, 10:42

Pravila postanja

• Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove