PDA

Pogledaj cijelu verziju : iGO MyWay (sve verzije) - rasprava, pitanja, odgovori

Stranica : [1] 2

Inovator
31-10-2011, 23:44
Upute, opći tutorial i sve potebne linkove imate u ovoj temi (http://cafe.mobil.hr/threads/73008-iGO-MyWay-8.4.3-aplikacija-karte-dodaci-sve-rezolucije).
A u ovoj ostavljamo prostor za sve ostalo...

yager
21-11-2011, 16:19
Dodani glasovi; u šestom postu se nalaze.

Postovi ovdje obrisani jer su nepotrebni.

vrazichka
22-11-2011, 22:22
helloo.
probala sam skinuti sve moguće verzije karata ali linkovi ne rade. niti jedan.
ima li netko nove linkove karata.

hvala :wave:

yager
22-11-2011, 22:41
helloo.
probala sam skinuti sve moguće verzije karata ali linkovi ne rade. niti jedan.
ima li netko nove linkove karata.

hvala :wave:

Dodana još jedna stranica s linkovima(pod drugi izvor se nalazi) u postove. Linkovi trenutno rade na stranici

vrazichka
22-11-2011, 22:55
Dodana još jedna stranica s linkovima(pod drugi izvor se nalazi) u postove. Linkovi trenutno rade na stranici

meni i dalje ne rade.. stalno mi javlja file does not exist :(

yager
22-11-2011, 23:01
meni i dalje ne rade.. stalno mi javlja file does not exist :(

U tih 10 minuta su već skinuti. Nevjerojatno.
Morat ćeš onda pričekat da autori stranica stave nove linkove.
Karte za navigaciju se valjda najbrže brišu s filehostova.
Bad luck

lime
23-11-2011, 23:40
poz...
imam htc desire i instalirao sam ovaj novi igo my way i javlja mi grešku odmah kod otvaranja aplikacije, "error:no language files were found". jezik sam skinuo iz 6. posta. gledao sam da stavim sve po uputama, file nije zipovan... nisam skinuo osnovni (Basic) iGO folder, neznam dali to ima kakve veze.

molim pomoć

alex1
23-11-2011, 23:42
Meni je zapelo na "no language files were found".
Skinuo sam Hrvatski jezik - iGO8
i stavio ga u ...sd:\IGO\content\lang\
gdje griješim?

Riddick
24-11-2011, 08:30
Da li je lang file u .gro formatu?

alex1
24-11-2011, 13:01
ne. ima mapa "i18n" i 5 drugih fajlloova.

Riddick
24-11-2011, 13:05
Onda si skinuo lang za neki drugi OS (iOS?) ili si raspakirao lang file. Moraš imati nešto tipa Lang_Croatian.gro i to ide u SD\iGo\content\lang\

lime
24-11-2011, 13:07
meni je falila fila u .gro formatu i kada sam nju ubacio išlo mi je dalje i javilo grešku sa voice. tu nisam imao ništa i kada sam je ubacio nije javilo nikakvu grešku, ali me je izbacilo. inače prije sam imao stariju verziju motonava koju sam normalno instalirao. mislim da je ova kompliciranija, ali sigurno da je kvalitetnija, a ja sam negdije očito napravio neku glupost. probati ču još vrtiti pa ako treba tražiti ču pomoć..

pozdrav

yager
24-11-2011, 15:38
Jao, ekipa sorry. Krivi file je stavljen.

Dajte probajte ovaj pa javite jel radi, sad bi trebalo(u raru je gro file).
https://rapidshare.com/files/459924235/Lang_Croatian_AMIGO_Android.rar

alex1
24-11-2011, 21:43
Sad je krenulo, ali je opet stalo ovaj puta "no voice files were found"
U mapi voice sam isto stavio ono što sam skinuo od linkova iznad. dvije mape (audio i config), te 4 fajla, dal je to dobro ili mora ići isto .gro file?

yager
24-11-2011, 22:10
Sad je krenulo, ali je opet stalo ovaj puta "no voice files were found"
U mapi voice sam isto stavio ono što sam skinuo od linkova iznad. dvije mape (audio i config), te 4 fajla, dal je to dobro ili mora ići isto .gro file?

Daj probaj ovaj file u privitku. To je samo HR, ne trebaš otpakirat. Samo ga stavi u folder

alex1
24-11-2011, 23:32
sad je prva liga, ni na kraj pameti mi ni bilo da treba staviti u zip formatu, al dobro.
Navigacija je predobra ovak vizualno i po opcijama.

lime
25-11-2011, 00:32
meni je proradila, ali sam zamijenio skinove. 3. skin sam zamijenio možda sam i ja zabrljavio.

hvala svima........

Amarkamaric
25-11-2011, 08:35
Na našu žalost, linkovi za downalod karti su "probijeni", datoteke su izbrisane te se ne mogu više skidati, imal ko za mene kakvo rješenje, po pitanju nabavke karti, po mogućnosti tomtom...

Riddick
25-11-2011, 09:29
Pričekaj malo pa će netko ponovo uploadati linkove ili pogledaj ovdje : http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=705&t=236643

koprivavk
25-11-2011, 12:51
Koja je karta od ove tri najbolja za HR?

yager
25-11-2011, 13:00
Na našu žalost, linkovi za downalod karti su "probijeni", datoteke su izbrisane te se ne mogu više skidati, imal ko za mene kakvo rješenje, po pitanju nabavke karti, po mogućnosti tomtom...

Linkovi pod linkom "drugi izvor" u postovima rade.
Ali i ako ne rade, pričekaš koij sat, dan max i ekipa stavi nove odmah.

Probaj sve pa koje ti pašu, al Navteq vjerojatno.

ropesen
28-11-2011, 00:09
Pitanje u vezi HNR files-a. Da li stavljam svih 8 datoteka ili samo onu koja mi treba (easy, short, economic....)? Ako idu sve, gdje onda biram koji način kreiranja ruta želim?

putnikstranac
29-11-2011, 21:28

Najbolja karte za BIH?

Riddick
30-11-2011, 09:50
Po mom mišljenju LOCAL PROVIDERS : http://igomaps.pennyhosts.com/topmap.html

Prim
05-12-2011, 21:25
Pozdrav kolegama

Evo odmah na početku zapeo sam na 2. koraku kada prebacim file igo iz skina reborn rezolucije 480x320 jer nema moje i instaliram aplikaciju dobijem na mom uređaju (Samsung Galaxy S2) error koji glasi User interface resolution 480x762 is not supportet or compatibil skin can not be found.

Jel može mala pomoć, gdje da nađem skin koji odgovara mom uređaju i kako da nastavims instalacijom.... hvala unaprijed, živili

yager
05-12-2011, 21:48
Pozdrav kolegama

Evo odmah na početku zapeo sam na 2. koraku kada prebacim file igo iz skina reborn rezolucije 480x320 jer nema moje i instaliram aplikaciju dobijem na mom uređaju (Samsung Galaxy S2)

Za Galaxy su posebno optimizirali iGO. Ne znam zašto jer nemam Galaxy.
Više ovdje: [AND] iGO Myway Android Samsung Galaxy optimized (http://www.mobilepassion.org/viewtopic.php?f=74&t=7377)

ropesen
06-12-2011, 23:10
@ Prim Samsung Galaxy s2 (koliko sam ja upoznat s njim) ima rezoluciju 480 x 800

i.t.a.
15-12-2011, 21:29
juce sam skino iGo s Hr glasom i HR cijelim menijem :))
prezadovoljan a mapa brate mili koliko ti srce zeli :D

otop
15-12-2011, 23:36
Instalirao na HTC Wildfire i sve ok osim što mi se ne pojavi nigdje na ekranu da traži satelite i ne pronalazi satelite.U telefonu provjereno gps uključen.Kada u telefonu gps isključim odmah mi na ekranu u crvenom kvadratiću ispiše "gps isključen".Skin je Reborn 1.5.5.Zna li neko gdje je greška?
Moram malo da pojasnim:
-na telefonu sam imao orginalan softver i imao instaliranu navigaciju igo myway 8.4.2.139242 koja je odlično radila,
-obzirom da je telefon bio brendiran debrandirao sam ga i ubacio cyanogenmod rom pa je tu vjerovatno greška jer kad sada vratim i ovu staru navigaciju neradi ni ona.
Kako sada na ovom rom-u da navigacija prepozna gps.
Molim pomoć!
Hvala.
Google sve zna tako da sam tu našao rješenje pa evo ako nekom bude još trebalo:
ubacio novi radio jer ovaj koji dolazi sa cyanogenmod 7 nije dobar jer sa njim neradi gps kako treba i sve proradilo.

smoto
16-12-2011, 07:26
juce sam skino iGo s Hr glasom i HR cijelim menijem :))
prezadovoljan a mapa brate mili koliko ti srce zeli :D

Dali mi moš reći gdje si skinija

yager
16-12-2011, 08:11
Dali mi moš reći gdje si skinija

Ne, u prvom postu nije link na tutorial, di bi bio.

Svaki sljedeći ovakav post se briše.

:coffee:

walterX
18-12-2011, 23:19
Kod iGo navigacije na HTC DHD imam problem sa nalaženjem satelita iako je uključen gps i sateliti dostupni telefon kao starnu poziciju pokazuje Pariz!
I pomoc oko linka za skidanje iGo navigacije posto su ovi na forumu izbrisani da pokusam sa ovom instalacijom!

pomagajte i hvala unaprijed :D

yager
22-12-2011, 18:07
Osvježeni linkovi za aplikaciju.
Dodani linkovi za karte. Dodane najnovije Navteq karte(Q3).

dijan
24-12-2011, 15:08
1) linkovi za download speedcamsa ne rade - gdje pronaći druge?
2) koja je razlika između tih Q-eva? imam par mjeseci Q2 karte i već su izašle Q3? nisam lud da ponovo skidam ove Q3?
3) postoji li negdje šansa da se skidaju (onda bi čak i mogao imati uvijek najnovije) mape jedna po jedna za zemlju koju želim? ne treba mi cijela europa, samo tri - četiri zemlje?
4) mogu li na karte Q2 staviti POI's od Q3 i isto tako buildingse?
5) čemu služe HNR files i di se ubacuju te kako koriste?

yager
24-12-2011, 15:34
1. dodan je file u privitak u peti post
2. Q označava četveromjesečje. U svakoj novoj verziji su dodane dodane ceste, putovi, odnosno karte su updejtane. Ovisi samo o tebi jel ćeđ stavit zadnju verziju ili ne
3. Morat ćeš potražiti negdje ako ima po država, sumnjam
4. Ne znam, probaj stavit, al mislim da bi trebalo radit.
5. HRN su pripremljene rute. Stavlja se u sd\iGO\content\map

Base with prepared routes (4 types: Fast, Short, Easy and Economical) for Eastern and Western Europe, helping to speed the calculation of long routes. To work is needed all maps of the corresponding region to be available.
Napravit ću post i objasnit ekstenzije te gdje se stavljaju

i.t.a.
31-12-2011, 17:43
e drugari imali tko Hr glas za android Igo jel... da je popravljen a ne da stak kada prica?
ili bilo koji da je na nasem jeziku bosanski,srpski ... sam da nesteka

fiki30
02-01-2012, 20:58
Pozdrav za sve korisnike Igo navigacije....

Do sada sam koristio Nokia mob sa symbianom i kao navigaciju Garmin ....posto sam prije 7 dana uzeo HTC Desire HD instalirao sam IGO navigaciju....u startu sam stavio NAVTEQ karte ali su mi poprilicno lose za BiH i Hrvatsku....pa sam na kraju stavio TopMap koje su mnogo bolje.....e sada me zanima dali je moguce imati i jedne i druge ili samo jedne....

Veliki pozdrav i hvala na odgovoru....

PS. takodjer sam kod intalacije u pocetku imao problema jer na mom mobu ne radi Skin 3 koji sam izabrao....kasnije sam pokusao sa prvim skinom i sada radi sve OK.....jeli problem u skinu ili kod mene ako neko zna,,,.

Riddick
03-01-2012, 12:02
Postoji map changer za iGo i onda možeš imati mape od više izdavača, ali ti mob mora biti rootan.
http://www.mobilepassion.org/viewtopic.php?t=5943

v77
03-01-2012, 21:24
Pozdrav!

Zanima me da li mogu kombinirati npr. mape od TOPMAP-a i POI od NAVTEQ-a ili obratno?
Koja su vaša iskustva s kartama, vidim da se prednost daje TOPMAP-u, kakve su one u usporedbi s TELEATLAS kartama?

I još nešto..ima li još koja hrvatska glasovna navigacija osim ove u postu: http://cafe.mobil.hr/threads/73008-iGO-MyWay-8.4.3-aplikacija-karte-dodaci....?p=1004006&viewfull=1#post1004006
Neka malo kvalitetnija, da ne zvuči tako umjetno i kao robot...

Hvala na odgovoru!

Riddick
04-01-2012, 08:48
Mape i POI se mogu kombinirati. Možeš imati i nekoliko različitih POI fileova, ali ćeš onda na karti na jednom mjestu imati nekoliko istih ikona.
TeleAtlasove karte su prilično loše za Balkan. TopMap radi sa lokalnim izdavačima karat pa oni najčešće imaju najbolje karte za naše područje. Za HR su najbolje NavTeq ili TopMap, BiH i Srbija također TopMap, a mislim da su i za Sloveniju najbolje TopMapove(Monolit).
Voice nema drugi, samo Nataša.

domy_os
04-01-2012, 09:24
Može se kombinirati što kog hoćeš, ali rutu preko granice neće moći napraviti jer nije dobro preklapanje.

v77
04-01-2012, 11:12
Da li ima mapa 3D terena samo za HR? Našo sam ih hrpu za čitavu ili samo istočnu/zapadnu Europu, ali da li ima posebno za HR netko? Hvala unaprijed!

Jimmy23
05-01-2012, 00:48
Sve živo sam isprobao. Prilikom instalacije piše "iGO could not be installed on this phone".

Na sd kartici imam "sd card" folder u kojem je "iGO" folder. Alpikacija je u root folderu.
Radio sam sve po tutorijalu. Kopirao sam Mariupol skin i datoteke iz "Voice_Cro-f1.zip"

Mobitel je T-Mobile Pulse 1.7 Modaco.

Pomoć, molim vas. Unaprijed hvala!

ravilov
05-01-2012, 03:41
Za pocetak, nisi shvatio tutorial. Na SD kartici ne treba biti folder "sd card" (POGOTOVO ne ovako s razmakom), to samo oznacava da se daljnji folderi rade na SD kartici. Dakle na rootu SD kartice treba biti folder iGO i onda dalje kako vec ide.

Riddick
05-01-2012, 08:31
@ v77
Nema 3D terena za zasebne države, samo da cijele kontinente ili regije

Jimmy23
05-01-2012, 11:15
Za pocetak, nisi shvatio tutorial. Na SD kartici ne treba biti folder "sd card" (POGOTOVO ne ovako s razmakom), to samo oznacava da se daljnji folderi rade na SD kartici. Dakle na rootu SD kartice treba biti folder iGO i onda dalje kako vec ide.

Tako sam napravio prvi put no nije radilo.

domy_os
05-01-2012, 17:29
Može li se data.gro file staviti na mobitel koji nije rootan?

Riddick
05-01-2012, 19:10
Može.
Ali moraš instalirati ovaj iGo : http://www.mobilepassion.org/viewtopic.php?f=74&t=7460 i nakon toga presnimiš bilo koji data ili branding file, a imaš i mogućnost korištenja sys filea.

domy_os
05-01-2012, 21:22
Pa to je ovaj isti kao u tutorialu, zar ne? Ne znam, imam dojam da ga ne prihvaća. Na SE X10 i X12 nije u fullscreenu nego dole ima crna crta širine 54 pixela. Postoji li još koji način jer ovo ne radi, a u data ne mogu jer mobiteli nisu rootani.

Riddick
05-01-2012, 22:17
Kada je mob u portretu? Onda možda imaš data file za rezoluciju 800x480, a ne 854x480.

domy_os
05-01-2012, 22:25
Da, skinuo sam pravi file. Što je bilo, bilo je, napravio sam wipe svega i sad radi. SE ima poprilično glup ROM...

NoNameBoy
09-01-2012, 18:50
jedno pitanje

stavio sam prvo top mape i dobio bih van rutu koja nema smisla
recimo odvede me 2km u krug a u biti je moglo samo 500m prec (ako sam na auto postavljen, ako stavim ko pjesak ili bicikla onda odradi rutu ok)

sad sam stavio navteq mape i odradi rutu ok

do ceg bi moglo bit

ista stvar vrijedi i za duze rute

problem mi je sto mi mape zauzmu cijelu karticu
mogu li izbrisat visak a da radi?

evo odgovor, izbriso sam vecinu mapa, ostavio sam hr i susjede i radi, jos ju treba u praksi isprobat
nasao sam ovako jednu gresku gdje napravi prekrsaj, skrene gdje se nemoze al ok
bolje nego ona prva koja radi previse km

AbbaBasset
13-01-2012, 19:39
Bok ljudi. Ovo ovdje imate mape (MAP i POI) - http://thepiratebay.org/torrent/6390218/Nav.N.Go.iGO8.Europe.TopMap.2011.03.Map.Update-iPLAY

a skombinirajte to s ona tri fajla s ove teme, post 6, (dodaci u privitku)

http://cafe.mobil.hr/threads/73008-iGO-MyWay-8.4.3-aplikacija-karte-dodaci-sve-rezolucije

meni valja.

Jedino što me još muči je buildings... oni linkovi više ne valjaju. Dajte mi molim vas neki link. Hvala

EDIT : vidjeh da ovaj link valja. valjd je sve ok.

Toshibaaa
18-01-2012, 05:26
Prvo da vas sve pozdravim i da vam cestitam na extra forumu posto sam nov ovde. E sad posto sam nov i u android svetu i pravi laik u vezi bilo cega sto ima veze sa android aplikacijama, pa i navigacijom, izmedju ostalog, imao bih za vas par pitanja. Prvo, skinem aplikaciju iz posta 1, a zatim skin (odlucio sam se za treci skin, tj. Mariupol), e sad po vasim uputstvima ja bih iz iGO foldera koji sam dobio sa skinom trebao da prekopiram fajlove "data.gro, branding.gro, sys.txt, tahoma.ttf, tahomabd.ttf", medjutim u tom folderu nema poslednja dva fajla (tahoma.ttf i tahomabd.ttf). Medjutim to nije jedini problem, naime uputstvo dalje glasi, citiram: "Zatim sve iz audio foldera kopirate u sd/igo/audio; te sve iz custom foldera u sd/igo/custom. Ali sad ja u ovom iGo folderu sto je dosao uz aplikaciju uopste nemam folder custom, pa ne znam gde da kopiram fajlove iz custom foldera sto se dobije uz skin? Zatim sto se mapa tice odlucio sam se za LOCAL PROVIDERS EASTERN EUROPE MAPS 2011.07 FBL + HNR files, ali kad otvorim stranicu na kojoj bi trebao da se nalazi link za mapu tamo ima vise linkova, tacnije:
http://www.filesonic.com/file/X2wa5C6/LOCAL_PROVIDERS_2011.07_Eastern_Europe_BUILDINGS.r ar
http://www.filesonic.com/file/YHzUVZx/LOCAL_PROVIDERS_2011.07_Eastern_Europe_FDA_FPA_FTR .rar
http://www.filesonic.com/file/tbGH1vl/LOCAL_PROVIDERS_2011.07_Eastern_Europe_HNRs.rar
http://www.filesonic.com/file/PO1spfi/LOCAL_PROVIDERS_2011.07_Eastern_Europe_MAPs.part1. rar
http://www.filesonic.com/file/hqifN2h/LOCAL_PROVIDERS_2011.07_Eastern_Europe_MAPs.part2. rar
http://www.filesonic.com/file/krciwHO/LOCAL_PROVIDERS_2011.07_Eastern_Europe_POIs.rar
E sad sta je sta ovde i cemu sluzi i sta bih ja zapravo trebao da skinem odavde? I imao bih jos jedno pitanje, koliko sam shvatio posle se naknadno ubacuju speedcams, jezik, glasovi, POI i razni dodaci, ali svi u razlicitim folderima koji takodje ne postoje u folderu iGO koji se dodija skidanjem aplikacije. Da li bih ja sad sam trebao da pravim te foldere ili sta? Ja se izvinjavam na malo duzem postu, ali da ne bih stalno zapitkivao i samrao sve, probleme i nedoumice koje imam izneo sam u jednom postu, na koji ce neko, nadam se da odgovori i pomogne meni ali i drugima koji bi u buducnosti imali slicne probleme. Unapred hvala...:D

Riddick
18-01-2012, 09:02
Ajmo redom :
- tahoma.ttf i tahomabd.ttf ti i ne trebaju. To su samo fontovi
- custom folder iz skina kopiraj u root iGo foldera na SD kartici. Znači, na kartici imaš folder iGo i u njemu foldere content, save ... i tu ubaciš custom FOLDER iz skina
- Ovi linkovi koje si naveo ti ne trebaju svi.
- Buildings su ti ikonice značajnih zgrada u gradovima (katedrala, hotel, stadion ...) koje izgledaju otprilike kao i prave. Njih vidiš na mapi. U karti HR ih baš i nema previše tako da se ne čudiš ako ih ne vidiš. To staviš u folder sd/igo/content/building. Ako ga nemaš, napraviš ga.
- FDA - driver alerts - javlja ti prometne znakove koji se pojavljuju na ruti. Na karti vidiš ikonu znaka koji dolazi (opasan zavoj, zabranjeno obilaženje...). Sve ceste isto nisu pokrivene sa FDA pa se nemoj čuditi ako nema.
- FPA - to ti ne treba. To je nekakva piz... koja ti pomaže ako je adresa koju tražiš u nekakvoj pješačkoj zoni ili tako nešto pa te dovede samo dokle možeš autom, a dalje se snalazi.
- FTR - upozorenja za kamione. Upišeš podatke o kamionu i na osnovu njih ti daje zabrane skretanja za kanione, mostove, podvožnjake ... Ako nemaš kamion ne treba ti.
- HNR - prethodno izračunate rute koje navodno ubrzavaju izradu rute. Tu imaš rute tipa najkraća, ekonomična, najbrža .... Ovo radi SAMO AKO imaš SVE karte, recimo, Europe od istog izdavača. Ako ti fali samo jedna karta ovo ne radi. Ali čak i ako nemaš ovaj file u iGo-u, zbog skina i dalje možeš birati tip rute. Po mome to ti isto ne treba.
- MAPs - kao što samo ime kaže ...
Ovih 5 fileova staviš u folder sd/igo/content/map. Ako hoćeš imati samo karte, recimo ex-Yu, staviš samo karte i prethodne fileove koji ti trebaju, a ne moraš stavljati sve
- POI - Point of interest - pokazuje ti gdje su benzinske, trgovine, hoteli, kafići ... To staviš u folder sd/igo/content/poi opet samo one za države koje hoćeš
- Speedcams - kamere za mjerenje brzine. To staviš u folder sd/igo/content/speedcam
- Voice - glasovno navođenje. To staviš u folder sd/igo/content/voice
- Lang - prijevod softwarea. To staviš u folder sd/igo/content/lang
Ako nemaš neki od tih foldera onda ga napravi i ubaci fileove

Ufffff!!! Izmori me. Duguješ mi pivo za ovo :D

Toshibaaa
18-01-2012, 14:41
Hvala ti druze, za ovo imas gajbu...:D Aj da pitam i ovo, pa da probam da instaliram, ja u u sd/igo/ nemam ni folder content, jedini folder koji sam dobio je audio. Jel i njega napravim sam ili? I kad prebacujem na karticu, na nju idu samo ovaj fajl aplikacije i folder iGO i to na koren kartice jel da? Bese nece da radi ako ga prebacim sa folderom sdcard?

Riddick
18-01-2012, 17:55
Jesi već instalirao iGo? Ili si samo prebacio .apk file sa folderom?
Kada instaliraš iGo on bi sam trebao napraviti folder iGo i u njemu foldere content, custom ... i onda samo ubacuješ što fali.
Na karticu stavi SAMO instalacijski file (Igoxxxyyyy.apk) i kada se instalira trebao bi imati sve foldere.

moj_n95
18-01-2012, 19:10
Evo da i ja uletim sa jednim pitanjem jer evo me zadnjih par dana nema gdje me nema po ocim temama hehehe
Uglavnom, za probu sam skinuo TOPMAP za HR i BiH a NAVTEQ za SLO, Austriju i Italiju.
E sada, opet samo radi testa, probam napraviti rutu iz BiH u Italiju i ne ide jer bude ono "map isolated", dok recimo u sloveniju moze (izgleda da se mape preklapaju ili sta li vec).

Ali dobro to nije ni bitno toliko vec me interesuje da li cu ja moci npr. napraviti rutu od BiH to Trsta a onda kada udjem u Italiju da sam izaberem odredište unutar Italije i da nastavim dalje voziti (u stvari ispada kao da sam tek po ulasku u italiju upalio navigaciju).

Znaci BiH-Trst ruta jedna -> Prelazak u Italiju, ruta se prekida ali ja izaberem iz destinacija gdje zelim ici (odrediste unutar Italije) i od tog trenutka navigiram dalje? Jel to moze tako ili postoji mogucnost da iGo pravi problem zbog razlicitih proizvodjaca?

domy_os
18-01-2012, 20:41
Rute možeš raditi samo po kartama istog proizvođača, sve ostale kombinacije ne prolaze.

Riddick
19-01-2012, 08:04
@ mojn95
Možeš ovako :
Napraviš rutu BiH-granični prijelaz sa Italijom i onda kad uđeš u Italiju (kad GPS koordinate pokažu da si u Italiji) napraviš novu rutu GP Italija-pa kud već ideš

mrkva4
20-01-2012, 09:39
Bok ljudi, koristim IGO na HTC Wildfire, od silnih karti koje sam skidao cesto kada testiram neku rutu dobijem poruku da nije moguc prolaz karte izolirane, moze li mi netko dati link koje karte Hrvatske i susdjenih zemalja (Slo,Srb,BIH,Italy,Hungary,Austrija) koje najcesce koristim da ubacim na karticu?! Hvala

Riddick
20-01-2012, 13:44
Kada ti napiše da su karte izolirane onda je to zato što koristiš karte od različitih izdavača, BiH od jednog, HR od drugog, SLO od trećeg. Da bi ti ruta kroz nekoliko država sigurno radila moraš imati sve karte od istog izdavača.
Problem je što kod različitih izdavača cesta i granični prijelaz nisu isto označeni, software ih onda ne prepoznaje kao spojene ceste i ne može izračunati rutu.

electricboy
20-01-2012, 22:39
Na androidgrove blogu ima uputa s potrebnim linkovima za preuzimanje i instaliranje iGO 8.4.3 (480x320) aplikacije i Navteq Europe 2011Q3. Navigacija radi na mom Alcatelu OT-990.

profaizkorenice
21-01-2012, 12:51
ali kako instalirat aplikaciju??? ja sam skinuo sve sto mi treba. copirao sam folder IGO na sd karticu, ali sad u mobitelu u folderu igo ne vidim nikakav setup. ima par fajlova i foldera, ali nista za pokretanje nekakvog setapa ili kako to vec ide na mobitelima. kako da ja to instaliram?

inace, ove upute koje sam dobio uz samu aplikaciju su takav debilizam da je to strasno. da ljdi ne znaju da to mora bit nedvosmisleno napisano je stvarno jadno.

EDIT: po ovim uputama nije ni jasno dali prvo instalirat aplikaciju pa onda kopirat ovaj folder, ili obrnuto. sad sam uspio instalirat aplikaciju i prekopirao sam karte (3 fajla - poi, fbl, 3dl)u folder content, ali kad pokrenem aplikaciju kaze mi da ne moze naci karte.

jeli ima netko jasne upute za instalaciju ovog? redom kako se inace rade upute za instalaciju programa? instalirao sam nakompleksinje programe, koje je bilo najteze zaobic i nsiam imao ovoliko problema, sve zbog jako dvosmislenih i jako nejasnih uputa, a dam ruku ako bi trebalo vise od 2 minute svima kad bi recimo ja napisao upiute za instalaciju. 99% ljudi bi ovo instalirao za manje od 2 minute. garantiram :)

zamolio bi za jasne upute, jer osjecam da mi cir raste.

electricboy
21-01-2012, 14:01
po ovim uputama nije ni jasno dali prvo instalirat aplikaciju pa onda kopirat ovaj folder, ili obrnuto. sad sam uspio instalirat aplikaciju i prekopirao sam karte (3 fajla - poi, fbl, 3dl)u folder content, ali kad pokrenem aplikaciju kaze mi da ne moze naci karte.

jeli ima netko jasne upute za instalaciju ovog? redom kako se inace rade upute za instalaciju programa? instalirao sam nakompleksinje programe, koje je bilo najteze zaobic i nsiam imao ovoliko problema, sve zbog jako dvosmislenih i jako nejasnih uputa, a dam ruku ako bi trebalo vise od 2 minute svima kad bi recimo ja napisao upiute za instalaciju. 99% ljudi bi ovo instalirao za manje od 2 minute. garantiram :)

zamolio bi za jasne upute, jer osjecam da mi cir raste.

1. --
2. Kopiraj iGO mapu iz ekstraktirane mape na SDcard
3. U ekstraktiranoj mapi nađi iGO aplikaciju, ima ih dvije, instaliraj koju hoćeš

Si napravio tim redom?

profaizkorenice
21-01-2012, 14:12
1. Kopiraj iGO mapu iz ekstraktirane mape na SDcard
2. U ekstraktiranoj mapi nađi iGO aplikaciju, ima ih dvije, instaliraj koju hoćeš

Si napravio tim redom?

sad sam uspio to instalirat, ali ne pomocu ovih uputa, vec trazenja drugih. treba procitat bar 2-3 razne upute kako bi dosao do cilja, jer ti ljudi to jednostavno ne znaju napravit.

samo nisam siguran dali bi ova dva fajla (fbl i 3dl) trebalo stavit u neki folder ili samo u content folder. sad su mi u content folderu, jer tako kazu upute.

nije mi jednostavno jasno kako ovo moze bit ovako lose objasnjeno. meni nista nije jasno ovdje. svaki tip ima svoje neke vizije kako se to treba napravit, a svaki ima potpuno drugaciju pricu. nigdje ne pise tocno sta treba, nego ovim rijecima, don't forget to copy that, ali ne pise gdje i tako.

evo ovo bi trebale bit upute za instalaciju:

0. Uninstall any version of iGO from your phone (if you have rooted phone and have save folder in /data/data/com.navngo.igo.javaclient/, please backup it first).
1. Extract archive to some temporary folder.
2. Copy content of "sdcard" folder from this archive to your phone sdcard.
3. Download and copy your prefered skin (data.gro) for your resolution to %sdcard%/iGO/ folder. If your skin containt also other files (audio files, branding.gro,...), don't forget to copy it also! (Some changes in sys.txt may be required.)
4. Don't forget to copy also other content files (maps, voices, langs (*.gro, *.zip isn't supported),...) to phone sdcard.
5. Copy iGOMyWay_v8.4.3.179971_thin-v1.X.apk to some place on your phone and install it.
6. Run installed iGO. In first run is iGO "installer" executed.

sad ti budi pametan. ovo bi ja sam vjerojatno u 2 reda napisao i nebi trebalo vise od 2 minute za instalaciju. sad mi ne uspijeva naci moju lokaciju. cekam po 5 minuta i jos trazi lokaciju. ne znam zasto, ali ne radi.

stvarno me cudi koliko je ovo sve lose. inace sam stvarno svasta skidao i instalirao. tipa sony vegas di je trebalo sto stvari napravit da bi ga uspio instalirat i to sam napravio jednostavnije od ovog, jer covjek koji je pisao upute zna kako se pisu informaticke upute.

i sto se tice karata, ja sam skinuo samo kartu hrvatske, a to su 3 fajla.

poi, fbl i 3dl.

poi sam stavio u content i napravio sam folder poi, a ova druga dva sam stavio u folder map. jeli to ispravno i dali su to svi potrebni fajlovi sto se tice karte hrvatske?

EDIT2: sve mi je jasnije da ja nemam sve potrebne fajlove za kartu hrvatske. jeli moze neki link koji radi SAMO ZA KARTU HRVATSKE? nebi htio sad ubacivat nista drugo, jer mi nece trebat uopce i nemam vremena...

electricboy
21-01-2012, 14:50
poi sam stavio u content i napravio sam folder poi, a ova druga dva sam stavio u folder map. jeli to ispravno i dali su to svi potrebni fajlovi sto se tice karte hrvatske?

Najlakše ti je sve 4 mape building, map, phoneme i poi prebaciti na SDcard u iGO / content / i onda od tuda obrisati ono što ti ne treba!
Naravno, ne moraš ništa brisati, ovo se radi samo da se uštedi na memoriji SD kartice, jer je sav sadržaj mapa oko 1,9 GB.

Riddick
21-01-2012, 18:00
...nije mi jednostavno jasno kako ovo moze bit ovako lose objasnjeno. meni nista nije jasno ovdje. svaki tip ima svoje neke vizije kako se to treba napravit, a svaki ima potpuno drugaciju pricu. nigdje ne pise tocno sta treba, nego ovim rijecima, don't forget to copy that, ali ne pise gdje i tako.

sad ti budi pametan. ovo bi ja sam vjerojatno u 2 reda napisao i nebi trebalo vise od 2 minute za instalaciju. sad mi ne uspijeva naci moju lokaciju. cekam po 5 minuta i jos trazi lokaciju. ne znam zasto, ali ne radi.

stvarno me cudi koliko je ovo sve lose. inace sam stvarno svasta skidao i instalirao...

Zbog ovakvih komentara smo nedavno ostali bez jednog dobrog čovjeka koji je pomagao oko navigacije na drugom forumu. Samo tako nastavite pa više neće biti nikoga da vam pomogne.
Nismo se svi rodili najpametniji, sve smo to saznali na drugim forumima gdje smo čitali i pitali, a ne kritizirali. I zato, molio bi malo kulture.

malenii
22-01-2012, 10:27
Pozdrav

Sve sam uredno isntalirao, sve OK medjutim nejavlja mi nikako upozorenje na speedcam, koristim HR glasovno navodjenje, ima li neko iskustva po tom pitanju.

electricboy
22-01-2012, 11:41
Pozdrav

Sve sam uredno isntalirao, sve OK medjutim nejavlja mi nikako upozorenje na speedcam, koristim HR glasovno navodjenje, ima li neko iskustva po tom pitanju.

je li tako da je uputa kratka i jasna? ;)
jesi li ekstraktirani EU.12.2011.rar stavio na SD u iGO/content/speedcam?
više o tome bi mogao znati yager koji je stavio taj rar.

Riddick
22-01-2012, 12:17
I pogledaj u postavkama da li si aktivirao upozorenje za speedcams.

moj_n95
23-01-2012, 17:21
E ljudi, jesu li svi glasovi ovako "cudni" kao sto je ovaj engleski koji dodje uz aplikaciju ali i natasa?
Koji je po vama najbolji (ugodniji) glas. Nije bitno moze biti i na engleskom samo da nekako prirodnije zvuci posto me bas nervira hehehe

malenii
23-01-2012, 20:06
je li tako da je uputa kratka i jasna? ;)
jesi li ekstraktirani EU.12.2011.rar stavio na SD u iGO/content/speedcam?
više o tome bi mogao znati yager koji je stavio taj rar.

da jesam, na ekranu vidim oznaku za cam ali nikakvog zvucnog signala, i da ukljucio sam to u postavkama za obavjesti

Riddick
23-01-2012, 21:03
Probaj drugi skin. Ako ni onda ne radi probaj sve obrisati i instalirati ponovo.

domy_os
25-01-2012, 21:03
Što napraviti kad se iGO smrzne pred kraj prvog učitavanja nakon instalacije? Stane na nekih 90%, tako nešto. Radi se o SE X10 Mini i probao sam nekoliko skinova i uvijek bude isto. Već pomalo sumnjam u ROM ili kernel...

EDIT:

Riješio, stavio verziju 8.4.2.139242.

Class42 5800XM
28-01-2012, 13:03
Pomoć odradio sam sve po koracima ali kada pokenem navigaciju (iGO) javi karte se ne mogu pornać napravio sam i map folder itd...
dakle probao sa:
iGO_LOCAL_PROVIDERS_2011.07_Eastern_Europe_HNRs.ra r
NAVTEQ_2011.Q3_Europe_EASTERN_EUROPE_111214_HNR.ra r
gdje griješim hvala...
koristim Samsung s2

yager
28-01-2012, 13:42
Skinuo si samo taj link ili kompletne karte?
To što si stavio nisu karte(govorim o HNR fileu koji si stavio).

Class42 5800XM
28-01-2012, 15:45
Jasno to su linkovi sa kojih sam skinuo..
Dakle sto to nisu karte ?????
Ako nije problem može neki link ili bilo kakva smjernica gdje skinut karte?
Hvala!!!!!!
Na nokiji je bilo ful jednostavno map source na komp i stavljaš karte (zemlje) koje god hočeš doduše bio je i garmin i po meni lakše je bil za naći karte....

yager
28-01-2012, 16:13
Ti fileovi iz tvog posta nisu karte, već nešto što omogućuva brži izračun rute.

Linkove možeš naći u tutorialu u postovima 3, 4 i 5.
A link do tutoriala je u prvom postu

Class42 5800XM
28-01-2012, 16:24
dakle FBL oznaka označava karte??? ako sam shvatio, sory znam da sam dosadan ali prvi put android pa mi je sve nepoznato... thx
Europe MAPS 2011.06 FBL + HNR files

yager
28-01-2012, 16:30
Da, FBL su karte.

r4er
05-02-2012, 04:30
Mozeli mi iko molim vas odgovoriti na moj problem?? Ovako pokusao sam instalirati i motonav i evo sad i iGo sve korak po korak ali nakon instalacije i pokretanja i jedne i druge navigacije izbacivao mi je "Program application database cannot be found".eto puno bi vam bio zahvalan na pomoci.pozz

esart
05-02-2012, 12:17
Evo i ja sam neki dan uspješno instalirai Igo na xperiju 8 po uputama foruma i sve radi savrseno puno hvala no ipak bih imao jedno pitanje ,naime ja koristim Mapsours i adriarout kartu za izradu ruta za Garmin uređaj ali također koristim i program GPSBabel za konvertiranje raznih formata pa me zanima sljedece kako se kod iGa naziva folder u koji bi recimo kopiral takvu rutu koja je prethodno iz gdb formata konvertirana u "upoi" fajl za iGo i gdje se taj folder nalazi ...da probam dal to radi .. ;)

r4er
05-02-2012, 15:30
rijesio sam problem "program application database cannot be found" sad mi se javlja no language files were found a stavio sam file koji ste ovdje postavili u lang direktorij? molim vas ako iko zna nek pomaze

esart
05-02-2012, 20:04
rijesio sam problem "program application database cannot be found" sad mi se javlja no language files were found a stavio sam file koji ste ovdje postavili u lang direktorij? molim vas ako iko zna nek pomaze

jesi ga raspakirao ili stavio u raru ...treba biti u raru ..meni radi savrseno a isto sam ga tu skinuo ;)

yager
16-02-2012, 14:10
Dodan je file sa friškim kamerama za brzinu(speedcams); EU.01.2012.rar u privitku (http://cafe.mobil.hr/threads/73008-iGO-MyWay-8.4.3-aplikacija-karte-dodaci-sve-rezolucije?p=1004006&viewfull=1#post1004006).
Razvrstano je po državama pa ubacite samo one koje želite.
Skinove ću za koji dan updejtat.

Edit- updejtani skinovi. Trenutno su svi linkovi u tutorialu online.

blackhawk53
16-02-2012, 14:54
pozdrav! :) evo novi sam ovdje i otkrijem odmah ovu super temu :D:D zapeo sam na drugom postu dakle skinovi :/ skinuo bih si 320x240 ovaj prvi skin al kad ocu otvorit .rar trazi me sifru i probao sam luboz i isao pogledat mozda negdje pise ali ja ne vidim :( :(
zahvaljujem mnogo!

yager
16-02-2012, 15:22
pozdrav! :) evo novi sam ovdje i otkrijem odmah ovu super temu :D:D zapeo sam na drugom postu dakle skinovi :/ skinuo bih si 320x240 ovaj prvi skin al kad ocu otvorit .rar trazi me sifru i probao sam luboz i isao pogledat mozda negdje pise ali ja ne vidim :( :(
zahvaljujem mnogo!

Joj, sorry, nisam stavio šifru. Šifra je bobroberts

blackhawk53
16-02-2012, 17:42
malo sam proletio kroz temu i vidim da niko nije nista napisao, no cini mi se da ima jedan bug..dakle postavke -> napredne postavke -> jačina glasnoće(pod ovime pokazuje da si odaberes min i max brzinu) ne vidim kakve to veze ima s glasnoćom..jedino ak sam ja nes krivo shvatio :S

yager
16-02-2012, 17:47
malo sam proletio kroz temu i vidim da niko nije nista napisao, no cini mi se da ima jedan bug..dakle postavke -> napredne postavke -> jačina glasnoće(pod ovime pokazuje da si odaberes min i max brzinu) ne vidim kakve to veze ima s glasnoćom..jedino ak sam ja nes krivo shvatio :S

Bug u prijevodu vjerojatno.
Glavno da radi sve.

ddjuro92
17-02-2012, 23:50
Pozdrav svima, odličan forum :) ovako jučer sam instalirao IGO i sve 5, samo imam jedan problem kao i kolega gore sa skidanjem mapa. Znači sve sam išao po tutorialu i otišao na onu stranicu iz prvog posta ali nigdje ne nalazim mapu Europe MAPS 2011.06 FBL + HNR files. Dal to znači da su je maknuli ili sam ja tolko zbunjen da nemrem pronać taj link?

tomi252
18-02-2012, 18:17
Pozdrav, instalirao sam Igo ali nikako ne mogu skinuti mape sa linkova u tutorialu, da li se mogu skinuti još negdje?

Riddick
18-02-2012, 22:56
Koliko vidim, linkovi iz ove teme rade : http://cafe.mobil.hr/threads/73008-iGO-MyWay-8.4.3-aplikacija-karte-dodaci-sve-rezolucije

tomi252
20-02-2012, 12:44
Hvala, ipak rade:) ali imam problem, ne mogu naći nigdje u navteq kartama sloveniju (a baš mi ona treba).

Riddick
20-02-2012, 21:23
Probaj potražiti ovdje : http://www.mobilepassion.org/viewtopic.php?p=65723#p65723

blackhawk53
22-02-2012, 14:13
evo pošto su bile maškare, vozilo se malo do samobora i idem isprobat aplikaciju i super radi (jedino me živcira kaj su nasnimljeni broj po broj pa kad zenska govori metre šteka malo...) no uglavnom imam malo čudan problem. 3 puta se desilo da mi se na jankomiru na autoputu aplikacija samo ugasila.. ne razumijem zašto?? neka crna magija :eek2: ;) točnije kod izlaza zagreb zapad kaze zenska 'za 3 kilometra napustite autocestu' i samo se ugasi (neš tipa force close), upalim ju i ugasi se opet, tek kad bih došao do prečkog mogao bih ju upalit normalno, jos neko sa sličnim iskustvima?

ravilov
22-02-2012, 14:36
To se najcesce dogadja kad sustavu ponestane memorije, onda pocne ubijati procese. To je standardno ponasanje na Linuxu pa je tako naslijedjeno i u Androidu. Sustav usput i zapise poruku o tome u sistemski log ali to nije dostupno obicnim korisnicima.
Aplikacije za navigaciju su cesto jako zahtijevne i gladne resursa, cak i na jacim i novijim mobitelima. Dok koristis navigaciju probaj pogasiti sve aplikacije koje ti ne trebaju nuzno (gtalk, gmaps, browser, raznorazni skype, viber i slicni...).

RobiRobi
27-02-2012, 17:35
Hvala lijepa na svemu. Skinuo i instalirao na galaxy s, radi bez greške. Jučer sam se cijeli dan zafrkaval, nikako instalirat ali izgleda da mi onaj treći skin (Mariupol) ne radi na mobu kako treba ali s prvim (Reborn) ko beba. U pola sata sve spicano. Imam na krekanoj mio moov navigaciji fbl karte, dali bi se dale one upotrijebit na androidu? (Starije su al su nešto veće, 13 i nešto a ove novije 10 i nešto)

admiral80
27-02-2012, 23:27
Ako sam dobro shvatio, iz 2. posta, odnosno skin 1,2 ili 3, otvoriti iGO folder, iskopirati sve sto je u njemu, i prekopirati u iGO folderu iz 1. posta? Hvala na pomoci...

yager
28-02-2012, 00:25
Ako sam dobro shvatio, iz 2. posta, odnosno skin 1,2 ili 3, otvoriti iGO folder, iskopirati sve sto je u njemu, i prekopirati u iGO folderu iz 1. posta? Hvala na pomoci...

Da, tako je.
Skines jedan od skinova za svoju rezoluciju i dalje kako si rekao.

@robirobi- ne bi znao jel pasu. Uvijek mozes probat

zla.mas
29-02-2012, 12:57
Treba mi pomoc tj koje dimenzije odgovaraju na 190 DPI ( Desire HD ) - na 240 mi sve uvecano.. Ili barem na 200-210max DPI
Hvala

yager
01-03-2012, 14:39
Treba mi pomoc tj koje dimenzije odgovaraju na 190 DPI ( Desire HD ) - na 240 mi sve uvecano.. Ili barem na 200-210max DPI
Hvala

Prema rezoluciji ekrana- 480x800

admiral80
01-03-2012, 14:52
Mislim da sam odradio sve kako treba, kad pokusam instalirati, instalira i onda se pojavi "Program application database cannot be found", moze li mi neko reci u cemu je problem? Hvala

putnikstranac
01-03-2012, 18:38
Instalirao sam igo prije par mjeseci i radio je ok, sada imam problem kada zelim da odaberem grad u BH, iGO se samo ugasi, za ostale drzave sve ok.
Ima li neko ideju sta bi moglo biti?

Hvala i pozdrav,
P

zla.mas
02-03-2012, 18:19
Prema rezoluciji ekrana- 480x800

Ta odgovara na 240 dpi - default

arke
10-03-2012, 21:26
instalirao i sve OK. Samo nema karti ni na jednom linku? sve mrtvo... Ima li neko link za karte???

TNX!

Riddick
10-03-2012, 23:28
Probaj ovdje : http://www.mobilepassion.org/viewtopic.php?f=565&t=8345

bokivaradero
12-03-2012, 14:54
Treba mi pomoc . Sve sam uradio kako trba oko instalacije i kada pokrenem igo na ekranu experije arc s 854 x 480 pojavi se ffuierror: parse error (ui_MenuNightFilter) , unapred zahvalan dobrom Samaricaninu .

Riddick
12-03-2012, 17:18
Probaj obrisati save folder u iGo folderu i probaj.
Nakon toga, ako ne radi, obriši folder ui_android.
Ako ni onda ne radi, deinstaliraj iGo i obriši sve što imaš od njega. Onda instaliraj samo čisti iGo bez skinova, bez mapa, POI-a, lang, voice ... i onda probaj pokrenuti. Ako radi onda dodavaj dio po dio i pokreći ga. Ako ponovo javi grešku nakon što staviš, recimo, lang onda nađi novi lang file i probaj s njim.

bokivaradero
13-03-2012, 14:35
Sve sam probao i nista i dalje prijavljuje istu gresku . Hvala na pokusaju , mozda ja nesto ne radim kako treba ili je greska u objasnjenju za instalaciju . Pozz

yager
13-03-2012, 20:15
@bokivaradero- probaj s nekim drugim skinom

Kako je stranica s linkovima na mape frknula, stavio sam za sada linkove na dva foruma gdje se mogu nać download linkovi.
http://cafe.mobil.hr/threads/73008-iGO-MyWay-8.4.3-aplikacija-karte-dodaci-sve-rezolucije

bokivaradero
14-03-2012, 12:51
Resio , samo download linkovi ne rade. U svakom slucaju hvala.

rastafaria
14-03-2012, 19:01
Prvo da vam se zahvalim svima na iscrpnom uputstvu kako da se instalira navigacija na Android. Telefon nije moj vec od starog, tako da o Androidu nist zivo nisam znao i patio sam se dugo kako da mu instaliram navigaciju.

ALI.....kako to obicno biva imam jedno (vjerovatno retardirano) pitanje. Ja imam Nokiu E7 i tu navigacije ide preko OVI-a koji ukoliko recimo nemate mapu vam downloaduje dio mape na telefon preko wi-fia ili slicno, ali vam i odredi lokaciju bez mapa.

Sad, ja sam na taj doticni Android (inace Samsung Galaxy S I9000) instalirao uspjesno iGo, skin Reborn. Ali kada pokrenem pocne traziti GPS signal i evo vec solidnih 25 minuta ga nije nasao. Sad znam da to teze ide u urbanim podrucjima, itd ali ja sam na zadnjem spratu zgrade sa 9 spratova i u krugu 300 metara najvisocija zgrada ima 4 dakle.....nema opstrukcija i nebo je itekako vidljivo. I gore spomenuta Nokia za 30ak sekundi ga nadje bez problema.

Ja jos nisam skinuo mape, ali dok se to sve skine (solidnih 3 sata ima jos) da pitam ako je ko pametan da mi kaze. Da li je to sad do telefona sto nece da nadje signal? Ako jeste sta da radim? Ili je to do toga sto nemam mapa? U svakom slucaju molio bih odgovor, iako je vjerovatno i poglupo pitanje ali s Androidom nemam nikakvog iskustva a s ovim mobilnim jos manje.

Hvala unaprijed svima.

blackhawk53
15-03-2012, 00:03
Hm neznam jel ti treba karta da te gps nade,no znam da je meni na jednoj aplikaciji znao rec da se malo brze vozim da se zakaci na gps...tako da bih rekao da oni traze neko kretanje,makar je ovo samo moj zakljucak

Sent from my HTC Tattoo using Tapatalk

ravilov
15-03-2012, 02:53
Ovo mi bas i nema puno smisla... Meni su uvijek svi govorili da ako imam problema sa pronalazenjem GPS fixa, da je najpametnije i najbolje sto mogu napraviti stajati na jednom mjestu i ne micati se. Sto po meni i ima smisla. Lakse je naciljati staticnu nego pokretnu metu, zar ne?

dijan
20-03-2012, 13:06
ljudaci, skidam paket sa najnovijim navteq mapama i topmapama i kako vidim u paketu dolaze i neke FPA fajlovi i FDA - di to smjestiti? je li potrebno to uopće? čemu to služi?

znam da su FBL - mape, HNR - one bezvezne rute već predispozicionirane, i POI su poi :D :) thanks!

yager
20-03-2012, 13:26
ljudaci, skidam paket sa najnovijim navteq mapama i topmapama i kako vidim u paketu dolaze i neke FPA fajlovi i FDA - di to smjestiti? je li potrebno to uopće? čemu to služi?

znam da su FBL - mape, HNR - one bezvezne rute već predispozicionirane, i POI su poi :D :) thanks!

Za kog je pisan tutorial i objašnjenja?
Sve je objašnjeno u zadnjem postu gdje su sve skraćenice opisane.
ps. link je u mom potpisu

dijan
25-03-2012, 19:16
ljudi - trebala bi mi pomoć - koristim iGo verziju 1.7 thin + karte NavTeq 2011.Q4 (znači najnovije :D) - putovao sam prema puli i umjesto da me "GPS šalje" na novu cestu, znači istarski ipsilon, slao me preko stare ceste (limski kanal itd.) -> kilometraža je praktički ista, isključenu naplatu NEMAM, dakle zašto me vozio po starijoj cesti koja je ujedno i lošija? Da mi računa rutu od ponuđenih stavio sam na "najbrže". Šta mislite?

Riddick
25-03-2012, 20:27
Da li imaš označen i "Autoput" u postavkama?
Isto probaj i "najjednostavnija ruta" ako je imaš u postavkama.

Corvin
02-04-2012, 12:56
Ako može pitanje.
U temi "iGO MyWay 8.4.3 - aplikacija, karte, dodaci; sve rezolucije" su stavljene 3 vrste karata.
Dali je moguće staviti sve tri?
Ako da, zar ih stavljamo sve u \sdcard\iGO\content\map\
Što se tiče glasova imam ponuđenu hrvatsku i srpsku kokoš (višak).
Gdje da nađem i kako da ubacim i engleski?

yager
02-04-2012, 13:23
Ako može pitanje.
U temi "iGO MyWay 8.4.3 - aplikacija, karte, dodaci; sve rezolucije" su stavljene 3 vrste karata.
Dali je moguće staviti sve tri?
Ako da, zar ih stavljamo sve u \sdcard\iGO\content\map\
Što se tiče glasova imam ponuđenu hrvatsku i srpsku kokoš (višak).
Gdje da nađem i kako da ubacim i engleski?

Koja je poanta stavljanja svih karata kad ih ne možeš u isto vrijeme koristiti?
Mislim, možeš ti stavit(na karticu, ali ne sve u isti folder), samo moraš mijenjat kad želiš koristit(maknut iz foldera /map koje su unutra, te stavit druge i tako svaki put).
Za engleski ću pogledat jel imam gdje file pa stavim ako imam.

Corvin
02-04-2012, 16:35
Hvala na odgovoru.:japan:
Tako sam i mislio, ali nikad neznaš:respect:
Zaboravih pitati.
Koja je od te tri najbolja za HR i okolinu?
I dali mogu u folderu maps imati npr. mapu HR od jednog proizvođaća (jer je on bolje pokriva) a mapu za npr. FR od drugog zbog istog razloga?
edit:

Uspio sam sve pročitati.
Mape se mogu miješati samo ostaje problem rute kad je prelaz sa mape na mapu.
Skinuo sam i instalirao " iGO R3.Europe.TeleAtlas"
To je TomTom? Jeli dobra za EU?
Ispada da je za EX Yu najbolji Topmap i to LOCAL PROVIDERS 2011.07 Eastern Europe, samo što je nigdje nema za skinuti.
Jesam li dobro povezao?

ivan.ilinovic
02-04-2012, 17:44
gdje ima ova aplikacija za samsung galaxy 5? i kako da ju instaliram?
unaprijed hvala :D

ravilov
02-04-2012, 17:49
A zasto bi trebala biti posebna verzija za taj model?
Sve je objasnjeno u temi s uputama.

yager
02-04-2012, 18:03
Za Galaxy seriju ima optimizirana verzija jer zna bit problema s standardnon aplikacijom, tako nešto.
Uglavnom, evo linka: http://www.mobilepassion.org/viewtopic.php?f=74&t=7377

ravilov
02-04-2012, 22:12
A, tako... Pardon onda, nisam znao. Ispricavam se.

ivan.ilinovic
03-04-2012, 19:22
možete mi dat link za download? nemogu nigdje nać.

ravilov
03-04-2012, 19:54
Pa linkovi su na forumu kojeg je yager naveo. Sta ne rade?
Trebas se samo registrirati da bi ih vidio.

yager
03-04-2012, 20:11
Link od aplikacije je bio skinut. Vraćen je sad.
Vratit ću sad i ostale linkove za skinove i potražit za karte jel ima kakva stranica kao prije.

ivan.ilinovic
04-04-2012, 18:46
nemogu skinut nijednu kartu. moze link? i kak to instalirat? el treba bit u folderu il rar. datoteci? :fright:
i da, imam cyanogenmod softwer pa je mozda drukcije.

yager
04-04-2012, 18:50
nemogu skinut nijednu kartu. moze link? i kak to instalirat? el treba bit u folderu il rar. datoteci? :fright:

Sve pise u tutorialu ovdje na forumu.

Inovator
04-04-2012, 20:05
Kakva je situacijama sa rezolucijama za nove high end uređaje, npr. 720x1280?

domy_os
04-04-2012, 20:32
Koliko vidim, većina skinova se upscalira ili nije full screen. Treba još malo pričekati dok ne naprave full podršku.

dijan
04-04-2012, 20:37

probaj pronaći mape na mobile passion ili jednostavno ukucaj u google... teško je reći ovako pošto svaki dan skidaju (čitaj: brišu) linkove sa mapama... na tebi je da budeš brz i uhvatiš koji link... ako ti treba samo od hrvatske ja ti mogu poslati tu, pošto samo i tu koristim (q4 navteq 2011)

-> kad budeš imao sve to, fbl fajl staviti ćeš u folder iGo/content/map.

-> treba biti u folderu koji sam gore napisao u FBL formatu, znači unzippaš

-> nema veze koji ti rom gore imaš, sve je to isti k (ja imam miui na desireu)

tex viler
05-04-2012, 18:21
1. post- iGO MyWay v8.4.3.179971 Thin 1.7
2. post - razni skinovi

Ovo sam odradio i instalirao na mob, ali jednostavno ove mape nemogu skinut nikako.. treba torturu prolazit da se do njih dođe.. zar nema negdi torent ili tako nešto, manje linkova... koja je najbolja od onih mapa iz 3,4 i 5og posta?

ravilov
05-04-2012, 18:26
Torrenta mozda i ima, ali nece ih nitko sigurno linkati ovdje.
Ne zaboravi da se tu radi o ilegalnom sadrzaju, pa kad se sjetis toga, zapravo se i nemas neko pravo buniti... Barem ima ikako za download.

tex viler
05-04-2012, 18:39
Upravu si što se toga tiče, ali eto ipak.. baš je zafrkano..

ivan.ilinovic
06-04-2012, 00:00
probaj pronaći mape na mobile passion ili jednostavno ukucaj u google... teško je reći ovako pošto svaki dan skidaju (čitaj: brišu) linkove sa mapama... na tebi je da budeš brz i uhvatiš koji link... ako ti treba samo od hrvatske ja ti mogu poslati tu, pošto samo i tu koristim (q4 navteq 2011)

-> kad budeš imao sve to, fbl fajl staviti ćeš u folder iGo/content/map.

-> treba biti u folderu koji sam gore napisao u FBL formatu, znači unzippaš

-> nema veze koji ti rom gore imaš, sve je to isti k (ja imam miui na desireu)

da samo od hr. ako bi htio poslat. sve imam samo mapu ne.
i ne kužim el trebam folder prebacit u zip.? sve sam to napravio samo sto mi je jos u folderu i nemam mapu i neznam kako nju inst.

yager
06-04-2012, 00:11
da samo od hr. ako bi htio poslat. sve imam samo mapu ne.
i ne kužim el trebam folder prebacit u zip.? sve sam to napravio samo sto mi je jos u folderu i nemam mapu i neznam kako nju inst.

Mapu napraviš na kompu(desni klik-new folder-i napiši ime foldera). Normalno, mobitel je spojen s kompom i kartica je mountana u data storage.

U treći post dodani linkovi na NAVTEQ karte za HR, AU, BiH i Slo

tex viler
06-04-2012, 14:40
ob a linka su mrtva, ima li kojiu drugi link, jel moguće uploadati, baš mi treba Bih mapa.. inače, sve sam uspio naštelovati, radi, ali kad dođem do granice sa Bih nema ništa.. ima samo Banja Luka u BiH

ivan.ilinovic
07-04-2012, 00:05
može malo detaljnije? ne kuzim bas nist sad.. zahvaljujem.

Riddick
07-04-2012, 12:45
Na SD kartici u mobitelu imaš folder iGo. U njemu imaš folder content. U tom folderu imaš folder map. U njega staviš karte koje ti trebaju. Karte nisu u .zip formatu već ih moraš raspakirati.
U folder map staviš file croatiaxxx.fbl i croatiaxxx.fda(ako imaš).
U folder poi staviš file croatiaxxx.poi(ako imaš).

Chief_Wolfinjo
08-04-2012, 15:16
bok,

na koji način doći do mapa ako za svaki file koji pokušam skinuti javlja : This file reached max downloads limit

hvala

Riddick
08-04-2012, 15:58
Jedino da pitaš da netko obnovi linkove. Linkovi se brišu ili na brzinu dostignu limit tako da moraš tražiti da ih netko ponovo uploada.

Chief_Wolfinjo
08-04-2012, 16:43
Jedino da pitaš da netko obnovi linkove. Linkovi se brišu ili na brzinu dostignu limit tako da moraš tražiti da ih netko ponovo uploada.

ok. dal je netko voljan tu sa našef foruma to učiniti možda ? :)

Riddick
08-04-2012, 23:05
NavTeq Q4.2011 Europe (map/fda/ftr/fpa/hnr/poi), post #59 : http://www.mobilepassion.org/viewtopic.php?f=565&t=8345&start=50

bobulek
09-04-2012, 11:19
Ja sam koristio ovaj link: http://thepiratebay.se/torrent/7119702/[ANDROID]_iGO_8.4___Europe_Maps_2012
Sve je unutra čak i mape za cijelu Europu i EX YU (NavTeq Q3) samo sam ga malo preuredio po vašim uputstvima (ubacio hrvatski, speedcam) i instalirao u HTC 3D.
Radi savršeno i iz prve, a imam android tek 7 dana.

S ovoga linka skidam torrent: http://btdigg.org/search?info_hash=2715a2f2b706a5faa68ae733f1d704616 436c834, unutra su karte cijeli svijet npr.

1.36 MB
Croatia/building/Croatia_NNG_Petrol station_2011.07_110818.3dl
1.01 MB
Croatia/building/CroatiaNNG_2009.12_100224.3dl
5.99 MB
Croatia/map/Croatia83TA_2010.12_110210.fbl
565 KB
Croatia/map/Croatia83TA_2010.12_110210_(TI).ftr
7.07 MB
Croatia/map/Croatia_83_Navigo_2011.07_110812.fbl
10.6 MB
Croatia/map/Croatia_83_NQ_2011.Q4_120217.fbl
5.53 MB
Croatia/map/Croatia_83_NQ_2011.Q4_120217_(AP).fpa
68.0 KB
Croatia/map/Croatia_83_NQ_2011.Q4_120217_(DA).fda
9.61 MB
Croatia/map/Croatia_83_TomTom_2011.12_111230.fbl
1.17 MB
Croatia/map/Croatia_83_TomTom_2011.12_111230_(TI).ftr
548 KB
Croatia/poi/Croatia_Navigo_2011.10_111108.poi
1.68 MB
Croatia/poi/Croatia_NQ_2011.Q4_120127.poi
355 KB
Croatia/poi/Croatia_NQ_Extended_2011.Q2_110622.poi
4.32 KB
Croatia/poi/Croatia_NQ_Truck_2011.Q1_110511.poi
252 KB
Croatia/poi/Croatia_TomTom_Premium_2011.12_120118.poi
5.47 KB
Croatia/poi/CroatiaNQ_Rich_POI_DKV_2009.Q2_091110.poi
264 KB
Croatia/poi/CroatiaTA_Premium_2010.12_110204.poi

Chief_Wolfinjo
10-04-2012, 09:41
Ja sam koristio ovaj link: http://thepiratebay.se/torrent/7119702/[ANDROID]_iGO_8.4___Europe_Maps_2012
Sve je unutra čak i mape za cijelu Europu i EX YU (NavTeq Q3) samo sam ga malo preuredio po vašim uputstvima (ubacio hrvatski, speedcam) i instalirao u HTC 3D.
Radi savršeno i iz prve, a imam android tek 7 dana.

S ovoga linka skidam torrent: http://btdigg.org/search?info_hash=2715a2f2b706a5faa68ae733f1d704616 436c834, unutra su karte cijeli svijet npr.

1.36 MB
Croatia/building/Croatia_NNG_Petrol station_2011.07_110818.3dl
1.01 MB
Croatia/building/CroatiaNNG_2009.12_100224.3dl
5.99 MB
Croatia/map/Croatia83TA_2010.12_110210.fbl
565 KB
Croatia/map/Croatia83TA_2010.12_110210_(TI).ftr
7.07 MB
Croatia/map/Croatia_83_Navigo_2011.07_110812.fbl
10.6 MB
Croatia/map/Croatia_83_NQ_2011.Q4_120217.fbl
5.53 MB
Croatia/map/Croatia_83_NQ_2011.Q4_120217_(AP).fpa
68.0 KB
Croatia/map/Croatia_83_NQ_2011.Q4_120217_(DA).fda
9.61 MB
Croatia/map/Croatia_83_TomTom_2011.12_111230.fbl
1.17 MB
Croatia/map/Croatia_83_TomTom_2011.12_111230_(TI).ftr
548 KB
Croatia/poi/Croatia_Navigo_2011.10_111108.poi
1.68 MB
Croatia/poi/Croatia_NQ_2011.Q4_120127.poi
355 KB
Croatia/poi/Croatia_NQ_Extended_2011.Q2_110622.poi
4.32 KB
Croatia/poi/Croatia_NQ_Truck_2011.Q1_110511.poi
252 KB
Croatia/poi/Croatia_TomTom_Premium_2011.12_120118.poi
5.47 KB
Croatia/poi/CroatiaNQ_Rich_POI_DKV_2009.Q2_091110.poi
264 KB
Croatia/poi/CroatiaTA_Premium_2010.12_110204.poi

upravo skidam :) brzinom 10mb/s :)
dali možda ima unutra file-ove potrebne za kamione ?
TRUCK INFORMATION ?

slika : http://www.zaslike.com/files/2l2x42yl7ohgg1hb62fw_thumb.png (http://www.zaslike.com/viewer.php?file=2l2x42yl7ohgg1hb62fw.png)

bobulek
10-04-2012, 18:30
Brzina ti varira, ja sam skidao dan i noć, a koliko sam vidio ima i za kamione tako je bar objasnio "yager"

Podaci unutar sd/iGO/content/map:
.HNR - Baza pripremljenih ruta (4 tipa: Brzi, kratki, laki i ekonomični). Pomaže u izračunu trajanja rute.
*.FDA - Upozorenja za vozača - prikaz aktivnih upozorenja(znakova)
*.FTR - Informacije za kamione - koristi se kod izračuna rute za kamione(da se izbjegnu ceste gdje je kamionima zabranjeno i slično)
*.FPA - Adresiranje - adrese ulica
*.FBL - mape

Chief_Wolfinjo
11-04-2012, 08:58
Brzina ti varira, ja sam skidao dan i noć, a koliko sam vidio ima i za kamione tako je bar objasnio "yager"

.HNR - Baza pripremljenih ruta (4 tipa: Brzi, kratki, laki i ekonomični). Pomaže u izračunu trajanja rute.
*.FDA - Upozorenja za vozača - prikaz aktivnih upozorenja(znakova)
*.FTR - Informacije za kamione - koristi se kod izračuna rute za kamione(da se izbjegnu ceste gdje je kamionima zabranjeno i slično)
*.FPA - Adresiranje - adrese ulica
*.FBL - mape

ima za kamione i sve radi. uspio sam skinuti sve za 10min hehe
još jednom hvala !

flOoKi
12-04-2012, 13:44
need help, radi se o samoj instalaciji iGo-a. Radim sve prema uputstvu i kada pokrenem iGo dobijem poruku ''program application database cannot be found''.
mobitel je sony xperia s pa je mozda problem sto nema sd kartice?
folder iGo sam stavio logicno, u root memorije telefona.

ravilov
12-04-2012, 14:32
Mislim da iGO ne moze funkcionirati bez SD kartice. Kopiranje u root memorije telefona ne znaci nista.

domy_os
12-04-2012, 20:24
Moze raditi, ali ne znam kako izgleda root na tom modelu, tj. sto sve ima u njemu. Ako u rootu imas folder external_sd, probaj iGO folder staviti u njega.

dijan
12-04-2012, 23:13
ispod su dvije slike - screen shota - iGo programa i Reborn Skina - mene zanimaju ove stvari koje sam crveno zaokružio i postavio upitnike pored njih - čemu služi ova tipkica sa znakom zabranjeno prometovanje u tom smjeru i prilikom "klika" dolazi +/- i ispod slika "Staklo je: e" i prilikom klika mijenja se u nešto drugo/ drugu stavku? Hvala.

http://www.pohrani.com/f/3Z/hK/eVT64Ak/20120412005031.jpg

http://www.pohrani.com/f/3P/4a/1EWf06EI/20120412005043.jpg

Riddick
13-04-2012, 08:09
Prva slika - to ti služi za blokiranje dijela ceste. Pokazivač (mali crveni trokut) staviš na dio ceste koji je zbog nekog razloga trenutno blokiran (radovi) ili jednostavno ne želiš ići preko njega i stisneš taj znak i nakon toga kalkuliraš rutu.
Druga slika - greška u prijevodu. Vjerovatno je trebalo biti "Staklo je :ne". To ti je on/off prozirnosti tipki. Kada je "staklo" isključeno onda sve tipke imaju bijelu pozadinu.

dijan
13-04-2012, 11:13
Prva slika - to ti služi za blokiranje dijela ceste. Pokazivač (mali crveni trokut) staviš na dio ceste koji je zbog nekog razloga trenutno blokiran (radovi) ili jednostavno ne želiš ići preko njega i stisneš taj znak i nakon toga kalkuliraš rutu.
Druga slika - greška u prijevodu. Vjerovatno je trebalo biti "Staklo je :ne". To ti je on/off prozirnosti tipki. Kada je "staklo" isključeno onda sve tipke imaju bijelu pozadinu.

hvala riddick! svaka čast na tome kako si to skužio! imam još jedno pitanje - kako makneš slučajno postavljene speed camove? ja sam doma kod sebe slučajno ispred ulice postavio 2 speedcama i nemam blage kako da ih sada maknem?

Riddick
13-04-2012, 14:37
Zoom-iraj na kameru što bliže i onda stisni na dno ikone kamere. Onda će ti se "tipka" "dodaj kameru" (druga tipka u gornjem redu na tvojoj prvoj slici) prebaciti u "postavke kamere". Stisneš je i tamo imaš obriši.
Nadam se da sam uspio jasno objasniti :D

dijan
14-04-2012, 14:20
Zoom-iraj na kameru što bliže i onda stisni na dno ikone kamere. Onda će ti se "tipka" "dodaj kameru" (druga tipka u gornjem redu na tvojoj prvoj slici) prebaciti u "postavke kamere". Stisneš je i tamo imaš obriši.
Nadam se da sam uspio jasno objasniti :D

uspio sam! hvala ti puno riddick! ovaj igo sa reborn skinom i najnovijim mapama je prestrašna stvar!

boldrik
14-04-2012, 23:07
dali postoje skinovi koji rade na xperia s 720x1280 ovako inače mi sve djeluje umanjeno :)

yager
15-04-2012, 12:06
dali postoje skinovi koji rade na xperia s 720x1280 ovako inače mi sve djeluje umanjeno :)

Postao bio u drugoj temi.
Ajde molim te ako ćeš stavljat javi jel radi normalno da uvrstim u tutorial.

Ima, kombiniraj ovaj tutorial iGO MyWay 8.4.3 - aplikacija, karte, dodaci; sve rezolucije (http://cafe.mobil.hr/threads/73008-iGO-MyWay-8.4.3-aplikacija-karte-dodaci-sve-rezolucije) s ovim skinom (http://uploadmirrors.com/download/1WCAPVFY/RebornSkinV1.5.5_Android_960_.rar)(šifra za rar: bobroberts; sad ću ga i u tut ubacit)-skin je za 1024x600, 1280x800, 1280x720, 1024x768, 960x640 reze.
(This will not fill the screen, but it is the best you can do until Reborn 2.0 comes out.)
ili
(Special version that might stretch to fill your screen if you have android 3.2 and above. Only confirmed to work with 1280x800 so far)
strecthed version link (http://uploadmirrors.com/download/ICJZEZUD/RebornSkinV1.5.6_Android_960__Stretched.rar)

(linkove za karte ima ili na navedim stranicima ili ovdje pri kraju teme (http://cafe.mobil.hr/threads/73012-iGO-MyWay-8.4.3-rasprava-pitanja-odgovori))

Pogledaj i Sygic i Copilot, možda oni podržavaju

boldrik
15-04-2012, 22:11
ne radi ili ja radim nešto pogrešno

domy_os
16-04-2012, 00:57
Vidim da imamo ogromne probleme s linkovima, brzo se ruše i nikome se ne da tražiti nove. Nije ni meni bilo lako, izgubio sam nekoliko dana samo za kopanje i download. Odlučio sam to podijeliti s vama i ovdje uploadao sve što imam za iGO navigaciju:

http://www.mediafire.com/?q3hedfvc6dg2l

Lozinka: C@f3mob!LF0RuM

Info o datotekama koje su trenutno gore:

APP.rar > iGO MyWay 8.4.3.179971 Thin 1.7 (samo aplikacija bez skina)
SD.rar > osnovni iGO folder koji ide u root SD kartice
LIC.rar > License (staviti u License folder samo ako se nije napravio kod instalacije)

MS.rar > Mariupol 3.3.3/3.3.4 skin
RS.rar > Reborn 1.5.5 skin
TS.rar > Tiger 1.7.1 skin

LP.part1~3.rar > Local Providers 2011.07 karte (sadrži Building, HNR, Map, POI)

NQ.part01~10.rar > Navteq 2011.Q4 karte (sadrži HNR, Map, POI)
BU.rar > Building iz Navteq 2011.Q3 karata (3D građevine)
PH.rar > Phoneme iz Navteq 2011.Q3 karata

TM.part1~2.rar > TopMap 2011.10 karte (sadrži Building, HNR, Map, POI)

DEM.part1~2.rar > Terrain (grafički prikaz područja)
SC.rar > Speed Cams EU 2012.01

Postupak instalacije i kopiranja znate i neću ga posebno napominjati. Pazite na korake.

yager
16-04-2012, 14:27
Domy hvala:klanja::klanja:

Ubacio sam u tutorial linkove

boldrik
16-04-2012, 15:54
gdje mogu naći navteq kartu samo Hrvatske druge zemlje mi ne trebaju

domy_os
16-04-2012, 16:23
Skini cijeli paket, ne mislim samo hrvatsku kartu uploadati. Mogu dodati jedino ex-Yu...

boldrik
16-04-2012, 16:51
dakle svih 10 kom. kako se to onda raspakirava sve zajedno ili svaka za sebe

domy_os
16-04-2012, 16:57
Zajedno, moras sve skinuti, staviti u isti folder i onda raspakirati.

boldrik
16-04-2012, 19:27
neznam ćime ih unzipaš ja čim god da probam neide....

yager
16-04-2012, 19:35

Winrar?
Upišeš lozinku i sve radi normalno

boldrik
16-04-2012, 20:16
znam da je glupo ali niko me niti ne pita za lozinku
pokušavam sa win rar om

yager
16-04-2012, 20:19
znam da je glupo ali niko me niti ne pita za lozinku
pokušavam sa win rar om

A što javi, kakvu grešku ili što?
Ideš desni klik-extract?
Skinup sve dijelove?
Prvi korak da ti netko pomogne je taj da napišeš što više informacija

boldrik
16-04-2012, 20:22
dakle ja zaplavim sve sa ljevim klikom i prebacim sve u win rar i evo sad on radi radi i na kraju samo prestane
nikakve šifre ne trai

yager
16-04-2012, 20:25
Desni klik na bilo koji file-extract here
To napravi

boldrik
16-04-2012, 20:37
neide mi skinuo sam svih 11 probao ali neide hvala ipak

blackhawk53
17-04-2012, 01:05
Gore si napisao prebacis U winrar???? Valjda IZ winrara? Probaj otvorit jedan rar i probaj samo drag&drop,trebao bi ti pocet extractat i trazit te lozinku

Sent from my Subaru Impreza using Tapatalk

potaj@co
20-04-2012, 02:30
pozdrav svima,
uspjesno sam instalirao navigaciju po tutorijalu sa foruma no kad sam ubacio mape nastao je problem..
pokrenem je, ona krene, izbaci gore kao loading ovo ono, ispise starting i tu zaglavi..
ni makac dalje.
je l` imao neko slicno iskustvo i sta bi moglo biti u pitanju?
hvala

rijeseno.. kako sam popravio ne znam ni sam, uglavnom prosljakalo je

vrba!
28-04-2012, 16:37
Pozdrav!Zanima me može li se instalirati IGO navigacija na T-mobile Move?Hvala!

yager
28-04-2012, 17:48
Pozdrav!Zanima me može li se instalirati IGO navigacija na T-mobile Move?Hvala!

Može.

mlesic
30-04-2012, 23:15
1. Gdje ide sadržaj iz EU12.2011? Jel fajlove spud i txt prebacujem u ...\speedcam ili bez fajlova samo spedcamtext.txt i speedcamupdates.spud?
2. Sadržaj EU.01.2012 jel ide u ..\spedcam sa folderom speedcams_full_europe_2012.. ili povadim iz tog foldera *.txt?
3. POI-jel trebam ubacivati sa one web stranice ili je ok ono uz navteq mape?
4. HNR fajl stavljam u ..\content ili u ..\content\map stavim *.hnr?

yager
01-05-2012, 00:13
1. Gdje ide sadržaj iz EU12.2011? Jel fajlove spud i txt prebacujem u ...\speedcam ili bez fajlova samo spedcamtext.txt i speedcamupdates.spud?
2. Sadržaj EU.01.2012 jel ide u ..\spedcam sa folderom speedcams_full_europe_2012.. ili povadim iz tog foldera *.txt?
3. POI-jel trebam ubacivati sa one web stranice ili je ok ono uz navteq mape?
4. HNR fajl stavljam u ..\content ili u ..\content\map stavim *.hnr?

1. i 2. ubacuješ txt file, ali ubaci onda samo EU.01.2012 jer je noviji.
3. Generalno su dosta i ovi uz karte, ali ako hoćeš više dodatnih lokacija onda ubaciješ što želiš s one stranice
4. u petom postu piše

mlesic
01-05-2012, 02:26
Vidio sam to u petom postu ali me zbunilo što su u zasebnoj mapi a ne zajedno s kartama..
Za speedcam znači samo ove 2012, ne treba .txt i .spud! A onaj SpeedcamUpdates.spud što je već bio u ..\speedcam? Da ga ostavim? A imam i speedcam.spdb fajl-nema ga među .txt 2012 mora da ga je iGO napravio naknadno? Čemu služi?

Regular Alerts vs EUR+ o čemu se tu radi? Da stavim regular alerts ili to nema potrebe..koliko sam shvatio postoji neka razlika u prikazu upozorenja..?

Na mobilism,drugi izvor za navteq spominje update V2 karata-2012.04.04. Jesu to iste karte kao ove ovdje na mediafire ili su mediafire V1?
Nemogu ih skinuti..ograničenje..

domy_os
01-05-2012, 18:29
Budem u novijim verzijama karata sve ubacio u Maps da ne bude zabune.

mlesic
01-05-2012, 20:41
Lako sam instalirao ali morao sam na par mjesta pogađati što je pisac htio reći zapravo...nije posve jasno...ali dobro sam pretpostavio uglavnom pa je prošlo dobro...
Jedino mi se nije baš svidio igo - u usporedbi s copilotom malo zna kasniti obavijest, ili interferiraju obavijest o skretanju i obavijest o brzini...i sl. Vjerujem da je to i do toga što mi je poslab mobitel (x10 mini)...nekako mi je copilot radio glatko...glas je ljepši, točno govori...čak i u kružnom toku, dok igo je šutio u kružnom. Ma manje više sve je to dobro, samo stvar osobnog ukusa...ili poteškoća, recimo danas mi na vijencu u osijeku ne može naći kućni broj, tj. vodi me na drugi dio vijenca...kokad je netočno na karti. Copilot 8 istovremeno točno dovede...moram provjerit na copilot 9 dal zna gdje je taj broj...možda je do navteq karte da je pogrešno...

lekica
02-05-2012, 13:29
Pomoc!

Ja sam apsolutni laik za sve ovo :)
Kad pokrenem aplikaciju pojavi mi se "program application database cannot be found"
Pretpostavljam da sam negdje zeznula kod instacije,a isla sam ovim redom.
kopirala scard i APK fajl na karticu, prebacila skin-a audio i costum u con. i onda pravila ostale map,POI, itd.Gdje sam pogriejsila?! :)

ravilov
02-05-2012, 13:36
Mislim da se "sdcard" ne treba samo kopirati na SD karticu nego otpakirati tamo.

Dule
02-05-2012, 15:56
Jedno pitanje dali se i drugima dešava sljedeća situacija. Kada biram adresu, odaberem Hrvatska, Novigrad - Istarska županija i onda kada idem tražiti adresu nudi mi samo adrese Novigrada iz Zadarske županije!? Neki dan se vozim iz Rijeke prema Novigradu a on lijepo procjenjuje vožnju na 4 sata!? Reko wtf a onda skužio da me šalje u Zadar...

Riddick
03-05-2012, 09:36
Koliko vidim taj Novigrad nije baš velik. Koje karte imaš?
Ako su TeleAtlas, one baš nisu precizne za RH. Probaj staviti NavTeq ili neke od local providers.

domy_os
03-05-2012, 12:43
Jedno pitanje dali se i drugima dešava sljedeća situacija. Kada biram adresu, odaberem Hrvatska, Novigrad - Istarska županija i onda kada idem tražiti adresu nudi mi samo adrese Novigrada iz Zadarske županije!? Neki dan se vozim iz Rijeke prema Novigradu a on lijepo procjenjuje vožnju na 4 sata!? Reko wtf a onda skužio da me šalje u Zadar...

Probao kod sebe i sve radi kako treba.

Dule
03-05-2012, 14:23
Imam Navigo 2011? S onih linkova niti jedna karta se nije mogla skinuti pa sam skinuo s torrenta.

yager
03-05-2012, 14:36
Imam Navigo 2011? S onih linkova niti jedna karta se nije mogla skinuti pa sam skinuo s torrenta.

Na trenutnom linku sve je online.

pepeljara
05-05-2012, 13:05
Pitanje, mozel se Ova verzija koristiti na galaxy note, posto imam ovu verziju sa malom rezolucijom.. ne ide preko cjelog ekrana, blesavo.. Ako ne koja navigacija se moze koristiti za galaxy note..

yager
05-05-2012, 13:29
Pitanje, mozel se Ova verzija koristiti na galaxy note, posto imam ovu verziju sa malom rezolucijom.. ne ide preko cjelog ekrana, blesavo.. Ako ne koja navigacija se moze koristiti za galaxy note..

Možeš probat ove stretch skinove (http://cafe.mobil.hr/threads/73012-iGO-MyWay-8.4.3-rasprava-pitanja-odgovori?p=1018794&viewfull=1#post1018794).
Ostale sve navigacije rade. Za više pogledaj u temi s iskustvima.

Dule
05-05-2012, 16:26
Na trenutnom linku sve je online.

Da me .ebeš ako se ja mogu tamo snaći, odnosno koji link odabrati da skinem navteq?

yager
05-05-2012, 16:40
Da me .ebeš ako se ja mogu tamo snaći, odnosno koji link odabrati da skinem navteq?

Sve je objašnjeno u postu broj 3 (http://cafe.mobil.hr/threads/73008-iGO-MyWay-8.4.3-aplikacija-karte-dodaci-sve-rezolucije?p=1004003&viewfull=1#post1004003)

Svire1
09-05-2012, 16:30
Koja je zadnja mapa za Ex-Yu za Igo My Way. Ja imam I go my way 8.42 karte su mi August 2010, jeli izaslo sta novo? Hvala

Mobitel je SAMSUNG GALAXY Y DUOS 320X240

yager
09-05-2012, 17:34
Sve najnovije stvari su postane u tutorialu.

Ubuduće provjerite tutorial prije padobranskih pitanja.

rekcah
13-05-2012, 00:57
Molim pomoć! Na lg optimusu 2x ne rotanom sa GB-om sam instalirao po uputama iGOMyWay_v8.4.3.179971_thin-v1.7.Kad je upalim aplikacija učita podatki dođe do djela starting i tu stane,te nakon nekog vremena se upali poruka : aktivnost igo(U aplikaciji igo) ne reagira .

ravilov
13-05-2012, 04:38
Skin?

Dule
13-05-2012, 13:07
Sve je objašnjeno u postu broj 3 (http://cafe.mobil.hr/threads/73008-iGO-MyWay-8.4.3-aplikacija-karte-dodaci-sve-rezolucije?p=1004003&viewfull=1#post1004003)

Ajde budi tako dobar pa mi pojasni šta da skinem od ovoga:

http://upload.slike.com/slike/xYL5z.jpg

Riddick
14-05-2012, 09:32
Ako ne voziš kamion prvo ti ne treba (nteuftr)
Po mom mišljenju ni drugo ti ne treba. To su nekakve unaprijed izračunate rute.
Sljedećih 5 su ti karte i to ti treba.
Sljedeće ti definitivno ne treba (phoneme)
POI i extended POI ti trebaju.
Ako nemaš kamion truckPOI ti ne treba.

dijan
20-05-2012, 16:09
jesu možda slučajno u međuvremenu izašle navteq 2012.q1 ili je ipak zasada najnovije 2011.q4?

Riddick
20-05-2012, 20:23
Q4.2011 su i dalje zadnje izdanje.

paleklav
25-05-2012, 01:50
Resio , samo download linkovi ne rade. U svakom slucaju hvala.

Druze imam isti problem sa IGO, mozes li mi pomoci u resavanju istog?

Imam problem sa IGO 8.4.3 ffuierror: parse error (ui_MenuNightFilter) dali neko ima nekog resenja

XperiaArc
25-05-2012, 15:32
Imam Xperia Arc S,
iGO 8.4.3.179971 instaliran, sve radi ok osim Natašinog glasa, glas radi ali su prevelike pauze između riječi. Engleski, njemački, srpski glasovi su OK.

Može li se to riješiti?

istav stvar je i na HTC EVO 3D

zlatan01
25-05-2012, 17:47
Da li moze neka od navigacija za android na tablet sa android 4? Velicina ekrana je 10" ali koja je rezolucija nemam pojma?

goran e
29-05-2012, 09:36
Može pomoć ( radi se o mobitelu xperia x10) skinio sam iGO MyWay v8.4.3.179971 Thin 1.7 i preebacio apk iz filea i iGO folder prebacite na SD karticu zatim skinio
skin - Mariupol 800x480 i sve pribacio na SD karticu i tek onda pokreno instalaciju sve je to ljepo odrađeno i kada sam je pokrenio ona je pošla da radi i izbacila mi ovo ( Initialization error no language files were found ) U čemu sam pogriješio...

Riddick
29-05-2012, 09:53
Moraš ubaciti lang file. Skini Hrvatski jezik ili bilo koji drugi koji ti odgovara (mislim da nema bosanski :) ) i ubaci u SD card/iGo/content/lang.

bazoro
31-05-2012, 23:29
napokon, jedina navigacija koja radi kako treba :) na Huwaei Ideos S7 Slim tabletu (800x480, Android 2.2.2)...prije ovog izgubio više dana mučeči se sa Sygic MM 10, Copilot, Navigon itd...

Edmund
01-06-2012, 15:38
Please help.
Sorry I don't understand your language I hope someone speaks english. I installed iGO MyWay 8.4.3 as found here: http://cafe.mobil.hr/threads/73008-iGO-MyWay-8.4.3-aplikacija-karte-dodaci-sve-rezolucije
I have a HUAWEI adroid phone and IGO works but I have no voice and don't know how to install that.
Pitty that I don't understand this language, this is a very informational website.

Thanks, Edmund

XperiaArc
02-06-2012, 09:13
Please help.
Sorry I don't understand your language I hope someone speaks english. I installed iGO MyWay 8.4.3 as found here: http://cafe.mobil.hr/threads/73008-iGO-MyWay-8.4.3-aplikacija-karte-dodaci-sve-rezolucije
I have a HUAWEI adroid phone and IGO works but I have no voice and don't know how to install that.
Pitty that I don't understand this language, this is a very informational website.

Thanks, Edmund

For the voice you should copy some voice file e. g. Voice_Eng-us-f1 in iGO\content\voice folder on SD card. It's important that file is in zip file format.

tetak
04-06-2012, 13:22
Da li za IGO postoje nauticke karte, kao Bluechart za Garmin? I ako postoje moze li informacija gdje da se nadju i kako da se instaliraju ako je nesto drugacije od obicnih karata. Hvala.

yager
04-06-2012, 13:54
Nema.

martantoni
06-06-2012, 11:02
Imam instalaciju igo na samsungu galaxy i samsung galaxy mini i to radi dobro...
sad mi je sogor kupio htc one x koji ima rezoluciju 720x1280 i kako sad. da li ima negdje taj skin ili koji skin preporucate....

hvala

zzorann
06-06-2012, 20:28
Da li za IGO postoje nauticke karte, kao Bluechart za Garmin? I ako postoje moze li informacija gdje da se nadju i kako da se instaliraju ako je nesto drugacije od obicnih karata. Hvala.

Potrazi nm53.apk, jednostavno skroz, mapa se skine sama.

zvone_
09-06-2012, 10:50
Jel ko probal stavit iGO na Xperiu S?

Riddick
09-06-2012, 14:58
Nema razloga da ne radi. Samo skini fileove za tvoju rezoluciju i eventualno ćeš morati malo prepraviti sys.txt.

zvone_
09-06-2012, 18:07
Nema razloga da ne radi. Samo skini fileove za tvoju rezoluciju i eventualno ćeš morati malo prepraviti sys.txt.

Hm, najveća reza 540x960..

Kolko vidim malo navigacija podržava 720p rezu, za sad...

Apac45
10-06-2012, 02:21
Imam problem sa skinutim POIem, skinuo sam ovaj POI za iGO8: http://poiplaza.com/index.php?p=download&d=777&lstpg2=sdb&lstpg=search

.kml file sam prebacio u sd\Igo\content\POI no nikako da se lokacije pojave na karti.
U Manage places-> My POI stoji no items. Navteq POI koji su skinuti s mapama normalno rade iako vidim da oni imaju .poi ekstenziju.

Dali treba jos negdje nesto podesiti ili radim nesto krivo?

Btw. Dali se mogu te lokacije iz "custom" POIa nekako searchati ili su samo vidlivi na karti?
Hvala

EDIT:
Pronasao sam problem, ti custom POI (.kml) se moraju staviti u sd\Igo\content\userdata\POI ne u sd\Igo\content\POI gdje se stavljaju ovi "origigi"

Sad ih prepoznalo odmah i radi bez problema.

Riddick
10-06-2012, 10:35
@ zvone
Potraži ovdje :http://www.igo8navigation.com/skins-for-android-b400.0/
Mislim da nema 1280x720 rezolucije, ali imaš približne veličine.

zvone_
10-06-2012, 12:16
@ zvone
Potraži ovdje :http://www.igo8navigation.com/skins-for-android-b400.0/
Mislim da nema 1280x720 rezolucije, ali imaš približne veličine.

Tnx..
A niš bum pričekal s tim, možda baš izbace i za rezu 720...

mrkyone
10-06-2012, 15:51
Cao svima,
Instalirao sam Igo po uputstvima sa ovog foruma, medjutim kada probam da ga startujem dobijam poruku "program application database not found" i aplikacija se gasi, da li je neko imao ovaj problem i zna li kako da ga resim?

Riddick
11-06-2012, 07:58
Moraš prepraviti sys.txt.
U sys.txt nađi :
[folders]
app="%xxxyyy%/iGO8"

Umjesto xxyy mora pisati SDCARD, SDMMC ili nešto slično, ovisno o tome kako ti mobitel prepoznaje SD karticu.

Inovator
11-06-2012, 10:39
Mislim da podržava samo sdcard i external_sd, dok emmc ne.

mrkyone
11-06-2012, 18:14
Evo je kopija celog SYS.TXT nigde ne vidim to sto si naveo :S

[project]
name="igo_android"

[device]
;Note: When you want to use older skin (data.gro) created for old iGO,
; is it recomended to comment "type="android""
; and uncoment "type="samsung_android""
; and also comment screen_xy in [rawdisplay]
;
type="android"
;type="samsung_android"

[rawdisplay]
screen_xy="960_540:960x499/540x888,854_480:854x442/480x816,800_480:800x442/480x762,480_320:480x295/320x455,400_240:400x225/240x385,320_240:320x221/240x301"
highres=0
double_screen=0
show_cursor=0
combine_dirty=1

[folders]
; secondary_root_path="iGO"
; has_secondary_root=1
; sdcardpath="/mnt/sdcard"
linked_root_list="/sdcard2/iGO /sdcard/iGO /sdcard/sd/iGO /sdcard/external_sd/iGO /mnt/sdcard/iGO /mnt/sd/iGO /mnt/iGO /storage/iGO /mnt/sdcard/sd/iGO /mnt/sdcard/external_sd/iGO"
has_secondary_root=0
secondary_app="android_linked_root"
user_backup_path="android_linked_root"

[interface]
external_poi_path="android_linked_root/content/userdata/poi"

[services]
;server_addr="https://android.naviextras.com/"
factory_license_code_filename="%sdcard%/iGO/prepaid"
;software_download_location="https://android.naviextras.com/dlapk"
delete_callstack=1

[debug]
imei=000000000000000

[tmc-http]
enabled=0

[sound]
ding=0

[sound.announcer]
;gps_signal_lost=0
gps_disconnected=0

[tts]
announce_exit_directions=1
always_say_road_names=3
announce_street_name=1

[android]
logcat_file_delay=50

[gps]
location_net=0
check_gps_timestamp = 1

; End of sys.txt ;

Inovator
11-06-2012, 19:37
Evo je kopija celog SYS.TXT nigde ne vidim to sto si naveo :S

[folders]
; secondary_root_path="iGO"
; has_secondary_root=1
; sdcardpath="/mnt/sdcard"
linked_root_list="/sdcard2/iGO /sdcard/iGO /sdcard/sd/iGO /sdcard/external_sd/iGO /mnt/sdcard/iGO /mnt/sd/iGO /mnt/iGO /storage/iGO /mnt/sdcard/sd/iGO /mnt/sdcard/external_sd/iGO"
has_secondary_root=0
secondary_app="android_linked_root"
user_backup_path="android_linked_root"

[interface]
external_poi_path="android_linked_root/content/userdata/poi"

[services]
;server_addr="https://android.naviextras.com/"
factory_license_code_filename="%sdcard%/iGO/prepaid"
;software_download_location="https://android.naviextras.com/dlapk"
delete_callstack=1

Boldana polja su bitna...No, nisi rekao koji telefon imaš, jer o tome ovisi nomenklatura...

Željko27
13-06-2012, 13:50
Ja sam skinu igo navigaciju i radi normalno,samo me iritiraju srpski glasovi,jer nema nasih,ovdje sam pokuso skinut al su neispravni linkovi,pa me zanima di mogu skinuti,hrv.voice za igo navigaciju???

yager
13-06-2012, 14:25
Svi linkovi u tutorialu su ispravni, a tako i za hrvatski glas koji je štoviše dodan kao privitak na sam forum i ne može biti neispravan.

Željko27
13-06-2012, 16:14
Svi linkovi u tutorialu su ispravni, a tako i za hrvatski glas koji je štoviše dodan kao privitak na sam forum i ne može biti neispravan.
Oprosti,sve je ok,nisam znao u koji mi folder to skida...sorry...

mrkyone
13-06-2012, 18:42
Ma ja sam lose instalirao nisam bas detaljno sve pogledao, pa je falilo gomila fajlova, jer je ona instalacija samo za app, a nema pola drugih stvari, dodao sam sta je falilo i sad je sve uredu :)

yager
13-06-2012, 20:01
Ajd, glavno da si sredio.

Tutorial je updejtan. Sada je više noob proof
Ako imate što za dodati/preporuku recite

Ukratko ide ovak:
1.aplikacija
2.skin
3.karte i dodaci

edit- dodan stretched skin koji radi normalno na HTC One X

serpico
17-06-2012, 13:26
Je li ima i jedan skin da radi normalno na samsung galaxy 3 i gdje da ga nadjem. Ovako sa ovim 960 izgleda kao da sam ga iskuhao u ves masini pa se skupio.

Inovator
17-06-2012, 13:39
Galaxy S3 ili Galaxy 3? Za S3 nista od full.screena, samo stretched skinovi trenutno..

serpico
17-06-2012, 13:56
Sorry S3 je u pitanju sa RebornSkinV1.5.6_Android_960+_Stretched mi bude sasvim mala slika a sa 960+ onako otprilike 2/3 ekrana. Hvala za odgovor

Asmoday
18-06-2012, 13:48
Imam instaliran odnedavno iGO My Way na mobu,ali mi u zadnje vrijme ne pokazuje znakove,tj navodi me u pogresan svmijer,ne pozna je dje zabrana skretanja,preko pune linije i tako to,pa mi pomozite sta da ubacim da mi to radi,jer nevrijedi mi sta bez toga navi :)
ex-yu mapa su u pitanju,hvala

summus
18-06-2012, 16:52
Skinuo sam kompletno sve iz 3. posta, ali sad neznam koju mapu da stavim. Koju mi preporučate, koja je najdetaljnija? Od Navteq-a?
A drugo pitanje je da li sada mogu staviti samo kartu hrvatske, pa poslije dodavati ostale zemlje ako mi budu trebale, mislim da li postoje neki problemi ako se naknadno dodaju karte?

yager
18-06-2012, 17:00
Stavi Navteq.
Da, kasnije možeš dodati karte ostalih država.

MartinVenco
20-06-2012, 20:57

Ja obicno radim sa total comanderom samo udjem u zip file i copiram gde treba

bmilak
21-06-2012, 15:16
Jel iGO MyWay v8.4.3.179971 Thin 1.7 skin obavezan za skinuti i gdje ga mogu skinuti jer tamo nisam vidio nigdje da ima link ili nesto?

sorry...nisam skuzio da je APP.rar ta aplikacija

Corvin
21-06-2012, 20:32
Imam problema sa glasovima.
Zapravo njih uopće nemam. Bez obzira dali selektiram na telefonu HR ili SR kokoš obadvije šute. Očito sam negdje nešto zeznuo jer sam na telefonu (kartici) uspio naći samo wav fajlice sa navođenjem ali na ruskom. Ima li ideja?

ravilov
21-06-2012, 21:28
Imam dojam da si odzippao voice file. AFAIK treba ga kopirati direktno, bez otpakiravanja.

Corvin
22-06-2012, 07:32
NIsam. Voice file je zipan. Probao sam ga i odzipati ali onda se aplikacija uopće neda pokrenuti.

Corvin
22-06-2012, 18:50
Danas sam sve nanovo instalirao (na drugu SD karticu).
Odabrao sam drugi skin, stavio sve moguće glasove, ali nitko živ neće da mi priča?:angry:

cyro
23-06-2012, 14:45
Pozdrav i u prvom redu hvala na omogućenoj aplikaciji! Instalacija po tutorijalu je prošla savršeno (u root mobitela - galaxy s advance).

E sad, imam pitanje, instalirao sam navteq karte za Hrvatsku, i skinuo buildings i phoneme kako je i napisano u tutorijalu:

NQ.part01~10.rar > Navteq 2011.Q4 karte (sadrži HNR, Map, POI)
BU.rar > Building iz Navteq 2011.Q3 karata (3D građevine)
PH.rar > Phoneme iz Navteq 2011.Q3 karata

Međutim, ni u buildings ni u phoneme nema croatie. Otkud da povučem 3D podatke?
Također bi me zanimalo da li se pojavio neki drugi glas osim Nataše jer je zbilja očajno napravljena! (vidio sam u ovoj temi da ga još nije bilo, da li je možda došao?) Čak je i na t-wisepilotu bio bolje napravljen zvučni zapis.

Unaprijed hvala!

dragan_ba
23-06-2012, 21:24
ljudovi molim za pomoc, blizi se odlazak na more, planiram ici u makarsku pa bih volio koristiti malo taj iGo. Iz nekog razloga mi 8.4.3. nije htjela raditi na Samsung galaxy S+ pa sam skinuo 8.4.2, naravno mape i sve ostalo sam skinuo, instalirao, radi ko curica ;)
Medjutim, pokrenem nav., odredim put (odredište), iskalkulira rutu i onda patnja, trazi gps poziciju po sat-dva i na kraju ugasim. pokusao sam i sa tutorijalom http://cafe.mobil.hr/threads/69098-Android-2.2-Froyo-Kako-popraviti-%28pre%29spori-GPS-fix ali bez uspjeha, nema gps pozicije i to je to, stalno mi stoji da sam u parizu i traži poziciju....ima li neko rješenje za to? pliz pliz pliz

Željko27
24-06-2012, 21:43
Kako namjestiti na navigaciji slova s kvačicama,npr da mogu upisati Čakovec,ili Đakovo i sl...?

Riddick
25-06-2012, 23:07
@ Željko27
Nema tipkovnice sa našim znakovim. Ali i nema potrebe. Pišeš Dakovo ili Cakovec i iGo će ti sam ponuditi Đakovo.

@dragan_ba
Pogledaj u sys.txt pod [gps] da li su ti upisani port i baud. Ako jesu probaj ih mijenjati ili ih probaj izbrisati pa će iGo možda naći automatski.

@cyro

Phoneme za HR ne postoji. To je nekakav file koji služi za točan izgovor kod TTS-a (ako se ne varam).
Buildings potraži ovdje : http://gpsunderground.com/forum/igo-maps/14201-igo-all-europe-2012-maps-navteq-teleatlas-topmap-fbl-poi-dem-3dc-hnr-fda-fpa-ftr.html

goran e
26-06-2012, 21:22
imam instaliranu iGO MyWay 8.4.3 navigaciju dali ovdje mogu topografske karte i gdje ih mogu skinuti ako može to da radi a ako ne šta preporučujete za x10 (za planinarenje i van ceste na makadamskim putevima)
Hvala

270cdi
26-06-2012, 21:40
ajde drustvo ako neko nadje za s3 aplikaciju apk sa rezolucijom za ovaj mob

cyro
29-06-2012, 12:38
@cyro

Phoneme za HR ne postoji. To je nekakav file koji služi za točan izgovor kod TTS-a (ako se ne varam).
Buildings potraži ovdje : http://gpsunderground.com/forum/igo-maps/14201-igo-all-europe-2012-maps-navteq-teleatlas-topmap-fbl-poi-dem-3dc-hnr-fda-fpa-ftr.html

Hvala na informaciji za phoneme.
Tražio sam buildingse na ovom linku, al ili ih nema u fajlovima ili su linkovi istekli.
I još jedno pitanje - da li se može koristiti zvučni zapis od neke druge navigacije možda?

walter66
29-06-2012, 14:36
ljudovi molim za pomoc, blizi se odlazak na more, planiram ici u makarsku pa bih volio koristiti malo taj iGo. Iz nekog razloga mi 8.4.3. nije htjela raditi na Samsung galaxy S+ pa sam skinuo 8.4.2, naravno mape i sve ostalo sam skinuo, instalirao, radi ko curica ;)
Medjutim, pokrenem nav., odredim put (odredište), iskalkulira rutu i onda patnja, trazi gps poziciju po sat-dva i na kraju ugasim. pokusao sam i sa tutorijalom http://cafe.mobil.hr/threads/69098-Android-2.2-Froyo-Kako-popraviti-%28pre%29spori-GPS-fix ali bez uspjeha, nema gps pozicije i to je to, stalno mi stoji da sam u parizu i traži poziciju....ima li neko rješenje za to? pliz pliz pliz

Pokušaj provjerit da Ti neki programčić u pozadini ne koristi GPS , znaju se zvati "Locator" ili tako nekako .

Nisam baš ljubitelj "telefonske" Navigacije , tako da se oko toga previše ne trudim . Nebih baš volio svoga HTC-a ili bilo kojeg drugog telefona poput Samsunga , iPhone ili slično , držati "okačenog" o staklo auta , gdje je temperatura kao u "pećnici" , bez obzira na klimu ili slične sisteme hlađenja unutrašnjosti vozila , recimo od Zagreba do Dubrovnika . Svi ti telefoni s ovim "velikim" touch ekranima se griju , procesori su im na 1GHz i više ...