PDA

Pogledaj cijelu verziju : Program za mixanje (spajanje) pjesama?

whiteboy
06-11-2004, 17:23
Dal mi netko može preporučiti neki mali, jednostavni program kojim bi mogao spajati pjesme (da prezlaze iz jedne u drugu, kao u disku npr.) te da tako spojene pjesme mogu zapržiti na CD, al opet da su pjesme numerirane, ne kao da je sve jedna velika duga stvar...

Dark
06-11-2004, 18:37
WaveLab
Ja ga koristim za izradu melodija (rezanje pjesama) i za to mi je dovoljan i demo.

damgol
06-11-2004, 18:40
pa to sigurno postoji budem ja pitao frenda d.j.-a
samo treba znat time rukovat a ti mi ne izgledaš kao pouzdan;D
usput i mene zanima jer kad recimo pretvaraš mixani cd u mp3
da li se može sa nekim programom snimit da i dalje pjesme budu zmiksane
jer meni CDex radi pauze od sekundu između svake stvari...

//Wild-Boy\\
06-11-2004, 19:55
..."damgol",pa isključiš stavljanje pauze između pjesama...ja inače snimam sa Nerom...
...a i ja tražim neki program za mixanje,ali dosad bezuspješno...

whiteboy
06-11-2004, 21:26
pa to sigurno postoji budem ja pitao frenda d.j.-a
samo treba znat time rukovat a ti mi ne izgledaš kao pouzdan;D
usput i mene zanima jer kad recimo pretvaraš mixani cd u mp3
da li se može sa nekim programom snimit da i dalje pjesme budu zmiksane
jer meni CDex radi pauze od sekundu između svake stvari...

U Nero-u možeš odrediti kolika je pauza između pjesama, odnosno totalno je ukinuti.

whiteboy
06-11-2004, 21:32
Inače ja imam program koji se zove Mixmeister, ali dosta je stara verzija, a novu mi se neda skidati s neta (36 MB). Predzadnja verzija tog programa je bila u na Bugovom CD-u u broju 135, ali ja ga nažalost nemam...

IggXy
06-11-2004, 21:34
..."damgol",pa isključiš stavljanje pauze između pjesama...ja inače snimam sa Nerom...
...a i ja tražim neki program za mixanje,ali dosad bezuspješno...
Ma WB želi da kad je kraj neke pjesme da pri samom kraju pocinje i druga pjesma...da se preklapaju na kraju

//Wild-Boy\\
06-11-2004, 22:13
...Igore,znam za WB-a...pročitaj "damgolov" post pa ćeš vidjet da sam njemu pisao...a i sam tražim program za mixanje...

dakinho
06-11-2004, 22:23
Ja znam program koji se zove tracktor dj.na njemu možeš radit što hočeš!Ima sve alate koji su potrebni za DJa!!!!!!!

whiteboy
07-11-2004, 00:28
Ali ne treba mi to za DJ-a nego da mogu stopit pjesme i takvu kompilaciju zapržit na CD. MixMeister to nudi, no ova prastara verzija koju ja imam nešto sere i ne može inicirat prženje..

damgol
07-11-2004, 01:27
ma niste me skužili;)
ako već imam gotovi mixani cd i onda taj cd želim
prebacit u mp3 format da bi mogao snimit jedan mixani
mp3 cd od preko recimo 100 pjesama,šta mi je činit
da taj normalni cd pretvorim u mp3 format a da mi nema pauza
između pjesama koje su već od prije izmiksane???????

whiteboy
07-11-2004, 03:04
Pa kad ti njih zripaš s audio CD-a u MP3 format one će zvučati identično kao i na tom CD-u, samo kaj će im početak i kraj biti 'odrezani' i tu nema pomoći, a kad ćeš si slagat taj MP3 CD moraš ih poredat onak kak su bile na audio CD-u da bi se fino slagale, a o MP3 playeru ovisi dal će između MP3-ica biti razmaka il ne, to ti nemreš tak nasnimit na cd koliko ja znam, osim ak želiš spojit MP3-ice, pa ti je više pjesama jedan mp3 fajl. Al onda nemreš preskakat pjesme...

gog
07-11-2004, 04:54
@damgol, probaj s nekim drugim programom za ripanje, to što se tebi dešava ima čini mi se veze s nekakvim offsetima prilikom ripanja. Probaj Exact Audio Copy, garantiram najkvalitetnij (možda ne i s najviše opcija) cd ripper. Sve što ti treba je jedan dosta zgrebani audio cd kako bi mogao saznati koje ti sve error correctione podržava optički uređaj...

sms freak
07-11-2004, 16:28
Ja svoje spajam i razdvajam sa Wawe editorom kojeg imate u Neru.A jedini siguran način "spajanja" stvari,a da prikazuje drugi track,je totalno uklanjanje pauze između njih.Sripaj neku mix kompilaciju za probu i vidi kako je rađeno.

sibir
10-02-2005, 01:02
Ljudi Ako VeĆ Neko HoĆe Da Si Malo I Mixa,osim Traktora Koji Je Super ImaŠ I Atomix Koji Je Meni Fenomenalan,ukljuČim Njega I Mixam,jer Je Program Mixeta!ja JoŠ Imam I Pravi Mixetu Pa Sam Si Stavio 2 ZvuČne I Snimam Si Glazbicu Nekad Tako!ako HoČeŠ Skini Si Program A Ja Ti PoŠaljem Crack!

the man
10-02-2005, 18:16
ja sam nekad imao takav program nemogu se sjetit bas kak se zove milim da se zvao virtual dj

sibir
10-02-2005, 23:10
možda je,postoji taj program,al ovaj atomix je meni super,svako ima svoje ali lijepi mixevi se mogu raditi u njemu!možeš si skinit i efekte i skinove ma sve!

Marcano
14-02-2005, 23:55
Osim Wavelab-a sigurno jedan od boljih cooledit pro2.0
Možeš staviti 128 pjesama ili instrumenata te sve skupa izmiksati jednu za drugom ili da se preklapaju jedna preko druge,ubacivati pozadinski zvuk i još 1000 i više raznih opcija.
Predpoznaje sve formate glazbe i može prebaciti u mp3 format nakon obrade.
A ako imaš pjesme na cd-u predhodno ih convertiraj u mp3 format s cd ex-om (program) ili audiograbber.
Cd ex je freevare(besplatan)a za audiograbber moraš naći crack.
Ne zaboravi instalirati i neki od enkodera da imaš veći izbor bitratea pri convertiranju glazbe.Preporučam Lame encoder(imaš ga u svakom Bug-ovu cd-u)kao i cd ex.
Pozdrav.
Ako trebaš neki programčić javi se e-mailom

K!K!
15-02-2005, 00:10
>>Virtual DJ<< moja preporuka
AtomixMP3
Traktor

niten
15-02-2005, 00:14
Osim Wavelab-a sigurno jedan od boljih cooledit pro2.0
Možeš staviti 128 pjesama ili instrumenata te sve skupa izmiksati jednu za drugom ili da se preklapaju jedna preko druge,ubacivati pozadinski zvuk i još 1000 i više raznih opcija.
Predpoznaje sve formate glazbe i može prebaciti u mp3 format nakon obrade.
A ako imaš pjesme na cd-u predhodno ih convertiraj u mp3 format s cd ex-om (program) ili audiograbber.
Cd ex je freevare(besplatan)a za audiograbber moraš naći crack.
Ne zaboravi instalirati i neki od enkodera da imaš veći izbor bitratea pri convertiranju glazbe.Preporučam Lame encoder(imaš ga u svakom Bug-ovu cd-u)kao i cd ex.
Pozdrav.
Ako trebaš neki programčić javi se e-mailom
dobar post vulgaris :thumbup:

a kako ih mixaš u cool editu? preklapanjem ili fade out/in? recimo da češće od često koristim taj program

Atno
15-02-2005, 00:26
Što se tiče pretapanja it pjesme u pjesmu, tj. jedna završava druga već počinje, to možeš i preko winampa samo kaj nemreš tako na cd zapržit!

damgol
15-02-2005, 00:31
daj meni pošalji taj cooledit pro2.0
na damir10000@hotmail.com

niten
15-02-2005, 00:59
20 mb uploada? s modemom? ako ti se čeka tjedan-dva,uvest će mi adsl (nadam se) -poslat ću ti

edit-my fault,nisam vidio da se čovjek ponudio poslat

tomo
15-02-2005, 01:14
@marcano audiograbber je postao freeware prije par mjeseci ;)

damgol
15-02-2005, 01:19
ma samo nek on šalje već će se to nekako skinut s mejla;)

Marcano
15-02-2005, 14:29
dobar post vulgaris :thumbup:

a kako ih mixaš u cool editu? preklapanjem ili fade out/in? recimo da češće od često koristim taj program
Ovisno što želiš ali ako ga koristiš češće od često morao bi to znati.
U cool editu možeš postaviti kako rekoh 128 pjesama jednu iza druge bez pauze.
Ako u Neru isljučimo pauzu on pjesme svejedno prepozna i pravi pauzu umjesto dvije sekunde jednu sekundu.

Nasuprot njemu u cool editu možemo ih postaviti jednu iza druge i ponovo ih konvertirati u mp3 kao jednu cjelinu.
Možemo naravno preko zvučne kartice (čak i integrirane)ubaciti svoje zvukove.
A što se tiče preklapanja u miksanju to baš i ne ide tako lako.
Možemo ih preklopiti mislim pjesmu preko pjesme ili ton preko pjesme.
Ali je lakše ubaciti neki ton kao pozadinski ton a i to imaš na net-u

whiteboy
15-02-2005, 15:35
Ma za to preklapanje pjesama, tj. da jedna pjesma prelazi u drugu, ko što čujete u disku, e za to je najbolji program Mixmeister. Stvarno je zakon, možeš točno odrediti da ti se po beat-u preklapa, ili sam preklopiti pjesme kako tebi paše, stišavati jednu dok se druga pojačava, ma sve, i onda to fino možeš zapržiti i imaš svoj clubbing CD.

Marcano
15-02-2005, 16:24
Mixmeister upravo oprobao.
Ništa posebno ako želimo postaviti pjesmu iza ili pored pjesme uglavnom mali i neloš program.
Preporučam još jedan programčić mali i zanimljiv.
Virtual dj.
Puuuuno bolji od gore navedenog

niten
15-02-2005, 22:48
Ovisno što želiš ali ako ga koristiš češće od često morao bi to znati.
U cool editu možeš postaviti kako rekoh 128 pjesama jednu iza druge bez pauze.
Ako u Neru isljučimo pauzu on pjesme svejedno prepozna i pravi pauzu umjesto dvije sekunde jednu sekundu.

Nasuprot njemu u cool editu možemo ih postaviti jednu iza druge i ponovo ih konvertirati u mp3 kao jednu cjelinu.
Možemo naravno preko zvučne kartice (čak i integrirane)ubaciti svoje zvukove.
A što se tiče preklapanja u miksanju to baš i ne ide tako lako.
Možemo ih preklopiti mislim pjesmu preko pjesme ili ton preko pjesme.
Ali je lakše ubaciti neki ton kao pozadinski ton a i to imaš na net-u
CE mi većinom služi za konvertiranje kazeta i LP-eva u mp3ce,a pomaže i u produkciji pjesama mlade nabobudne buduće zvijezde,moje seke:D tako da multitrack baš i ne koristim!
ovo s pozadinskim tonom ne kužim-staviš neki treći ton(sempl ili šta) predkraj prve stvari i na početku druge za efekt pretapanja? kakve tonove koristiš?

whiteboy
15-02-2005, 22:53
Mixmeister upravo oprobao.
Ništa posebno ako želimo postaviti pjesmu iza ili pored pjesme uglavnom mali i neloš program.
Preporučam još jedan programčić mali i zanimljiv.
Virtual dj.
Puuuuno bolji od gore navedenog
Ali dal možeš s virtual dj-om napravit CD da idu tako pjesme jedna za drugom, da se preklapaju ko u disku, a da su opet odvojene, dakle svaka pjesma ipak ima svoj broj na CD-u?

Marcano
16-02-2005, 14:20
Napiši mi svoj e-mail pa ti pošaljem nešto dokumenata o CE.
Već sam ti poslao poruku(privatnu)
Ali Ukratko:
FILE/OPEN/EDIT PA IZABERI MIX PASTE,DOBIT ĆEŠ JEDAN DIALOG.
na NJEMU MORAŠ ODREDITI GLASNOST ULAZA LIJEVOG I DESNOG,NA DONJOJ LIJEVOJ PLOHI OZNAČI (OVERLAP MIX)A NA DESNOJ (FROM FILE)
ZATIM NA DUGMETU SELEKT FILE ODEBERI PJESMU.
AKO PJESMA NIJE DOVOLJNO DUGA ISPOD SELEKT FILE IMAŠ (LOOP PASTE)KLIKNI NA NJEGA I ODREDI KOLIKO PUTA DA TI SE KOPIRA PJESMA UNUTAR PJESME.
I TO JE TO.
POŠALJI MAIL NA Marcano@net.hr pa ti pošaljem dokumente

Marcano
16-02-2005, 15:33
MOžeš dosta toga napraviti čak i osim preklapanja i da sviraju zajedno zaustavljanje i ponavljanje pojedinih dijelova pjesme nebrojeno puta vraćanje za osminu ,četvrtinu,polovinu ili cijeli takt pjesme jednom ili nebrojeno puta.
Isprobaj ga imaš ga na jednom od BUG-ovih cd-a.:)

melody
23-02-2005, 22:28
Ako neko' treba Serial Number za Cool Edit Pro. 2.1 nek se javi:

melody_blue@net.hr

cyber
03-04-2005, 13:56
Za spajanje rezanje pjesmi Cool Edit Pro, a za miksanje no. 1 Tractor DJ !!

@l@n
03-04-2005, 18:14
Ma uzmi Traktor DJ Studio!!! Po meni je on najbolji samo mi je trebalo 5 dana da skužim sve funkcije,mislim neznam još ni sad baš sve ali večinu znam...

Marcano
03-06-2005, 17:27
dodatak ovoj temi.
Izvinjavam se što se prije ne javih.
Malko sam prčkao po neru i mogu se spojit pjesme bez stanke.
to radimo u wawe editoru(nerov programčić)
dakle odredimo pjesme koje ćemo snimati na cd(vbećino ih nero prebaci u wawe iz mp3)
Nakon toga obilježimo pjesmu i idemo na opciju edit.
kad se pokrene wawe editor na početku i na kraju pjesme obilježimo polja gdje je tišina ili dio koji mislimo odbaciti,kliknemo na dugme SPLIT otvori nam se polje da split ne može biti ispod 4 sec i pritisnemo ok.
on upamti i sprema i obilježene(isječene) djelove pjesme i stavlja ih na popis albuma.
Djelove tih pjesama poslije izbrišemo i to je to.
pozdrav.
Mixati glazbu u neru isto možete ali treba vam, malko više strpljenja.
Ali ne možeš ubacivati tonove samo rezati djelove pjesme i poslije ih u albumu slagati po potrebi.
CE je puuuuno boji.
Koriste ga i velike diskografske kuće

IvLajec
03-06-2005, 18:37
AudaCity-jednostavno sve pjesme spojis jednu npar. samo otvoris svaku u posebnom prozoru i onad ih pastaš u drugi do su sve pjesme..........program je free

Marcano
06-06-2005, 16:13
A jel s njime možeš pržit audio cd?

IvLajec
06-06-2005, 16:20
sve spremis ko jednu pjesmu i zaprzis na cd nekim drugim programom,jer imas mogucnost spremanja ko mp3

VuXs
06-06-2005, 19:24
a se gubi kaj na kvaliteti,možeš raditi kakve prijelaze,rezati,lijepiti?

IvLajec
06-06-2005, 19:45
ne gubi se na kvaliteti,mozes stavljat efekte ko wah wah,fade in,fade out......ima ih puno
sve se moze osim ovih prijelaza,to te ne kuzim

whiteboy
07-06-2005, 12:03
e da ali malo ste zabrijali.

Prvo ako se radi u nero wave editoru kao što Marcano kaže, onda nema ugodnog prijelaza između pjesama - pjesmama je jednostavno odsjećen dio i prijelazi su grubi a ne ko što recimo imate priliku ćuti u disku kad su prijelazi takvi da ih i ne čujete (opis - recimo druga pjesma već počinje svirati, lagano se poglašnjavajući, dok prva pjesma još uvijek svira i počinje se lagano stišavati, s tim da ritam prijelaza (udar bubnja ili basa u obje pjesme) mora biti usklađen)

Drugo ovo kaj IvLajec spominje nije ono što se traži jer koliko sam shvatio taj prog sve pjesme stapa u jednu (sa ovog puta OK prijelazima između), ali poanta je da su sve pjesme dovojene, odnosno da možeš kad slušaš CD preskakati s jedne na drugu ako to želiš, a ako pak slušaš jednu za drugom da ne kužiš da su odvojene, tj. da sve ide ko u disku..

Marcano
08-07-2005, 16:51
onda moj whiteboy odmah instaliraj cool edit pro 2.0 njime možeš pjesme rezati ,dodavati dijelove neovisno jedan od drugog uklanjati pozadinske šumove,postepeno smanjivati ili podizati zvuk,igrati se do mile volje.
Probaj.
prethodno instaliraj lame enkoder tako da poslije u cool editu možeš komprimirati u mp3 format.MOći ćeš i ovako ali zvuk neće biti posebno dobar zbog malog izbora bitrate-a.
Pozdrav

JA_SAM
18-07-2005, 23:49
Sound Forge jako dobar program za spajanje,secenje... mp3,mpg i jos nekih formata
http://dspcdn.sonypictures.com/current/soundforge80a-trial.exe