PDA

Pogledaj cijelu verziju : Praćenje ukradenog mobitela

Šile
02-11-2004, 19:53
Pracenje ukradenog mobitela

Pitanje:
Da li je moguce pratiti telefon preko IMEI broja i koja je procedura za to (prijavljen je nestanak telefona MUP-u i dan je serijski broj telefona). Da li je moguce mjenjati taj broj?

Odgovor:
IMEI broj nije moguce mijenjati i upravo preko njega se telefon moze pratiti, svaki put kada se prikljuci na mrezu. Vi ste uradili sve sto je potrebno, te sada sacekajte da MUP odradi svoj dio posla koji se u sustini svodi na prosljedivanje ovog broja (tocnije liste IMEI brojeva ukradenih telefona) nasim operaterima, koji kada registriraju da se "vruci" aparat prikljucio na mrezu, biljeze listu poziva i obavjestavaju nadlezne organe o tome, te postupak tece dalje.

Preneseno iz jednog casopisa.
Nisam znao gdje da ovo stavim a mozda nekom posluzi kao Tips pa eto stavih ovdje.

KaKaV NeReD
02-11-2004, 20:15
sve stoji osim tvrdnje da se IMEI ne može mijenjati.

Sljaka
02-11-2004, 20:23
Ovo treba označiti kao savjet od kojeg nema koristi.IMEI zna promijeniti već skoro svaka baba.

3aTmr
02-11-2004, 20:30
IMEI se kod starijih mobitela jako lako promijeni, kod novijih je to nesto teze, tj. lako se da promijeniti eeprom IMEI, ali taj nije bitan; no postoje programi koji naravno nisu besplatni, a omogucuju mijenjanje IMEI-a. Naravo - to je ilegalno, ali se moze...

V.S.
02-11-2004, 21:36
Možda je riječ o IMSI broju a ne IMEI....

coma_zgb
02-11-2004, 22:10
imsi je onaj iz kartice (afaik) a ziher neces koristiti karticu koju si maznuo

gog
02-11-2004, 23:06
Ima svakakvih ljudi ;D Isto tako se dam kladiti da večina ukradenih mobova nema promijenjen imei...

KaKaV NeReD
03-11-2004, 00:03
ajd baš bi bilo zanimljivo da se javi osoba kojoj su pronašli mob na taj način. Ja nisam još nikoga čuo.

coma_zgb
03-11-2004, 00:24
ja jos nisam niti jednom mobu kojeg sam ukro promjenio imei ....

IggXy
03-11-2004, 09:59
Ima svakakvih ljudi ;D Isto tako se dam kladiti da večina ukradenih mobova nema promijenjen imei...
Znaš kaj je meni bilo...nađem ti ja prije dvije godine Nokiu 3310 i koristila ga moja stara dok i njoj nisu ukrali...sad ti nađi vlasnika preko IMEI broja...;D

KaKaV NeReD
03-11-2004, 13:00
na kojeg vlasnika misliš pravog koji je kupio mob ili koji se trenutno služi mobom?

IggXy
03-11-2004, 13:15
na kojeg vlasnika misliš pravog koji je kupio mob ili koji se trenutno služi mobom?
Da pravog vlasnika...a sad znam da taj mob koristi neki Vedran... :)

KaKaV NeReD
03-11-2004, 15:45
meni se učinilo da ovdje raspravljamo o traženju mobitela a ne vlasnika, a pretpostavka je da vlasnik traži mob.

whiteboy
03-11-2004, 17:53
da i meni se učinilo da je tu netko malo pomješao lončiće... ;D

khideg
26-02-2005, 00:37
a kako znas za tog Vedrana?

sibir
26-02-2005, 00:45
ja neznam nikoga kome su tako našli mob a ja sam IMEI 100promjenio!i pazi foru:ŠILE tebi prodam moj mob i kasnije serem muriji da mi ga je neko marnio,šta misliš da bi ga našli?!?bi ku*ac!uostalom da je tako lako onda bi svaki dan prodavao moje mobitele i zvao muriju da su ukradeni!zamisli zarade na tome! haha:)

khideg
26-02-2005, 00:48
da to si dobro reko, murija uopce ne nalazi takve mobitele

sibir
26-02-2005, 00:56
ma i da nalazi,pa zamislite kolapsa ljudi!prodavo bi mobove šakom i kapom i onda prijavljivao nestanak!ma meni su maznili jedan mob i pozdravio sam se iste sekunde snjim!neda se(a i nemože)muriji dr*at oko toga!

khideg
26-02-2005, 00:59
da od***** ce te odma ,al ce reda radi napravit zapisnik

sibir
26-02-2005, 01:06
ma stim zapisnikom brišu pakšu!stoka,nerade ništa,samo im fale krefne i isti oni američki panduri

khideg
26-02-2005, 01:09
et to si dobro reko

sibir
26-02-2005, 01:13
a nema se tu šta pričat!imao sam i gorih stvari di murija nije napravila ništa osim"ZAPISNIKA"koji su kasnije bacili!ali sječam se da sam jednom srao njima nešto jedne subote kad sam bio u gradu ali več u ponedjeljak ili utorak sam dobio poziv!e to je mafija,rade samo kad oni imaju korist!MALO SMO OFFTOPIC!

Daniel Morales
27-02-2005, 03:45
ma murijake treba j..... u dupe.

ma ak ti drpe mob moš sam mahat pa pa

i pomirit se stim.

meni su drpili jednom n3310,papani napravili zapi(ser)nik,i još mi rekli da neočekujem niš
da se pomirim s tim da su midrpili mobitel...... a tada je n3310 bio 2 soma kuna......zato sam im zbušil gume na murijamobilu....hehe.....

sibir
27-02-2005, 04:51
Meni Su Isto Maznili Prije Marije Bljuzge T10 Al Dok Je KoŠtao Ajme Novaca!i Napravili Su NiŠta!to Je Usporedba Ko Da Mi Danas Marnu Mob Od 3milje Kn I Nema Mu Ni Traga Ni Glasa!murija Je Goli Ku*ac Ako Se Mene Pita!ako Nije NiŠta Što Njima Ide U Korist Zaboravi Da Si Im Ikad NeŠto I Prijavio!

khideg
27-02-2005, 21:34
to se ne isplati ni prijavljivati

Zeus
27-02-2005, 21:53
to si neki cajkan kuć odnese

coma_zgb
27-02-2005, 22:38
seka je kradju svog moba prijavila muriji i dobila ga nazad

sibir
28-02-2005, 00:30
seka je kradju svog moba prijavila muriji i dobila ga nazad

to zato što je bio kod brace?!? :thumbup: sprdam se!
ma dobio je i ovaj jedan lik ali ne svoj mob!marnili mu m35 i ošo na muriju i za 7 dana mu oni donjeli m35 i on reko da je njegov a ono njegov maunu!

coma_zgb
28-02-2005, 09:27
bitno je otprilike znati ko ti ga je maznuo i odmah prijaviti

KaKaV NeReD
28-02-2005, 10:44
pa zašto ste skeptični oko traženja ukradenog telefona. Ako imate račun i IMEI broj možete prijaviti krađu telefona. Policija ima svoje kanale kako će pronaći telefon. Nitko ne može garantirati da se telefon dalje nalazi na nekoj od HR mreža pa da ga se može pronaći. Ja konkretno znam puno slučajeva kada je telefon pronađen. Ako mislite da panduri zabušavaju onda ih pozivajte svaki dan i recite da želite da se vaš uređaj locira i objasnite im da će ih kontaktirati vaš odvjetnik i zatražiti podatke što su do sada poduzeli.
Naravno da sa telefon od par100 kuna nije nikome isplativo to raditi jer za to postoji procedura izdavanja sudskog naloga itd. a i djelo krađe ili teške krađe se klasificira prema iznosu počinjene materijalne štete i načina na koje je izvršeno. Trebai bi imati brdo dobrih dokaza da je vaš telefon stvarno otuđen a ne da ste ga izgubili.

khideg
28-02-2005, 20:22
pa i tu ima istine

Zeus
28-02-2005, 20:24
Ima istine,a najviše ovisi o policajcima.Mogu oni bez problema bilo gdje nać taj mob ali se ne isplati

khideg
28-02-2005, 20:47
a ta ak nadu neki koji nije tvoj? dal ga prihvatiti?

Marcano
15-03-2005, 19:11
Ako nije mijenjan imei mobitel se može pomoću lokatora(obično više njih)naći za par minuta.A ako mu je mijenjan imei možemo se pozdraviti s njim.
I da SVAKOM i baš SVAKOM mobitelu može se mijenjati imei.

KaKaV NeReD
16-03-2005, 19:51
a kakvi su to lokatori ??
i jesi li siguran da se IMEI broj ne pohranjuje na dva mjesta; onaj koji se prikazuje na displayu i onaj koji se odašilje mreži?

Šile
16-03-2005, 20:22
Ma jeste vidjeli sta VIP kaze da uz pomoc lokatora mogu za par minuta odrediti odakle je upucen poziv.
To sam cuo jucer u dnevniku povodom ovog silovanje cure sto je zvala iz gepeka. Mislim prestrasno!!
Znaci na zahtjev policije VIP ima lokaciju pozivatelja za par minuta.

KaKaV NeReD
16-03-2005, 20:43
dobro ali što je to lokator???

cyberphere
16-03-2005, 20:43
Ma jeste vidjeli sta VIP kaze da uz pomoc lokatora mogu za par minuta odrediti odakle je upucen poziv.
To sam cuo jucer u dnevniku povodom ovog silovanje cure sto je zvala iz gepeka. Mislim prestrasno!!
Znaci na zahtjev policije VIP ima lokaciju pozivatelja za par minuta.
Ne mogu točno odrediti položaj nego mogu otkriti na koji je odašiljač trenutno spojen. Tako da oni znaju da se mob nalazi u krugu od xx metara od tog odašiljača

KaKaV NeReD
16-03-2005, 21:25
Ne mogu točno odrediti položaj nego mogu otkriti na koji je odašiljač trenutno spojen. Tako da oni znaju da se mob nalazi u krugu od xx metara od tog odašiljača

hm moram te razočarat. oni točno znaju s koje strane je jer BTS ima nekoliko latica obično tri ili četiri i po tome znaju gdje je . jedino što se ne može odrediti visina :)

khideg
16-03-2005, 23:17
jaok zanimljivo,a sto je s imei
' jel to vide

KaKaV NeReD
16-03-2005, 23:49
naravno da vide. po IMEI broju se raspoznaje mob i aplikacije za njega na netu (igre, melodije, video sadržaj itd)

coma_zgb
16-03-2005, 23:51
mislim da ako je bas bitna tocna lokacija da je se moze dobiti sa kombinacijom izmedju par baznih stanica, odnosno da se mob na jednu prijavi, pa odjavi, pa na drugu prijavi... to je samo moja ideja, neznam dali se koristi

KaKaV NeReD
16-03-2005, 23:59
nema potrebe. vidi se na kojem je BTSu spojen, s koje mu je strane i koliko je daleko od njega.

coma_zgb
17-03-2005, 10:50
vidi se jacina signala, ali sta ako je vrlo blizu BTS-u, a iz nekoga razloga (prepreke) je signal los?

BlueDevil
17-03-2005, 11:24
Koliko ih ima po Zg, vjerujem da je u 99,9% slučajeva svaki mob u rangeu barem 2 BTSa, ako ne i više. Tako da sam pretty sure da se da s velikom točnošću mob locirat. Osim, naravno, visine, kako je NeReD rekao.

saban
19-09-2005, 04:41
moj prika je ukra mobitel i policija ga uvatila nakon 8 miseci.. on je koristija taj mobitel i jednu vecer je ovaj drugi prika ubacija svoju karticu jer mu se baterija istrosila na njegovom... obavija je poziv i vratija karticu u svoj mobitel nazad... i policija je nakon 8 miseci pozvaal ovog sta je ukra i ovog sta je stavija karticu na 10 minuta.. oni su tocno znali vrime kad je stavljena i koga se zvalo-... znaci da prate bez problema

atkalv
19-10-2005, 09:57
Ljudi iz iskustva znam,da traze te mobove i da ih i pronadju. Naravno ne sve. Moj frend je kupio mob za koji nije znao da je ukraden, al je bome saznao, jer je zavrsio u murji, oduzet mu je mob itd. Pratili su mu sve pozive mjesec dana itd

Symbeq
31-10-2005, 16:56
Kako prate mob. ako je stavljena druga sim kartica, jedino preko IMEI-a???

coma_zgb
31-10-2005, 19:25
moze se sve, samo je pitanje dali oi to zele ili ne

dubrava
06-12-2005, 00:05
Kako prate mob. ako je stavljena druga sim kartica, jedino preko IMEI-a???

citam malo postove pa me hvata znatizelja:.. isto to ,ako se stavi druga sim kartica..i ako se promijeni IMEI broj, u tom slucaju se ni na koj nacin nemoze nac mob?? cak i ako se uzme senaderu pretpostavimo da je obican mob(ne nekakvi mutirani uređaji za pracenje).. i koristenje gprs ne sluzi nikakvom lociranju jelda?
i kolko sam shvatio mob i da nije promjenjen IMEI broj dok je ugasen se ne moze locirat?!...
i, zadnje pitanje..kako se mijenja taj IMEI broj, ako kupim mob na crno, promijenio bi si broj da mi ne dođe neki štrumf doma i kaze da moraju zaplijenit mob heh:throw:

ljevi
06-12-2005, 23:48
da vidis kako sam ja pao samo su mi pokucali jedan dan na vrata i jos su mi rekli kako tehnologija radi 60 posto njihovog posla...toliko o tome

blazzer
07-12-2005, 00:05
Ne razumijem se bash puno u druge mobitele, ali u Siemensa (mocnog) IMEI mjenjas flashiranjem, pa sad ono logickim razmisljanjem valjda je i u drugih tako :D
Samo meni nije jasno kako oni prate uredjaj preko IMEI-a???? Zar im IMEI otkriva poziciju moba i tako to??? Bash me zanima kako to oni hackiraju

cyberphere
07-12-2005, 00:09
Ne razumijem se bash puno u druge mobitele, ali u Siemensa (mocnog) IMEI mjenjas flashiranjem, pa sad ono logickim razmisljanjem valjda je i u drugih tako :D
Samo meni nije jasno kako oni prate uredjaj preko IMEI-a???? Zar im IMEI otkriva poziciju moba i tako to??? Bash me zanima kako to oni hackiraju
Ne nego operater u svakom trenutku zna IMEI mobitela koji se spaja na njihovu mrežu i po tome ga mogu otkriti. Nisam siguran ali mislim da postoji još jedna fora, a to je IMSI ako se dobro sječam ili tak nešto. Mogu ga i po tom pratiti ali se to ne može promjeniti na mobitelu.

dubrava
07-12-2005, 19:03
šta ako netko uzme samo bateriju ili iscupa antenu.jel ga mogu nać? :jump:

ljevi
08-12-2005, 22:59
vjeruj mi da te nadje oces preko kartice ili preko mobb

Skyward
09-12-2005, 00:44
Preko mobitela te mogu naći jer on odašilje određenu radio frekvenciju koja u sebi sadrži IMEI kod telefona i kod kartice koju koristiš. Mom jednom frendu su na vrata doma i pokazali mu papir sa porukama koje je on slao sa ukradenog telefona(kupio ga je preko oglasnika)

Vjeruj mi da ti je jedini način da te ne nađu je da izvadiš bateriju iz moba(zajedno sa karticom)

Nadalje budite sigurni da oni u vipu ili t-com-u mogu u sekundi vidjeti tko što šalje ili s kim je pričao(samo im treba broj telefona određene osobe tj kartice ili IMEI kod telefona)

ljevi
09-12-2005, 11:01
tako je skyward...

KaKaV NeReD
09-12-2005, 11:13
Preko mobitela te mogu naći jer on odašilje određenu radio frekvenciju
??????????????????????????????????
odašilje radio frekvenciju. Što bi to trebalo značiti ?

Jay_CRO
14-12-2005, 11:05
Najbolje je da nazoveš službu za korisnike! I kažeš da ti je ukraden mobitel i oni preko satelita prate karticu SIM u tvojem mobitelu! Ako je tip već nije bacio!

LOL!

RAUL
14-12-2005, 13:09
Najbolje je da nazoveš službu za korisnike! I kažeš da ti je ukraden mobitel i oni preko satelita prate karticu SIM u tvojem mobitelu! Ako je tip već nije bacio!

LOL!
Preko statelita??????E ova je dobra:lol:
Koliko ja znam prate je preko bazne stanice jer tamo istaje zabiljezen IMEI aparata.barem mi se tako cini..ako grijesim neka me netko ispravi.
Sto se tice pracenja znam Vipnet nudi pracenje brodva, jahta i sl. te u svakom trenutku mozes dobiti LAT I LON

KaKaV NeReD
14-12-2005, 15:26
nudi pračenje ali uz uređaj koji sam salje lokaciju odnosno GPS govori lokaciju GSM modulu koji šalje lokaciju.

..:|AnyCall|:..
08-01-2006, 14:45
Da se zna da preko IME se moze sve cak i prisluskivat....znaci koji je mobic..ta firma nudi sistem za pracenje mobica a to sve ovi o drzavi i itd.
MUP trenutacno nema podrsku za kradju mobica nego za vaznije stvari kao spy itd.

hehe

zek
16-02-2006, 02:32
ja znam za jedan slucaj. jednom frendu od moje sestre je lik doso i uzeo mu mobitel . on je odmah otiso na murju i dao serijski kod i murja ga je za 3 dana zvala da imaju njegov mob, nasli su ga kod neke ciganke koja ga je navodno kupila za 500kn;D . znaci moze se ako se hoce. Makar ja sumnjam da bi mup napravio nesto takvo za nas obicne smrtnike .(mali je imao veze i vezice)

blazzer
16-02-2006, 09:35
Znači ovako, klepiš mobitel, promjeniš IMEI, staviš svoju karticu i eto ga. Ne mogu ti uci u trag.
S tim da nisi stavljao staru karticu dok imas novi IMEI
Jel to tako jednostavno????

KaKaV NeReD
16-02-2006, 10:14
osim ako u telefonu ne postoji više lokacija gdje je pohranjen IMEI a samo jedan se šalje na mrežu a neki drugi se prikazuje na ekranu :)

//Wild-Boy\\
16-02-2006, 21:04
Znači ovako, klepiš mobitel, promjeniš IMEI, staviš svoju karticu i eto ga. Ne mogu ti uci u trag.
S tim da nisi stavljao staru karticu dok imas novi IMEI
Jel to tako jednostavno????
...kod Siemensa je to najlakše, ali kao što "nered" kaže -
"osim ako u telefonu ne postoji više lokacija gdje je pohranjen IMEI a samo jedan se šalje na mrežu a neki drugi se prikazuje na ekranu"

peki
18-03-2006, 01:08
I meni su ukrali mobitele i novcanike i receno mi je da se pokrece akcija (pracenje preko odasiljaca) ako je vrijednost preko 2500Eura (tada 5000DM), inace cekam da uhapsu nekog lopova sa mojim mobovima medju ostalom nadjenom robom kod njega.

Frendu su ukrali auto i sva sreca da je imao gsm instalaciju sa brojem u autu i nakon sto je prijavio kradju, nasli su ga za 20min.

blazzer
19-03-2006, 22:58
E sad ja gledam ovo, razmišljajući o ovome postu iznad moga.....
Pa SXG75 (a i mnogi drugi) imaju unutar sebe GPS, jel im to neka olakšica pri pronalaženju???

KaKaV NeReD
19-03-2006, 23:01
pa i nije bas kad uzmes da vecina telefona ima neke netmonitore u sebi. to sto imaju u sebi a taj isti uredjaj se trazi zato jer je ukraden.

Bila bi dobra stvar da se proizvodjaci pokrenu i da u svaki novi mob instaliraju SW koji se nbi mogao tako lako zaobici. Taj bi skriveni prog ilifeature mobitela tražio da se unese šifra u njega svakih 24 sata ili koliko god vlasnik definira, može biti i svakih tjedan dana. ukoliko se ne unese ispravna šifra telefon bi slao SMS na vec prije izdefiniran broj telefona. u SMSu bi bila lokacija (ne tocna odnosno prema onome cime telefon raspolaze u odredjivanju lokacije) i lagani log od zadnjih 5 -10 odlaznih i dolaznih poziva odnosno brojeva telefona. Tada bi onaj kome je ukraden mob dobio SMS sa novog broja koji je u telefonu i sa nekoliko kontakata koje je lopov ili kopac ukradenog telefona obavio. Jest da bi onda bilo vise obracuna, al ****** kad policija ne radi svoje onda ce morat rjesavat da suzbiju premlacivanje lopova.

Chessmaster
19-03-2006, 23:16
pa i nije bas kad uzmes da vecina telefona ima neke netmonitore u sebi. to sto imaju u sebi a taj isti uredjaj se trazi zato jer je ukraden.

Bila bi dobra stvar da se proizvodjaci pokrenu i da u svaki novi mob instaliraju SW koji se nbi mogao tako lako zaobici. Taj bi skriveni prog ilifeature mobitela tražio da se unese šifra u njega svakih 24 sata ili koliko god vlasnik definira, može biti i svakih tjedan dana. ukoliko se ne unese ispravna šifra telefon bi slao SMS na vec prije izdefiniran broj telefona. u SMSu bi bila lokacija (ne tocna odnosno prema onome cime telefon raspolaze u odredjivanju lokacije) i lagani log od zadnjih 5 -10 odlaznih i dolaznih poziva odnosno brojeva telefona. Tada bi onaj kome je ukraden mob dobio SMS sa novog broja koji je u telefonu i sa nekoliko kontakata koje je lopov ili kopac ukradenog telefona obavio. Jest da bi onda bilo vise obracuna, al ****** kad policija ne radi svoje onda ce morat rjesavat da suzbiju premlacivanje lopova.
Pa već postoje takvi programčići! Možda ne sa vremenskim ograničenjem, ali sa zamjenom SIM-a šalju poruku na određeni broj po našem izboru

KaKaV NeReD
19-03-2006, 23:24
da ali sto mene kao lopova sprijecava da ja to deinstaliram i dali se to moze u svaki telefon instalirati ?

Chessmaster
19-03-2006, 23:30
Pa znam da ima za symbian! A fora ti je u tome da mobitel šalje poruku bez tvog znanja u trenutku kad se upali sa novom karticom!

Dios
25-03-2006, 00:00
POZDRAV SVIMA..eto ovako radoznao.. vidim da ima puno pametnih ljudi.. pa bi me nesto zanimalo... dali recimo policija prati mobitele tipa k7ooi ako je prijavljena krada?? vidim da neki od vas tvrde da se njima tako s jeftinijim mobovima neda zajeb... ali ... uvjek ali.. i zanima me dal se instaliranjem novog softwera u taj mob gubi imei??tj. mjenja... te ga se nemože pratit ???? hvala

blazzer
25-03-2006, 00:05
IMEI ne mjenjaš novim FW-om, a kolko znam on je pravljen da se ne mijenja, al u Siemensovaca se to još uvjek može, a što BenQ donosi to ćemo vidjeti.
Nego zanima mene, kad me net ko zove sa skrivnenog broja, jel mogu ja zovnut operatera da on vidi tko me je zvao??? Vjerujem da VIP i vaši momci mogu, ali zanima me zapravo jel za to treba neka tehnologija ili to dođe u "paketu" :D- Pitam to jer je naš operater vrlo jadan, pa nisam siguran jel mogu to uraditi, a ovi pozivi ponekad znaju biti iritantni

KaKaV NeReD
25-03-2006, 00:16
to bi bila tema za drugu raspravu. Naravno da se moze vidjet tko te je pozivao i naravno da to mozes pitat ali ces dobiti od SZK da ti nemogu reci. A ako se pitas zasto, onda razmisli cemu usluga skrivenog broja kada ga ti mozes doznati. Ukoliko se pak radi o prijetnji ili uznemiravanju onda opet Policija i državno odvetništvo.

Nazad na temu.

Dios
25-03-2006, 00:21
hm... bas i nisam dobio neki odgovor... dakle da pojednostavim , kupio sa ukraden mob.. k700i ... kaj mi samo preostaje cekat muriju da mi bane na vrata.... ??? ili .. mislim dal postoji nacin da saznam dal ga uopće traže???? znam malo sje... ali..:wall:

KaKaV NeReD
25-03-2006, 00:44
a gle ko te tjero da kupujes ukradeno. To je isto krivicno djelo pa ti razmisli.

Dios
26-03-2006, 03:31
bravo nered .. dobro da si mi reko!! nisam to znao do sad.. sad sam na miru! telac

blazzer
26-03-2006, 10:23
Nisam nikad za kupovanje ukradenog moba, al ovdje u nas to drogaši prodaju za vrloooooooo male novce. Ja sam imao priliku kupiti SX1 za 70KM (280 kn), al prvo kontam kome li je klepnut, a drugo u kakvom je stanju???? Pa ja onda nabavim u mobitel shopu za 400KM :) Al vidim sad da u nas nitko ne traži te mobitele

Dios
26-03-2006, 21:50
pa... jesi pomislio mozda da nisam znao da je ukraden????

nagy_os
28-03-2006, 13:30
Jako malo je vjerojatno da će ga murja tražiti, ipak je to (samo) mobitel, a ipak imaju pametnijeg posla (spavanje u patrolnim kolima npr.). Pa ni ozbiljne slučajeve ne rješavaju. Lijeni su za pomaknit guzicu za puno ozbiljnije stvari.
Inače za ono "Nisam znao" - "Ignoratia iuris nocet". Nepoznavanje prava te nespašava.
I poznam jednu žensku koja ima veze u muriji (i to teške) i došla je do mog broja preko poruke koju sam joj poslao, a ona ju obrisala slučajno. I preko popisa poruka koje je dobila saznala broj. Ako je nekome u interesu da nešto nađe, onda će i naći. Moli se Bogu da to nije mob od nekog tko ima veze ili ga predaj na policiju :rolleyes: !

milo dete
29-03-2006, 08:38
"Mreža" vidi broj, uređaj - nazovite to kako hoćete preko imsi-a koji je izgeneriran po ser.broju sim kartice i broju koji je na nju dodan. A to s imei, zaboravi

KaKaV NeReD
29-03-2006, 11:07
aha a probaj nazvati sa nekog broja školu ili neku ustanovu i reći da je postavljena bomba pa stavi neku drugu karticu pa ces vidjet kak te nece ulovit preko IMEIa :)

milo dete
29-03-2006, 14:22
ti se brojevi npr.112 mogu pozivati i bez kartice
a i puni su zatvori onih koji stalno uzbunjuju lažno policiju i vatrogasce..:rotfl:
http://www.vecernji-list.hr/newsroom/regions/zagreb/500839/index.do?show=all
http://www.vjesnik.hr/Html/2005/11/05/Clanak.asp?r=tem&c=2

KaKaV NeReD
29-03-2006, 14:40
ja sam napisao da nazoveš školu ili neku ustanovu a ne 112 ili 92

smea
29-03-2006, 23:44
ako ti je aktivan gps na kartica telefon se prati po imei i panduri ti dodje na gosti.

KaKaV NeReD
30-03-2006, 00:07
e ****** sad si ga zasro do daske. vjerojatno zbog jezikot al nema problemot.

RAUL
30-03-2006, 09:06
ako ti je aktivan gps na kartica telefon se prati po imei i panduri ti dodje na gosti.
Mozda GPRS???Ali to ti nema veze, znaci mobiteli koji nemaju GPRS njih ne mozes naci????Prilikom svakog poziva na baznoj stanici ostaje tvoj IMEI i po njemu te mogu naci

milo dete
30-03-2006, 12:51
GPS - Global Positioning System

HCSC
30-03-2006, 22:00
GPS kokliko je meni poznato, to mobiteli nemaju, mislim ako što postoji jeko malo i posebni neznam ni jednog sa time

KaKaV NeReD
30-03-2006, 22:18
ajd malo vracanje na temu nebi skodilo jelda

smea
30-03-2006, 23:53
e ****** sad si ga zasro do daske. vjerojatno zbog jezikot al nema problemot.

epa brate jas izrasnav poveke nadvor od makedonija,otkolku vo mkd zatoa slabo zboram srpsko-hrvatski i zatoa ne fativ od toa komunistickoto pozdrav

MrBlc
25-06-2006, 18:31
Bila je rasprava na ES-u kod kloniranja kartice, ako se obe upale vidi li bazna stanica da je u jednom dobiva odazive s različitih urađaja u isto vijeme, ali se ne siječam zaključka.

Najsigurnije je poslje kupnje mobitela preko oglasnika nazvati tipa koji ti je proda i pitati ga je li mobitel nešto u vezi mobitela, pa ako murja snima imaš dokaz da si ga uredno kupio bez znanja je li ukraden!

KaKaV NeReD
25-06-2006, 18:36
taman posla da snimaju :).

uredno se vidi koji IMEI koristi koji broj telefona. onda malo procackaju po pozivima i dodju do osobe koju si pozivao a ona nu razgovoru s policijotima ni kriva ni duzna na pitanje tko te jucer zvao u 3 popodne kaze Pero, jeli a gdje taj Pero zivi? pa tam u onoj zgradi. I prica je gotova

Router
05-07-2006, 21:47
Jer se moze provjeriti za mobitel jer prijavljen da je ukraden ? frend je nasao neki mobitel , i sad ga cuva i nepali jer nije siguran sta ak je prijavljen ukraden .

.El Nino.
05-07-2006, 21:54
Može se provjeriti...treba ipak onda upaliti mob, provjeriti IMEI i nazvati, pretpostavljam, policiju i reći im da je našao mob...ako je mob prijavljen kao nestao, onda će ga morat vratiti...ako mob nije prijavljen, brijem da si može zadržat mob i koristiti ga bez ikakve frke...ako se prijavi nestanak dotičnog moba nakon kaj tvoj frend nazove murju, murja će nazvat njega i reću mu da su našli vlasnika i onda će morat vratit mob, al naravno neće snositi nikakve posljedice...

Router
05-07-2006, 21:56
ja sam mu rekao da ga odnese na policiju i fino razveseli nekog policajca sa novim uredjajem . :)
mislim da ga jos nije ni upalio , stoji mu samo , brije na one fore iz filma Drzavni neprijatelj , kao cim ga upali bez obzira na sim karticu - da ce mu murija uletit .

Vincent.Vega
07-07-2006, 20:07
ja neznam nikoga kome su tako našli mob a ja sam IMEI 100promjenio!i pazi foru:ŠILE tebi prodam moj mob i kasnije serem muriji da mi ga je neko marnio,šta misliš da bi ga našli?!?bi ku*ac!uostalom da je tako lako onda bi svaki dan prodavao moje mobitele i zvao muriju da su ukradeni!zamisli zarade na tome! haha:)

Ako ti netko ukrade mobitel i kristi karticu(tvoju) ili ne, dovoljno je da ne promjeni IMEI, mogu ga pronaci! Iisto je i ako te netko gnjavi sa skrivenog broja! Stvar je koliko volje ima policija traziti! Ako je razlog bitan( npr. ubojstvo) oni ce od operatera sudski traziti pristup informacijama i pracenje tog IMEI-a i SIM kartice... i nadju ga! A kako... metodom triangulacije, listom poziva, svjedocima! Ako netko ne kuzi, proguglajte o GSM sustavu i vidite koje sve informacije idu u baznu stanicu!

VuKi
07-07-2006, 20:12
Ako ti netko ukrade mobitel i kristi karticu(tvoju) ili ne, dovoljno je da ne promjeni IMEI, mogu ga pronaci! Iisto je i ako te netko gnjavi sa skrivenog broja! Stvar je koliko volje ima policija traziti! Ako je razlog bitan( npr. ubojstvo) oni ce od operatera sudski traziti pristup informacijama i pracenje tog IMEI-a i SIM kartice... i nadju ga! A kako... metodom triangulacije, listom poziva, svjedocima! Ako netko ne kuzi, proguglajte o GSM sustavu i vidite koje sve informacije idu u baznu stanicu!a Koje to sve informacije idu u /i kroz/ baznu stanicu??

Vincent.Vega
08-07-2006, 19:14
kodovi i kljucevi koji se koriste kod prijave mobitela na baznu stanicu (vecinu toga sam vec zaboravio), IMEI, IMSI!

Denis
29-07-2006, 19:53
Ma tko od vas zna IMEI broj svog moba. Po ovom ispada da svi oni koji mjenjaju kartice u svom mobu su sumnjivi.
Panduri reagiraju na ukradene mobitele jedino kada su oni dijelom neke veće krađe ili nekog drugog krivičnog djela. Ne isplati im se za svaki ukradeni mobitel pokretat postupak traženja.

Router
29-07-2006, 20:16
ne , nego reagiraju kad moraju , odnosno kad se prijava napravi .
ja ne znam za tebe , ali za sve svoje aparate imam prepisane imei kodove , nikad ne znas hoce li trebati

La_LuNa
01-01-2007, 17:24
ispricavam se sto dizem staru temu, no sinoc mi je netko veoma pristojan iz torbice popalio kutiju cigareta (kak samo jednu kad su bile dvije?!) i naravno, mobitel.
s cigaretama sam se pozdravila, nemju one IMEI ;)
ali mobitel mi je tesko prebolit, posto je niti mjesec dana star i natovarih si zbog njega tarifu 150 na dvije godine u t mobileu..
pa savjet molim, ima li ikakvog smisla da to prijavljujem na policiju?? ili cu samo dodatno potrositi zivaca..
i jos jedno (vjerojatno glupo pitanje, no nikada nisam bila u ovakvim situacijama), mogu li kradju prijaviti bilo kojoj postaji, ili moram bas najblizoj mjestu kradje?
(posto ja zivim u zgb, a kradja se desila na podrucju dugog sela..)

frish
01-01-2007, 17:31
Prijavi, ništa te ne košta, ali preporučam da ne računaš da će mob biti pronađen i vraćen... Uštedit ćeš si živce i nećeš morati pokrivati sijede sa farbom za kosu... ;D

avaya
01-01-2007, 18:04
Prijaviti možeš ali muriji to nikako nije prioritet i sumnjam da bi ga išli tražiti. Operatori (Vip, Mobile,..) ga mogu naći po IMEI-u ukoliko je u matičnoj mreži no takve stvari koliko znam ne rade. Evo ja sam tak spušio službeni mob. (pao mi ljetos nedje iz džepa prilikom vožnje na scooteru). Išao ga tražit, zvat službu za korisnike itd. no ništa. Jedino što možeš je blokirati odlazne pozive (ak imaš pretplatu da ti netko ne nabije račun) i tražit zamjensku karticu s istim brojem.

Inače ga operatori mogu naći i na kojoj je baznoj zahaklan i po odzivu čak udaljenost od te bazne, pa čak i smjer (po odzivu prema drugim baznim stanicama) no to ti nitko neće napraviti ako nemaš nekog poznatog u VIP-u, T-Mobile-u i sl. No čak i da imaš teško da će ti sve to pomoći da dobiješ svoj mob. nazad. A ne smije se zaboraviti i mogućnost promjene IMEI-a na gotovo svakom telefonu...

Jednom riječju mob. zaboravi. Eventualno se raspitaj može li se dobiti neki zamjenski po povlaštenoj cijeni obzirom na ugovornu obvezu... Vjerujem da bi se tu moglo nekaj iskemijati....

La_LuNa
01-01-2007, 18:13
Eventualno se raspitaj može li se dobiti neki zamjenski po povlaštenoj cijeni obzirom na ugovornu obvezu... Vjerujem da bi se tu moglo nekaj iskemijati....
mislis?
jer ja sam niti prije mjesec dana presla na pretplazu u trajanju dvije god i uzela taj mob za kunu.. pa nekako sumnjam da ce mi dat mob, ne taj nego bilo kakav uopce..

i jos mi nitko nije odgovorio, znate li moram li kradju prijavit postaji na podrucju koje je mob ukraden, ili mogu bilo gdje??

avaya
01-01-2007, 18:26
mislis?
jer ja sam niti prije mjesec dana presla na pretplazu u trajanju dvije god i uzela taj mob za kunu.. pa nekako sumnjam da ce mi dat mob, ne taj nego bilo kakav uopce..

i jos mi nitko nije odgovorio, znate li moram li kradju prijavit postaji na podrucju koje je mob ukraden, ili mogu bilo gdje??

Kažem možda... Treba pitati... Ja sam kasnije dobio zamjenski službeni po povlaštenoj cijeni od 1 Kn (istina, radilo se o VIP-u i VPN-u od 200-tinjak brojeva pa možda zato nisu radili neku frku) no možeš uvijek pitati...

Prijava krađe... Meni je nekak logično po mjestu gdje se krađa dogodila. Kad su mi maznuti maskicu sa scootera kod ujaka na Trešnjevci, zvao 92 i dali mi neki broj lokalne policijske postaje (brijem Nehajske) od kud su murjaci došli na uvid)...

RAUL
01-01-2007, 19:27
Mozes u bilo kojoj postaji prijaviti kradju, uzmi sa sobom sve racune i garanciju.Kada dobijes potvrdu da si prijavila kradju probaj sa njom otici do T-centra i objasni im da su ti ukrali mobitel, pa ti mozda omoguce da kupis drugi mobitel po povlastenoj tarifi.

T o m o T
01-01-2007, 19:32
Mozes u bilo kojoj postaji prijaviti kradju, uzmi sa sobom sve racune i garanciju.Kada dobijes potvrdu da si prijavila kradju probaj sa njom otici do T-centra i objasni im da su ti ukrali mobitel, pa ti mozda omoguce da kupis drugi mobitel po povlastenoj tarifi.

po meni to ti je jedino pametno riješenje u ovoj situaciji , jer sigurno nećeš naći taj izgubljeni mob

Slide
01-01-2007, 19:57
Postupak trazenja mobitela po poznatom parametru se zove triangulacija. U gradu se moze odrediti vrlo precizna lokacija zbog gustoce BTS-ova. Kako? Unese se kriterij pretrage (IMEI, bi, IMSI... whatever), sustav locira na koju BTS je prijavljen, smjer i udaljenost. Dobije se trokutasto podrucje. U isto vrijeme sve BTS u odredjenom radijusu odredjuju smjer i udaljenost moba od svake BTS. Po smjeru i udaljenostima se dobije izuzetno precizna lokacija. Imao sam priliku to uživo vidjeti i mogu vam potvrditi da je istina.

A ono vjecno pitanje "dali se poruke čuvaju"... U szk-ovima odgovaraju da se poruke uopce ne cuvaju. ALI CUVAJU!! A vama koji ne vjerujete; nazovite szk i ovako formulirajte pitanje: "ako policija dobije sudski nalog za ispis poruka dali oni mogu dobiti textove koje sam ja slao".. Malo te stavi na cekanje, posavjetuje se s voditeljem i odgovor glasi "u tom slucaju da, ali u VIPnetu CROnetu whatever nitko nema pristup tim porukama.."

avantgard
01-01-2007, 21:04
meni su jedanput ukrali mob ali nisam to prijavio zatosto znam da ga necu nac!:thumbup:

RAUL
01-01-2007, 21:24
Zbog takvih kao sto si ti je i nasto problem i mobiteli se ne traze.Da svatko kome ukradu mobitel to prijavi...pa kada se na kraju godine rade izvjesca i kada ispadne da se naglo digao broj kradja sigurno bi netko u MUP-u dobio po usima i mobiteli bi se poceli traziti

M A R I N
01-01-2007, 22:01
Ima neka fora ako stvar ukradena nije skuplja od 1000kn oni ni ne pišu nalog,neznam sad točno al znam frendu su maznuli novčanik i prvo pitanje kad je došo je bilo ako je vrijednos u novčaniku bila veća ili manja od 1000kn.

Probaj nekako nać nekog poznanika u muriji i daš liku imei broj svog telefona i nać će ti ga 100%. sve je stvar njigovog principa

avaya
01-01-2007, 22:09
Zbog takvih kao sto si ti je i nasto problem i mobiteli se ne traze.Da svatko kome ukradu mobitel to prijavi...pa kada se na kraju godine rade izvjesca i kada ispadne da se naglo digao broj kradja sigurno bi netko u MUP-u dobio po usima i mobiteli bi se poceli traziti

U jednu ruku istina... Kad sam ja prijavljivao gore spomenutu ukradenu maskicu sa scootera spomenuo sam murjaku da sam par tjedana prije ulovio neke klince kak prtljaju po motoru i zderao se na njih s prozora... Murjak me tak oprao da mi je bilo sve neugodno. Rekao mi je da sam odmah trebao zvati muriju jer taj klinac koji ti danas mazne maskicu za godinu-dvije će maznut cijeli motor ili auto... Sukladno tome vrijedi i za bilo koju drugu stvar kao npr. mobitel...

Prijaviti je uvijek dobro, ne zato što će to odmah ići tražiti već što se ipak tu i tamo zalomi da klepe nekoga s ukradenom robom pa se u raznim garažama/skrovištima nađe sve i svašta, a u tom slučaju serijski brojevi ili opisi robe koja je maznuta itekako igraju ulogu...

KaKaV NeReD
02-01-2007, 11:37
Postupak trazenja mobitela po poznatom parametru se zove triangulacija.
Triangulacija nije toliko ni potrebna, jer svaki mob zna na kojem je BTS-u i na kojoj latici BTS-a i koliko je udaljen. Prema udaljenosti od BTS-a regulira izlaznu snagu. NIje trazenje moba vise trazenje lisice.

A ono vjecno pitanje "dali se poruke čuvaju"... U szk-ovima odgovaraju da se poruke uopce ne cuvaju.

Meni bas nisu odgovorili da se ne cuvaju. Nema razloga da se NE cuvaju. Obicno ekipa postavi pitanje dali oni vide sadrzaj poruke pa im ovi odgovaraju da ne vide.

HemiCuda
03-01-2007, 02:01
mislis?

U principu krađu moraš prijaviti postaji na području gdje je počinjeno krivično djelo.

dzodan
19-01-2007, 21:49
kkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

Vatrogasac
19-01-2007, 22:09
Bok. Danas sam ostao bez mobitela, ukrali su mi ga. Imao sam sonyericsson k750i. Imao sam karticu od t-mobile-a koju su lopovi vjerovatno odmah bacili. Slucaj sam prijavio policiji, pa me zanima da li mi u prirucniku za mob. pise negdje IMEI, i dali postoji mogucnost da mi policija nadje mob.?? Od mobitela imam sve, garanciju, racun, prirucnik...
Hvala unaprijed

IMEI ti piše na kutiji i na garancijskom listu

KaKaV NeReD
20-01-2007, 00:02
REMINDER:
treba razlikovati kradju od ostavljenog telefona. To su dvije razlicite stvari.
Ukraden je telefon onaj kojeg je netko otudjio iz vozila, dzepa, kuce ili stana. Zaboravljen telefon u birtiji nije ukraden nego je ZABORAVLJEN, i nazalost njime se moze sluziti tko god hoce.

dzodan
20-01-2007, 12:52
Ma meni je bas ukraden mobitel, nama petorici su ukrali u svlacionici iz dzepa :-(

cartmann
20-01-2007, 14:57
Bok. Danas sam ostao bez mobitela, ukrali su mi ga. Imao sam sonyericsson k750i. Imao sam karticu od t-mobile-a koju su lopovi vjerovatno odmah bacili. Slucaj sam prijavio policiji, pa me zanima da li mi u prirucniku za mob. pise negdje IMEI, i dali postoji mogucnost da mi policija nadje mob.?? Od mobitela imam sve, garanciju, racun, prirucnik...
Hvala unaprijed

Nisam čitao prethodne komentare pa ne znam da li je vec odgovoreno na ovo "pitanje", ali ja sam imao slican slucaj (simpa broj) i uzeo sam pin/puk te nazvao sluzbu za korisnike i trazio da mi daju ispis brojeva koji su zvani s tog broja, rekli su mi da mogu dati posljednjih 5 poziva, ako imam pin i puk. Kako je lopov zvao par prijatelja nije ga bilo problem pronaci.

lujito
20-01-2007, 15:53
Moguce je dobit zadnje pozive preko puka i pina, i ne samo pozive vec bilo kakve kontakte, te eventualno neke transakcije obavljene preko moba. Al jako malo je takvih lopova koji ce ti ukrast mobitel pa telefonirat sa tvojom karticom, stvarno jaaaako malo... :-)

.El Nino.
20-01-2007, 16:26
Ali ako prijaviš krađu i navedeš policiji IMEI mobitela, mogu ti locirati mobitel čim netko u njega stavi karticu...dakle, ako lopovi (ili netko drugi) aktiviraju mobitel sa nekom drugom karticom, mobitel se može pronaći. To radi policija u suradnji sa mobilnim mrežama.
Ja sam kupio Motorolu V70 (za koju nisam znao da je ukradena) i čim sam stavio T-Mobile karticu, u policiji su imali sve moje podatke i došli su mi na kućnu adresu, ali, naravno, dokazao sam da nisam nikom niš maznuo nego da sam kupio ukraden mobitel...
Tak da mobitel možeš pronaći... :thumbup:

benni4
23-01-2007, 12:14
uvijek isti problemi......boli ih neka stvar za nešto što ne vrijedi pišljivih 400,500,1200 kn
nama su u svlačionici krali 4,5 puta mobitele i uvijek naprave istu stvar. Uzmu podatke o mobitelima.tj.procjene ih, zapišu vrijednosti napišu još par riječi i to je to...pozdravi se s mobitelima.
A da hoće i da im je manje potrebno naloga mogu upratiti kretanje ukradenog mobitela, no velim vam,nismo im interesantni zbog sitnih krađa,njima sitnih.

.El Nino.
23-01-2007, 12:21
Ak su vam krali u svlačionici mobitele 4-5 puta onda ste i vi blentavi kaj vam to nije bilo dovoljno, pa ih i dalje tamo ostavljate. Koliko vam treba da skužite da il ih nosite sa sobom u dvoranu il ih nosite doma. Al ak vam se ostaje bez mobitela, onda dobro. NHF! :wall: :wall: :wall:

benni4
25-01-2007, 14:52
pa da,aj u pravu si,svak normalan bi to i napravio,ostavio ga doma il pak zaključao,to većina i uradi, no opet dogodi se da u žurbi da ne kasniš ne ostaviš na vrijeme mob, pa kad se vratiš i zavučeš ruku u džep:chatter: :fried: netko ima dobro oko i sve uprati,strašno.......
nismo blenatvi već navini i kontaš neće više,ma neće *****, u današnjem vremenu nemoš nitkom vjerovat....
Danas sam pokušao naplatiti,telefonski,dug star 2 godine za jedan nužno odrađeni posao, od gazde jednog renomiranog hotela tu u Livnu i lik mi veli "neću ja to platiti" velim mu gospodine pritišće nas banka i računovodsatvo sa neplaćanjem morat ćemo poduzet štogod je razumno da to naplatimo veli lik "me boli me *****" ...eto to ti je danšnjica, majmun:fried: :fried: je vlasnik hotela koji je na nedavno dobio plaketu za nešto naj hotel...kako ironično....btw dug je nekih 600 KM ( oko 2400 KN)
kakva država takav narod -----LOPOVI:thumbdown :thumbdown

BigDaddy
25-01-2007, 20:00
No,no nije baš tak loše u državi ima i dobrih i poštenih ljudi poput lika koji je meni moj mob vratio čak se potrudio zvat iz imenika broj pod imenom 'mama' samo da ga vrati.Ima nade!

P.S. To kaj je mob star 5 g. i ništ ne vrijedi to je već druga stvar! :notooth:

dzodan
27-01-2007, 14:38
kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

Chief_Wolfinjo
27-01-2007, 15:06
ima jedan lik iz srednje, kaj stalno krade mobitele, lik priča da najviše krade u kafićima, čovjek ostavi mob za šankom - on doleti i čopi mob.... bilo je mnogo d500, pa d410, par siemensa, se k700.... nisam mogao vjerovati.... a sve ih je prodo za đabe.... i nikad ga policija nije uhvatila

Sljaka
27-01-2007, 15:42
Normalno da ga nisu uhvatili, kad vi svi ko ovce mirno gledate kako on prodaje ukradeno, a da nitko prstom ne makne. Sve dok i sami ne postanete žrtve nekog kao on.

_Maniac_
02-02-2007, 16:42
Meni murja danas upala zato sto mi sestra koristi ukradeni mob, a kupio sam ga od lika s google groups-a, naravno nisam imao pojma da je ukraden... smijesno...

.andro.
02-02-2007, 17:06
Jbt, pa čudo se dogodilo!!! policija je čak nešto napravila!!
E i nisi baš neke sreće.. A koji mobitel?

vkosalec
02-02-2007, 17:27
Meni murja danas upala zato sto mi sestra koristi ukradeni mob, a kupio sam ga od lika s google groups-a, naravno nisam imao pojma da je ukraden... smijesno...

kak to izgleda kad dodu? pozvone, pokazu neki papir i uzmu mob ili?

Router
02-02-2007, 18:11
Izgleda smjesno kad dodju , furaju neke papire sa nekim siframa i brojevima i to ti guraju pod nos , ja sam bio kod frenda kad su mu dosli i zamolili da pokaze sve mobitele , on ih izvadio 4 i policajac ga pitao u kojem vam je neki vip broj , frend pokaze u ovom , kaze drot onda mi je zao ali taj je ukraden prije par tjedana , a kaze frend ne bi rekao - taj mob je prije par tjedna kupljen u europatradeu u sesvetama , imam kutiju i sve papire a sad Vas molim taj nalog i vas broj znacke...

BigDaddy
05-02-2007, 08:18
Koji su to majstori! Sami kradljivci ništ drugo, ACAB!

Trapavi
05-02-2007, 10:08
Izgleda smjesno kad dodju , furaju neke papire sa nekim siframa i brojevima i to ti guraju pod nos , ja sam bio kod frenda kad su mu dosli i zamolili da pokaze sve mobitele , on ih izvadio 4 i policajac ga pitao u kojem vam je neki vip broj , frend pokaze u ovom , kaze drot onda mi je zao ali taj je ukraden prije par tjedana , a kaze frend ne bi rekao - taj mob je prije par tjedna kupljen u europatradeu u sesvetama , imam kutiju i sve papire a sad Vas molim taj nalog i vas broj znacke...

Kaj??? Hebote led, sve sreca pa ne otvram nikom vrata.. al nemres vjerovat da neko tak uleti.. to je neka fejk murija ispala ili? Oke je dok neko zna, al ziher ima ekipe koja cim vidi muriju padne u komu i predaje mobitel bez da ista pita...

dzodan
14-02-2007, 20:32
kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

piero-st
03-03-2007, 09:03
pitanje;
jel se traže tj lociraju i oduzimaju izgubljeni mobiteli?
(koji su kupljeni uz pretplatu za 1 kn)?

:jehon:

rođak mi je imao takav i nitko mu se nije javio da je nađeno!

:dunno:

blizzard
03-03-2007, 09:56
pitanje;
jel se traže tj lociraju i oduzimaju izgubljeni mobiteli?
(koji su kupljeni uz pretplatu za 1 kn)?

:jehon:

rođak mi je imao takav i nitko mu se nije javio da je nađeno!

:dunno:

Svaki se mob moze pratit preko IMEI koda (kod se provjeri upisivanjem *#06#)

Rootz
03-03-2007, 13:56
frend je izgubio/ili mu je ukraden n70 ima i garanciju od mobisa.
jel se moze pratit ugaseni mob?
pretpostavljam da ne.....

.andro.
03-03-2007, 14:12
ugašeni mobitel nemože jer ne šalje nikakve signale.
EDIT: a kako znaš da je ugašen?

Rootz
03-03-2007, 14:15
kad nazovem javi se sekretarica da je uredjaj ugasen

.andro.
03-03-2007, 14:17
pa postoji ti jedan trik, zove se mjenjanje kartica

Rootz
03-03-2007, 14:21
hmm...ne kuzim te
ali mislim da mu je mob negdje ispao,jel skoro svaki dan zovem (vec tjedan dana) i stalno kaze sekretarica da je iskljucen

vkosalec
03-03-2007, 14:24
hmm...ne kuzim te
ali mislim da mu je mob negdje ispao,jel skoro svaki dan zovem (vec tjedan dana) i stalno kaze sekretarica da je iskljucen

sekretarica javlja da je mob ugasen kad se mobitel ugasi pa izvadi kartica, a javlja da si nedostupan ili kak vec kad se izvadi baterija bez gasenja mobitela i izvadi kartica...to sam nasao negdje na netu i isprobao i u sjecanju mi je ostalo da je tocna informacija, ali ne bi ruku dao u vatru :dunno:

.andro.
03-03-2007, 14:25
pa gledaj, ako je mobitel ukraden, onaj tko je ukrao naravno da će izvaditi SIM karticu i ubaciti svoju, tako da koliko ti god zvao na taj broj, naravno da će ti se javiti sekretarica. Sada ako imaš negdi zapisan IMEI broj, to možeš prijaviti i ako je mobitel upaljen, policija ili operateri ga mogu locirati.

Rootz
03-03-2007, 14:30
thx na pomoci
jos cemo potrazit i raspitat se,a onda prijaviti muriji

BM0021
03-03-2007, 14:57
Prijavi odma, nemas sta izgubit. Javlja se sekretarica jer je ta sim kartica negdje u smecu vjerojatno...

marin1988
04-03-2007, 13:35
Ja mislim da moras imat kutiju i neke dokaze da je mob kupljen od tvoje strane a da ne mozes tek tako doci i reci bilo sta ,male su ti šanse da ga dobijes ,u pravilu te nadu samo ako ti je broj registriran u bazi operaterevoj ili ako si pretplata drugacije nikako

Rootz
04-03-2007, 14:09
ima mobitel kutiju,garanciju,racun...

borisxy
04-03-2007, 14:18
pa gledaj, ako je mobitel ukraden, onaj tko je ukrao naravno da će izvaditi SIM karticu i ubaciti svoju, tako da koliko ti god zvao na taj broj, naravno da će ti se javiti sekretarica. Sada ako imaš negdi zapisan IMEI broj, to možeš prijaviti i ako je mobitel upaljen, policija ili operateri ga mogu locirati.

Da mogu ga locirati, ali nije dovoljna samo prijava tj mora se ici sudskim putem i to dodje oko 1000 kn koliko se sjecam....

horatio
16-05-2007, 19:20
Da mogu ga locirati, ali nije dovoljna samo prijava tj mora se ici sudskim putem i to dodje oko 1000 kn koliko se sjecam....

Mislim da je 500kn i da se plaća operateru Al nemojte me sad držat za riječ. (il nagovoris onog koji radi u tehničkoj sluzbi za korisnike i daš mu za pivu) i može locirati mob u krugu 100njak metara il tako nesto, nemože 100% točno..
Čak se može saznat i broj kartice koja je u ukradenom mobitelu. Dakle broj na koji mozete dobiti onog koji vam je ukrao mob :) U to sam 100% siguran jer smo imali takvu jednu intervenciju prije par god..

DJ X2
16-05-2007, 23:22
Ja osobno nikada nisam kupio ukradeni telefon ali se ni to više ne može ako netko prijavi. hehehe. Imam frenda kaj ih je on tak kupovo i preprodavo da zaradi neš. Ovo je fora kaj mogu vidjeti koji broj je unutra ali to se ne isplati osim ako mob nije skup. Frendu maznuli K700 kada je bio top model još se sječam da se je olakšao za 2700 kn. I on prijavio i išo na muriju i našli lika i išo je tamo prepoznati toga kaj mu je maznuo i nikad niš nije dobio ni mob nazad ni lovu.

KaKaV NeReD
16-05-2007, 23:35
pa nemoze mu murja vratiti mobitel i lovu. On treba dici privatnu tuzbu. Jer ako je mobitel dalje prodao kak ce mu vratiti.

DJ X2
16-05-2007, 23:44
pa nemoze mu murja vratiti mobitel i lovu. On treba dici privatnu tuzbu. Jer ako je mobitel dalje prodao kak ce mu vratiti.

Nemam ja pojma, zato sam i napisao da čujem o čemu je riječ. A kaj mu vrijedi podiči privatnu tužbu kad mu je neki cigan čopio mob koji nema ni za kruh a kamoli za mob.

georgy
17-05-2007, 13:22
nudi pračenje ali uz uređaj koji sam salje lokaciju odnosno GPS govori lokaciju GSM modulu koji šalje lokaciju.

mislim da je to isto ko i ono da ti pise na ekranu di se nalazis (kod vipa)

MrBlc
17-05-2007, 21:09
Ne, ovo je ono što imaju HZP kombiji. Preciznost je oko 1 m ili i manje, jer se pozicija odredi GPS-om pa onda šalje GSM-om. To je totalno druga tehnologija u igri.

josip_su
01-06-2007, 00:11
Evo jedne teme u kojoj me zanimaju vasa misljenja pa da cujem..
Zanime me jeli moguce negdje naci mobitel gdje se nalazi odnosno vlasnik tog mobitela ili tog broja.. nesto sam cuo i ljudi su mi govorili da je to moguce u drugim zemljama ( ili cak ne), a u Hrvatskoj da ne pitam ili cak da pitam..??
Pa da vidim vase misljenje

igx
01-06-2007, 00:22
naravno da je moguče i to dosta precizno ako si u dometu nekoliko odašiljača. samo šta je birokracija iza toga sigurno zeznuta.

xianfu
01-06-2007, 00:27
Da, moguce je odrediti polozaj mobitel tkz. metodom triangulacije. Iako mislim da se i ne moze odrediti polozaj previse precizno.

Inovator
01-06-2007, 01:49
tako je kolega xianfu.
preciznost ovisi o tome koliko odašiljača ima na tom geografskom području i kako su raspoređeni, odosno tko je i kako radio optimizaciju.
inače, po našem Zakonu ne može svatko i za svaki razlog tražiti lociranje, odnosno operater ne mora dati info. Iznimka su jedino situacije sa pozivanjem brojeva poput 92, 94, 112 i sl. onda nema izmotavanja. Još je zanimljivo da se podaci o lokacijama spremaju, pa se neke kriminalne radnje mogu otkriti i retroaktivno

Sljaka
01-06-2007, 20:38
Ovo ipak prije spada ovdje nego u SE, molim ubuduće paziti na takve stvari.
A svojedobna VIP-ova usluga VIP navigator funkionirala je upravo na principu određivanja položaja mobitela. Prema mom iskustvu u nekim područjima Zagreba čak i relativno precizno.

Mobi
01-06-2007, 20:48
A jer mogu ja nazvati vip da mi odrede položaj mobitela jer je danas ukraden.

Sljaka
01-06-2007, 21:00
Ne možeš, moraš krađu prijaviti policiji, a da li će oni tražiti lociranje , tko zna ali ništa ne gubiš ako prijaviš-

e-tomislav
01-06-2007, 21:51
Da, moguce je odrediti polozaj mobitel tkz. metodom triangulacije. Iako mislim da se i ne moze odrediti polozaj previse precizno.

U krugu od 5 km .... A sad, jel to precizno ili nije ....

xianfu
01-06-2007, 23:49
U krugu od 5 km .... A sad, jel to precizno ili nije ....

Nije bas toliko losa preciznost. Radi se o nekih 50-100m u gradi 500 - 1000m u ruralnim podrucjima. Puno preciznije nego sta si ti naveo, ali u danasnje vrijeme i nije nesto precizno.

tera21
01-08-2007, 16:13
i meni je ukraden mob,na bazenu...tj. u toplicama bilo je 2000 ljudi...u t mobileu su rekli da ga je nemoguće locirati...pa ga nisam ni tražila...a zanima me dali je moguće,inače je mob bio k610i...

RAUL
01-08-2007, 16:41
Moras u policijskoj stanici prijaviti kradju mobitela

Tetronic
01-08-2007, 17:18
imam ja jedno pitanje ... jer moguce kod vipa 'prenijeti' stari broj na neku drugu karticu jer je prijasnja izgubljena/ukradena, imam sve podatke od te stare kartice (pin, puk i registrirana je na moje ime)

//Wild-Boy\\
01-08-2007, 17:32
imam ja jedno pitanje ... jer moguce kod vipa 'prenijeti' stari broj na neku drugu karticu jer je prijasnja izgubljena/ukradena, imam sve podatke od te stare kartice (pin, puk i registrirana je na moje ime)

...ovo je mali off, ali ću odgovoriti: naravno da možeš...

...trebaš otići u vip prodajno mjesto/centar te ponijeti sa sobom osobnu te karticu sa pinom i serijskim brojem izgubljene kartice te 20kn ...

FatalERROR
01-08-2007, 17:48

neznam za vip ali za t-mobile je moguce i ne kosta nista. tetak je tako izgubio mob, a broj mu je trebao i kartica jer je imao gore važne brojeve. Moguće je bilo prijeneti samo ako pređeš iz prepaida u postpaid. A ako si već u postpaidu onda neznam..

tera21
01-08-2007, 18:55
Moras u policijskoj stanici prijaviti kradju mobitela

nisam prijavila jer se bojim da bi razvačili dugo to traženje moba...a meni se baš ne čeka...a neznam mislim da bi bilo previše komplicirano...:tomato:

RAUL
01-08-2007, 22:29
Evo vidis, bas zbog takvih kao ti policija nece traziti mobitele.Da svatko kome nestane mobitel prijavi to policiji i oni bi se malo trgli oko trazenja istih.

dcalsh
07-08-2007, 22:40
Ima puno skeptičnih na rad policije, u smislu da im se ne isplati ili da neće raditi - mislim da ipak po dužnosti moraju odraditi svaku prijavu. Moje iskustvo: u kafiću mi je iz torbice ostavljene na pola sata bez nadzora netko maznuo D750i i fotoaparat mju 770sw. Desilo se u susjednoj županiji. Preko službe za korisnike u T-Comu drugi dan sam blokirao odlazne pozive i podigao novu SIM karticu s istim brojem (besplatno). S moje stare kartice definitivno nije bio ostvaren ni jedan poziv - provjereno kasnije putem liste poziva. Nakon dva tjedna izlistao sam na računalu tel. imenik spremljen prije putem MobilEdita i vidio da je tamo spremljen i IMEI, za kojeg sam mislio da ga nemam. Tek onda sam napravio prijavu na policiji - u mojoj županiji (ČK), a ne u onoj gdje se desila krađa (KC). Prijava je kasnije od strane MUP-a ČK prebačena u KC. Nakon cca 3 tjedna nazvao sam u KC radi informacija, dobio sam čovjeka koji je bio dobro upoznat s slučajem i koji mi je rekao da rade na tome i da je dan nalog T-Comu da prati eventualno prijavljivanje mobitela na mrežu (putem IMEI-a, naravno). Policija je dužna dati takve obavijesti osobi koja je prijavila krađu. Za tri tjedna su me nazvali i poručili mi da je nađen i mobitel i fotić. Nisam imao apsolutno nikakve veze u policiji i u ta cca 2 mjeseca sam ih nazvao samo jednom. Očito imaju dobre metode "obrade" sumnjivaca jer za fotić nije bilo apsolutno nikakvog dokaza da je ukraden, osim moje izjave, a ipak su ga dobili uz mobitel. Mislim da se čak i ne služe toliko mogućnostima pronalaska mobitela putem BTS-a, triangulacije i sl. koliko praćenjem brojeva koji su s ukradenog telefona nazvani i kasnijim kontaktiranjem nazvanih osoba.
Savjetujem, dakle, prijavite krađu - nema se što izgubiti, samo dobiti.

cream
13-08-2007, 20:33
nisam prijavila jer se bojim da bi razvačili dugo to traženje moba...a meni se baš ne čeka...a neznam mislim da bi bilo previše komplicirano...:tomato:

eeee prijaviš ga murji...
oni daju dopis operaterima il tak nekak..
i čim netko stavi svoju karticu (ak je dovoljno glup) koja je regana na njega oni ide imei br
i jvljaju drotovima...
mogu te takoder i pratit neko vrijeme (sms i to.)
iiiii onda u laganini urja pozvoni u 7 ujutro na vrata..onak kad već prodje puun k*** kad se najmanje nada..

al su ga bar našli..
http://cafe.mobil.hr/images/smilies/sml%20(21).gif
to možeš cak i ag ga izgzubiš negdje vani..

kellys
08-12-2007, 22:42
jeli ga moguće kako pronaći?
evo mojoj sestri maloprije ukrali, samsung d600, inače je na pretplatu, jesu li veće mogućnosti za pronalazak mobitela????

a evo upravo sam i čitao da se može pronaći preko IMEI broja, no nažalost ne znamo joj IMEI broj
jeli ga moguće kako saznati (IMEI) preko bluetooth uređaja, mislim, njen je uređaj uparen sa mojim pa jeli mogu kako saznati ili na neki drugi način????

kutiju i garanciju je davno bacila :( a na tome piše

pliz ljudi pomozite

xlr
08-12-2007, 22:47
Bez IMEI broja nemaš ništa - kao da tražiš kineza a neznaš mu ime.

Ako i nađeš podatak o IMEI-u, jako teško da će ti se operater ponuditi da ti locira mob. Možda ako imaš kakvu dobru vezu, ali u pravilu ti treba sudski nalog.

IMEI tog moba nije spremljen nigdje u uređajima, neovisno da li su bili upareni ili sl. Imaš ga javno dostupnog u mobu (ukucavanjem koda *#06#) i na kutiji/papirima od moba.

Iskreno, šanse da nađeš taj mob su ti jako male... Činjenica da si na preplati ti u ovom slučaju ne pomaže.

Sljaka
08-12-2007, 22:53
Pod hitno nazovi operatora i traži blokadu broja. Prijavi krađu policiji, nikad se ne zna.

borisxy
08-12-2007, 23:01
Pod hitno nazovi operatora i traži blokadu broja. Prijavi krađu policiji, nikad se ne zna.

Ma nista neces postici bez tuzbe, moras ici preko suda, sama policija nece nista, jedino ak imas vezu. Meni je prije negdje 2 god ukradena 6630 tak da sam svasta pokusavao i nista od toga. Trebalo bi zakon mijenjati ali eto nazalost losi su zakoni.

.andro.
08-12-2007, 23:38
heh, mom frendu neki dan ukrali n73, uvatila ga neka 2 lika, jedan ga drža i začepio mu usta, a drugi uzeo mob :( stvarno užas.. prijavio je policiji..

a tu dvojicu već traži jedan lik kojeg znam je su njegovom bratu ukrali mobitel isto.. sada kad ga nađe..

Sljaka
08-12-2007, 23:39
Bez prijave policiji ne možeš doći ni do suda. Za sve postoji procedura. A kad je već prijavljen, ako slučajno nalete na mob, zadržat će ga.
U cijeloj priči najbitnije je blokirati broj kako ne bi netko nabijao troškove.

wildbabe
09-12-2007, 00:36
Čovjek je otvorio temu jer treba pomoć a ne suosjećanje drugih kojima je također ukraden mobitel ili ne znam nekakve dogodovštine pojedinaca, tipa mom frendu...:)

Telefon je ukraden, mala je vjerojatnost da ga se dobije natrag, ali eto treba pokušati.. ali prvenstveno :

- nazvati operatera i zatražiti blokadu broja
- ako se želi ostaviti stari broj kako ne bi kasnije davali novi broj prijateljima, rodbini tralala, zatražiti to od operatera ( napominjem da se ovo naplaćuje od strane operatera u iznosu od oko stotinjak kuna )
- prijaviti događaj policiji
- pokušati se dokopati IMEi broja ukradenog telefona
- nadati se da će se telefon pronaći

KaKaV NeReD
09-12-2007, 03:49
mislim da postoji tema gdje se razglabalo o takvim stvarima kroz par stranica. Lociranje mobitela il tako nesto.

Ako nema covjek racun od mobitela onda nije njegov i tocka. A na racunu pise koji je mob. Isto tako na nekom od papira pise IMEI. Ako se pak nema ni jedno ni drugo onda ne mozes prijaviti kradju jer nicime ne mozes dokazati da je stvar tvoja.

Postoji jos jedna stvar sto ljudi brkaju. A to su KRADJA i GUBITAK.

Za gubitak stvari policija ne treba poduzimati nista. A obicno se mobiteli gube, odnosno jako ih je malo ukradeno.

Isto tako policija reagira na tesku kradju gdje je netko ostecen za iznos od 1000 kn ili vise. Buduci da je u igri D600 kradljivac je morao ili razbit staklo od 700-800 kn ili podrapat kaput od isto toliko novaca ili uz to maznut jos nesto.

Na kraju krajeva zasto bi policija poduzimala nesto za nekoga tko nema dokaz ta je stvar njegova? Znaci ja cu pobacat sve papire od svog telefona i onda cu trazit murju da kad mi ga netko ukrade trazi. E pa sipak. Ja prvi da sam drot bi prvi odhebavao takve ljude.

borisxy
09-12-2007, 18:29
to se ne isplati ni prijavljivati

Ne isplati se ak je neki prosjecni mob, al ak platis mob cca 4 soma, isplati se, tuzba je oko 1000 kn, vrlo se lako pronadje, jer osobno poznam policajca koji radi na takvim poslovima. I to efikasno rjesavaju...
Medjutim ne isplati se oko toga natezati zbog nekog jeftinijeg moba, npr ja sam ostao bez 6630 pa nisam nista poduzimao, a sto se tice imei broja moze se tzv "promjeniti" ali sustav pamti i stari imei tak da to nema smisla...

hack100
09-12-2007, 18:32
prijavi murji, samo ako imas nekakve veze u murji onda ces 50% dobit mobitel, samo im das kutiju od mobitela i papire (zbog imeja) i oni ti ga nadju cca u 3mj.. tako su meni nasli k610, al da nije bilo veze nebi ga nikad dobio...

any
24-01-2008, 16:06
A ono vjecno pitanje "dali se poruke čuvaju"... U szk-ovima odgovaraju da se poruke uopce ne cuvaju. ALI CUVAJU!! A vama koji ne vjerujete; nazovite szk i ovako formulirajte pitanje: "ako policija dobije sudski nalog za ispis poruka dali oni mogu dobiti textove koje sam ja slao".. Malo te stavi na cekanje, posavjetuje se s voditeljem i odgovor glasi "u tom slucaju da, ali u VIPnetu CROnetu whatever nitko nema pristup tim porukama.."
Da li je ovo istina?
Meni su u VIP-ovoj pravnoj sluzbi danas telefonski rekli da se uz sudski nalog moze dobiti samo na koje brojeve su slane poruke, ali nikako tekst tih poruka.:cry:
Jesu li se zabunili?

tomica007
01-02-2008, 21:35
Da li je ovo istina?
Meni su u VIP-ovoj pravnoj sluzbi danas telefonski rekli da se uz sudski nalog moze dobiti samo na koje brojeve su slane poruke, ali nikako tekst tih poruka.:cry:
Jesu li se zabunili?

sve se moze dobit,samo ako si na dobrom polozaju!

i cijeli tekstovi poruka... :cool:

isto tako mob se moze locirati najlakse pomocu broja,e sad to ti nista ne znaci jer ces saznat samo u kojoj je celiji ugasen ( npr ) a ovo sa imei brojem sam cuo,al sam dobio informaciju da nemogu po tome locitat... dalje nisam isao kopat :wave:

force100
03-02-2008, 23:18
mislim da postoji tema gdje se razglabalo o takvim stvarima kroz par stranica. Lociranje mobitela il tako nesto.

Ako nema covjek racun od mobitela onda nije njegov i tocka. A na racunu pise koji je mob. Isto tako na nekom od papira pise IMEI. Ako se pak nema ni jedno ni drugo onda ne mozes prijaviti kradju jer nicime ne mozes dokazati da je stvar tvoja.

Za gubitak stvari policija ne treba poduzimati nista. A obicno se mobiteli gube, odnosno jako ih je malo ukradeno.

Isto tako policija reagira na tesku kradju gdje je netko ostecen za iznos od 1000 kn ili vise. Buduci da je u igri D600 kradljivac je morao ili razbit staklo od 700-800 kn ili podrapat kaput od isto toliko novaca ili uz to maznut jos nesto.

Na kraju krajeva zasto bi policija poduzimala nesto za nekoga tko nema dokaz ta je stvar njegova? Znaci ja cu pobacat sve papire od svog telefona i onda cu trazit murju da kad mi ga netko ukrade trazi. E pa sipak. Ja prvi da sam drot bi prvi odhebavao takve ljude.

Na kraju krajeva zasto bi policija poduzimala nesto za nekoga tko nema dokaz ta je stvar njegova? Znaci ja cu pobacat sve papire od svog telefona i onda cu trazit murju da kad mi ga netko ukrade trazi. E pa sipak. Ja prvi da sam drot bi prvi odhebavao takve ljude.[/QUOTE]

Kao djelatnik Krimpola (sada u mirovini) moram ispraviti Nereda u par detalja: osteceni ne treba imati racun vec samo pripadajucu dokumentaciju od mobitela, moze i kutija gdje je vidljiv IMEI broj. Kod podnosenja kaz.prijave za kradju, drsku kradju, razbojnistvo, gdje je stranci otudjen mob. izjava ostecenog se uzima kao istinita, a ako se tijekom istrage dodje do saznanja da je izjava ostecenog bila lazna tada se i on zakonski procesuira.
Npr. kupis na pretplatu mob vrijedan 2000kn za 1kn i onda sa racunom dodjes u pol i oni te odhebu. kao mob ti po racunu vrijedi 1 kn.:deal:

Gubitak, predmeta, dokumenta i sl. mogu se prijaviti policiji te dobiti odgovarajucu potvrdu, ovisno o cemu se radi.

Ono sto ti brkas je :
1. Kradja ako je vrijednost predmeta mala, (cl 216 st2)ispod 1000 kuna, policija evidentira, ne procesuira, pocinitelja i ostecenog se upucuje na gradjansu parnicu, znaci ako policija pronadje pocinitelja dati ce ti njegove podatke da ga sam tuzis.

2. Krada cl 216 policija kazneno procesuira pocinitelja i prijavljuje
3. Teska kradja cl 217 (nebitna vrijednost mobitela) policija kazneno procesuira pocinitelja i prijavljuje
4. Razbojnistvo cl 218 (nebitna vrijednost mobitela) policija kazneno procesuira pocinitelja i prijavljuje
5. Razbojnicka kradja, Utaja, unistenje i ostecenje tudje stvari.....itd itd gdje se sve kao predmet kaz. djela moze pojaviti mobitel.
Stoga nije presudna cijena/vrijednost mobitela nego nacin na koji ste ostali bez njega jer to kvalificira (ne)djelo.

Kad je u igri razbijanje stakla da bi se otudjila tudja pokretna stvar, pa makar ona bila i maketa/lazni mobitel vrijednosti 1kn, djelo se automatski okarakterizira kao teska kradja provaljivanjem i policija po saznanju dogadjaja pocinitelja goni dalje po sluzbenoj duznosti, neovisno o volji vlasnika otudjenog predmeta.

Mozda sam bio malo preopsiran no vjerujem da vam je sad malo jasnija zakonska regulativa.

Sto se tice pronalaska mobitela otudjenog u kaznenom djelu, u slucajevima kad je policiji osteceni dostavio IMEI broj, u velikoj vecini slucajeva se moze uci u trag i vratiti vlasnicima. Dapace kad pocinitelj kradje, provale, razbojnistva uzme mobitel olaksava policiji pronalazak.

Ako vam nesto nije jasno pitajte.

force100
03-02-2008, 23:21
prijavi murji, samo ako imas nekakve veze u murji onda ces 50% dobit mobitel, samo im das kutiju od mobitela i papire (zbog imeja) i oni ti ga nadju cca u 3mj.. tako su meni nasli k610, al da nije bilo veze nebi ga nikad dobio...

Nema ti to veze sa "vezom" u murji, no ako ti mislis da si neka manga sa vezom onda o.K. Vratio sam pun kujac mobitela ljudima bez "veze"

darac_os
11-02-2008, 09:40
Nema ti to veze sa "vezom" u murji, no ako ti mislis da si neka manga sa vezom onda o.K. Vratio sam pun kujac mobitela ljudima bez "veze"
Onda ti imas velike srece, jer inace kad im netko tak nes donese ni ne pogledaju samo bace kutiju sastrane!

Yogica
06-04-2008, 03:14
Imam pitanje za sve koji mogu pomoci...

Prije nekih desetak dan nasla sam mobitel d900 na benziskoj kad sam bila s frendicom...i sve do danas sam koristila taj mob, dok me frendica nije uplasila..ZAnima me dali oni mene mogu nac preko imeia ako je unutra bila vip kartica a ja sam tmobile...dali oni mene mogu teretit za krađu....i kako bi ja mogla promijenit taj imei...molim vas da mi odg cim prije...hvala

ŠTULIĆ
06-04-2008, 10:35
evo mogu http://www.phonetrace.org/ :)

Yogica
06-04-2008, 12:26
Hvala,ako nista drugo bar si me dobro nasmijao.!:-)

halek
06-04-2008, 12:30
ako je samsung d900 onda mogu jer d900 ima funkciju mobile tracker a to znaci da ako promijenis SIM karticu mob ce bez tvog znanja poslati poruku onom broju koji je "pravi" vlasnik napisao sa tvojim brojem te tako moze otici na policiju i preko tvog broja te naci. jedino ako vlasnik nije ukljucio tu funkciju.

Yogica
06-04-2008, 12:38
to nije bilo uključeno jer sam ja ušla unutra i nije bilo uključeno...dali me svejedno mogu naci ako se mob korisi...?i dali mozda znas kako promijeniti imei?

MrBlc
06-04-2008, 19:08
Ako je vrijednost mobitela ispod određene (nisam siguran koliko) ne može ti ništa, jer si dužna prijaviti pronalazak novca ili stvari samo ako je vrijednost veća od određene.

Yogica
06-04-2008, 21:59
a dali mozda znas okvirno o kojoj je to cifri radi, jer gledala sam u oglasniku cijena mu se krece oko 700-900kn????i dali se gleda po cijeni u trgovinu ili po nekoj procijeni????

bbbrljo
06-04-2008, 22:03
a dali mozda znas okvirno o kojoj je to cifri radi, jer gledala sam u oglasniku cijena mu se krece oko 700-900kn????i dali se gleda po cijeni u trgovinu ili po nekoj procijeni????

ne znam koja je cifra, ali znam da se gleda po cifri po kojoj je dotična osoba koja je izgubila mobitel dala za njega, tj. kolko ga je platio . . .
za to mora predočiti raču i po tome se gleda . . .

rospaya
06-04-2008, 22:08
Budi covjek i vrati mobitel ili bar nadi u imeniku broj nekoga od clana obitelji, saznaj adresu i posalji postom SIM karticu... Da nadem neki skuplji mob vjerojatno bi ga vratio, ali vec i kad bi bio toliki gad onda bi vratio bar SIM karticu.

MrBlc
06-04-2008, 23:00
Vračanje SIM kartice je totalno besmisleno jer se ona deaktivira i izda zamjenska čim korisnik prijavi krađu.

rospaya
06-04-2008, 23:11
Pod uvjetom da je korisnik prijavio kradu. Uostalom, vjerojatno bi se mogli izvaditi kontakti nakon toga, zar ne?

Yogica
06-04-2008, 23:37
ja kada sam nasla mob mob je bi prazan i na kartici je naravno pin..te nisam mogla aktivirat sim...a sta se tice kontakata nije ih bilo u mobu...????zanima me dali mogu kako promijeniti taj imei...?

KaKaV NeReD
12-04-2008, 18:31
Cemu mijenjati IMEI??
Ucini dobro djelo. Nazovi SZK i daj im serijski broj kartice i reci da je telefon kod tebe. Covjek ce ti biti zahvalan, a i neces se bojati da te mazne milicija s ukradenim telefonom.

mokowski
02-05-2009, 08:02
Frend mi je u Austriji našao mobitel Nokia E61i. Bacio je karticu i kad se vratio u Hrvatsku počeo koristiti svoju karticu. Ja mu tvrdim da ga mogu naći, a on tvrdi da nema šanse pošto je mobitel našao u stranoj zemlji. Tko je u pravu?

//Wild-Boy\\
02-05-2009, 09:41
...ako je netko jako ustrajan - može ga naći...

mokowski
02-05-2009, 10:15
Na koju foru ga mogu naći? Baš me zanima da mu utrljam u facu i da ga malo prestrašim.

RAUL
02-05-2009, 10:54
Na koju foru ga mogu naći? Baš me zanima da mu utrljam u facu i da ga malo prestrašim.

Pomocu http://en.wikipedia.org/wiki/International_Mobile_Equipment_Identity

Chief_Wolfinjo
24-05-2009, 12:33
baš bu ovaj iz austrije išao po mob...
on dobije od operatora drugi. ako je bio na preplatu. ;D

Lacko
28-07-2009, 00:16
ma naso sam nokia 3110c i drugi dan sam je dao na otkljucavanje i poceo je koristiti i dan danas evo nista... imam doma k750i i nokia n95 koje sam iso naso k750i je bila neka mreza eplus tak nes i mob na njemackom isto mu stavio novi softwer i sada njeg koristim a n95 sam samo stavio hrvatski meni i to je to....... a sta se tice murije ma boli njih k...c za mobitele a i strancima se neda prijavljivati tu jebenu kradu...... ali ako mi neko meoze ipak rec neke programe za mjenjanje imei-a za svaki slucaj

dalton07
06-09-2009, 14:12
Prije nekog vremena izgubio sam SE k800i. "Pošteni" nalaznik nije se javio, iako su kontakti bili na mobu. Sada sam konačno našao račun i IMEI broj. Što mi je sada činiti? Mob je poslovni. Sim kartica je odmah blokirana i dobio sam novu. Da li sada prijaviti policiji?

i969i
06-09-2009, 17:15
imate programe za smartphnove ''anti thief'' ..program automatski salje broj kradljivca.