PDA

Pogledaj cijelu verziju : [Facebook] Provaljena lozinka u profil

avantgard
07-02-2009, 13:48
Dobar dan!

Imam jedan problem. Moj frend ima facebook, i nasla se neka budala koja je isla malo nagadjanja šifri i usla mu u facebook. Istina, lozinka mu je bila prelagana, ali svejedno budala samo nesto tako moze napravit.
On je napravio novi facebook, i rekao je svima da obrisu onaj profile sa liste prijatelja. Poslao je email facebooku i oni su rekli da napravi novi facebook, jer je mu je taj lik promjenio sifru na emailu koji je koristio.

Jel bi se moglo kako saznat sa koje se IP adrese spajao na njegov profile. I dalje drugima komentira slike, dodaje za prijatelje, piše uvredljive statuse i to...

Pa me zanima dali bi facebook htjeo otkriti IP adresu?

Alienware
07-02-2009, 13:57

When you register for and use the Facebook Service, you will be asked to provide information about yourself ("User Data"). Your User Data must be accurate and current at all times. You are solely responsible for maintaining the security of your account. This means, for example, that you may not share your password or let anyone else access your account. If you have reason to believe that your account is no longer secure, please let us know immediatel

We respect the IP rights of others and we prohibit users from Posting User Content that violates another party's IP rights. When we receive a proper claim of IP infringement, we promptly remove or disable access to the allegedly infringing User Content. We also terminate the accounts of repeat infringers in appropriate circumstances. If you believe that User Content on the Facebook Service infringes your IP rights, please visit our How to Report Claims of Intellectual Property Infringement page. All IP claims can be made through that page, including any copyright claims, which will be handled in accordance with the Digital Millennium Copyright Act. If you are a user whose User Content was removed due to alleged copyright infringement, and you believe the removal was mistaken, please visit our How to Appeal Claims of Copyright Infringement page.
IP adrese ne daju bez sudskog naloga a kako se server na kojem je facebook hostan nalazi u SAD-u sudski nalog iz RH ne važi.

drama
07-02-2009, 13:58
Zašto je napravio novi profil?????

samo je jednostavno mogao promijenit šifru,i meni su dosad dva puta ali sad stavio ne boga da je pogodi ima 20 slova:respect::respect:

avantgard
07-02-2009, 14:01
A jednostavni način da provali šifru je...?
Sada sa sudskim nalogima i sudovima, nemislimo se zezat. Kad tad ce se saznat... a onda lijepo ga an raport docekat...

drama
07-02-2009, 14:05
A jednostavni način da provali šifru je...?
Sada sa sudskim nalogima i sudovima, nemislimo se zezat. Kad tad ce se saznat... a onda lijepo ga an raport docekat...

krivo sam napiso ne provalit nego promijienit

avantgard
07-02-2009, 14:07
Pa nerazumijem kako da promjeni sifru?
Taj kreten je promjenio i šifru na facebooku i na njegovome emailu, a sada se tocno nesjecam jel ima tajnog pitanja na facebooku, ali koliko vidim da ima barem nesto iskustva sa kompom i netom, sigurno je promjenio i tajno pitanje...

drama
07-02-2009, 14:10
aha to nisi naveo,ja sam mislio da sifra nije promijenjena pa da je on promijeni jer je meni nisu mijenjali

avantgard
07-02-2009, 14:22
Sada sam poslao net.hr-u molbu za ovaj slučaj. Pa čemo vidjeti što će biti od toga.

fiko2005
07-02-2009, 18:13
Mali savjet kako kreirati šifru koju je nemoguće provaliti: pokreni Notepad ili Word, okreni glavu u stranu i zatvori oči, pa nabadaj neko vrijeme nasumično po tastaturi. Zatim taj nesuvisli niz brojki i slova iskoristi kao password, to nema šanse da iko provali, da te ne znam kako dobro pozna. :)

drama
07-02-2009, 18:23
ae i onda zapamti ti tu šifru............

Sniper
07-02-2009, 18:46
ae i onda zapamti ti tu šifru............

A čuj, bolje i to nego stavljati neke jednostavne, lako provaljive šifre... I još jedna preporuka je da stavite barem koje veliko slovo i brojeve, time se isto smanjuje vjerojatnost da će ti netko "provaliti" šifru ;)

fiko2005
07-02-2009, 20:44
papir i olovka...

sonyck
07-02-2009, 21:35
Ako je nekom cilj provaliti bas u vas akaunt i ako ima dovoljno znanja oko takvih ne dopustenih stvari,ne postoji sifra koja se ne moze probiti pa makar bila i od 20 brojeva...

Jednom poznaniku su provalili u fejsbuk radi texas holdem pokera,tamo je imao oko 30000000 chipova,i kada se ujutro prijavio na fejs imao je 0 :D

Smuchac
07-02-2009, 21:52
Reci tom genijalcu koji ce password od 20 znakova razbit,da mu ja plaćam piće :beer:
Prvo i prvo,koliko god glup i jednostavan password bio,ja ga ne mogu skuzit ako nisam tvoj prijatelj ili poznanik,tj imam neka predznanja i informacije o tebi i mogu nesto bubnut,a da cu ja tebi,posto te ne poznajem razbit sifru...? Malo sutra. To je posao od par mijeseci pranja mozga i meni i kompjuteru,i to SAMO ako maher radi,pa ne vjerujem da je ovaj neki haker,vec je frend s "oštećenim" i imao je neke informacije iz kojih je mogao bubnut password i pogodit ga. Sad se mo's slikat. Napravi novi acc,a starog nek gazde na fejsu obrisu i amen... Cemu filozofilja i mlaćenje prazne slame? :respect:

avantgard
08-02-2009, 02:43
OT: Prijateljova kombinacija znakova za lozinku bio je datum rodjenja...

OFT: @Smuchach: Mislim da si mi onda duzan pice... Jedan put sam provalio password od 21 znak a isao je: 0123456789abcdefghijk

:D
(šala)

Sniper
08-02-2009, 10:51
OT: Prijateljova kombinacija znakova za lozinku bio je datum rodjenja...

OFT: @Smuchach: Mislim da si mi onda duzan pice... Jedan put sam provalio password od 21 znak a isao je: 0123456789abcdefghijk

:D
(šala)

A prijatelj ti je onda stvarno genijalac,stavit svoj datum rođenja... :rolleyes: Nije ni čudo da se onda "provaljuju" lozinke...

Stvarno, kako je fiko2005 rekao, najbolje je nakucati par nesuvislih znakova za šifru... Ako ne možete zapamtit tih par znakova, onda ne znam stvarno...

stamp1
08-02-2009, 12:38
pa , uz ostalih gro brojeva koji su mi fakat bitni za svakodnevno funkcioniranje kao sto je pin mobitela , pin tekuceg racuna , passworda za ulaz u windowse na poslu , passworda za ulaz u windowse doma , passworda na bitnijim word dokumentima doma , jos samo mi fali neka sfkjjfdugoijsvjh kombinacija za sifru na necemu kao sto je fejsbuk . Sta ti moze napravit , izbrisat nekog prijatelja ? u-hu , nemoj molim te.

kakvom idiotu uopce moze padat na pamet provaljivat u neciji facebook?materijalna korist nikakva . Prokleta Hoću-internet generacija.

xlr
08-02-2009, 12:50
Izgeneriraš si password na jednom od ovih servisa (http://www.google.hr/search?q=password+generator&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a), fino ga zapamtiš, naučiš brzo otipkati i bok. Ne treba ti više od jednog dana za to. Znam da je glupo koristiti isti password za masu stvari, ali onaj tko ti provali ovakav pass - taj bi ti provalio i deset različitih, tako da...

Koristiti password tipa datum rođenja i sl. je stvarno glupo. Makar ti na fejsu nitko ništa ne može ukrasti (ako ne računamo čipove :)), ta loša navika bi te mogla skupo koštati (poslovni lap, mejlovi itd).

fiko2005
08-02-2009, 13:37
Ima onaj vic kad Fata nije došla na posao zbog bolesti, a šefu su hitno trebali neki dokumenti iz njenog kompjutera, pa su je zvali kući i pitali za šifru. Ona im kaže da je šifra velkom. Probaju Welcome, velcome, wellcome i sve ostale moguće kombinacije, ali ništa. Zovu je opet i pitaju tačno kako je to napisano, a ona odgovori: "Pa vel'ko M!" :)

F.E.A.R.
08-02-2009, 13:46
Nemoguce je provaliti pass,jedino SE metodom (social enginering)....A ta metoda je kad od korisnika izvucete pass (phiseri,keyloggeri,pass stealeri i sl.)...

CodNX320
09-06-2009, 11:55
Dobar dan!

Imam jedan problem. Moj frend ima facebook, i nasla se neka budala koja je isla malo nagadjanja šifri i usla mu u facebook. Istina, lozinka mu je bila prelagana, ali svejedno budala samo nesto tako moze napravit.
On je napravio novi facebook, i rekao je svima da obrisu onaj profile sa liste prijatelja. Poslao je email facebooku i oni su rekli da napravi novi facebook, jer je mu je taj lik promjenio sifru na emailu koji je koristio.

Jel bi se moglo kako saznat sa koje se IP adrese spajao na njegov profile. I dalje drugima komentira slike, dodaje za prijatelje, piše uvredljive statuse i to...

Druze tesko da se moze otkriti IP adresa,posto se lako menja(Jedino ako je to neko nespretno radio moze da se otkrije)....Moze jedino da on provali svoj profil koji mu je neko provalio....Mogu ti ostaviti poruku i objasnjenje sa tim hackovima......Naravno,da ih ne ZLOUPOTREBLJAVAS,nego samo da vrati ukradeni profil....

gogy081
24-12-2009, 10:08
Druze tesko da se moze otkriti IP adresa,posto se lako menja(Jedino ako je to neko nespretno radio moze da se otkrije)....Moze jedino da on provali svoj profil koji mu je neko provalio....Mogu ti ostaviti poruku i objasnjenje sa tim hackovima......Naravno,da ih ne ZLOUPOTREBLJAVAS,nego samo da vrati ukradeni profil....

Prijatelju pomozi :cry:
Mojoj kčerki su provalili na facebook i isto kao i ovom mom predhodniku izmjenjali pristupnu šifru. Sad svašta pišu po njenom profilu. To je curica 13godina i vrlo je nezgodno meni kao ocu a i svima drugima čitati kojekakve gadosti. Ako i meni možeš poslati upute za hakiranje njenog profila i obečavam da dalje neće ići ti podaci.

Unaprijed zahvaljujem Goran :comp:

mirko ibanez
29-12-2009, 19:37
Prijatelju pomozi :cry:
Mojoj kčerki su provalili na facebook i isto kao i ovom mom predhodniku izmjenjali pristupnu šifru. Sad svašta pišu po njenom profilu. To je curica 13godina i vrlo je nezgodno meni kao ocu a i svima drugima čitati kojekakve gadosti. Ako i meni možeš poslati upute za hakiranje njenog profila i obečavam da dalje neće ići ti podaci.

Unaprijed zahvaljujem Goran :comp:

Imam slican problem mozes li mi pomoci oko toga ?
unapred zahvalan!

Rodney
29-12-2009, 20:02
Ja hebeno nemogu shvatiti kakvi su to ljudi koji rade takve stvari? Nemaju pametnijeg posla, ili im je život tako dosadan..? Moja FB lozinka - 18 simbola (mala i velika slova, brojevi i znakovi), mijenjam ju jednom mjesečno, kao i za e-poštu. GMail - 25 simbola, Yahoo - 25 simbola, Hotmail - 25 simbola, Net.hr - 16 simbola, Vip - 18 simbola. MySpace - 20 simbola. Tko mi provali ijedan account skidam mu kapu. Neda mi se više nabrajati. Ljudi - tko će nam štititi našu privatnost ako nećemo mi sami?

ANDREJO
29-01-2010, 12:22
ja sam uz policijsku pomoć otkrio da je u moj profil provaljeno sa ove adrese mele.14.hotmail.com. i s još neke adrese imam im i IP i šifre a onda sam saznao da su mi te osobe poznate samo su saznali moj e mail i potom ušli u fejs al na svu sreću policija im prati računala!

ANDREJO
29-01-2010, 12:31
no frendovi sa fejsa su mi javili da im neko prčka preko mojega fejsa i na kraju sam to prijavio i izbrisao fejs i napravio ga na drugo ime tj nadimak isto tako i vama preporučujem da vam je najbolje da to sve prijavite policiji upad u računala hakerske napade i to jer murja vam uže što prije u trag i otkrije koje!

ANDREJO
29-01-2010, 21:44
Ja se koristima sa fejsom na drugi nadimak jer želim da se ovi ljudi maknu i od moga računala no vrlo je lako provaliti u fejs jer kažu da se mora samo e mail adresa otkriti i onda se hakira no meni to nije učinio samo ovaj e mail koji sam naveo već više osoba ali ima se IP zna i to nije pametno se tako zajebavat već to je izazivanje vraga čak su i moji frendovi to prijavili facebooku i a ja sam se javio i murji i fejsu jer ne želim da mi se te osobe motaju i neka me ostave na miru IP adresa se čuva i šifre TKO KOMU UPADNE U FACEBOOK SVE MU SE VRAĆA!

Ali su mi poznati!

xlr
29-01-2010, 22:02
Ja se koristima sa fejsom na drugi nadimak jer želim da se ovi ljudi maknu i od moga računala no vrlo je lako provaliti u fejs jer kažu da se mora samo e mail adresa otkriti i onda se hakira no meni to nije učinio samo ovaj e mail koji sam naveo već više osoba ali ima se IP zna i to nije pametno se tako zajebavat već to je izazivanje vraga čak su i moji frendovi to prijavili facebooku i a ja sam se javio i murji i fejsu jer ne želim da mi se te osobe motaju i neka me ostave na miru IP adresa se čuva i šifre TKO KOMU UPADNE U FACEBOOK SVE MU SE VRAĆA!

Ali su mi poznati!
Jesi i s policijom i fejsom pričao bez točke zareza itd ako jesi to zna malo iritirati ovisi valjda od osobe do osobe neki su imali strože profesorice hrvatskog u osnovnoj a neki jednostavno vole biti shvaćeni mislim svakako probaj koji put ubaciti točku nebi vjerovao kako se tekst u tom slučaju bolje čita

Ps uskličnik na kraju ulomka se ne računa

georgy
29-01-2010, 22:02
Hakira se ako na MSN- u imaš laganu šifru.
Ili ono pitanje za resetiranje šifre ti je "rodno mjesto majke"- što se bez problema pogodi...
Nitko tebi neće hakirati kompjuter ako mu ti ne "pomogneš" (instaliraš nešto što ti pošalje i slično)...
Ili staviš neku opasnu šifru i sakriješ mail adresu (privacy options).

Ne trebaš tri posta pisati... :nono:
Tri nepismena posta... :notooth:

EDIT: Prestigao me xlr :D
Izgleda da neki nisu ni imali profesoricu ;D

X-FusIOn
30-01-2010, 11:52
fakat, ljudi, ubacite _ negdje u pass, i ubacite jedno ili dva velika slova i TA DAAA. password automatski postaje daleko tezi za "nagoditi". a kao sto georgy kaze, ako ne pazite gdje klikcete i sta instalirate onda vam ni najkompliciraniji passwordi na planeti nece biti sigurni.
offtopic.
@xlr, kao da si mene pitao sta ces napisati hahahahaha.
@georgy sto je gore od nepismenog posta???

tri nepismena posta. :)

ANDREJO
30-01-2010, 14:33
Da imali smo lošu profesoricu iz hrvatskoga u jednoj problematičnoj školi na trešnjevci u kojoj djeca ništa ne nauče već postanu budale i informatika mi nije išla ni ništa mi nije išlo to je istina pozdrav a kada sam došao u srednjoj puno sam stvari naučio ovo znam ja i lijepo napisati post ali me ovo sve nervira kada su mi ti klošari upali u fejs!

Smuchac
30-01-2010, 16:45
Čuj me,sve su ti ljudi već rekli. Fejs ti ne moze nitko hakirat ako pametno zastitis i njega i svij mail. Izgleda da ti to nisi napravio i sto je,tu je. Prijavi Facebooku slucaj,jer na neki hakerski način ovo neces popravit sam od sebe. Samo razglabamo ovu temu,a ne mozemo nista napravit. :wave:

GT-R
30-01-2010, 17:37
Morat ću reći i ja ono što su drugi već rekli:
Nitko ti nemože hakirat facebook, ako imaš dobru šifru (negovorim o nekom telefonskom broju, datumu rođenja, qwertzuio (poredak na tipkovnici) ili sl. ) već o nekoj šifru koja potpuno nema nikakve veze s tobom, i koja nije jednostavna, i nemože ti niko hakirat pa čak i neki teški hakeri ako imaš dobar password a nisi ga nikome natuknuo, ili ga rekao, ili da ga spominješ svaki dan..
Ja imam jedan password na svemu (Facebook, MSN, SVI FORUMI) više od 3 godine, nisam ga nikako mjenjao, zato jer ga je nemoguće pogodit, dosta je komplicirana šifra i za zapamtit, ali ja preko sljepog pisanja sve pogodim isprve uvijek :)
I da, što je najvažnije, nikada mi nitko u životu nije hakirao ništa (mada sam bio na meti).

Ti si sam kriv što ti je neko provalio u facebook, grješiš gdje i većina - preslaba i prejednostavna lozinka, vjerojatno je to uzrok zašto ti je face hakiran.

Za provaljeni Facebook profil žalite se adminima (mada sumnjam da oni mogu puno pomoći) da barem blokiraju ili izbrišu taj profil.

malagarava
16-02-2010, 14:19
Izgleda nas ima previse sa ovim problemom...Ja bih vam zaista bila prezahvalna kad bi mi neko pomogao, kako da promenim sifre i povratim face i e-mail. Unapred vam hvala!!!!

MrBlc
16-02-2010, 17:29
Mislim da večina ljudi ne bude hakirana zbog slabe lozinke već zbog nepromišljenosti. Ima na face dosta grupa tipa novi izgled i sl. Jedna takva grupa daje upute korisnicima da se odlogiraju sa face-a i logiraju preko www.facebook-team.tk stranice koja im ukrade lozinku. Ako je još ista lozinka za mail i face, onda je to već malo veći problem.

binarni
18-02-2010, 19:25
Jesi i s policijom i fejsom pričao bez točke zareza itd ako jesi to zna malo iritirati ovisi valjda od osobe do osobe neki su imali strože profesorice hrvatskog u osnovnoj a neki jednostavno vole biti shvaćeni mislim svakako probaj koji put ubaciti točku nebi vjerovao kako se tekst u tom slučaju bolje čita

Ps uskličnik na kraju ulomka se ne računa

ovakvi u večini slučajave i otvaraju fejsbuk akounte i stavljaju slike sebe žene punice djece kućnog ljubimca i susjedovog papagaja dok se kljuca ispod krila imaju 123441234785678234 prijatelja i sveprisutni su pa se onda na kraju žale kako im je neko provalio akount na fejsu na koji su se prijavili pod imenom imal ko vaki ja imam zareze i točke ali su invizibl :njanja:

erikbijelic
21-02-2010, 17:44
ako bi i meni neki haker mogao poslati poruku na mail malizekoerik@gmail.com kako da si uđem u facebook jer mi je jedan glupan iz razreda uso u face i nece mi reci lozinku plisss nek kaze jer mojim prijateljima govori svakakve gluposti o meni :cry: :thumbdown

bota
23-02-2010, 16:41
i ja ljudi imam problem kao i vi tu...bivsa cura mi je promjenila sifru od facebooka i msna i sad sam osto u ***** profil mi i dalje radi znaci ona ga koristi a ja bih ga htio nazad...ajde molim vas mi pomozite...

ps nemojte curama davat sifre od facebooka

Smuchac
23-02-2010, 16:47
i ja ljudi imam problem kao i vi tu...bivsa cura mi je promjenila sifru od facebooka i msna i sad sam osto u ***** profil mi i dalje radi znaci ona ga koristi a ja bih ga htio nazad...ajde molim vas mi pomozite...

ps nemojte curama davat sifre od facebooka

Jednom sam reko:

Čuj me,sve su ti ljudi već rekli. Fejs ti ne moze nitko hakirat ako pametno zastitis i njega i svij mail. Izgleda da ti to nisi napravio i sto je,tu je. Prijavi Facebooku slucaj,jer na neki hakerski način ovo neces popravit sam od sebe. Samo razglabamo ovu temu,a ne mozemo nista napravit. :wave:

Dakle?

Zao mi sta ti se to desilo,ali ovo gore i dalje stoji. Znaci,ako ti Facebook team ne moze izac u susret,alternativnim metodama neces doci do izgubljene lozinke i sl. Jedino sto ponekad upali jest poznavanje "lopova" i samim time smanjiš opseg sifre koju on kao takav moze ubacit. Bukvalno rečeno,možeš ga uhvatit na glupost (glupa ili tebi mozda poznata sifra), a na pamet teško.
Za MSN imaju neki programcici,pa malo poviri po forumu. :wave:

Zyex
24-02-2010, 15:29
nista preostaje ti da potrazis lokalnog "hakera" ;)

Tom_Bill
01-03-2010, 15:16
možeš imat i najteži pass, ali on nije ništa siguran ako ti je propuh u glavi..

samo se vi pridružujte u svakakve grupe, i autorizirajte aplikacije..

a phisanje je najlakši način za ukrast pass.. klikneš na link, otvori se phiser stranica, ulogiraš se i ode ti sve... zato treba malo gledat...

Milanea
06-03-2010, 18:04
Evo ovako, meni je prije 3 dana provaljeno u fejs i mail a nemogu se logirat ni u msn i sta je najbolje od svega imala sam jaku lozinku sa kombinacijom brojeva slova i _ koju sam promijenila prije mjesec dana

Najgore od svega je sto se idiot predstavlja kao ja, pise mi po profilu i salje drugima kojekakve poruke

zvala sam policiju ali rekli su mi da to nije ozbiljna stvar posto mi nije provaljeno u komp (barem za sad, al i to je vrlo moguce ako je uspio provalit ove dvije razlicite sifre) tako da neznam kome da se obratim
Vidim da se spominju neki koji znaju kako se moze hakirati vlastiti profil ali su to stariji postovi pa ako ima netko tko mi moze pomoc molila bih vas da se javite
tnx

xlr
06-03-2010, 18:25
Ako su ti provalili na gmail postoji opcija da resetiraš lozinku preko SMS-a. Naravno, ako si tu opciju uključila i podesila prije nego su ti provalili.

Milanea
06-03-2010, 18:57
Nemam gmail nego hotmail nazalost :(

-->Cionn<--
06-03-2010, 19:43
Ako su ti provalili na gmail postoji opcija da resetiraš lozinku preko SMS-a. Naravno, ako si tu opciju uključila i podesila prije nego su ti provalili.

Jel mi mozes to objasnit kak se to postavi?? :sos:

xlr
06-03-2010, 21:03
Sure:
Sa službenog google bloga: http://gmailblog.blogspot.com/2009/07/tip-recover-your-password-via-text.html
i opis kako stvar funkcionira u praksi: http://www.makeuseof.com/tag/how-to-recover-your-lost-gmail-password-with-a-sms-message/

Vrlo zgodna stvar, pohvalno od googleta što je to uveo.

Za hotmail nažalost neznam kako bi mogla vratiti account :\

tuturututu86
27-03-2010, 09:26
Neko mi je upao na face profil i sada svima zivima stizu "moje retardirane poruke"
Kako da vratim profil i kako mogu da saznam ko stoji iza toga? Hitno jeeeee! Hvala!

Zyex
27-03-2010, 10:14
to neces nikada saznati tko stoji iza toga ....

cvita
27-03-2010, 11:45
Neko mi je upao na face profil i sada svima zivima stizu "moje retardirane poruke"
Kako da vratim profil i kako mogu da saznam ko stoji iza toga? Hitno jeeeee! Hvala!

daj procitaj citavu temu... ukratko vidit ces da ti vjerojatno nema pomoci, osim ako ''rucno'' odnosno ne saznas tko je osoba i vrati ti pass.. (uzimam u obzir da ti je i na mailu promijenio password, ako nije, valjda znas da mozes resetirati password..)

gorand1
07-04-2010, 16:47
vidim da se u temi stalno spominje jakost lozinke,......isto tako je jako bitno sigurnosno pitanje,.....preko njega se ulazi u mail,a preko maila resetira lozinka za facebook........i velika većina probijanja lozinke (oni koji nisu hackeri) upravo na taj način ostvaruju.............znao sam jednog koji je stavio lozinku koju ne bi ni pentagon probio,a sigurnosno pitanje je godišnje doba,stavio jesen,........

keylogger_xd
13-04-2010, 03:07
Ja sam skoro siguran da oko 80 % vas sada izlozeno hakovanju , a da o tome nemaju pojma i da nisu svesni , i to direktnog hakovanja.
Neko sa srednjim poznavanjem rada u cmd-u moze vam naneti prilicnu stetu , na osnovu vase IP adrese.
Ortak mi je pokazao licno cega treba da se cuvam, ali me mrzi da ja to sada nesto leram ni na kraj pameti mi nije.
Zato umesto odma da se zalecete i da pravite accove po fejsu ili sta ti ja znam vec cemu , i da tamo lajkujete i kilkujete neke nazovi statuse bolje bi bilo da se uputite i savetujete o FILE AND FILE SHARING na vasem kompu.

matko44
25-07-2010, 13:13
znam nacin kako vratit fejs lozinku ali svi bi valjda htjeli zaradit na tome ali ako vam nisu zeznuli lozinku na msn meni su sest puta hakirali profil i vratio sam sve ali jos cu naucit i kako rijesit problem ako promjene lozinku msn

ti koji to rade su glupi kad nemaju drugoga posla

Smuchac
25-07-2010, 15:23
Ako ne zelis ovdje napisat kako vraćaš lozinku natrag,onda tvoj post iznad nema smisla,tj samo se hvališ bez pokrića.
Dosta ljudi je "preveslano" i bili bi zahvalni kad bi znali vratit svoju šifru.

sonja.200
25-08-2010, 18:11
imam isti taj problem.jučer mi se pojavilo da su mi promenje lozinke i na facebooku i na emailu..pa bi molila ako možeš i meni poslati s tim hackovima.:D

Alienware
26-08-2010, 15:35
Misliš da će ti hackovi vratiti passove?Odgovor je : NEĆE.Nemožeš ti vratiti svoju lozinku preko hackova jer je ona promjenjena i spremljena u databazi fb servera.Hakiranje databaze neće ti uspjeti.Za svaki public mail service (Hotmail,Yahoo,Google,etc...) postoji služba za podršku ,prilikom vraćanja lozinke na mail-u ili faceu obično imaš formu s informacijama koje moraš popuniti kako bi se moglo nastaviti s vraćanjem računa.

//Wild-Boy\\
15-10-2010, 02:12
Trogirska policija provela je kriminalističku obradu nad 15-godišnjim mladićem iz Splita zbog sumnje da je provalio računalne šifre dvjema 17-godišnjim sestrama iz mjesta u zaleđu Trogira.

Kako pišu 24sata, mladić je navodno dešifrirao zajedničku Facebook adresu te pod imenom sestara na toj društvenoj mreži ispisivao uvredljive i opscene sadržaje.

Maloljetnika su prijavili policiji, koja je nakon istrage uputila posebno izvješće Državnom odvjetništvu za mladež zbog povrede tajnosti računalnih podataka.

c/p Danas.hr (http://danas.net.hr/crna-kronika/page/2010/10/12/0409006.html)

...eh kad bi ovo postalo praksa bilo bi odlično...ali ovo je samo jedan slučaj i tko zna kad će se opet nešto takvo poduzeti zbog krađe identiteta...

Osvetnik 88
15-10-2010, 15:23
-pa cudo da su i ovo kod nas proveli u djelo!

lika091
15-10-2010, 15:33
Bilo bi dobro da dobi neko upozorenje a ako ponovi slično dijelo onda primjereno kaznit

-->Cionn<--
15-10-2010, 15:47
Vauuu velike li vjesti!
A te ped*ercine on policajaca nebi lovili maloljetne kriminalce poput onog koji je u Trnskom opljackao kiosk sa pistoljem! A sto je jos zalosnije, zna se ko je to naprVio ali niko nista ne poduzima..

stevan94
15-10-2010, 17:09
Zar ovo ima i kod nas!? :D

tina84
28-10-2010, 12:11
I meni je jučer 'hakiran' facebook i gmail račun. Prijavila sam to i sad čekam odgovor. Dosta sam od jučer čitala po forumima i sve mi se čini da to više neću vratiti :(
Moja sestra se javila preko chata tome tko je bio na mom facebook računu i rekao je da će mi vratiti račun ako kupimo najmanje 500 mil poker chipova od njega. Prijavili smo i to da je tražio novac i sad je taj moj račun blokiran ili nešto slično od strane facebooka.
Mislite li da ima nade da vratim facebook i gmail?

//Wild-Boy\\
28-10-2010, 13:57
I meni je jučer 'hakiran' facebook i gmail račun. Prijavila sam to i sad čekam odgovor. Dosta sam od jučer čitala po forumima i sve mi se čini da to više neću vratiti :(
Moja sestra se javila preko chata tome tko je bio na mom facebook računu i rekao je da će mi vratiti račun ako kupimo najmanje 500 mil poker chipova od njega. Prijavili smo i to da je tražio novac i sad je taj moj račun blokiran ili nešto slično od strane facebooka.
Mislite li da ima nade da vratim facebook i gmail?

...to su gluposti na koje nemojte nasjedati...uredno se javite facebook user supportu i objasnite što se dogodilo, također isto učinite i s gmailom...ako je to vaš account, a podrška će tražiti neke značajke radi dokazivanja, dobit ćete ga natrag...

kokibj
28-10-2010, 17:34
Danas sam i ja imao provalu u racun, no kako face smatram kao nesto za zabavu i glupiranje nije me jako pogodilo :)
Provala je stigla iz istocne Engleske, barem je tako zabiljezeno, promijenio sam pass na divlju kombinaciju od 12 brojki i slova (+ velika i mala) pa ko voli neka izvoli......ako ima viska volje i vremena :) :)

tina84
28-10-2010, 21:02
...to su gluposti na koje nemojte nasjedati...uredno se javite facebook user supportu i objasnite što se dogodilo, također isto učinite i s gmailom...ako je to vaš account, a podrška će tražiti neke značajke radi dokazivanja, dobit ćete ga natrag...

Dobila sam danas odgovor da mi ne mogu vratiti natrag moj gmail račun jer navodno nisam dala dovoljno informacija da dokažem da je to stvarno moj račun. Pokušala sam ponovo ispuniti taj obrazac danas dodavši još nekoliko email adresa s kojima sam komunicirala pa ću vidjeti. Sigurnosno pitanje je promijenjeno u nešto meni nerazumljivo (mislim da je osoba koja je to napravila iz Indonezije, po jeziku u tom sigurnosnom pitanju novom koje je stavio).
Za facebook račun mi se još nitko nije javio, ali malo je vjerojatno da ću ga dobiti natrag jer sad više nemam ni mail s kojeg sam se tamo prijavljivala. A i on je stavio novi mail na moj facebook profil a ovaj moj izbrisao. (kad sam se pokušala prijaviti pisalo je da ta mail adresa nije povezana s nijednim računom na facebooku)

tamtam_
28-01-2011, 15:09
evo ljudi meni su jučer isto hakirali i gmail i facebook..nažalost nisam imala uključenu opciju sms kod gmaila. slala sam zahtjeve za povrat e-mail adrese al je također bilo premalo informacija da je to moj račun.
i tako napravila sam novu adresu, i novi facebook profil.... i kompliciraniju lozinku naravno...
no prijatelji su mi savjetovali kako bi se izbrisao moj prijašnji facebook profil, treba samo na tom profilu pritisnuti opciju prijavi-blokiraj, i ako više ljudi prijavi da onda administratori brišu taj profil... nadam se da bude djelovalo.. zasad još nitko nije pisao po starom profilu nit se prijavljivao kao ja. I nadam se da niti neće :ss

Smuchac
28-01-2011, 16:42
U zadnje vrijeme mi se dosta frendova žali na to. Počele su se dešavat stvari na koje se laici lako hvataju.
Primjer:

1. U chat prozor ti izleti netko poznat i s tekstom: "Hh :D Jesi li ti na ovoj slici?" te ispod tog teksta ide pripadajući link.

2. Isto kao pod 1. samo u inbox-u.

Ti linkovi vode u maskirani interface tih majmuna koji se time bave i to sučelje identično je izgledom kao i klasičan Facebook log-in screen. Tko ne zna,a ima ih,iako su već logirani,redirect na novi log-in screen traži ih korisničko ime i šifru. Tada,kad ukucate korisničko ime i lozinku,na svoj FB račun skoro da možete zaboraviti. Jednom frendu smo uspjeli sve vratit i to samo zato sto smo odmah reagirali nakon sto se je desilo ovo pod 1. Sve kasnije od toga smanjuje izglede da vratite svoj FB račun natrag.

Tko se imalo konta u sve to,znat ce da novi log-in prozor nema smisla ako ste već logirani,tj. novi log-in screen bi osoba kao logirana trebala automatski preskočiti uz pomoć svog web browsera koji to čini automatski. Čim vas kao logirane opet pita podatke,vidi se da je nešto sumnjivo i tu zapravo ne smijete ukucavati svoje podatke,jer samim tim ukucavanjem svojih podataka,njih ne dajete ih Facebook-u kao identifikaciju,već ih dajete onima koji vaš račun žele hakirat. Tada,ako ste to napravili,zapravo ste napravili pogrešku koja vas kasnije košta gubljenja računa.
Facebook računa ima jako mnogo,i da ćete uvjerit nekoga da je to baš vaš račun koji je hakiran,nije nimalo lagan posao koji obećava rezultate.
Također,neke od poslanih slika od vama poznatih prijatelja (iako to nisu oni) sadrže viruse,koje je moj AV program do sada uspješno srezao u korjenu.

Na ove i ovakve navlakuše se nemojte hvatat jer i sami znate da je vraćanje FB accounta danas skoro nemoguće kad vam ti "hakeri" maznu sve podatke i stave neke druge koje vrlo vjerojatno nećete "probit".

Takvi koji to rade,u svom nekom svijetu hackirane račune vjerojatno zbrajaju kao neku vrstu trofeja,jer koliko pratim sve to,vidim da hakirane račune više nitko ne koristi od onih koji su ih hakirali. Gluposti po zidu koji je hakiran možete naći samo ako je račun hacknuo netko vama poznat pa vam se želi javno smijat i zafrkavat a takvih slučajeva,iako ih ima,puno je manje od ovih gore opisanih.

Savjeta nema puno. Otvorite oči,i kao i dosad,svoje podatke ukucavajte tamo gdje treba i nigdje više,mada ništa danas nije 100% sigurno.
Također,ja preferiram ako sam u nekom cyber cafeu ili pak u nekom bircu sa pristupom netu,koristiti svoje računalo/laptop/mobitel umjesto računala koja su tamo ponuđena za pristup internetu. Tamo se također lako od strane sličnih hakera postavljaju keylogger programi koji prikupljaju korisničke podatke od ljudi koji koriste internet na tim računalima te ih se kasnije zloupotrebljava. Na to također pripazite ubuduće.

:wave:

melody
31-01-2011, 11:25
Ja bih jos samo dodao, kada ste na nekom drugom racunalu, pokrenite PRIVATE BROWSING. Na taj nacin stitite svoje podatke na tudem racunalu.

GT-R
31-01-2011, 12:30
Ja bih jos samo dodao, kada ste na nekom drugom racunalu, pokrenite PRIVATE BROWSING. Na taj nacin stitite svoje podatke na tudem racunalu.

Gdje se to pokreće?

hooch
31-01-2011, 12:43
Gdje se to pokreće?

u firefoxu - Tools>Start Private Browsing. kratica Ctrl+Shift+P ;)

GT-R
31-01-2011, 12:46
u firefoxu - Tools>Start Private Browsing. kratica Ctrl+Shift+P ;)

Aha, to sam i mislio.
A što ako to drugo računalo nema Firefox, nego neki drugi browser, npr IE ili GC?

cvita
31-01-2011, 13:41
GC ima isto ''inkognito prozore'', pa pretpostavlja da ima i IE...

hooch
31-01-2011, 18:14
GC ima isto ''inkognito prozore'', pa pretpostavlja da ima i IE...

Internet Explorer ima InPrivate Browsing, ista je kratica : Ctrl+Shift+P

melody
09-02-2011, 14:42
Svi koji to niste, napravite odmah sada.

Korisnicki Racun - Postavke Korisnickog racuna - sigurnost korisnickog racuna
i oznacis "Pregledaj Facebook preko sigurne veze (prijenosa podataka) kada god je to moguće" - SPREMI

Ispod toga imate i opciju da vam se salje na mail podatak tko (ime racunala) i kada se ulogirao na profil.
To mozete i ne morate staviti. Vama na volju.
Ako je ta opcija ukljucena, prilikom prvog logiranja vas pita za ime racunala koje upisete i dalje oznacite da li zelite da facebook zapamti to ime i da spremi postavke na vas profil.

Isto tako, u postavkama korisnickog racuna mozete vidjeti tko i kad se spojio.

I jos jedna stvar koju morate znati, a tice se lozinke.
Neka vam Facebook lozinka bude drugacija od E-mail lozinke jer na taj nacin, ukoliko vam netko hakira Facebook racun, vi i dalje mozete spasiti stvar. ;)

Nina2601
22-02-2011, 15:22
Ista stvar kao i većini vama.. provaljeno mi u fejs, i u sve moguće mailove. Mailove sam čudom nekako uspijela vratit, ali fejs nikako. i kad se prijavljujem dolazi mi ova obavijest "Korisnički Račun Isključen
Vaš korisnički račun je onemogućen. U slučaju bilo kakvih pitanja ili nejasnoća, možete posjetiti našu FAQ stranicu ovdje."
tako da ne mogu ni kliknut "forgot your password". ništaa!!!!
nekome poznato?!?!?
slala sam par mailova fejsu i na hrv.i eng. ali naravno, nema odgovora već danima :( :(
pretpostavljam da nema spasa?!??!!?!?

GT-R
24-02-2011, 16:01
U vezi ovog Private Browsinga.
U školi smo svi povezani na jedan kompjuter preko servera.
U Mozilli pod Tools nema opcije Start Private Browsing.
Isto tako ni kratica Ctrl + Shift + P ne pali.

V3rt!g(o)
24-02-2011, 22:22
Zadnjih par dana svako malo dolazi upozorenje o spajanju iz drugih regija (ugl SAD i Njemačka). Dobra opcija. Pošalješ si security code na mail, ukucaš i promijeniš login šifru. No ak se tak nastavi, počele mi se budu mješati šifre u glavi :p

melody
28-02-2011, 13:26
Facebook sigurnost: 10 opcija kojih svaki korisnik mora znati

http://www.facebook-hrvatska.com/facebook-pomoc/facebook-sigurnost-10-opcija-kojih-svaki-korisnik-mora-znati-99/

milandragon2
30-06-2011, 02:44
Ma koji su to idoli nekome kradu račun i uživaju a nemaju nikakvu korist od toga....
Kakva god šifra bila dugačka može se lako probiti facebookova zaštita jer je jadna....

xlr
30-06-2011, 13:22
Uključiš SMS verifikaciju i to već postaje malo teži slučaj pod uvjetom da ti password nije rođendan od bivše. A ni https ne može škoditi.

tutlek
16-12-2011, 19:07
evo i frendu su provalili na fejs :D

uglavnom, imao je gmail spojen sa fejsom, njegova sifra nije promijenjena... sada su stavili da je mail na fejsu yahoo...

ne znam je li dobio na gmail nekakvu obavijest da mu je mail promijenjen (valjda je trebao)...

uglavnom, jedina mogucnost je javiti se preko fejsa da je racun hakiran... koje informacije traze, ako netko zna, da se dokaze da je to njegov profil?

veky2001
13-01-2012, 12:20
zasto jednostavno ne stavite svoj broj telefona ili tablicu od kola niko nece moci da je provali

Smuchac
13-01-2012, 18:34
@ veky2001: Dobrodošao na forum! ;)

1. Tablice s kola i broj mobitela ti najmanje 30 prijatelja zna. Jel to dobra šifra?
2. Ne postavljaj prije nego smisliš niti ne piši o stvarima koje se direktno ne tiču teme,a budeš li imao potrebu,novu temu s ispravnim naslovom otvori na odgovarajućem mijestu.

Hvala i ugodan boravak na cafe.mobil forumu ti želim. :wave:

josi150
04-02-2012, 16:15
Imao sam jednom situaciju da mi je netko provalio u face. Neznam ni sam kako imam kombinaciju od 13 slova i brojeva. Srecom je smao promjenut mail i lozinka pa sam mogao preko SMS da promjenem pass. Zna li netko kako se zastiti, je li dovoljno imati jaku lozinku

lisa82
14-02-2012, 03:18
Dobro vece...sinoc je na zalost i meni hakovan fb i e-mail.Obratila sam se gospodi za povrat e-mail-a pa jos uvijek cekam odgovor.Zamolila bih ako iko moze da mi pomogne ili da neku informaciju,po mogucnosti ako je moguce da hakujem svoj profil nazad i kako da to uradim?Unaprijed hvala..

elwisa
13-04-2012, 12:22
biste li mi mogli pomoci,provaljen mi hotmail i korisnicki racun na fb i prominjene su lozinke...kako bih ja izbrisala taj profil ili da ga ja provalim i izmijenim sve i povecam sigurnost dok ne bude prekasno za to...hvala :frown:

rak21
13-04-2012, 13:24
Kako se uopce "provaljuju" fb accounti? Imam fobiju od spajanja na tudim racunalima (najvise me zivcira spajanje youtube i gmail accounta pa moram paziti da se ne zaboravim odlogirati) a kamoli na "javnim" mjestima..

Smuchac
14-04-2012, 20:26
Hotmail i Facebook imaju kakvu takvu podršku pa se javite njima ukoliko je potrebno. Na javnim mijestima ja ne idem na web stranice koje zahtjevaju login i ubacivanje mojih podataka,a ako sam prisiljen,današnji web browseri imaju incognito browsing mode ilitiga način surfanja koji je ostavlja tragove...