PDA

Pogledaj cijelu verziju : iPhone - pitanja i odgovori

Stranica : [1] 2 3 4 5 6

.El Nino.
27-02-2008, 17:15
Pošto sam dobio dosta PM-ova vezanih za iPhone, otvorit ću ovaj thread, pa sve kaj vas zanima pitajte ovdje, jer će i drugi možda naći koji koristan odgovor :thumbup: :thumbup: :thumbup:

.El Nino.
28-02-2008, 01:57
Ukoliko vam se pojavi bilo kakva pogreška na iPhone-u, možete je pronaći na netu putem ovih šifri i na taj način lakše otkriti uzrok i rješenje problema:

GSM Equipment related codes

CME ERROR: 0 Phone failure
CME ERROR: 1 No connection to phone
CME ERROR: 2 Phone adapter link reserved
CME ERROR: 3 Operation not allowed
CME ERROR: 4 Operation not supported
CME ERROR: 5 PH_SIM PIN required
CME ERROR: 6 PH_FSIM PIN required
CME ERROR: 7 PH_FSIM PUK required
CME ERROR: 10 SIM not inserted
CME ERROR: 11 SIM PIN required
CME ERROR: 12 SIM PUK required
CME ERROR: 13 SIM failure
CME ERROR: 14 SIM busy
CME ERROR: 15 SIM wrong
CME ERROR: 16 Incorrect password
CME ERROR: 17 SIM PIN2 required
CME ERROR: 18 SIM PUK2 required
CME ERROR: 20 Memory full
CME ERROR: 21 Invalid index
CME ERROR: 22 Not found
CME ERROR: 23 Memory failure
CME ERROR: 24 Text string too long
CME ERROR: 25 Invalid characters in text string
CME ERROR: 26 Dial string too long
CME ERROR: 27 Invalid characters in dial string
CME ERROR: 30 No network service
CME ERROR: 31 Network timeout
CME ERROR: 32 Network not allowed, emergency calls only
CME ERROR: 40 Network personalization PIN required
CME ERROR: 41 Network personalization PUK required
CME ERROR: 42 Network subset personalization PIN required
CME ERROR: 43 Network subset personalization PUK required
CME ERROR: 44 Service provider personalization PIN required
CME ERROR: 45 Service provider personalization PUK required
CME ERROR: 46 Corporate personalization PIN required
CME ERROR: 47 Corporate personalization PUK required
CME ERROR: 48 PH-SIM PUK required
CME ERROR: 100 Unknown error
CME ERROR: 103 Illegal MS
CME ERROR: 106 Illegal ME
CME ERROR: 107 GPRS services not allowed
CME ERROR: 111 PLMN not allowed
CME ERROR: 112 Location area not allowed
CME ERROR: 113 Roaming not allowed in this location area
CME ERROR: 126 Operation temporary not allowed
CME ERROR: 132 Service operation not supported
CME ERROR: 133 Requested service option not subscribed
CME ERROR: 134 Service option temporary out of order
CME ERROR: 148 Unspecified GPRS error
CME ERROR: 149 PDP authentication failure
CME ERROR: 150 Invalid mobile class
CME ERROR: 256 Operation temporarily not allowed
CME ERROR: 257 Call barred
CME ERROR: 258 Phone is busy
CME ERROR: 259 User abort
CME ERROR: 260 Invalid dial string
CME ERROR: 261 SS not executed
CME ERROR: 262 SIM Blocked
CME ERROR: 263 Invalid block
CME ERROR: 772 SIM powered down

GSM Network related codes

CMS ERROR: 1 Unassigned number
CMS ERROR: 8 Operator determined barring
CMS ERROR: 10 Call bared
CMS ERROR: 21 Short message transfer rejected
CMS ERROR: 27 Destination out of service
CMS ERROR: 28 Unindentified subscriber
CMS ERROR: 29 Facility rejected
CMS ERROR: 30 Unknown subscriber
CMS ERROR: 38 Network out of order
CMS ERROR: 41 Temporary failure
CMS ERROR: 42 Congestion
CMS ERROR: 47 Recources unavailable
CMS ERROR: 50 Requested facility not subscribed
CMS ERROR: 69 Requested facility not implemented
CMS ERROR: 81 Invalid short message transfer reference value
CMS ERROR: 95 Invalid message unspecified
CMS ERROR: 96 Invalid mandatory information
CMS ERROR: 97 Message type non existent or not implemented
CMS ERROR: 98 Message not compatible with short message protocol
CMS ERROR: 99 Information element non-existent or not implemente
CMS ERROR: 111 Protocol error, unspecified
CMS ERROR: 127 Internetworking , unspecified
CMS ERROR: 128 Telematic internetworking not supported
CMS ERROR: 129 Short message type 0 not supported
CMS ERROR: 130 Cannot replace short message
CMS ERROR: 143 Unspecified TP-PID error
CMS ERROR: 144 Data code scheme not supported
CMS ERROR: 145 Message class not supported
CMS ERROR: 159 Unspecified TP-DCS error
CMS ERROR: 160 Command cannot be actioned
CMS ERROR: 161 Command unsupported
CMS ERROR: 175 Unspecified TP-Command error
CMS ERROR: 176 TPDU not supported
CMS ERROR: 192 SC busy
CMS ERROR: 193 No SC subscription
CMS ERROR: 194 SC System failure
CMS ERROR: 195 Invalid SME address
CMS ERROR: 196 Destination SME barred
CMS ERROR: 197 SM Rejected-Duplicate SM
CMS ERROR: 198 TP-VPF not supported
CMS ERROR: 199 TP-VP not supported
CMS ERROR: 208 D0 SIM SMS Storage full
CMS ERROR: 209 No SMS Storage capability in SIM
CMS ERROR: 210 Error in MS
CMS ERROR: 211 Memory capacity exceeded
CMS ERROR: 212 Sim application toolkit busy
CMS ERROR: 213 SIM data download error
CMS ERROR: 255 Unspecified error cause
CMS ERROR: 300 ME Failure
CMS ERROR: 301 SMS service of ME reserved
CMS ERROR: 302 Operation not allowed
CMS ERROR: 303 Operation not supported
CMS ERROR: 304 Invalid PDU mode parameter
CMS ERROR: 305 Invalid Text mode parameter
CMS ERROR: 310 SIM not inserted
CMS ERROR: 311 SIM PIN required
CMS ERROR: 312 PH-SIM PIN required
CMS ERROR: 313 SIM failure
CMS ERROR: 314 SIM busy
CMS ERROR: 315 SIM wrong
CMS ERROR: 316 SIM PUK required
CMS ERROR: 317 SIM PIN2 required
CMS ERROR: 318 SIM PUK2 required
CMS ERROR: 320 Memory failure
CMS ERROR: 321 Invalid memory index
CMS ERROR: 322 Memory full
CMS ERROR: 330 SMSC address unknown
CMS ERROR: 331 No network service
CMS ERROR: 332 Network timeout
CMS ERROR: 340 No +CNMA expected
CMS ERROR: 500 Unknown error
CMS ERROR: 512 User abort
CMS ERROR: 513 Unable to store
CMS ERROR: 514 Invalid Status
CMS ERROR: 515 Device busy or Invalid Character in string
CMS ERROR: 516 Invalid length
CMS ERROR: 517 Invalid character in PDU
CMS ERROR: 518 Invalid parameter
CMS ERROR: 519 Invalid length or character
CMS ERROR: 520 Invalid character in text
CMS ERROR: 521 Timer expired
CMS ERROR: 522 Operation temporary not allowed
CMS ERROR: 532 SIM not ready
CMS ERROR: 534 Cell Broadcast error unknown
CMS ERROR: 535 Protocol stack busy
CMS ERROR: 538 Invalid parameter

marin
02-03-2008, 18:19
E imam pitanje...Kako kopirati sa SIM kartice brojeve na IPHONE

v.d.
03-03-2008, 20:31
mislim da sam ti već odgovorio. direktno nikako.

zenica
04-03-2008, 12:49
kako ne moze? kod mene prijatelj ima iSIM i radi bez ikakvih problema... E sad ja imam pitanje .. uskoro uzimam iphone otkljucan sa verzijom 1.1.2 ,imam 2 godine garancije u njega,kosta 500 eura u prodavnici... Kazu da na njega mogu instalirati applikacije i sve ostalo.. Da li to znaci da je jailbroken ? moram li ista dodatno na njemu radit,osim samo skidat neke stvarcice i uzivat? :) da li softver 1.1.3 donosi ista novo,i isplati li se updateat na njega

marin
04-03-2008, 13:19
vjeruj mi da se ispalti stavljat.cuo sam da daje mnogo vise opcija..ja bum sada preso na 1.1.4

zenica
04-03-2008, 18:46
strah me da se nesto ne zajebe wi-fi nedaj boze

marin
04-03-2008, 21:15
Nece,nebrini ti za to.A imas sada i lokalnih frajera koji mogu popraviti iphone.Preporucam ti da ih odneses njima

.El Nino.
12-03-2008, 22:30
Mene zanima da li postoji tko u Hrvatskoj tko hardverski popravlja iPhone?
Znam da moba još nema kod nas u dućanima, ali ak ti nekaj na njemu ode, možeš se s njim očito pozdraviti...

such-du
16-03-2008, 14:17
manje vise -da

sezam-picika
16-03-2008, 14:52
nemojte biti tako sigurni... ako se mogu popravljat raznorazni kineski telefoni, moci ce i iphone, cim se nasi serviseri dopadnu shemi itd. (ako ih vec nemaju!)

such-du
17-03-2008, 03:10
lako za sheme stari moj, uz ogroman broj od 250-265 iphonova u hrvatskoj, pitanje je oce li se nac dovoljan broj servisera koji ce to popravljat kad se pocnu kvarit

sstrizic
27-03-2008, 22:34
Vidim da iphone ima 3.5mm audio jack. Čitam ovdje po forumu, neki članovi traže poseban converter.
Moje pitanje je, jer se mogu samo uštekati obične slušalice, ili moram kupovati taj converter ako to zelim napraviti.
Nije mi jasno, u vecini review-a koje sam procitao, pod pozitivne strane je stavljen postojanje 3.5mm, e sad, ako se to ne može koristiti na svim slušalicama, to je isto sranje ko i oni posebni konektori na SE i nokiama???

rospaya
28-03-2008, 11:01
Meni su radile moje Sonyjeve slusalice iako nisu iPhone certified.

.El Nino.
08-04-2008, 21:13
iPhone ima klasičan 3.5mm utor, ali je stvar da je taj utor malo uvučen, pa dosta slušalica ne paše. Odnosno, slušalice moraju imati jako tanku plastiku iznad utora da bi ušle. Ja sam uzeo Apple-ove in-ear i OK su.

M A R I N
09-04-2008, 17:48
koja je razlika između Iphona-ova od 8gb i 16gb jel razlika samo u memoriji ili ima još neke razlike

marin
09-04-2008, 22:39
samo u memoriji

Niđo87
09-04-2008, 23:04
Jel istina da se nemože preko bluetootha niš slat?

marin
09-04-2008, 23:12
Je.....Samo BT slusalica

Niđo87
09-04-2008, 23:18
Ček, to zato jer su američki standardi drugačiji, ili...

Kaj, ostaje Irda i WiFi?

.El Nino.
10-04-2008, 21:37
Ček, to zato jer su američki standardi drugačiji, ili...

Kaj, ostaje Irda i WiFi?

Nisu američki standardi drugačiji, nego Apple stavlja dosta ograničenja na svoj software, tako da svi podaci i datoteke moraju uči na iPhone prek iTunesa (isto kao i s iPod-ovima)...iTunesi su zbilja mrak i možeš prek njih sve i svašta - od editiranja pjesama, slika itd. Ali zna biti razočaravajuće kad si ne možeš poslat na iPhone nekaj s drugog moba...

kaiser
13-04-2008, 18:15
Pozdrav ljudi.. Ovak, namjeravam uskoro nabavit iphone, otključan, software 1.1.4, pa me zanima jel mi može netko reći ukratko na kaj trebam obratit pozornost... Mislim, čital sam dost po forumima i tak, al na 100 mjesta piše 100 različitih stvari pa ne znam ni sam kaj je točno, a u svemu sam tek početnik..
1. Kaj trebam napravit da ga aktiviram, da mi proradi?
2. Jel se mogu sam spojit na itunes i prek njih updejtat kontakte, mjuzu itd. (Jel ima kakvih problema oko rada na itunesu, čital sam nekaj o tome da prilikom povezivanja iphonea s itunesima te pita da updejtaš il tak nekaj, ne razumijem se točno u te stvari..)
Ukratko, zanima me, ak mi može neko reći kaj trebam nepravit kad ga kupim pa da mi normalno proradi, jel ima neka caka da se ne zafrknem?

.El Nino.
13-04-2008, 18:20
Ovako, kad ga kupiš, stavi odmah SIM karticu od njega da vidiš da li je otključan. Nakon toga, kad ga upališ provjerio jer touch screen dobro radi i odi u settings > general > about i provjeri verziju softa da li je 1.1.4. Nakon toga, mogao bi baciti oko na onaj krom na mobu, jer je on najosjetljiviji, da vidiš da li je mob nov ili korišten.
Kaj se tiče iTunes-a, njih moraš skinut s neta, jer s mobom ne dobiješ instalacijski CD. iTunes-i rade za 5, nisam imamo nikakvih problema sa njima. Također, sa iTunes-ima možeš prebaciti kontakte, poruke, kalendarske zapise, a možeš sinhronizirati mob i s Outlook-om ako ti zatreba...

kaiser
13-04-2008, 19:00
Fala puno... Sam jedna stvar, znači, kad ga nabavim, stavim svoju SIM karticu u njega i onda kaj.. upalim ga?
Ne kužim kod tog iphonea jel on kad ga kupim (otključanog), kad stavim svoju SIM unutra, jel on odmah normalno radi il trebam kaj prek itunesa napravit?
Čital sam uputstvo od iphonea i tam piše da uređaj treba prvo "aktivirati" prek itunesa koristeći kao neki svoj apple account pa da tek nakon toga uređaj radi??

.El Nino.
13-04-2008, 20:49
Kada sam sebi uzimao iPhone, stavio sam SIM karticu, upalio mob i kada je ušao na glavni meni ušao sam u "inlock", upisao PIN i to e to. Al istinia, moj je bio rabljen nekih tjedan-dva, pa ne znam jel trebalo napravit kaj posebno kod prvog paljenja...

kaiser
13-04-2008, 21:40
Ok... Fala, El Nino! Onda jedino molim nekog tko je kupio nov iphone da mi odgovori jel treba kaj posebno napravit kod prvog paljenja da bi telefon profunkcioniral?!

konan1
13-04-2008, 22:18
Netrebaš ništa aktivirati ako ga kupiš otkljucanog.
Ta aktivacija o kojoj ti pricaš je aktivacija AT&T pretplate ako ju želiš koristiti.
Zakljucan iphone nemože u funkciju dok AT&T pretplata nije aktivirana.

stream
14-04-2008, 00:00
Evo tu se mučim malo sa frendicom da mi uzme Iphone 16gb sad mi recite pošto kod nje u New Orleansu nema Apple Store jel bi mogla možda ona kupit u ATT-u ajfon ali da ništa ne potpisuje tamo ništa znači keš i doviđenja

hvala

mbacic2
18-04-2008, 12:32
Dobila sam jucer zaključani Iphone iz USA i sad bih ga htjela dati nekom na odtključavanje.
Pitanje: na šti trebam paziti pri tome? (ne bih htjela da mi ga netko zezne pri otključavanju)
Nije mi jasno jos nesto; nasla sam jednu firmu koja otkljucava za 200 kn, i jedan decko (pouzdano dobar) koji otkljucava za 400 kn. Da li postoji neka razlika u otključavanju (oboje otključavaju preko programa) ili je razlika samo u cijeni ? :)
thnx

sezam-picika
18-04-2008, 17:27
Mozes i sam otkljucati, samo prosurfaj internetom.

mble127
22-04-2008, 09:43
Evo danas i članka u "Poslovnom", ne kaže puno, ali misli da iPhone nećemo skoro vidjeti u HR.
http://www.poslovni.hr/77451.aspx

Pogotovo ako se uzme u obzir da uskoro vjerojatno dolazi i 3G verzija - tko će željeti imati staru verziju, i tako u krug.

//Wild-Boy\\
22-04-2008, 10:24
Dobila sam jucer zaključani Iphone iz USA i sad bih ga htjela dati nekom na odtključavanje.
Pitanje: na šti trebam paziti pri tome? (ne bih htjela da mi ga netko zezne pri otključavanju)
Nije mi jasno jos nesto; nasla sam jednu firmu koja otkljucava za 200 kn, i jedan decko (pouzdano dobar) koji otkljucava za 400 kn. Da li postoji neka razlika u otključavanju (oboje otključavaju preko programa) ili je razlika samo u cijeni ? :)
thnx
...naime - jesi li se uvjerila, tj. raspitala o toj firmi, koliko je pouzdana i sl. stvari... jer osobno, prije bih otišao onome za koga sam čuo i za koga znam da je pouzdan i provjeren bez obzira šro je skuplji (iako se i tome provjerenom može dogoditi zaheb, ali svakome se dogodi pogreška ;) ) ...

Frank
30-04-2008, 15:00
Dali taj MMS radi ili ne na kraju?
Instalirao sam SwirlyMMS, koje su postavke za T-Mobile, ili još uvijek ne radi?
što se tiče snimanja videa to ide , samo instaliraš: Iphone Video Recorder, navodno je verzija ograničena na 30-40sec, ili postoji neštopametnije full verzija?

zvjerus
14-05-2008, 12:50
MMS radi... Instaliras SwirlyMMS i sljedeće postavke :

MMSC : http://mms.t-mobile.hr/servlets/mms
Proxy : 10.12.0.4:8080
APN : mms.htgprs

Ostalo ostavis prazno!

zvjerus
14-05-2008, 12:50
Kako isključiti EDGE na iphone-u???

Bi0
16-05-2008, 19:36
Kako isključiti EDGE na iphone-u???

Instaliraj neku od aplikacija tipa services ili jednostavno pod APN u EDGE postavkama upiši velikim slovima DISABLED. I to je to

gmail
05-06-2008, 16:44
Nabavio sam iphone prije 3 mjeseca i oduševljenje je trajalo do prije par dana kad mi se, kako sam skužio čitajući po internetu, pokvario zvučnik (earspeaker) pa sad mogu samo na razglas, slušalice ili handsfree.

Niti je padao, niti je se skvasio... ništa! Samo tako za razgovora počel je krčiti nešto i jedva se čulo i od tada ništa...

Tuga. Taaj dio košta 6$ al bi trebao sad slati uređaj natrag u USA.
Jel ima netko da popravlja to?

Čuo sam da ima netko u Zg i Rijeci.....

tope
23-07-2008, 21:54
Pozdrav. Zanima me kako je u Americi najbolje kupiti novi 3g iphone, to jest najjefiinije ali bez pretplatickog ugovora ili ikakovg drugog ugovoro sa kojim bi svaki mjesec jos trebao dodatno placati. Kako funkcionira onaj prepaid ko at&ta, jeli moguce uzeti iphone3g na prepaid i da se poslje nista ne placa? Kupio bi ga ondje i koristio u hrvatskoj. Znate mozda koj selling site osim ebaya gdi bi mogao kupti iphone, zapravo uzeo bih 2 pa mi ne vrijedi nesto gdi postoje aukcije el prevelika mi je zajebnacija bidati 2 iphona i onda dogovarati posiljku.

TomZG
06-08-2008, 15:55
Pozdrav. Zanima me kako je u Americi najbolje kupiti novi 3g iphone, to jest najjefiinije ali bez pretplatickog ugovora ili ikakovg drugog ugovoro sa kojim bi svaki mjesec jos trebao dodatno placati. Kako funkcionira onaj prepaid ko at&ta, jeli moguce uzeti iphone3g na prepaid i da se poslje nista ne placa? Kupio bi ga ondje i koristio u hrvatskoj. Znate mozda koj selling site osim ebaya gdi bi mogao kupti iphone, zapravo uzeo bih 2 pa mi ne vrijedi nesto gdi postoje aukcije el prevelika mi je zajebnacija bidati 2 iphona i onda dogovarati posiljku.

u americi je moguće kupiti iphone u trgovini, bez obveze potpisivanja ugovora za cijenu od nekih 500-600 dolara za 3g te 400 za classic model.....govorim jer imam informaciju iz prve ruke posto mi je kolega trenutno u USA...:wave:

TomZG
06-08-2008, 16:00
pitanje: imam 8g sa 1.1.4 verzijom na njemu....naime, općenito sam zadovoljan s telefonom ali me jedna stvar strašno bode u oči...prilikom pisanja sms-a uvijek mi se ubacuje onaj tekst input i svaki puta moram tipkat na x ili prepravljati buduci da mi on sam pukne neku riječ....kako se to isključuje? bio bi vrlo zahvalan pošto stalno šibam poruke...:wave:

Bi0
06-08-2008, 16:48
pitanje: imam 8g sa 1.1.4 verzijom na njemu....naime, općenito sam zadovoljan s telefonom ali me jedna stvar strašno bode u oči...prilikom pisanja sms-a uvijek mi se ubacuje onaj tekst input i svaki puta moram tipkat na x ili prepravljati buduci da mi on sam pukne neku riječ....kako se to isključuje? bio bi vrlo zahvalan pošto stalno šibam poruke...:wave:

INstaliraj iz INstallera aplikaciju KB ili KB2,potom u Settings/General/Keyboard isključi Autocorrection i to je to

Bi0
06-08-2008, 16:55
u americi je moguće kupiti iphone u trgovini, bez obveze potpisivanja ugovora za cijenu od nekih 500-600 dolara za 3g te 400 za classic model.....govorim jer imam informaciju iz prve ruke posto mi je kolega trenutno u USA...:wave:

Mislim da ti informacije iz "prve ruke" i nisu baš točne. U službenim dućanima kao što su AT&T i Apple Store nema šanse da uzmeš iPhone. Eventualno negdje na crno, ali tu se postavlja pitanje unlocka, odnosno dali su ti za 500-600$ lockani na AT&T ili ne.

TomZG
06-08-2008, 19:17
INstaliraj iz INstallera aplikaciju KB ili KB2,potom u Settings/General/Keyboard isključi Autocorrection i to je to

e to je to...hvala ti puno :headbang:

TomZG
06-08-2008, 19:28
Mislim da ti informacije iz "prve ruke" i nisu baš točne. U službenim dućanima kao što su AT&T i Apple Store nema šanse da uzmeš iPhone. Eventualno negdje na crno, ali tu se postavlja pitanje unlocka, odnosno dali su ti za 500-600$ lockani na AT&T ili ne.

dogovor je bio da on meni donese telefon iz usa, i kad se vratio rekao je da je isao u trgovinu te da kosta 600 eura bez pretplate, goli telefon....ak on laze lazem i ja...:)

Bi0
06-08-2008, 22:52
dogovor je bio da on meni donese telefon iz usa, i kad se vratio rekao je da je isao u trgovinu te da kosta 600 eura bez pretplate, goli telefon....ak on laze lazem i ja...:)

600 Eura je malo puno više od 600$ :). Za 500 Eura u Italiji dobiješ potpuno legalno unlockani 3G iPhone.

TomZG
06-08-2008, 23:55
600 Eura je malo puno više od 600$ :). Za 500 Eura u Italiji dobiješ potpuno legalno unlockani 3G iPhone.

sorry krivo napisao gore...ipak su dolari u igri..tipfeler.....a ovo za italiju mi je poznato...sto se tice nas, bojim se da ce cijene biti vrlo paprene pogotovo kad pričamo o t-mobileu (vec vidim cijenu telefona cca 2000 kn te obvezno potpisivanje ugovora u tarifi 300 ili sl..)

daisy
07-08-2008, 01:08
jel se može zvati t-mobile szk za iphone, jel imaju kakav datum? o kome to zapravo ovisi?

rospaya
07-08-2008, 01:23
Pretpostavljam da ce iPhone 3G u ostale zemlje doci negdje prije Bozica. Iako sumnjam da Apple (odnosno proizvodac/i) ima/ju takve kapacitete.

Bi0
07-08-2008, 12:32
Pretpostavljam da ce iPhone 3G u ostale zemlje doci negdje prije Bozica. Iako sumnjam da Apple (odnosno proizvodac/i) ima/ju takve kapacitete.

Po svemu sudeći će doći znatno ranije od Božića, a što se tiče kapaciteta čisto sumnjam da to može biti problem s obzirom da Appleovi kontraktori za 3G iPhone trenutno proizvode oko 800.000 jedinica TJEDNO odnosno 3.2 milijuna jedinica mjesečno što je sasvim dovoljno da pokrije sve eventualne mjesečne narudžbe. Naravno ovakva produkcija će se teško nastaviti istim intenzitetom cijelu godinu ali samo pokazuje da bar što se tiče logističke strane Apple ima pokriveno.

daisy
07-08-2008, 13:10
evo agenti iz t-com centra kažu da nemaju zasasd 100% točnu informaciju ali da će vjerojatno bit oko 9 miseca

Bi0
07-08-2008, 14:07
evo agenti iz t-com centra kažu da nemaju zasasd 100% točnu informaciju ali da će vjerojatno bit oko 9 miseca

agenti iz t-mobile-a mogu samo nagađati kao i svi mi :)

daisy
07-08-2008, 14:34
agenti iz t-mobile-a mogu samo nagađati kao i svi mi :)

da, ali zar ne misliš da su njima ipak neke informacije pristupačnije nego nama? i da ipak znaju barem malo više od mene i tebe?

Bi0
07-08-2008, 14:36
da, ali zar ne misliš da su njima ipak neke informacije pristupačnije nego nama? i da ipak znaju barem malo više od mene i tebe?

Ne, radio sam tamo jedno vrijeme i vjeruj mi oni ( "mi") smo zadnji saznavali takve stvari.

daisy
07-08-2008, 14:39
Ne, radio sam tamo jedno vrijeme i vjeruj mi oni ( "mi") smo zadnji saznavali takve stvari.

a koga onda pitati?:cry:

frish
07-08-2008, 14:54
Zašto se mora prvi znati? Kada će se znati konkretne informacije, vjerovatno će se među prvima saznati upravo ovdje. Molim vas da se do tada ne spama tema sa pitanjima i nagađanjima.

Dominik3333
07-08-2008, 17:02
Pa nece se to samo od sebe ovdje stvorit. Mora netko od nas napisat.

daisy
07-08-2008, 17:17
Pa nece se to samo od sebe ovdje stvorit. Mora netko od nas napisat.

tako je, ne želim se ja zajebat pa potošit bodove i pravo na produženje ugovora na nokiu 6650, ako će za misec-dva doći iphone, pisanje o nekm informacijama kada bi iphone moga u hrvatsku ja ne smatram spamom, već vrlo bitnom informacijom:hm:

frish
07-08-2008, 17:44
Neće se samo stvariti, već će netko napisati kada se sazna. Ponavljam, bez zaspamavanja.

Bi0
07-08-2008, 18:10
Neće se samo stvariti, već će netko napisati kada se sazna. Ponavljam, bez zaspamavanja.

Ja neznam o kakvom ti spamanju govoriš? Pitanje je bilo dali itko zna kada će službeno u HRvatsku ( otprilike datum) a s obzirom da je naziv teme iPhone pitanja i odgovorim ne vidim aposlutno nikakvog offtopičarenja i spamanja. S obzirom da imam gotovo uvijek dovoljno pouzdane informacije ne vidi zbog čega da ih ne podjelim sa ljudima koji pitaju upravo te informacije kao naprimjer mladi gospodin kojem uskoro ističe ugovor kod T-mobile-a pa treba koliko toliko točnu informaciju da donese odluku. Mislio sam da je upravo takav slučaj i svrha ovog foruma.

Uglavnom postoji tri datuma koja su koliko toliko pouzdana prvi je 22.8 kada kreće drugi krug od 20 zemalja ( između njih i Češka, Mađarska, Estonija itd..) još uvijek nije objavljeno zadnje 4 zemlje a vjerojatnost da će i Hrvatska među njima biti je dovoljno dobra, uglavnom ako to odpadne drugi datum je sredina 9 odnosno 10 mjeseca, što ovisi o tehničkim detaljima i dogovoru između hrvatskog T-mobile-a i Apple-a. A s obzirom da pratim Apple i sve vezano za njega već poprilično dugo mogu ti iz iskutva reći da Apple ima politiku i praksu objavljivanja točnog datuma launcha nekog svog uređaja / najranije 30 dana prije, pa čak i partneru koji tu uslugu/uređaj distribuira. Eto ukratko kako stvari stoje sa 3G iPhone-om u HR, za sve koje zanima.

I da ne zaboravim kao i svaki put do sada sve vijesti vezane uz Apple i HR zna se gdje se prvo čitaju ;).

Pozdrav i NHF

frish
07-08-2008, 20:27
Koji dio od "ne postavljajte svako toliko pitanje kada će izaći" ne razumijete? Tako bi svako malo netko pitao "jel netko zna?". Objasnio sam zašto i zdravo. Kada će netko znati nešto konkretnije, neka slobodno napiše, ali neću dozvoliti da se pola teme zasipa sa gore navedenim postovima. Kraj priče.

Bi0
08-08-2008, 14:09
Primio na znanje i uvažio da se vraitmo na temu, na wifiu je iznimno ugodno surfati što zbog brzine što zbog Mobile Safarija koji je ustvari modificirani WebKit pa se renderira čak i na težim stranicama zadovoljavajuće brzo, što zbog same propusnosti Wi-fi veze. Na EDGE-u ponekad zna biti zaista frustrirajuće vjerojatno zbog pokrivenosti signalom.

Uglavnom jedan veliki thumbs up.

daisy
08-08-2008, 14:12
milism da frish radi dramu bezveze, ne vidim zašto ne bi postojala jedna tema o dolasku iphone u hrvatsku di se može spekulirati o nekim informacijama s obzirom da se to stalno mijenja, i u potpunosti podržavam biO-a

nego, jedna stvar šta me zanima, kad dođe u t-mobilea, kako se sve može spajat na internet i koja je najjeftinija i najisplativija opcija, šta je s onim web'nwalk, a kako taj wifi uopće funkcionaira, jel moram bit pretplatnik zato?

Sniper
08-08-2008, 14:17
nego, jedna stvar šta me zanima, kad dođe u t-mobilea, kako se sve može spajat na internet i koja je najjeftinija i najisplativija opcija, šta je s onim web'nwalk, a kako taj wifi uopće funkcionaira, jel moram bit pretplatnik zato?

Za početak: http://en.wikipedia.org/wiki/Wifi ;) :)

Dakle, wifi nema nikakve veze ni s pretplatom, ni s t-mobileom ;)

A najjeftinija opcija je naravno spajanje preko wifi-ja, ako imaš neku mrežu u blizini ;)

Bimbi
08-08-2008, 14:26
milism da frish radi dramu bezveze, ne vidim zašto ne bi postojala jedna tema o dolasku iphone u hrvatsku di se može spekulirati o nekim informacijama s obzirom da se to stalno mijenja, i u potpunosti podržavam biO-a

Molim da se nacin moderiranja ili akcije moderatora ne komentiraju na mjestima koja tome nisu namjenjena. Forum ima hijerarhiju s razlogom. Na rad moderatora mozete s potuziti ili super moderatorima ili administratorima ili javno u forumu koje je tome namjenjen. Ovakav nacin, protivan je pravilima foruma.

Zahvaljujem na suradnji.

Bi0
08-08-2008, 15:12

Za mene je stvar riješena, radilo se o nesporazumu koji je izglađen na civiliziran način. Koliko vidim post o glasinama i predviđanjima kada će u Hrvatsku i dalje stoji čisto da ljudi nebi zapitlikvali svako malo kada će.

Idemo dalje u revijalnom tonu :

Najjeftinija i najsiplativija opcija spajanja na internet preko iPhone-a je zasigurno Wi-Fi, ali tu je problem dostupnost odnosno možeš se spajati preko njega samo na mjestima gdje je pokriven signalom ( recimo neki besplatni hotspotovi ili valstitak kućna WLAN mreža). Ako ti je pak potreban stalni pristup internetu gdje god da se nalaziš za tu su pretplate na mobilne tarife (kao što su Web'nWalk odnosno CityBroadband kod VIP-a). Najneisplativija opcija je ona kada surfaš preko EDGE-a bez pretplate jer su tu cijene znatno više 1 MB = 50 kn.

M A R I N
11-08-2008, 15:08
instaliro sam peko instalera videorecorder pa me svaki put pita dal imam kod ili ao ga elim registrirat ima tko kakvo rješenje za to, di bi mogo nać onaj free code

Shpaolin
12-08-2008, 12:04
planiram si uzet iphone, i zanima me , ako mi ko moze reci iz prve ruke, koja je razlika izmedju obicnog iphone-a i iphone-a 3g?i dali je moguce kupiti iphone npr. u austriji u slobodnoj prodaji i tu ga unlockati?
hvala na odgovorima

M A R I N
14-08-2008, 13:31
naravno....

Shpaolin
15-08-2008, 20:14
ma odlucio sam da cu ga tu kupiti kod nas, jel ima ko da zna di ga nabaviti novog i nekoristenog i naravno otkljucanog ili da mi posalje neki broj na pm....

frish
15-08-2008, 22:14
Otvori oglasnik i deri.

Shpaolin
18-08-2008, 17:14
Otvori oglasnik i deri.

zvao danas sve iz oglasnika koji prodaju nove 8GB iphone classic, kazu prodano, nije mi jasno kak to da ga niko ne prodaje novog....

cmiki
05-09-2008, 10:37
ovak, zanima me nes ak mi ko moze pomoc!!!
prilikom surfanja na netu prek iphona na odredenim nekim stranicama di su postani neki videi volio bi da mogu vidjet te video-e?
napise mi da instaliram flash player ili tak nes slicno, uglavnom uvijek je nacrtana lego kockica s upitnikom!
dal postoji u instaleru neki program za to?
hvala

frish
05-09-2008, 10:56
Koliko mi je poznato iPhone nema podršku za flash i trenutno se ne može instalirati traženi plug in. Ali čitam da bi se to trebalo ispraviti nadolazećima nadogradnjama.

cmiki
05-09-2008, 11:14
ok hvala!
a jel znate mozda kakav pouzdani servis za iphone, ak cu trebat mozda ponovo na servis!!! i da je ok s cijenama!

Xzibit
05-09-2008, 15:22
sto se tice flash-a... adobe radi na tome i uskoro bi morao izaci...

servis... nemam pojma! italija

Bi0
06-09-2008, 16:03
ok hvala!
a jel znate mozda kakav pouzdani servis za iphone, ak cu trebat mozda ponovo na servis!!! i da je ok s cijenama!

Mackorisnik forum - kontaktiraj korisnika Tomm.

cmiki
11-09-2008, 14:31
zanima me kak vi prebacujete neke fajlove u iphone?
ja to radim prek WinSCP!
ali kad prebacim neku aplikaciju kaj skinem s neta npr. folder (naziv.app) prebacim u application i kad otvorim u iphonu taj program pokaze se pocetna slika i stoji, nece se pokrenut program??!
di grijesim, hvala!?

sodom
16-09-2008, 16:48
gdje u zagrebu mogu kupit 3,5 mm stereo adapter preko kojega mogu spojiti slušalice na iphone?

ovako nešto :
http://store.apple.com/Catalog/uk/Images/TN546_screen1.jpg

Prophet1986
16-09-2008, 17:33
jei probao u Maksimirskoj u Appleu? a gotovo sam siguran da sam to vidio u Avenue Mallu da ima za kupiti

sodom
16-09-2008, 18:29
pogledat cu u Avenue Mallu no netreb bit original Belkin, može bilokoji provjereni adapter...

Prophet1986
16-09-2008, 18:42
ja mislim da sam ga vidio, nisam 100 posto siguran ali čini mi se da je pisalo iPhone adapter na kutiji

najjednostavnije ti je da ih nazoveš i pitaš, da ne moraš bezveze ići do Avenue Malla

Futurama
16-09-2008, 21:19
gdje u zagrebu mogu kupit 3,5 mm stereo adapter preko kojega mogu spojiti slušalice na iphone?

ovako nešto :
http://store.apple.com/Catalog/uk/Images/TN546_screen1.jpg

Čemu to služi, zar iPhone nema 3,5 mm priključak?

sodom
16-09-2008, 21:28
ima, no nije standardan.

nažalost moje koss the plug nerade.

SrKi
17-09-2008, 00:36
da, malo je "dublji". ali sve apple slusalice rade, ja sam isprobao one od iPod minia i pasu.

Futurama
17-09-2008, 23:42
A jeli netko ima informaciju dali je isti takav utor kod iPod Touch-a ili je kod njega ipak poštovan standard?
Da ne bi ispao čisti off-topic, stvarno jedna od debilnijih stvari kod Apple-a i iPhone-a, a nije da je malo nedostataka...

sodom
18-09-2008, 00:00
na touchu je normalan konektor

SrKi
18-09-2008, 00:47
iPhone 3G ima normalan utor. tako da je tesko reci da je to debilna stvar kod applea, kad samo classic "boluje" od toga.

inace, ove slusalice koje se isporucuju uz iPhone su katastrofa, sto je po meni nedopustivo za jedan muzicki telefon.

Borna
24-11-2008, 19:44
Imam 2 pitanja u vezi Iphone-a 3G. Prvo pitanje što i gdje trebam napisat da mogu preko wi-fija na net jer sam bio u kafiću neki dan i našao je mrežu za koju ne treba šifra i nije se mogao spojiti, pisalo nešto da fali cellular data service. Drugo pitanje kako da filmove prebacim s kompa na Iphone, glazbu sam uspio bez problema ali filmove neželi.

RAUL
24-11-2008, 20:08
Svaka mreza ne mora imati izlaz na internet.Mozda si ulovio bezicnu mrezu nekog ureda gdje su bezicnim ruterom umrezena racunala.

Borna
24-11-2008, 21:07
Ali ni kod sebe doma se nemrem spojiti na net,stvar je u Iphone-u.

Full Metal Jack
27-11-2008, 12:00
Kako se spojiti na Eduroam wireless na faksu preko Iphone. Imam user name i password, negdje sam procitao da treba neka certifikacija(pošto iphone nema secure w2).

zhickt
27-11-2008, 21:38
kako svoje stvari stavljat za melodiju da li postoji neki softver ako ga ima netko moze link, hvala

Full Metal Jack
28-11-2008, 15:45
kako svoje stvari stavljat za melodiju da li postoji neki softver ako ga ima netko moze link, hvala

Ima, ovaj ti je postupak. Prvo moraš mp3 pjesmu koju želiš staviti za melodiju skratiti na 40 sek(nesmije biti veća od 40 sek, ne učitava).
Odrezanu pjesmu prebaci u Itunes. U Itunes-u klikni desni klik na pjesmu i odaberi: Create AAC version, kada ju konvertira pronađi pjesmu u library, desni klik,copy i paste u bilo koji folder. Kada ju kopira, pisat će ti extenzija .m4a, jednostavno promjeni iz .m4a u .m4r, i takav file opet prebaci u Itunes u Library Ringtones. Kada priključiš Iphone, prebaci pjesmu.
100% provjereno, meni radi na uređaju, bez jailbreak.
Čini se komplicirano, ali nije. Imaš i ovaj film na Youtube:

http://www.youtube.com/watch?v=QeXq8nV8Po8

tome033
03-12-2008, 00:41
evo najjednostavniji način za postavljanje vlastitih melodiaj za ringtone:

http://www.ipodtouch.bloger.hr/post/iphone-ring-tone-maker/1061037.aspx

cmiki
09-12-2008, 16:39
imam pitanje vezano uz App Store aplikaciju na iphoneu, imam verziju softvera 1.1.4 i nemam te aplikacije, a bez toga nemrem prebacit programe u iphone preko itunes-a, neda mi tu opciju za sihronizaciju?!?!

Hvala!!!

God's Servant
09-12-2008, 17:07
Vrijeme je da nadogradiš software na 2.2 verziju.

cmiki
09-12-2008, 17:14
vec bi ja sam to nadogradio ali nemam, onaj njegov sim card sto strazi da ubacis kad ga updateas! tak da moram u servis ic...
znate vi nekog?

God's Servant
10-12-2008, 14:08
Potpuno i totalno si u krivu :)
Ne treba ti nikakav SIM za upgrade, sve možeš sam napraviti, i nadograditi ga i odmah otključati.
Ali treba znat, ako se ne kužiš onda pravac u servis.
Pogledaj malo teme vezane za jailbreak iphone-a...

standuper
14-12-2008, 12:33
ma iritira me taj iTunes da bi skinul free aplikaciju svejedno moraš otvoriti acount i dati mu podatke o svojoj kreditnoj kartici. baš da ću mu dat to baš i neću. jel postoji kakva druga mogućnost? konkretno me zanima nimbuzz i fring jer su mi genijalni voip programi i messengeri a mob je iz t-mobilea

cmiki
14-12-2008, 17:16
ja sam se rego na itunes, i nisam ostavljo kreditne podatke!
Imas opciju reg. bez kred. kartice! Al meni je problem kak prebacit na iphone free aplikacije???

Mamlazarka
14-12-2008, 17:37
hmm, pa na ajfonu odi u app store..

cmiki
14-12-2008, 18:26
nemam ja tu applikaciju?! moguce da to ima sam noviji update? ja imam 1.1.4 verziju. 2G iphone

civicar
15-12-2008, 15:04
samo 2.x verzije firmware-a imaju app store. Ako imas softwareski otkljucan iphone, nema razloga da ga ne upgreadas na 2.1 verziju ;)

ovdje imas upute ako si zainteresiran ->http://iclarified.com/entries/index.php?caid=2&scid=11&seid=1

jakela
16-12-2008, 10:41
Pozz svim cjenjenim foumasima.

Pitanje jedno... iPhon mi je kupljen u Njemackoj u t-mobilu i funkcionira savrseno.Sad idem u Hrvatsku na godisnji i isprobao sam nasu karticu.Nije zakljucana,al nikako ne hvata gore mrezu...tak da ne idu ni pozivi nit ist.Kad pokusam sms poslat,pise problem s mrezom.

Jel mi moze netko pomoci gdje,kako i sta tocno da napravim da to proradi.Da ga mogu koristit i u Lijepoj nasoj. Hvala puno...

civicar
16-12-2008, 12:31
kad je kupljena kartica? neke starije kartice ne zele raditi sa iphoneom

jakela
16-12-2008, 15:38
kad je kupljena kartica? neke starije kartice ne zele raditi sa iphoneom

A lako moguce,tu karticu imam minimum 6-8 godina.Tak da ne vjerujem da preko njemogu na internet il nesto.Jel mogu kad dodjem U Hrvatsku zamjenit ovu za novu s istim brojem?? Il neku data karticu na bonove.Ono da mogu na net i te fore preko iPhona?? Al da mi broj ostane..

Ja sam stalno mislio da je nesto u postavkama.Ovo moze bit rjesenje...

Alienware
16-12-2008, 16:17
A lako moguce,tu karticu imam minimum 6-8 godina.Tak da ne vjerujem da preko njemogu na internet il nesto.Jel mogu kad dodjem U Hrvatsku zamjenit ovu za novu s istim brojem?? Il neku data karticu na bonove.Ono da mogu na net i te fore preko iPhona?? Al da mi broj ostane..

To bi trebala biti stara 16 bit-na SIM kartica,kod svog operatera zatražiš zamjenu kartice,sve podatke s stare kartice kopirat će ti na novu.

civicar
16-12-2008, 16:30
Svakako probaj onda zamjenit karticu, to bi moglo rijesit problem.

Kao sto veli kolega Alienware, u bilo kojem centru u HR ti mogu dati novu karticu, tj. moze ti ostat tvoj broj, samo ti izdaju novu karticu.

jakela
16-12-2008, 21:28
Ok decki,tako cemo probat. Stvarno ste od pomoci. Veliki plus za forum. Hvala.

Uglavnom,mobitel nije zakljucan (kodiran).Jer onda nebih ni primio karticu nego bi trazio odgovarajuci sim ili? Ovako sam zatrazi pin i normalno je sve tu.Samo nema signala i kad probam nazvat broj,kaze da je privrmeno nedostupan....

Hvala jos jednom. Kad kroz par dana zamjenim karticu ak ne bude sve ok javim se opet :D

zimske
17-12-2008, 15:57
u mogućnosti sam nabaviti si iphone ili e66, obzirom da volim velike ekrane ali i symbian, eto đavla, našao se u dvoumici.

naime, rado bih da mi netko fino pojasni kako je iphone raspoložen prema office dokumentima (ppt, doc..) i pdfovima? za symbian znam kako stvari funkcioniraju, a za iphone sam gledao uzduž i poprijeko i čini mi se da je poprilično neprijateljski nastrojen prema "poslovnoj" strani. kako se dokumenti mogu prebaciti na telefon; znam da može otvarat automacki kao attachment ali standalone skopiran u telefon?

i inače, kako se prebacuju fajlovi i kako je riješen pristup njima na telefonu? samo itunes ili kako? rade li itunesi uopće u hrvatskoj?

sve ovo me zanima samo i isključivo za nekrekirane i nemodificirane i nejailbreakane uređaje.

[trenutno više naginjem e66, da ima veći ekran ne bi časa časio, ali ovako... a i šminka je u pitanju :D]

eto, nadam se da nisam upilio, hvala.

civicar
17-12-2008, 19:16
@jakela -> javi kako je proslo. Velika je sansa da je sim problem.

zimske -> Jailbreak nije nista lose, neces izgubiti garanciju jer ne "brljas" po telefonu i lako ga vratis u "nejailbreakano" stanje.

Sto se mene tice, preporucam jailbreak jer jailbreakan uredjaj ima hrpu software-a i dopuna za iphone , i sve besplatno. Ali to je samo moje misljenje.

U biti neznam dali uopce nejailbreakani iphone ima podrsku za office dokumente i pdf.

Jedno vrijeme sam si slao sve dokumente mailom, i tako ih otvarao. Sada koristim jedan programcic na iphoneu (Docs) i SSH sa winscp-om u kombinaciji. Otvorim vezu izmedju SSH i winscp i kopiram dokumente na iphone u neki direktorij.

Svi se uredno pojave u Docs-u a pregledavanje dokumenata je odlicno, pogotovo pdf-ovi, ne zapinju previse, lako se zumiraju i izuzetno su "citki"

Ali sve sam si to slozio pomocu jailbreaka.

Dali to mozes bez jailbreaka, iskreno neznam. Mozda ti netko drugi tu moze pomoci

zimske
18-12-2008, 11:40
fala, civicar, ali ko što ranije rekoh, treba mi sad ta ista informacija za neđelbrekani uređaj.

netko? itko?

[mislim, jedino kaj mi pada na pamet je to da sve kaj imam konvertiram u jpegove i knjige pretvorim u albume... al to je krajnje lošđe rješenje... poserem se appleu u čarapu :cry:]

standuper
21-12-2008, 12:25
da li taj jailbrake stvarno ne utječe na samu garanciju uređaja?

vladobrad
21-12-2008, 12:52
da li taj jailbrake stvarno ne utječe na samu garanciju uređaja?

Vrlo lako se napravi restore na originalni apple firmware u slučaju da ga trebaš nositi na servis.

C3re4L
24-12-2008, 01:48
Ovako , imam iphone 2G i touchscreen je puknuo ( zurio na sastanak i pao je iz fascikla dok sam trcao )

uglavnom totalno je razbijen touchscreen gore oko slusalice te mu cak fali jedan dio i kroz njega vidim dio elektronika. Napukla crta je preko polovice ekrana ali ne smeta funkcionalnosti. Sve radi ok.

Zna li itko kolika bi bila cijena popravka tj. zamjene cijeloga touch screena u appleu u ZG ?

Bokyz
25-12-2008, 04:17
da uletim ko padobranac zadnji u temu...:comp:

ovako,kupio iphone napokon,verzija sofa je 2.2...sada...imam toliko pitanja,ali ono skratit cu na najbitnije trenutno...mozete mi samo linkove davat na ovom forumu di ima tema koja se bavi odredenim pitanjem,jer sam siguran da je vec netko prije mene pitao,a 20 sati za citanje svih tema nemam nazalost :cry:

Ovako...kao prvo,kako da stavim si neku pjesmu za ringtone? naravno da ne moram kupovat u itunes store, a trenutno imam itunes 8.xx. i isprobavao sam neke seme sa .m4r mjenjanjem ekstrenzija,ali ocito to radi samo na prijasnjim verzijama itunes-a...

dalje...EDGE mi je non stop upaljen i kako da ga ugasim?

Kako da stavim MMS i snimanje videa na iphone? citao sam ovaj thread i navodno ima nacina s nekim programima,no opet pitanje kako da taj program nadem i instaliram u iphone i pritom nista ne platim?:comp: i ako program kosta 8 dolara koliko sam informiran za onaj MMS, kako se to naplacuje? jer broj kartice kredite bas i nedam...jel postoji neki drugi nacin?

Wi - fi mi dosta kratko hvata,tj. na laptopu nadem 5-6 wireless mreza, na iphonu samo 1 i to kucnu koja mi je najjaca, jel to tako normalno ili? ******,prvi put se susrecem s iphonom...:tomato:

jel moguce stavit neki MSN? i kako da instaliram JAVU na iphone da mogu gledat filmiće sa drugih stranica,a ne samo jubito...?

ak je previse pitanja za 1. put,ispricavam se...ucim se lagano i sporo na ovaj iphone i trebalo mi je 2 sata da skuzim kako da iskljucim T9...:rifle:

eto zasad to je to...Hvala na svakom infu i pomoci!!

Alienware
25-12-2008, 04:33
http://www.iphonevideorecorder.com/ -> Za snimanje videa
http://www.mackorisnik.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=1094 --> MMS (Key word Swirly MMS)
http://lethann.wordpress.com/2008/07/15/howto-make-your-own-custom-ringtones-for-iphone-20-3g/ > Custom Ringonte

Bokyz
25-12-2008, 13:52
Hvala na info,idem proucit to.. ali imam jos jedno pitanje, kada na iphonu odem na net preko wi fi i onog safari, i uz to stavim da mi svira ipod na mobu, nakon nekoliko trenutaka me izbaci sam od sebe, tocnije nakon nekoliko minuta..poslje ponovno otvorim safari i sve normalno, pa me zanima u cem je problem?
Hvala

dabaa
13-01-2009, 13:58
jel tko zna kako preko itunesa staviti nekakav film sa kompa na iphone

drama
13-01-2009, 19:25
da prvo rećčem da sam drugi vlasnik iPhone-a

kad preko iPhona idem na app store, kad idem skinuti neku aplikaciju pise mi da upisem pass od prošlog vlasnika tj. još on je još loginiran kako cu se ja loginirat

EDIT:da jednostavno rečem

kako cu promijeniti account na iPhone-u tj da se ja prijavim a ne da mi je prijavljem bivši vlasnik iPhone-a

drama
16-01-2009, 10:22
Ima li itko par dobrih source-va za Cydiu

speooOn
16-01-2009, 12:05
Cydia (1.0.2545-31):
Quote:
BigBoss : http://apt.bigboss.us.com/repofiles/cydia/
iPhoneStuff: http://iphonestuff.ru/ (DOWN)
ModMyiFone: http://modmyi.com/repo
Ste: http://repo.smxy.org/cydia/apt/
Telesphoreo Tangelo: http://apt.saurik.com/
ZodTTD: http://www.zodttd.com/repo/cydia/
Andy Dam: http://repo.gafoogle.com/
Intelliborn: http://intelliborn.com/cydia/
iSpazio: http://ispaziorepo.com/cydia/apt/
Urban Fanatics: http://urbanfanatics.com/cydia/
Free Coder: http://iphone.freecoder.org/apt/
iFonetec: http://app.ifonetec.com/cydia/
Hack&Dev.org: http://iphone.hackndev.org/apt/
Tmgrepo: ftp://tmgrepo_docspages_com:9866058 (<-Underscores; not spaces) (DOWN)
Steffwiz: http://steffwiz.webs.com/iPhone/Repo
iClarified: http://cydia.iclarified.com
Iaccess:http://iaccess.com/apt
WeHo: http://weho.ru/iphone/
Rich Creations: http://www.richcreations.com/iphone/apt/ (DOWN)

Installer (4.0b8-4):
Quote:
RiP Dev: http://i.ripdev.com
ipodtouchdude: http://ipodtouchdude.net84.net/ (DOWN)
BigBoss:http://apptapp.thebigboss.org/repofiles/installer4/
iModZone: http://imodzone.net/repo/ (DOWN)
Ste: http://repo.smxy.org/installer4/
iModZone Mirror: http://jmiz9000.extroverthost.com/ (DOWN)
iSpazio: http://repo.neolinus.org/ispazio/
A27 Dev Team: http://a27dev.com/installer/repo
Clubifone: http://www.clubifone.com/repo/(DOWN)
Sendowski: http://sendowski.de/iphone/
Hackmyiphone: http://hackmyiphone.net/installer/
Wildcat: http://iphone.handheld.com.vn/installer
M2: http://m2.iphoneall.org
GPDA: http://gpda.ru/r (Tweaks)
iModZone: http://karldj.co.uk/imodzone/ (DOWN)
Hackint0sh: http://hackint0sh.org/repo/ (Hackint0sh official)
iClarified: http://installer.iClarified.com (Repo Sources)
Modmyifone: http://modmyi.com/repo (Community sources)
Handheld: http://i2.handheld.com.vn/ (Community sources)
Norwegian Source: http://installer.ifon.no
iphone Handheld: http://iphone.handheld.com.vn/installer/ (Tweaks & Apps)
Navco: http://www.navco786.com/repo (UK Edge Settings)
tysiphonehelp: http://myrepospace.com/repo/tysiphonehelp (DOWN)
Installer apps: http://iphone.installerapps.com (DOWN)
Zodttd: http://zodttd.com/repo
STR10COUPE: http://i.srt10coupe.de/ (graphic stuff)
Tavvy’s Source: http://ipodtouchdude.extroverthost.com/tavvy [themes/fonts/

speooOn
17-01-2009, 01:39
COMPILED Source LIST for 2.xfw 1.xfw Cydia / Installer

New Cydia Sources

app.ifonetec.com: http://app.ifonetec.com/cydia/
cake.mapleidea.com: http://cake.mapleidea.com/cydia/
BigBoss & Planet-iPhones: http://apt.bigboss.us.com/repofiles/cydia/
Hack&Dev.org: http://iphone.hackndev.org/apt/
Hackers.nl: http://apt.hackers.nl/
iClarified: http://cydia.iclarified.com/
iPhone-notes.de Repo: http://apt.iphone-storage.de/
ispaziorepo.com: http://ispaziorepo.com/cydia/apt/
ModMyiFone.com: http://apt.modmyifone.com/
Niklas Schroder: http://apt.paperclipsandscrambledeggs.com/
RichCreations: http://www.richcreations.com/iphone/apt/
SaladSoft: http://nickplee.com/cydiasource/
Ste Packaging: http://repo.smxy.org/cydia/apt/
Steffwiz: http://steffwiz.webs.com/iphone/repo
Telesphoreo Tangelo: http://apt.saurik.com/
urbanfanatics.com: http://urbanfanatics.com/cydia/
WeHo.ru: http://weho.ru/iphone/
www.iacces.com: http://www.iacces.com/apt/
ZodTTD: http://www.zodttd.com/repo/cydia/

NEW Cydia Language Sources

comcute&gecko (Estonian): http://gecko.pri.ee/cydia/
CZ&SK: http://csid. tym.cs/repo/
iPhone-patch (Bulgarian): http://mspasov.com/
iphone.freecoder.org (Chinese): iphone.freecoder.org/apt/
iphonehe.com (Hebrew): http://iphonehe.com/iphone
Marcin Laber (Polish?): http://cydia.i-apps.pl/

Sources for Installer 4.0

Big Boss: http://apptapp.thebigboss.org/repofiles/installer4/
iPhone-notes.de: http://i.phone-storage.de/
iSpazio: http://repo.neolinus.org/ispazio/
ModMyiFone.com: http://i.modmyifone.com/
Rip Dev: http://i.ripdev.com
Ste Packaging: http://repo.smxy.org/installer4/
German: http://sendowski.de/iphone

Sources for Installer 3.1

Community Sources for Installer 3.11

iSpazio Official: http://repo.ispazio.net
ModMyiFone.com: modmyifone.com/installer.xml
RiP Dev (Kate, formerly Caterpillar): http://repository.ripdev.com/
Ste Packaging:http://repo.smxy.org/iphone-apps/ (make sure you include the last /)

Other Sources for Installer 3.11

aka.Repository: akamatsu.org/repo.xml
AlliPodHax Source: ihacks.us/index.xml or allipodhax.3host.biz/index.xml
AlohaSoft 1.0.2 - homepage.mac.com/reinholdpenner/102.xml
AlohaSoft 1.1.1: homepage.mac.com/reinholdpenner/111.xml
AlohaSoft 1.1.2: homepage.mac.com/reinholdpenner/112.xml
Apple (not really Apple): applerepo.com
Apple Daily Times: www.appledailytimes.com/installer
AppTapp Official: repository.apptapp.com
Apogee LTD: apogeeltd.com
Blaze Official: blazecompany.googlepages.com/
BigBoss Beta: sleepers.net/iphonerepobeta
BlackWolf: m8an.de/ownrisk.xml (Extended Preferences)
Byooi Digicide: byooi.com/iphone/digicide.plist (Jiggy Apps)
CedSoft (iSnake/Bounce): prog.cedsoft.free.fr
Chris Miles Repository (iSolitare): iphone.rustyredwagon.com/repo
Conceited Software Beta: http://conceitedsoftware.com/iphone/beta/
Conceited Software: http://www.macminicolo.net/conceited/iphone/cache.plist
CopyCoders: homepage.mac.com/hartsteins/copycoders/copycoders.xml (Network Apps)

window.google_render_ad();

dajavax: dajavax.googlepages.com/repo.xml
databinge: repo.databinge.com
DavTeam: davteam.com/repo.xml
Death to Design: iphone.deathtodesign.com
Digital Agua: repo.digitalagua.com
Dlubbat’s Apps: www.dlubbat.com/iphone.xml
Ettore Software Ltd: ettoresoftware.com/iphone/beta/ty.iphone
Fight Club: dezign999.com/repo
FreeMyiPhone: pxl.freemyiphone.com/
Fring: fring.com/iphone.xml
Gogosoft Source: www.blackblack.org/gogobeta.plist
GravyTrain ’s Vault: iiispace.com/installer2.xml (Includes user submitted themes)
Hijinks Inc.: hijinksinc.com/i/installer.xml
hitoriblog Experimental Pack: hpcgi3.nifty.com/moyashi/ipodtouch/repository.cgi
HighTymes: hightymes.org/iphone/plist/index.xml
iApp-a-Day: iappaday.com/install
Imagine09: home.twcny.rr.com/imagine09/Imagine09.xml
iBlackjack: iphonefanclub.com/native
iClarified: installer.iclarified.com
iFoneTech: app.ifonetec.com
Intelliborn: intelliborn.com/repo
Intelliborn (Cydia Source): intelliborn.com/cydia
iPhone Cake: iphonecake.com/src/all
iPhoneDevDocs: idevdocs.com/install
iPhone For Taiwan (SummberBoard Themes): iphone4.tw/showme
iPhoneFreakz: iphonefreakz.com/repo.xml
iPhoneIslam: apps.iphoneislam.com
iPlayful: iplayful.com/r
i.Marine Software (Caissa): caissa.us
imimux Repository (Real Artist): imimux.com
iPod Touch Fans: www.touchrepo.com/repo.xml
iPod Touched: ipodtouched.net/repo.xml
iPod-Touch-Themes.de: www.ipod-touch-themes.de/installer/repo.xml
iSwitcher (old): web.mac.com/iswitcher2/list.xml
iSwitcher (new) = MeachWare: meachware.com/list.xml
Jeremie Engel: rep.visuaweb.com
Jiggy Main Repository (Jiggy): jiggyapp.com/i
lazyasada: lazyasada.xeterdesign.com/repo.xml
Limited Edition iPhone: limitededitioniphone.com/lei.xml
Loring Studios: loringstudios.com/iPhone-schnapps/index.xml
McAfeeMobile Dev Repository: ipkg.mcafeemobile.com
MarcoGiorgini.com: marcogiorgini.com/iPhone/plist.xml
Makayama Software (CameraPro): tinyurl.com/2t8cax
MaomaLand: maomaland.com/iphone/repo.xml
Mateo (BeatPhone): bblk.net/iphone
McCarron’s Repo: patrickmccarron.com/irepo
MeachWare (new iSwitcher): www.meachware.com/list.xml
Mkv iPhone Repository: repo.mkv.mobi
Mobile Stacks: mobilestack.googlecode.com/svn/repository/internal.plist
ModMyApple.it (iBirthday): www.serverasp.net/chiafa/MMA/repo.xml
Moyashi: hpcgi3.nifty.com/moyashi/ipodtouch/repository.cgi
MTL Repository: home.mike.tl/iphone
MyApple.pl: i.myapple.pl
newATTiPhone.com: newattiphone.com/repo.xml
NPike.net: http://apps.npike.net/repo.xml
Nuclear Design: nucleardesign.net/repository
Planet-iPhones: planet-iphones.com/repository
Polar Bear Farm: www.polarbearfarm.com/repo/
Polleo Limited: source.polleo.no
Private Indistury: brandonsgames.com/chriss/index.xml
Pyrofer’s Projects: pyrofersprojects.com/repos/repos.xml
R4m0n (iPhysics): iphone.r4m0n.net/repos
Robota Softwarehouse: iphone.robota.nl
Sanoodi Repository: sanoodi.com/iphone
Saurik’s Coding Toolbox (Cydia): apptapp.saurik.com
ScoresPro: www.scorespro.com/iphone/repo.xml
scummVM: urbanfanatics.com/scummvm.xml
sendowski.de (MobileChat)sendowski.de/iphone
Shai’s Apps: ride4.org/shai.xml
Simek’s Graphic: simek.ddl2.pl
sipgate repository: iphone.sipgate.com
Skrew: i.danstaface.net
Slezak’s Stuff: www.spencerslezak.com
Smart-Mobil: www.smart-mobile.com/beta
Soneso Repository: soneso.com/iphone
SOS iPhone (ContactFlow): rep.sosiphone.com
Spiffyware: spiffyware.net/iphone
Studded: studded.net/installer/index.xml
Surge: iphonesurge.com/iphonesurge.xml
Swell: lyndellwiggins.com/installer/Swell
Swirlyspace: swirlyspace.com/SwirlySpace.xml
Touchmod Team: touchmods.net/rep.xml
Trejan: trejan.com/irepo
Trivialware: mazinger.cs.yale.edu/iphone-apps/index.xml
Unlock.no: i.unlock.no
weiPhone (weTools/weDict): app.weiphone.com/installer
Wiki2Touch: 168weedon.com/i/
Wizdom on Wheels (Common Website Links): iphoneapps.wizdomonwheels.com
XK72 Repository: http://xk72.com/iphone/repos/
ZodTTD.com Releases: zodttd.com/repo

Language Sources for Installer 3.11

Arabic: apps.iphoneislam.com
Czech: repo.iphone.cz
Chinese: iphone.org.hk/repository.plist
Danish: iphone.vildmedmac.dk/install
French: rep.sosiphone.com
FrenchIphone: rep.frenchiphone.com
German: sendowski.de/iphone
German aXP: lostsoul.aeroxp.org/iphone/index.xml
Greek: greekrepo.com
Hebrew ?????: ihebrew.net
Hungarian: ifhone.hu/install.xml
Norwegian - iFon: install.ifon.no
Polish - iPolish: krzak.net/iphone
Polish - iPolish(1.1.2): wakoman.ovh.org/iphone
Português-Brasil(1.1.2): iphonemod.com.br/forum/repo/installer.xml
Russian iPhone.RU: iphones.ru/r
Russian iPhone ??-??????: russianiphone.ru/beta
Russian Tools (in English): russianiphone.ru/beta/en
Spanish Phyros iPhone-ES: iphone.frickr.es/index.xml
Swedish iFun.se: ifun.se/swe
Taiwanese: iphone4.tw/unlock
Thai: pradt.net/iphone
Turkish: niffob.com/triphone.xml
Vietnamese: iphone.billydragon.net

007jaran
23-01-2009, 12:19
mozete mi predloziti
10 aplikacija
10 igara
10 ostalih stvari
10cydia sources

I moze jedno pitanje, jel mogu namjestit na iPhone-u da mi se ekran okrece kad god ja hocu?
I sta dobijem ako se registriram na iTunes-u??????

Hvala

mata slavonac
30-01-2009, 15:50
pozdrav svima!zanima me kako to da jedni hvale iphone drugi omniu i tako.zar nije to sve stvar ukusa?ja sam uzeo iphone iako nisam bas spretan sa računalima pa me zanimju neke osnovne stvari poput kako stavit svoj zvuk u ringtone,dali postoji neka navigacija u kojoj nije potreban odlazak u google maps i kako to sve instalirati?PUUUUUUUNO hvala!!!:respect:

Mamlazarka
31-01-2009, 19:49
svoj zvuk stavit ovako

http://audiko.net/en.html
tu izrezat dio pjesme i spremit za iphone.

otić u itunes i stavit u ringtones.

chupy22
01-02-2009, 23:45
ljudi, kako staviti sliku na pozadinu? i zar se baš moram registrirati na i tunes ako zelim nesto skinuti? unaprijed hvala

drama
02-02-2009, 00:49
otvori neku sliku i u donjem lijevom kutu ti ima neka strelica,klikni na nju i onda "use as wallpaper"

Malone
02-02-2009, 23:51
http://www.youtube.com/watch?v=DLxq90xmYUs&feature=channel_page
Svako ko ima problem sa ovim telefonom obavezno nek pogleda ovo i nek sledi tutorijal :-)

user_name
02-02-2009, 23:57
Pozdrav svima! Imam par pitanja na koje nisam naso odgovor!
za koji dan cu uzet novi iPhone iz T-coma a ja koristim TELE2, Sta mi je cinit da to proradi s mojom karticom! Dal postoji kakav link sa uputama na HR od A-Ž vezano za to odkodiravanje?!
Hvala!

Ico
03-02-2009, 10:28
@user_name:
imaš tutorial kako otključati iPhone 3G na ovom linku (http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=2538&laid=4)
pa si pročitaj

SrKi
04-02-2009, 14:34
ovak, znam da negdje pise, ali dosta stranica ima, a odgovor mi treba brzo. da li se sve verzije softwarea mogu otkljucati ili samo 2.2?

unaprijed zahvaljujem, malo sam ispato iz stosa iPhonea.

WenDigo
05-02-2009, 19:53
Pozdrav, imam jedan malo poveći problem (koji mi trenutno onemugćava zabavljanje s IPhone aplikacijama) ..

IPhone 3G, 2.2.1 firmware, jailbrake-an, imam Cydiu, Instalera i Installous-a (koji je po meni prepun zabavnih programa) i kad skinem s njim (s Installousom) bilo koju aplikaciju i stavim INSTALL, instalacija se dovrši ali APLIKACIJE u meniju nigdje .. Nema ikone niti ništa, pa me zanima kako je to moguće srediti?!

S Cydiom ili Instalerom radi sve normalno ..

Hvala unaprijed ..

Mobyfan-ica
07-02-2009, 02:20
Evo i ja nabavih Iphone :) Imam naravno pitanja, pa ako bi bili ljubazni odgovoriti na njih...

1. kako se registrirati na iTunes?
2. kako skidati pjesme, slike i dr. s kompa ili neta na iphone?
3. ima li koja igrica na njemu i gdje?
4. čemu služi App Store (to otprilike znam) i kako se registrirati?
5. gdje se rihtaju postavke za gps, želim da mi budu glasovne navigacije koje trenutno nisu???

Hvala! :respect:

drama
07-02-2009, 02:30
Evo i ja nabavih Iphone :) Imam naravno pitanja, pa ako bi bili ljubazni odgovoriti na njih...

1. kako se registrirati na iTunes?
2. kako skidati pjesme, slike i dr. s kompa ili neta na iphone?
3. ima li koja igrica na njemu i gdje?
4. čemu služi App Store (to otprilike znam) i kako se registrirati?
5. gdje se rihtaju postavke za gps, želim da mi budu glasovne navigacije koje trenutno nisu???

Hvala! :respect:

1.Odi na store pa sing in
2.prvo ga sinkroniziraj sa iTune-om i onda podi na "administrator iPhone" i prebacivaj
3.ima ih na internetu tisuće samo napisi download free games for iPhone
4.služi ti za skidanje svakojakih aplikacija,igara itd. za iPhone,imaš besplatne ali i one koje moras platiti,odi na apple stranicu i registriraj se
5.ne znam nisam koristio GPS

EDIT:Umjesto app store-a možeš koristit cydiu,to ti je program na istoj bazi kao i app store ali moras unosit svoje source-ove

Mobyfan-ica
07-02-2009, 04:16
1.Odi na store pa sing in

instalirala sam store i otišla na sign in, sad me traži broj od master kartice ili vise, a nemam ni jedno ni drugo, kako sada? i ne kužim onaj safe kod koji traži (sigurnosni kod) to ne piše nigdje na master kartici, barem ne na ovoj mojoj staroj koja je istekla...?

Mobyfan-ica
07-02-2009, 15:05
Hm, gdje se rihtaju postavke za sms i kako se pišu velika štampana slova... nemrem nigdje nać?

Author
07-02-2009, 17:35
Ne mozes imat glasovnu navigaciju na Iphoneu zato kaj taj Google program nema tu opciju.
Mozes samo pozicionirat isl.
Navadno da se radi na pravom Gps programu za tvog ljubimca.

Mobyfan-ica
07-02-2009, 19:28
Aha, nadam se da će to sredit ubrzo...e da, kako se stavi na opciju "silent" znači kad ne želim da mi zvoni mob?

smogovac
07-02-2009, 19:41
jesi ti pogledala uputstva?imas ih na netu za procitati..
+sa lijeve strane imas gumb,koji pomaknes prema dole i to je to..

Mobyfan-ica
08-02-2009, 01:13
Ma čitala sam u vezi App Storea, neta itd. ovo nisam znala, thx...

WenDigo
08-02-2009, 14:13
Dvije ne prospavane noći i sad sam se usavršio .. Haha .. Ono u vezi mojeg problema, je bilo to da treba prvo instalirati preko iTunes-a (iStore-a) neku legalnu aplikaciju (može biti bilo koja free), tek kada se ona sinkronizira s mobom (tj. nasnimi) onda radi sve ostalo :) ..

BTW. primjetio sam da INSTALLOUS ne radi već 2 dana .. od jučer .. Nadam se da ga nisu zatvorili zbog APPLE-a ..

Nadam se da ću ovu temu od sada posejćivati s razlogom da pomognem, al znate kak se veli "čovjek uči dok je živ" .. :)

Pozdrav ;)

WenDigo
08-02-2009, 14:29
instalirala sam store i otišla na sign in, sad me traži broj od master kartice ili vise, a nemam ni jedno ni drugo, kako sada? i ne kužim onaj safe kod koji traži (sigurnosni kod) to ne piše nigdje na master kartici, barem ne na ovoj mojoj staroj koja je istekla...?

Na iStore kad dođe za odabir kartice ti staviš da nemaš karticu i to je to .. Nema brige ..

Hm, gdje se rihtaju postavke za sms i kako se pišu velika štampana slova... nemrem nigdje nać?

Posebnih postavki za SMS nema, a velika štampana slova koliko znam moraš za svako slovo kliknuti SHIFT tipku (lijevo dole u kutu - ko strelica) ..

ipetri68
10-02-2009, 21:27
kakve slusalice dolaze uz original iphone (2g), tj. da li bi mikrofon na njima mogao koristit za ipod touch 2g

Mobyfan-ica
12-02-2009, 20:25
Šta ne postoji ni jedan program za iphone da na gps-u imam glasovnu navigaciju (nemora biti na hrv)?

smogovac
12-02-2009, 23:00
zasad ne..garmin radi na tome..:D

Mobyfan-ica
13-02-2009, 16:32
Hm, nadam se da će skoro jer to mi je bitno...:hrv:

halek
15-02-2009, 14:56
iphone 3g ima dva zvucnika, zar ne? pitam jer meni samo jedan radi. dal ima u postavkama negdje da se moze odabrat koji ce zvucnik raditi, ono kao kod winampa ili wmp?

Vatrogasac
15-02-2009, 15:19
sa jedne strane je zvučnik , a sa druge je mikrofon ...... i ja sam mislio da ima dva

halek
15-02-2009, 19:36
ako ukljucim wifi i spojim se na svoju mrezu i idem gledat youtube, to ce trosit promet na mojoj mrezi zar ne? strah me da ako cu puno surfat da ne prebijem promet koji imam u pretplatnickom ugovoru. doma imam flat pa bi htio da to trosi.

Ico
15-02-2009, 19:42
ako se spojiš na svoju kućnu w-lan mrežu, onda ćeš trošiti promet koji imaš doma
ako nisi spojen na W-lan mrežu, onda ćeš trošiti promet koji imaš kod mobilnog operatera

Nemesis
17-02-2009, 14:32
Ok imam i ja par pitanja...
Razmisljam o kupovini Iphone 3g u T-mobile sa Iphone tarifom...
Jedan od glavnih uvjeta mi je koristenje interneta pa me zanima:

1. Da li se moze Iphone spojit na laptop te da s laptopom sufram na internetu preko iphone i trosim iphone tarifu? (dakle koristim ga kao antenu) Umjesto da uzmam internet paket za laptop odvojeno... Ovo mi je bitno jer lijeti me nema u gradu, stalno sam u pokretu po otocima gdje nema ni Wifi signala...

2. Kakva je sema s Iphone kod T-mobile. Oni su lockani na T-mobile mrezu, ali mogu li ja instaliravat dodatne aplikacije? Mogu li se oni poslje dekodirat bez vecih problema?

3. Moze li se Iphone koristiti kao baza podataka. Znaci mogu li stavljati podatke u njega koje on sam ne podrzava?

4. Ima li iphone Office preglednike?

Unaprijed hvala na odgovorima ;)

target
17-02-2009, 15:34
1. Kada ga jailbreak-aš možeš svašta raditi s njim, pa i koristiti ga kao modem.

2. Iphone u tarifi je lockan na T-Mobile mrežu. No, postoji ti softversi unlock.

3. Neznam.

4. Možeš pregledavat .pdf, .doc, .xls, .ppt fileove.

halek
17-02-2009, 16:22
za ove fileove ti treba neka aplikacija, zar ne?

Nemesis
17-02-2009, 21:28
Ok sad sam zbunjen...
Ako ga jailbrake onda gubim garanciju zar ne?

A kakav je to softwareski unlock? Sto on radi? Da li i tada gubim garanciju?

sezam-picika
17-02-2009, 21:54
Gubis garanciju u oba slucaja, ali, ako se ista desi telefonu lako vratis original (ZAKLJUCANI) frmware i garancija ce ti biti priznata.

target
18-02-2009, 15:40
za ove fileove ti treba neka aplikacija, zar ne?

Kad primim takav neki dokument preko maila, iPhone mi ga otvori bez problema. Nemam nikakvih aplikacija instaliranih za to.

target
18-02-2009, 15:41
Ok sad sam zbunjen...
Ako ga jailbrake onda gubim garanciju zar ne?

A kakav je to softwareski unlock? Sto on radi? Da li i tada gubim garanciju?

Gubiš garacniju u oba slučaja, no, ako moraš odnjet mob na popravak, jednostavno iz iTunesa napravi restore. On će snimiti gore zadnji original firmware i dovesti telefon u tvorničko stanje. Nakon toga se nikako nemože vidjeti dali je on bio jailbrake-an ili unlockan.

Vatrogasac
21-02-2009, 19:18
evo kako "jednostavno" zamjenit bateriju na iphonu 2g

http://www.intomobile.com/2007/11/30/iphone-battery-replacement-diy-video-edition.html

Bezimeni
21-02-2009, 19:36
Gubis garanciju u oba slucaja, ali, ako se ista desi telefonu lako vratis original (ZAKLJUCANI) frmware i garancija ce ti biti priznata.

jel ovo ziher? :)

Vatrogasac
21-02-2009, 20:32
da jel se mob opet zaključa , a sve je softverski , ne ostaje nigdje "trag" da se prčkalo po njemu ... stavis ga na itunes i restore

halek
22-02-2009, 11:08
jel zna neko podatak koliko je dosad tcom prodao iphonea? zanima me. mislim da su ga prodali u ogromnim kolicinama.

user_name
25-02-2009, 19:11
Jedno pitanje! Zelim kupit iphone a pretplatnik sam u TELE2, neki kazeu da ce mi iphone raditi s TELE2 karticom a neki da nece, sta je sada tu istina, sta treba napraviti da to proradi i da ne zaje...

Mobyfan-ica
25-02-2009, 20:21
Jel mi može netko objasniti najjednostavniji način stavljanja vlastite melodije i sms-a ako se može jer ono kaj sam čitala ne kužim...

Don Dumbuška
02-03-2009, 21:39
Jel postoji neki file manager za iphone, ali da se koristi baš na iphoneu, a ne da browsam iphone sa kompa?:crazy:

Don Dumbuška
04-03-2009, 14:59
Jedno blesavo pitanjce...jel piše na ovim iphoneovima iz T-mobile ponude negdje na kučištu "T-mobile" ili su čisti:flame:?

Mobyfan-ica
04-03-2009, 17:12
Ne piše nigdje, čisti su.

halek
06-03-2009, 17:31
daj mi recite nesto. ako se mob jailbrejka da li se slobodno i dalje moze update-at software preko itunesa? ga se nece opet morati jailbrejkat? i kaj je to cydia?

georgy
07-03-2009, 12:46
Koliko sam ja skužio Cydia je "besplatna verzija" Appstore- a.

mbede
07-03-2009, 21:06
Ne radi mi po onom tutorialu na iclarified...doda mi source i ništa se ne dogodi , u categoriesima nema ništa novo.

halek
17-03-2009, 22:12
apple je danas predstavio novi iphone os 3.0. donosi jako puno odlicnih stvari. jedni od mnostvo tih stvari je cut/copy/paste funkcija te mms. softver ce biti dostupan za sve iphone korisnike u ljeto.

vise o tome sto se danas dogadalo:

http://live.gdgt.com/2009/03/17/live-iphone-os-3-0-event-coverage/#sort=asc

whiteboy
19-03-2009, 01:30
Ljudi sorry sto upadam, mozda negdje pise al u zurbi sam, pa da postavim pitanje>
Imam priliku kupit jeftino iPhone od t/coma, ali s obzirom da sam na vipu, zanima me dal ga se moze otkljucat da radi na vipu.
Znam da se mogu ovi vani kupljeni otkljucat da rade na svim mrezama, ali me zanima dal se moze ovaj kupljen kod nas u t/comu.

Hvala!

viperpitbull
19-03-2009, 10:04
daj mi recite nesto. ako se mob jailbrejka da li se slobodno i dalje moze update-at software preko itunesa? ga se nece opet morati jailbrejkat? i kaj je to cydia?

moze se update napraviti ali ces opet morati napravity JAILBREAK posto sa novim softverom se vraca na orginal podstavke znaci obavezno napravit BACK-UP.
A cydia je program u kojem ima dosta korisnih i besplatnih aplikacija za iPhone

sezam-picika
19-03-2009, 10:46
Ljudi sorry sto upadam, mozda negdje pise al u zurbi sam, pa da postavim pitanje>
Imam priliku kupit jeftino iPhone od t/coma, ali s obzirom da sam na vipu, zanima me dal ga se moze otkljucat da radi na vipu.
Znam da se mogu ovi vani kupljeni otkljucat da rade na svim mrezama, ali me zanima dal se moze ovaj kupljen kod nas u t/comu.

Hvala!

Ovi vani se u nekim slucajevima za male novce kupe VEC otkljucani.

Ako je u T-Mobileu verzija basebanda ISPOD 02.30.03, moci ces ga softverski otkljucati bez problema.

Ako je 02.30.03, jedina opcija ti je Rebel SIM kartica.

p.s.
Imas 3 teme na temu iPhone unlocka nize, ima sve sto te zanima :)

Zy1991
22-03-2009, 18:34
imam jedno pitanje vezano za iphone, mučim se već sat vremena da prebacim imenik na njega, znam da se mora sinkronizirati prvo preko itunesa pa tek onda prenijeti na iphone, jel može neko detaljnije pojasniti?? hvala..

sezam-picika
22-03-2009, 18:46
A gdje ti je imenik lociran? OE, Outlook, Address book, ili?

wildbabe
22-03-2009, 19:18
imam jedno pitanje vezano za iphone, mučim se već sat vremena da prebacim imenik na njega, znam da se mora sinkronizirati prvo preko itunesa pa tek onda prenijeti na iphone, jel može neko detaljnije pojasniti?? hvala..

Firmware 2.2--> imaš opciju za import all contacts from your SIM :D

Outlook-> zguglaj malo.

Zy1991
22-03-2009, 21:07
hvala vam na pomoći al u međuvremenu sam uspio riješit imenik preko google contacts, tako napravio kontakte i onda samo ih ''povukao'' preko itunesa, e sad ono što mi najviše i treba, a to je da nabavim program za snimanje vide-a, skinio sam neki iphone recorder, al neznam kako ga prebacit koristeći itunes jer gore u tabovima nemam opciju Application, jel ima možda kakve veze što je soft na iphone-u 1.0.2??

Bluey
23-03-2009, 14:09
jel zna neko podatak koliko je dosad tcom prodao iphonea? zanima me. mislim da su ga prodali u ogromnim kolicinama.

i meni se čini ... i svi traže kvalitetne kožne etui-je ili slične "torbice" za skupocjeni phone...

i poput mene, ne nađu željeno (jer traže točno ono, određeno)

Zy1991
23-03-2009, 23:13
točan podatak teško da se može saznat, jer svaki tjedan ode bar po 5 komada u jednom centru, i to sve ljudi uzimaju na pretplatu i prodavaju dalje ;)

Bluey
24-03-2009, 09:09
točan podatak teško da se može saznat, jer svaki tjedan ode bar po 5 komada u jednom centru, i to sve ljudi uzimaju na pretplatu i prodavaju dalje ;)

može li barem približan broj zaključno sa npr. krajem 02.2009?
čini mi se kako se sad već broji u tisućama prodanih primjeraka u HR?

Zy1991
24-03-2009, 23:29
kažem ti, to je teško da se može saznat, jedino da ideš od centra do centra i pitaš kolko su prodali prethodni mjesec i sl., mogu pitat frenda koji radi u tcomu kolko je prodano tu kod nas u vukovaru, mada nevjerujem da je više od 20kom :)

Bluey
25-03-2009, 09:42
ok ... pomislio sam da je možda netko iz T-Mobile nekog mgmt dijela na forumu pa da ima te zbirne brojke i smije tj. želi ih tu okvirno spomenut...

jedan prodajni centar u Vukovaru - meni brojka ne bi bila zanimljiva, al ti napiši ako ti se piše

rekao bih da konstantno prodaju po par komada, al konstantno... potražnje ima, sad, je li očekivana u odnosu na T-Mobile planove to je drugo pitanje

igor12
30-03-2009, 11:14
jel se mogu sinhronizirati mailovi sa kompa (radi se o mailovima u outlooku) na iphone?

viperpitbull
30-03-2009, 18:48
jel se mogu sinhronizirati mailovi sa kompa (radi se o mailovima u outlooku) na iphone?

Mogu.
Kad spojis iPhone sa kompom i otvoris iTunse ljepo stavi kvacicu u itunsima da sinhronizira sve iz Outlooka i ljepo ce ti povuci mailove i cijeli adresar ako trebas iz outlooka

kova123
06-04-2009, 11:19
Pitanjce:čini mi se da je iPhone snižen - što mislite, koju opciju se sad najbolje isplati uzeti?

maruskarum
06-04-2009, 11:37
Pa zavisno koliko razgovaraš :)
Ali fakat je sad puno povoljnije nego prije.
Ako ne visiš cijeli dan na mobu tarifa će ti pokriti gotovo sve. Možda ćeš imati mali dodatni trošak uz plaćanje tarife, ali to je neznatno.
Inače, nemam iPhone, ali ima frend. Ono što je zakon je spajanje na web i surfanje i naravno multimedija.

kova123
06-04-2009, 11:54
Pa zavisno koliko razgovaraš :)
Ali fakat je sad puno povoljnije nego prije.
Ako ne visiš cijeli dan na mobu tarifa će ti pokriti gotovo sve. Možda ćeš imati mali dodatni trošak uz plaćanje tarife, ali to je neznatno.
Inače, nemam iPhone, ali ima frend. Ono što je zakon je spajanje na web i surfanje i naravno multimedija.

jasno :blush:
mislim da bi mi onda i300 moglo proći...

georgy
11-04-2009, 02:26
Da li su na iPhone- u (npr. 2G) česti kvarovi.
Kupio bih preko oglasnika- pa me strah ako se nešto pokvari da popravak skupo platim.

Ivan599
12-04-2009, 21:22
Kakvog mi je frend kupio mogu ti rec da 2g svašta može preživjet :D

mrkva
13-04-2009, 18:34
Jel mi može netko objasniti šta je to baseband ?

viperpitbull
15-04-2009, 10:06
Nemam, to neš za jesti ?
Prije nego što sam postavio pitanje googlao sam, ali nisam našao..

Onda se neznas koristiti sa GOOGLE :sheriff:

http://www.google.hr/search?hl=hr&ei=-oblSZ3qD8aOsAbCvcyyCw&sa=X&oi=spell&resnum=1&ct=result&cd=1&q=baseband&spell=1

dado1
16-04-2009, 22:59
koliko bi koštao u Hrv iphone sa pokidanim ekranom

iDodo
17-04-2009, 15:07
mozda 500 kuna ..

Author
23-04-2009, 15:26
Ljudi pomoc kako da napravim racun bez kreditne kartice?Racun mi treba samo zbog Freeware aplikacija.

wildbabe
23-04-2009, 17:47
Ljudi pomoc kako da napravim racun bez kreditne kartice?Racun mi treba samo zbog Freeware aplikacija.

Bilo je već nekoliko puta ali nema veze. :D

Uđeš u iTunese, otvoriš bilo koju aplikaciju koja se plaća i klikneš na nju kao da ćeš ju skinuti. Dolje u dnu ekrana izabereš npr. United Kingdom. Zatim će ti reći da nemaš napravljen account te slijediš upute. Kod stavke za plaćanje će ti pored ponuđenih kartica biti opcija da ne moraš platiti i to je sve.

Author
23-04-2009, 18:10
Bilo je već nekoliko puta ali nema veze. :D

Uđeš u iTunese, otvoriš bilo koju aplikaciju koja se plaća i klikneš na nju kao da ćeš ju skinuti. Dolje u dnu ekrana izabereš npr. United Kingdom. Zatim će ti reći da nemaš napravljen account te slijediš upute. Kod stavke za plaćanje će ti pored ponuđenih kartica biti opcija da ne moraš platiti i to je sve.

Unaprijed "thx" nekaj slicno sam isprobaval vec pa nije uspjelo,probat cu opet po tvom tutorijalu.
Edit: evo isprobal i rezultat je isti.Pokraj kreditnih plastika mi ne nudi nikakvu drugu opciju,trazi mi kao i prije :cijelu adresu i ostalo kao i naravno broj od kartice.

marioo
23-04-2009, 18:42
da, i ja se mučim s tim.
probao sam više verzija iTunesa - od 7.5 do ovih novih.

prvo sam fulao - napravio sam account bez kreditne al za hrvatsku verziju, a sad ne uspijevam to isto za američku. ni bilo koju drugu, jer ne nudi opciju bez kartice. čak ni paypal ne funkcionira jer mora bit vezan uz račun ili karticu z SAD-a. :(

Author
23-04-2009, 19:13
da, i ja se mučim s tim.
probao sam više verzija iTunesa - od 7.5 do ovih novih.

prvo sam fulao - napravio sam account bez kreditne al za hrvatsku verziju, a sad ne uspijevam to isto za američku. ni bilo koju drugu, jer ne nudi opciju bez kartice. čak ni paypal ne funkcionira jer mora bit vezan uz račun ili karticu z SAD-a. :(
Ma napravil bi ja taj "fak" da imam to plasticno zlo.:sheriff:

marioo
24-04-2009, 08:12
evo ja iskreno nemam pojma na koju foru sam ovo izveo, al uspio sam.
kliknuo na besplatnu aplikaciju i otiso na create new account, a opcija bez kreditne mi se pojavila tek kad sam unio sve podatke i kad mi je javilo da mi kartica nije iz SAD-a....

Author
26-04-2009, 11:00
Evo jucer sam jos jednom probal sa stvaranjem Acounta i to za Hr i gle sad kao od duha bila je opcija "none" pokraj kreditnih kartica.
Odmah sam skinul par besplatnih stvari,odlicno.

Author
28-04-2009, 13:33
Kamo se pospremaju skinuti programi sa Appstorea,naime htio bih rucno pospremati kopije.Dali je moguce?
Edit:pronasao sam ,hvala.:tclosed:

drama
29-04-2009, 21:46
htio bih napraviti da scrollam stanice gore-dolje a ne lijevo desno
evo kako to izgleda
http://www.youtube.com/watch?v=7uHpvonsQWA

ako netko zna kako to napraviti molio bih pomoć

Hvala :hrv:

God's Servant
30-04-2009, 01:18
Instaliraj program SummerBoard preko Cydie i to je to!

TomZG
04-05-2009, 19:08
pozdrav...jedno pitanjce.. imam bijeli 3g iphone međutim ima par sitnih ogrebotina sa stražnje strane i lagano me to živcira (da, picajzla sam..;D) pa me zanima dali se gdje može nabaviti original stražnje kućište u servisu ili bilogdje..ona fake po 80 kn me ne zanimaju...;D

drama
04-05-2009, 23:13
nedavno sam sa app store-a skinuo cca 50 igara i cca 20-tak aplikacija i od jutros na synca sa kompjuterom se te "nove" aplikacije i igre ruse ne mogu se pokrenut,tj ude mi u njih i odma me izbaci,napominjem da aplikacije koje sam prije imao tj "starija" rade normalno

u čemu je problem?

drama
05-05-2009, 00:31
problem je riješen tako sto sam update-o jednu aplikaciju sa app storea

BlueDevil
05-05-2009, 17:42
pozdrav...jedno pitanjce.. imam bijeli 3g iphone međutim ima par sitnih ogrebotina sa stražnje strane i lagano me to živcira (da, picajzla sam..;D) pa me zanima dali se gdje može nabaviti original stražnje kućište u servisu ili bilogdje..ona fake po 80 kn me ne zanimaju...;D
Nije jednostavno za promijeniti, koliko sam vidio/čitao okolo. Najčešće se desi (neukima na tom polju) da ostanu sitni ali vidljivi tragovi otvaranja točno po spoju gornje i donje stranice. Možda da prvo probaš s nekom od onih pasta za poliranje ekrana? One skidaju ogrebotine s prozirnog ekrana (plastike), brijem da bi na leđima kućišta napravile izvrstan posao. Osim, naravno, ako treba polirat preko slova pa se sama slova izbrišu. A nemaš što izgubit, osim par kuna, jer ako ne uspije neće bit gore nego što je - bit će isto ili bolje...

TomZG
05-05-2009, 23:49
Nije jednostavno za promijeniti, koliko sam vidio/čitao okolo. Najčešće se desi (neukima na tom polju) da ostanu sitni ali vidljivi tragovi otvaranja točno po spoju gornje i donje stranice. Možda da prvo probaš s nekom od onih pasta za poliranje ekrana? One skidaju ogrebotine s prozirnog ekrana (plastike), brijem da bi na leđima kućišta napravile izvrstan posao. Osim, naravno, ako treba polirat preko slova pa se sama slova izbrišu. A nemaš što izgubit, osim par kuna, jer ako ne uspije neće bit gore nego što je - bit će isto ili bolje...

ma volio bi da je onaj princip, dodjem u tmobile dobar dan, eto uređaj daj novo kućište, priložim garanciju (bez obzira što u to ne ulazi) nakon nekog vremena ga dobijem nazad,platim i bok ali znam ak odem tam da bi me otkantali i postavili 100000 pitanja...ha ništa, probat cu nešto skemijat...hvala na savjetu..:wave:

SrKi
06-05-2009, 01:05
a da ga jednostavno stavis u neku sminka zastitu, pa se nece niti vidjeti? :)

Mobyfan-ica
06-05-2009, 16:15
Kad smo kod zastita, koristi li tko onaj invisible shield za iphone i ako da kako ste zadovoljni s tim? Ili imate nesto drugo za preporuku?

Wisher
06-05-2009, 17:10
Ja koristim samo Belkin kožnu futrolu.
Ekran bi trebao biti otporan na ogrebotine u normalnim uvjetima korištenja (ne sad da ga nosiš u džepu s ključevima kao neki idioti).
Stoga mislim da nema potrebe stavljati još neke folije gore na ekran.
Jedini problem mi je što Belkin-ove trakice koje drže iPhone unutra sjedaju točno na mikrofon i zvučnik...banana. Stoga pazite kako izgleda bilo koja zaštitna oprema u stvarnosti i kako sjeda na sam uređaj, jer je očito da "ime" ne znači i kvalitetnu izradu.

marioo
06-05-2009, 17:14
ja neznam kakva je to folija bila s kojom sam ja probal frendov iphone al je bila nekakva gumasta (kakti da ne ostavlja ostiske) i tog trena sam odustal. nije fora kad prst zapinje.

BlueDevil
06-05-2009, 20:46
Ja sam si naručio nekakvu foliju koju su relativno hvalili koja se lijepi na display, čisto iz navike da ga zaštitim. Također i slim futrolu, kožnu, onu u koju se samo utakne mob pa u džep. Ako se stavi naopačke, "glavom" prema dnu torbe, dobije se da je zvučnik otkriven i prema vrhu džepa, dakle čuje se bolje, a i home button je bliže za pritisnut. Isto tako da se i punit bez vađenja iz futrole (ako to išta znači). Tako sam se naviknuo sa SE P1, i to mi je OK varijanta. Onda idu i ključevi i kovanice u isti džep bez brige za iPhone.
A folije - za ispod 3 dolara (dostava uključena u cijenu) mislim da mogu isprobati pa vidjeti: ako legne kao što je legnula na P1, da se ne vidi nego moraš znati da je tamo, onda zašto ne - ziher je ziher.
E da, uzeo sam i neki armband za 3G, izgleda kao kopija Belkina, djeluje čvrsto, široki remen za oko ruke i futrola sa prozirnom prednjom stranom. Sve skupa, dakle armband, kožni pouch i te folije za display - US$ 9,07 sa dostavom. 50 kuna. Pa nek traju sve tri stvari godinu dana (a to hoće ziher), baš me briga.

Wisher
06-05-2009, 21:05
@BlueDevil...dobro, tako može u džep naravno. Plus što si to upecao toliko jeftino sve. Odlično!
Budem si ja pogledao na e-bayu što sve ima, možda si i ja štogod uzmem od opremice.
Znam da je u onome shopu kod Sheratona bila folija za iPhone, odlična. Oblikovana tako da ide preko cijele prednje strane i preko home tipke (ima otvor za nju). Kvalitetna, bez odsjaja. Samo je bila skupa u tri kraja. Mislim negdje oko 40kn...za samo jedan komad. Previše za komad folije meni.

BlueDevil
06-05-2009, 22:52
One hint:

http://www.dealextreme.com

* free worldwide delivery
* cijene nevjerojatne
* ima stvarno svega
* plaćanje preko PayPala
* ako su sve stvari "in stock" u ZG stiže za 10-15 radnih dana

viperpitbull
08-05-2009, 21:27

Orginal zadnja Strana znaci ona plasticna ti kosta 850.- KN sa zamjenom

eh sad odma da odgovorim na moguca pitanja da zasto tako skupo :)

na zadnjoj strani se nalaze konektori od vibre i jos neki dodatni kablovi i slicno.

APSOLUTNO se nevedi da je uredaj OTVARAN na 3g modelima posto ima ona 2 mala srafica dole kod konektora i onda se lagano otvori i kao sto rekoh nevidi se nimalo da je uredaj ikada otvoren.

BlueDevil
09-05-2009, 23:54
APSOLUTNO se nevedi da je uredaj OTVARAN na 3g modelima posto ima ona 2 mala srafica dole kod konektora i onda se lagano otvori i kao sto rekoh nevidi se nimalo da je uredaj ikada otvoren.

Hoćeš reći da nema onih plastičnih kukica svuda okolo, da se radi jednostavno o tome da izvadiš ladicu SIM kartice, odviješ ta dva vijka i iPhone (3G) je otvoren - zatim samo odlemiš ona 3 kontakta baterije, zalemiš novu, vratiš vijke i ladicu i to je to? Kao kad rastavljaš peglu?

SrKi
10-05-2009, 01:15
http://www.youtube.com/watch?v=GGsluEopiQU&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=U-e-FWUcJN4&feature=related

jos brdo takvih videa se moze naci, ako slika vrijedi 1000 rijeci, video onda bar milion. :)

BlueDevil
10-05-2009, 10:56
Damn! Ima toga za rastavit! Mada oni kompletno rastavljaju iPhone, ne samo bateriju.

Thanx, dobro za znati!

viperpitbull
10-05-2009, 10:59
pa sta si timislio da su to samopar konektora :) i nebi to preporocuo daradis ako nemas imalo iskustva sa rastavljanjem takvih stvari

BlueDevil
10-05-2009, 15:08
Ni ne mislim, ne pada mi na pamet. Samo sad kad je jednostavnije (utoliko da ako radi netko s imalo iskustva neće se vidjeti da je otvaran), onda kad jednog dana dođe red da se mijenja baterija ne moram plaćati $100 i slati ga u Apple nego ću dati nekome tu u Zg tko zna da to obavi - kupit bateriju, dat čovjeku pare za ruke i mir.

Lejzermaster
11-05-2009, 13:29
Imam jedno pitanje..

Kakve veze ima koja je verzija softvera na iphone-u?
Navodno se neki mogu otkljucati a neki ne..

Pa ako moze malo objasnjenje. Hvala..

SrKi
11-05-2009, 15:25
koliko ja znam, 2.2 se moze softwareski otkljucavi, 2.2.1 ne moze. sve prije 2.2 moze.

neka me netko ispravi ako grijesim. isto tako, iz t-mobile sada kupljeni iPhonei su mahom 2.2.1

God's Servant
11-05-2009, 15:30
Tako je Srki, samo što se i neki 2.2.1 modeli daju otključati, ali rijetki...

sezam-picika
11-05-2009, 15:47
Nema to nista s verzijom softvera, nego s verzijom basebanda (modem firmwarea).

viperpitbull
11-05-2009, 16:53
koliko ja znam, 2.2 se moze softwareski otkljucavi, 2.2.1 ne moze. sve prije 2.2 moze.

neka me netko ispravi ako grijesim. isto tako, iz t-mobile sada kupljeni iPhonei su mahom 2.2.1

moguce je otkljucat samo ukoliko se pri Updatu Softwera na 2.2.1 ne dize sami Baseband na 02.30.03 znaci treba User Custom IPS file 2.2.1 stavit na iphone jer je onda baseband ostaje na 02.28.00 i onda se ljepo samo Jelowsnowom unlocka.

ali sa 02.30.03 Basebandom nema sanse da ga se unlocka osim sa REBEL simom

orozinho
11-05-2009, 19:22
E ljudi trebao bih otkljucati svoj iphone pa me zanima kako to napraviti ali sa ovom verziom 2.2.1. :suicide:
ima nesta na pc expertu ali mislim da to nije to...tj vjerojatno je, ali posto treba paziti na neke detalje volio bih kad bi mi netko to objasnio podrobnije. :)

HVALA

viperpitbull
11-05-2009, 19:50
E ljudi trebao bih otkljucati svoj iphone pa me zanima kako to napraviti ali sa ovom verziom 2.2.1. :suicide:
ima nesta na pc expertu ali mislim da to nije to...tj vjerojatno je, ali posto treba paziti na neke detalje volio bih kad bi mi netko to objasnio podrobnije. :)

HVALA

Koj Baseband imas?? gdje je kupljen iPhone??

za Provjeru Basebanda idi u Settings pa onda na GENERAL pa ABOUT i opnda skroz dole imas MODEM FIRMWARE

orozinho
14-05-2009, 18:44
ej evo napokon stigao iphone. jel ja njega ne mogu uplaiti bez t com kartice?

orozinho
14-05-2009, 18:45
mob je kupljen u t com-u 11.05.2009.

SrKi
14-05-2009, 18:59
uzmi Simpa karticu i upali ga ako se ne moze drugacije.

viperpitbull
14-05-2009, 19:28
mob je kupljen u t com-u 11.05.2009.

Nemozes ga AKTIVIRAT bez t-Com Kartice znaci kao sto je rekao SrKi stavi unutra karticu bilokakvu od T-coma i Instaliraj su iTunse na komp ako nemas i onda ga lijepo Aktiviraj i NEMOJ SLUCAJNO RADITI UPDATE SOFTWERA ZA POCETAK :) Jer ce ti 100% ponudit Software Update :)

halek
14-05-2009, 23:25
Nemozes ga AKTIVIRAT bez t-Com Kartice znaci kao sto je rekao SrKi stavi unutra karticu bilokakvu od T-coma i Instaliraj su iTunse na komp ako nemas i onda ga lijepo Aktiviraj i NEMOJ SLUCAJNO RADITI UPDATE SOFTWERA ZA POCETAK :) Jer ce ti 100% ponudit Software Update :)

a, zasto da ne radi update?

georgy
15-05-2009, 00:02
Moj je kupljen 8.5. i već ima najnoviju verziju.

SrKi
15-05-2009, 01:10
a, zasto da ne radi update?

zasto sto ga zeli otkljucati, inace ne bi pitao da li ga moze upaliti bez t-mobile kartice.

sezam-picika
15-05-2009, 08:46
ej evo napokon stigao iphone. jel ja njega ne mogu uplaiti bez t com kartice?

Kod prvog koristenja telefon moras aktivirati da bi ga mogao koristiti.

Eventualno ga mozes "aktivirati" tj. zaobici proces aktivacije tako da u telefon ubacis custom firmware koji je vec aktiviran.

sezam-picika
15-05-2009, 08:47
p.s. vrlo je izvjesno da imas verziju softvera 2.2.1 te basebanda 02.30.03, i telefon neces moci dekodirati softverski, vec samo hardverski s unlock SIM karticom tipa Rebel SIM ili eventualno Universal SIM.

r101
15-05-2009, 15:07
Evo i ja nabavio taj kramp. :)

Jel moguce nekako u Safari stavit Flash? Mislim ako je telefon zamisljen za internet, a pol sadržaja interneta ne mogu vidjeti onda bolje da ga odmah zapakiram i u oglasnik s njim.

I dal kad sam u Safari-u mogu negdje vidjeti dal je spojen na Wlan ili na 3g?

viperpitbull
15-05-2009, 19:12
Evo i ja nabavio taj kramp. :)

Jel moguce nekako u Safari stavit Flash? Mislim ako je telefon zamisljen za internet, a pol sadržaja interneta ne mogu vidjeti onda bolje da ga odmah zapakiram i u oglasnik s njim.

I dal kad sam u Safari-u mogu negdje vidjeti dal je spojen na Wlan ili na 3g?

Flash zasada nema za iPhone i Sumnjam da ce ga uopce i bit barem zasada.
A iskreno receno meni zasada nije niti jedan jedini put zafalio Flash na iPhonu :)

a kaj se tice tvog pitanja dali se vidi jel si spojen na WiFi ili na 3G pa vidi se naravno imas ikonu gore u desnom kutu od WiFi-ja :)

.andro.
15-05-2009, 19:23
Zanima me nešto u vezi iPhone..
Jeli netko primjetio da mu je jako slab domet WLAN-a? Ili je tako samo kod mog frenda, jer kad sam vani tražio, njemu nije našlo niti jednu mrežu, a na Nokiji E51 5 mreža..

viperpitbull
15-05-2009, 19:28
Zanima me nešto u vezi iPhone..
Jeli netko primjetio da mu je jako slab domet WLAN-a? Ili je tako samo kod mog frenda, jer kad sam vani tražio, njemu nije našlo niti jednu mrežu, a na Nokiji E51 5 mreža..

iPhone ima INTELIGENT Wirless u sebi i to iz jednog razloga a to je sljedeci.

On hvata samo Wirless koji su dovoljno jaki da se moze Surfati i koristiti bez da Puca Veza jer sta cemi 10 Wirlessa kad bi na svakom 2 vec pukla veze posto signal nije dovoljno jak

.andro.
15-05-2009, 19:36
hmm.. pa neznam koliko je to INTELIGENTno :)
ja sam normalno sufao na E51, bez prekida..

dakle to se nemože poglupiti? :notooth:

viperpitbull
15-05-2009, 19:41
hmm.. pa neznam koliko je to INTELIGENTno :)
ja sam normalno sufao na E51, bez prekida..

dakle to se nemože poglupiti? :notooth:

m,oze ima razlicitih programa kojima se moze naci i 10x visew wirless mreza ali kao sto rekoh stabilna mreza je jedno a surfanje drugo posto iPhone trazi mreze koje imaju odredenu jacinu signala

georgy
15-05-2009, 19:51
I ja sam primjetio, nokia 5800 mi je prije našla oko 4-5 mreće, a iPhone samo jednu.
Jest da su bili slabiji signali tih mreža- ali opet, ako ti baš nešto na brzaka treba, bolje da možeš pogledati nego da tražiš jak signal.
Ali, pošto ima aplikacija, budem pogledao.

BlueDevil
16-05-2009, 00:28
WiFi mrežu možeš "nasnifati" na 10ak puta većoj udaljenosti nego što ti može biti korisna. Tipa, ako je korisni radius 30 metara a nakon toga je signal preslab da bi se kvalitetno koristio, ti isti taj signal možeš vidjeti i sa oko 400 metara. Naravno, sve preko 30 bit će beskorisno za surfanje. Tako da ako iPhone stvarno radi kako viperpitbull kaže, onda je to pametna stvar. To što se spojiš na neku mrežu, pa je speed 0.2, pa pukne svakih 30 sekundi i ponovno se spaja - to nije signal, to je nešto što može pomoći lokacijskom servisu da te triangulira, i ništa više.

r101
19-05-2009, 14:44
Jel mogu negdje povećati Cash u Safari-u da mi brže otvara stranice koje stalno koristim?
I da li postoji negdje opcija da isključim ono kad stranica ima verziju za mobitele, on mi automatski ode na tu verziju stranice, a ja želim surati na orginalnoj kao na kompu?

Djura100
26-05-2009, 17:58
ljudi moze li se nekako pristupiti iphonu 8gb jer mi ga je klinac zakljucao,a kod neznamo

Ayrox
26-05-2009, 18:31
Planiram si kupiti Iphone 3g,,, sad imam par pitanja.
1. Mogu li ja na Iphone staviti svoju glazbu, slike,,, sa PC bez da kupim sa onog njihovog storea.
2. Radi li u Hrvatskoj GPS (google maps) normalno??? Kad se upiše tražena adresa, neki restoran, pizzerija da li ju on pronađe. Može li locirati tvoju trenutnu poziciju i ostalo??
3. Ako se mob otkljuca moze li se spojiti na ap store i skidati besplatne stvare i da li kad se otkljuca sve radi normalno (mail, GPS.....) i što se sve dobije otkljucavanjem Iphonea???

halek
26-05-2009, 19:37
Planiram si kupiti Iphone 3g,,, sad imam par pitanja.
1. Mogu li ja na Iphone staviti svoju glazbu, slike,,, sa PC bez da kupim sa onog njihovog storea.
2. Radi li u Hrvatskoj GPS (google maps) normalno??? Kad se upiše tražena adresa, neki restoran, pizzerija da li ju on pronađe. Može li locirati tvoju trenutnu poziciju i ostalo??
3. Ako se mob otkljuca moze li se spojiti na ap store i skidati besplatne stvare i da li kad se otkljuca sve radi normalno (mail, GPS.....) i što se sve dobije otkljucavanjem Iphonea???

za sve ti je odgovor DA