PDA

Pogledaj cijelu verziju : Preporuke za posao na brodu/cruiseru i sl.?

alex1
02-11-2006, 20:32
Dali ima netko tko je radi na brodu (bilošta)?
Ako je tko bio, gdje ste bili šta radili i tak....

TITAN
02-11-2006, 21:55
Kolega sa posla je radio četiri godine na američkom "Kruzeru".
Radio je ispočetka sve i svašta,dok se nije uhodao sa posadom i dobio
bolji posao.Ispočetka mu je plaća bila mizerija no kasnije je ljepo zarađivao(mislim da je rekao oko 3.500USD)
Neznam zašto te ova tema zanima ali ako imaš u planu ići raditi na neki strani brod savjetujem ti da OBAVEZNO porazgovaraš sa ljudima koji su to prošli jer
po njihovim pričama KRVAVO JE TO ZARAĐEN NOVAC,a ljude privlače tuđa hvalisanja i izmišljanja a najviše naravno novac.
Ukoliko trebaš pomoć oko odluke slobodno me kontaktiraj na PM pa te spojim sa frendom nek ti on ispriča sve iz prve ruke!
POZDRAV!

malena
02-11-2006, 22:28
ima onih sto misle otic vidit kako je to radit tamo... ;) sve ovisi ides li na putnicki, teretni ,plinaš, tanker i koja te vrsta posla zanima, tj ides li ko doktor, oficir, konobar, kuhar što naravno ovisi i o vsrti broda na koji ides... :D tako da sve ovisi sto te TOČNO zanima ;)

malena
02-11-2006, 22:33
a ovo da je to krvavo zaraden novac, sve ovisi o ekipi koju dobije, ako dobijes neku katastrofu od ljudi onda ce tesko to bit za podnjet, to opet ovisi na koliko ti je ugovor, 3, 5,6 ,8mj... u svakom slucaju vecina ljudi koje znam da je isla radit na kruzere, zadovoljni su jer jedan veliki plus je sto možes proputovati i vidjeti svijet. naravno, ako to ne mislis radit cijeli zivot, ako mislis pomiri se da ce te ostavit cura i tako to ;) osim ako ne misli ic radit sa tobom ;) jer putnicki su zloglasni brodovi po ptianju vjernosti ;)
sto se tice tankera, i rada ko gasist, oficir paluba, stroj... ne znam.... ne bih preporucila, jest da lova s vremenom postane jebena ali za to stvarno trebas biti psihicki stabilan i izdrzat to.

uostalom izjasni se na pm sto te zanima pa ... dobijes info iz prve tj druge ruke ;) familija pomoraca :D

..:|AnyCall|:..
03-11-2006, 02:09
Pusti salu, na brodu radit nije bas ugodno.

Cuo sam price da mi se u glavi zavrtilo ka prijmer valovi preko 10m ili curenje vode pa kako i na koji nacin su to rijesili...:-/

Ako brijes na tesku zaradu onda bolji budi doma i sastavljaj kemijske...;D

Brod nije za svakoga...

Btw. kad brod pristane recimo u Thailand-u tamo ti je zakon 100% smrtonosan puno mladih se zna zaglavit u nevolje koje nisu ocekivali...:-/

Ako hoce brod onda tanker za njega sam cuo dao su ful dobre zarade i da ne lutaju dosta okolo..

malena
03-11-2006, 08:16
Btw. kad brod pristane recimo u Thailand-u tamo ti je zakon 100% smrtonosan puno mladih se zna zaglavit u nevolje koje nisu ocekivali...:-/

mani se droge i alkohola pa neces ni zaglavit u nevolje, valjda ti nije u cilju bit osuden na robiju do smrti....

u svakom slucaju, ja ti preporucam brod osobito ako ides radit ko konobar, fotograf ili u shopu, nemas kaj izgubit ako si pametan, a uvijek možeš kupit kartu i vratit se doma. ja sam odlucila, ja idem! ;)

8ambuss
04-11-2006, 21:18
KRVAVO JE TO ZARAĐEN NOVAC

Ovo ti i ja mogu potvrdit, jer mi je otac radio 15 godina na dosta stranih brodova(tankeri,kontejneri,...), ali ako to voliš i spreman si za to , to će ti bit lijepo životno iskustvo!;)

Ako se odlučiš na to, želim ti puno sreće!;)

Mobyfan-ica
05-11-2006, 00:11
Poznanica mi radi već jedno 6-7 godina na brodu, proputovala je cijeli svijet, slala na stotine razglednica iz stotine mjesta. Zna doć pa priča kako joj je, kaže da je počela kao konobarica, a sad je šefica tj. koordinator kaj već neznam točno...ugl. jako je zadovoljna, zaradila je lovu, kupila si je fino stan u Zagrebu, auto itd. i još je na brodu...ja sam jedno vrijeme razmišljala o tome, ali ipak teško mi je bilo ostavit Zagreb i ljude, no pozitivno je to iskustvo :)

malena
05-11-2006, 08:54
Poznanica mi radi već jedno 6-7 godina na brodu, proputovala je cijeli svijet, slala na stotine razglednica iz stotine mjesta. Zna doć pa priča kako joj je, kaže da je počela kao konobarica, a sad je šefica tj. koordinator kaj već neznam točno...ugl. jako je zadovoljna, zaradila je lovu, kupila si je fino stan u Zagrebu, auto itd. i još je na brodu...ja sam jedno vrijeme razmišljala o tome, ali ipak teško mi je bilo ostavit Zagreb i ljude, no pozitivno je to iskustvo :)

pa jest da je tesko ali nemoraš to raditi cijeli život, odes 1,2,3 x tek toliko da si nesto zaradis i vidis svijet.

a krvavo zaradene pare na tankerima,,, to stoji. tesko je ali barem dobijes dobru lovu za to. stvarno dobru lovu.

mala
05-11-2006, 20:10
sta ti vrijedi to kad nikakvu obitelj ne mozes imat ,mislim mozes al ono...malo malo pa te nema..
mislim da RAUL radi na brodu neznam sta ali mislim da je neki mornar pa ga pitaj :)

Mobyfan-ica
06-11-2006, 14:22
pa jest da je tesko ali nemoraš to raditi cijeli život, odes 1,2,3 x tek toliko da si nesto zaradis i vidis svijet.

a krvavo zaradene pare na tankerima,,, to stoji. tesko je ali barem dobijes dobru lovu za to. stvarno dobru lovu.

Tako je, odeš na godinu dvije, nemoraš ić na deset godina...ako nemaš obveze i voliš putovati :thumbup:

alex1
06-11-2006, 14:30
Tako je, odeš na godinu dvije, nemoraš ić na deset godina...ako nemaš obveze i voliš putovati :thumbup:

Tako je!
Ideš na par godina, pokupiš malo veću lovu, tko zna možda nađeš na brodu srodnu dušu!:licklips:

RAUL
10-11-2006, 22:19
Pa da krenemo redom...jednom kada otidjes na brod vise nema povratka.Svi vicu idem jos samo ovaj put i gotovo, ali to se produzi na 20 godina.Jednom kada se naviknes na brod nema vise povratka.Sada ako ides u trgovacku flotu i ako ti nude posao mazaca u makini odustani.Bolje je biti mornar za par sto dolara manje nego u makini ( tamo neces vidjeti sunca ).Posao je naporan i moras biti psihicki jak da izdrzis po 6 mjeseci samoce.Na tankerima je najveca zarada, ali je i najopasnije i nema cestih izlazaka u grad a niti alkohola jer su ceste ne najavljene kontrole.Znaci ako ti nadju u mokraci alkohol letis sa posla.Tankeri ti ne ulaze u luke jer su vecinom terminali na otvorenom moru.Prije nego ides traziti posao moras napraviti matrikulu ( pomorsku knjizicu ).Sto se tice konobarenja na kruzerima, tamo nemas placu vec ti je placa manca koji su gosti duzni na kraju putovanja dati ( tako je nekada bilo, a mislim da je i sada ).Po meni najbolji posao na brodu je posao elektricara i kuhara.Inace na trgovacim brodovima si sam u svojoj sobi sto je puno bolje nego kada ste dvojica.Malo ce ti cudno biti ali nekada ti treba samoca na brodu.Na kraju suma sumarum..sve ovisi sta mislis raditi na brodu i na kojem.Da i nemoj misliti da se na brodu moze puno zaraditi jer je cijena rada jako pala i vise nema onih izlazak kao sto je bilo prije 20 godina ( ovdje mislim na trgovacke brodove )Ako mislis ici na trgovaci brod za prvi put moja prepruka ti je Uljanik plovidba ili neka druga nasa kompanija (mislim da ih ima jos dvije tri ).Sigurno se pitas zasto ti savjetujem nasu kompaniju...e pa zato jer bi ti se moglo desiti da zavrsis na nekom ceskom, grckom, ukrajnskom brodu sa posadom Arapa, Ukrajinaca i ostalih egzoticnih nacija cija je kultura, hrana i ponasanje daleko od naseg pojmovanja tih stvari.Tamo placu mozes zaboraviti i eventualno zivjeti od sitnog sverca sto zna biti jako opasno.
Da o kruzerima znam malo..ali tamo ti se puno vise radi i nema cestih izalzak sa broda.To sto ovdje neko prica da oni koji rade salju razgledince iz cijelog svjeta to je istina, ali istina je i to da oni u tim zemljama nisu vidjeli cesto kopna nego se posta baca na brodu pa kada se skupi preuzima je posta u luci u kojoj se brod zaustavi.Ustalom kada je netko vidio radnike nekog kruizera na obali.Osobno sam ih vidio samo jednom i to su bili u fastu na Pulskoj rivi 3 metra od broda,a li to su bili clanovi posade M/B Dalmacije koja je u vlasnistvu Autotransa.Od stranih kruzera clanovi posade ciste brod dok putnici razgledavaju znamenitosti grada.

http://www.plovidba.uljanik.hr/
http://www.atlant.hr/
http://www.tankerska.hr/

sirius
10-11-2006, 23:04
radi od stare moje bratic na jednom cruseru (nisam siguran tocno kojem) uglavnom placa je odlicna,i mozes ti izac kad dodjes na kopno za svog slobodnog vremena ali ne isplati se financijski (ak vec ides nest zaradit za doma).On je vec 7-8 godina na par njih radio i nije se nikad pozalio.Uglavnom od svih brodova na kojima mozes ajmo rec normalno radit za dobru lovu je cruser.

RAUL
10-11-2006, 23:10
Sve ovisi sta radi....o tome jako ovisi koliko moze izaci na kopno.Inace kako kazu pravi moranri najbolji shoping je u SAd, a najbolja zabava u Brazilu;D:Zato hvataj linijsku Europa-Amerika;D i cuvaj se brazilskih transsexualaca:notooth:
Ako hoces dobro zaraditi otidji raditi na platformu tu ti je daleko najveca placa.

sirius
11-11-2006, 17:22
isao je kao konobar al normalno tamo je radio kao obicni perac posuda i sad je sef sale,no veli da je najbolje bit konobar jer tamo su napojnice velike a on kao sef sale nema kontakte s gostima.A platforma je sto se tice place ali najveci postotak ljudi koji se tamo ubiju drogom.

RAUL
11-11-2006, 18:15
Na plinskom polju "Ivana" koliko ja znam jos nije nikada bilo problema sa drogom.

8ambuss
12-11-2006, 12:44
e, RAUL,
koju si srednju završio, i šta radiš na brodu, mislim koje zanimanje?

malena
15-11-2006, 09:17
a najbolja zabava u Brazilu;D:Zato hvataj linijsku Europa-Amerika;D i cuvaj se brazilskih transsexualaca:notooth:
Ako hoces dobro zaraditi otidji raditi na platformu tu ti je daleko najveca placa.

i cuvaj se aidsa :-/

bzw, gasista je na plinašima, nešto izmedu prvog i drugog oficira, samo trebaju ti godine da dodes do te pozicije.

user999
07-12-2007, 05:54
Dali ima netko tko je radi na brodu (bilošta)?
Ako je tko bio, gdje ste bili šta radili i tak....

Procitaj na forumu sto te zanima o poslu na brodu:

http://www.inozemstvo-posao.com/

http://www.inozemstvo-posao.com/slike/forum/razno018.jpg