PDA

Pogledaj cijelu verziju : auto na leasing

tutlek
24-08-2006, 16:42
dakle...decko kupuje polovni auto od nekoga tko ima taj auto na leasing i nije ga jos otplatio...dogovor je takav da decko otplati taj leasing i jos jednu sitnu svotu da frajeru koji je kakti "vlasnik"...
dakle...dal netko zna kako ide taj postupak odjavljivanja leasinga i prijenosa na trecu osobu...
hoce li auto kuca nakon sto se odjavi (ili otplati) taj leasing decku ponuditi taj auto po cijeni koju ce oni procijeniti ili je nakon otplate taj auto deckov uz prijenos prvog "vlasnika"...

jel me tko kuzi uopce?? :)

RAUL
24-08-2006, 19:08
Kako je najvjerovatnije auto kupljen na leasing i to na neku firmu, postupak ti ide ovako.Firma mora zatvoriti leasing, tj.poplacati sva davanja, nakon toga auto se prepisuje na na firmu koja je zatvorila leasing.Sada je pitanje dali je operativni lizing ili se radi o onoj drugoj opciji ( kada auto iznajmis,pa nakom 5 godina vlasnik postaje leasing kuca ).Moras biti malo detaljnija, jer je to dosta komplicirano.Nisi napisala dali je korisnik vozila firma ili privatna osoba, jer je to dosta bitno.Osobno se ne bih upustao u to.

Symbian
24-08-2006, 19:11
mislim da se može nastaviti leasing, a uvjete najbolje provjeri u leasing kući, nazoveš, ili još bolje odeš i raspitaš se...

whiteboy
24-08-2006, 19:13
Postoji operativni i financijski leasing.
Najbolje je nazvat neku od kuća (banaka) koje izdaju leasing pa ih malo pitati konkretno za to, jer je kod svih više manje isto. Najbolje bi bilo nazvati upravo kuću na koju glasi taj auto koji misliš kupiti, ljudi će ti tamo sigurno dati daleko bolje informacije od nas ovdje.

P.S. ne mogu odoliti - ako ne može na lizing, ići će na pušing... ;D

tutlek
24-08-2006, 21:04
ma uglavnom...radi se o skodi...

i koliko mi je decko rekao,auto je na firmi...a kasnije je spominjao da glasi na njegovu zenu...pa sam malo zbunjena...tako da to ne znam :(

a RAUL...mislim da je to financijski lizing,to kaj si spomenuo...cekaj...u slucaju da je taj lizing...ako moj decko kupi taj auto od frajera,jer on nakon 5 (sada vec 2,jer je auto star 3 god) moram vratiti auto skodi?ili ne?

mislim,meni se cini full komplicirano...mi smo nedavno kupili auto (meni moj tatica :) ) od prijatelja i to je bilo vrlo jednostavno...mi njemu dio novca :) a on nama kupo prodajni ugovor i to je bilo to...ostatak je dobio kasnije...i auto je bio nas...

a kad je na lizing onda tako vjerovatno ne ide...

nakon sto se plati lizing,je li auto onda od auto kuce ili od firme/osobe koja je kupila taj auto?i ako je od auto kuce,mora li se onda platiti onoliko koliko oni traze?jer to bi bilo fakat glupo...po meni,nakon sto se plate te rate do kraja,auto je od onog tko ga je otplatio i onda on napise kupo prodajni ugovor,ovjeri kod biljeznika i to je to...
samo,jel se stigne to u jednom danu?bas i ne...jel da?

ma raspitali bismo se mi i sve to,ali u pon idemo na more i poprilicno je hitno...jer on bi to htio ubost sto prije pa da idemo s novim autekom na more...

whiteboy
24-08-2006, 21:15
ma uglavnom...radi se o skodi...

i koliko mi je decko rekao,auto je na firmi...a kasnije je spominjao da glasi na njegovu zenu...pa sam malo zbunjena...tako da to ne znam :(

a RAUL...mislim da je to financijski lizing,to kaj si spomenuo...cekaj...u slucaju da je taj lizing...ako moj decko kupi taj auto od frajera,jer on nakon 5 (sada vec 2,jer je auto star 3 god) moram vratiti auto skodi?ili ne?

mislim,meni se cini full komplicirano...mi smo nedavno kupili auto (meni moj tatica :) ) od prijatelja i to je bilo vrlo jednostavno...mi njemu dio novca :) a on nama kupo prodajni ugovor i to je bilo to...ostatak je dobio kasnije...i auto je bio nas...

a kad je na lizing onda tako vjerovatno ne ide...

nakon sto se plati lizing,je li auto onda od auto kuce ili od firme/osobe koja je kupila taj auto?i ako je od auto kuce,mora li se onda platiti onoliko koliko oni traze?jer to bi bilo fakat glupo...po meni,nakon sto se plate te rate do kraja,auto je od onog tko ga je otplatio i onda on napise kupo prodajni ugovor,ovjeri kod biljeznika i to je to...
samo,jel se stigne to u jednom danu?bas i ne...jel da?

ma raspitali bismo se mi i sve to,ali u pon idemo na more i poprilicno je hitno...jer on bi to htio ubost sto prije pa da idemo s novim autekom na more...
joj sve si pobrkala. :)
Auto kuća nema veze s tim. Veze ima samo banka/kuća koja je dala lizing, jer auto glasi na tu banku s obzirom da je ona kupila auto. Jer banka kupi za tebe auto, a ti onda mjesečno plaćaš u ratama onako kako si se s tom bankom dogovorila. Znači pojednostavljeno banka liza (iznajmljuje) tebi svoj auto za mjesečnu naknadu. Dakle u prometnoj je kao vlasnik lizing kuća (banka) koja je i kupila auto. Auto kuća više nema veze s tim. Banka tebi ustupi auto na korištenje pod ugovorom a to je da ćeš ti mjesečno plaćati unapijed odeđenu svotu banci kroz određen vremenski period (3, 5 godina..). Na kraju banka profitira time što kroz sve te rate sakupi više novaca nego što auto vrijedi, a kupac time što mu je lakše podnijeti plaćati tako auto u ratama nego sve odjednom.
Obično nakon zadnje rate banka daje mogućnost otkupa korištenog auta za cijenu jedne mjesečne rate. (ne znam točno kako je to riješeno u kojem lizingu). No uglavnom, nakon toga je auto od onoga koji ga je kroz sve te godine i otplaćivao.
Sad kako to ide kada ti želiš kupiti auto od nekoga tko trenutno na taj auto plaća lizing, to ne znam. Zato ti velim - nazovi lizing kući (banku) kod koje je taj dečko/cura uzeo/la tu škodu i kojoj plaćaju rate. Pa njih pitaj kako to funkcionira u tvom slučaju. Nek tvoj dečko prvo pita te ljude o kojoj se lizing kući radi i onda ih zovite.

RAUL
24-08-2006, 21:19
Njoj nece dati te podatke, dati ce samo korisniku vozila.A cim ovi iz lizing kuce cuju sta imaju namjeru nece im se to bas svidjeti, ipak oni zive od kamata;)

whiteboy
24-08-2006, 21:24
Njoj nece dati te podatke, dati ce samo korisniku vozila.A cim ovi iz lizing kuce cuju sta imaju namjeru nece im se to bas svidjeti, ipak oni zive od kamata;)
O čem ti briješ, o kakvim podacima??
Ne znam u čemu bi im bio problem da netko drugi nastavi plaćati mjesečne rate. Njima je svejedno tko plaća rate dok god se one uplaćuju njima na račun.
Sad je samo pitanje kako se to radi da se prebaci ta obaveza s jedne na drugu osobu u zakonskim okvirima (znači novi ugovor), a o takvim podacima ovdje govorimo i naravno da će joj lizing kuća pomoći u tom smislu, jer upravo to i žele trenutni vlasnici automobila, ak nisi shvatio.

ledeni
24-08-2006, 21:30
Ako je auto uzet na leasing i još na firmu,ne postoji prijenos vlasništva na treču osobu,jer to nije pravna osoba već poduzeče koje od najma tog auta pravda pdv.A za onaj drugi lizing koji ide na pravnu osobu,to ne znam.Za ovo prvo sam siguran jer su moji kamiončići uzeti upravo na ovaj prvi način i nemogu ga prenijeti niti prodati dok ga ne isplatim banci.U svakom slučaju OPREZ,da te ne bi auto izašao puno više od očekivanoga

Peky
24-08-2006, 21:56
Ako je auto uzet na leasing i još na firmu,ne postoji prijenos vlasništva na treču osobu,jer to nije pravna osoba već poduzeče koje od najma tog auta pravda pdv.A za onaj drugi lizing koji ide na pravnu osobu,to ne znam.Za ovo prvo sam siguran jer su moji kamiončići uzeti upravo na ovaj prvi način i nemogu ga prenijeti niti prodati dok ga ne isplatim banci.U svakom slučaju OPREZ,da te ne bi auto izašao puno više od očekivanoga

Da ja isto mislim da se ne moze prenosit ako je na firmu, ili ti pravnu osobu (to si malo pobrkao ako se ne varam). Mislim da to tesko moze proc, onda bi svi kupovali na firme i prenosili vlasnistvo da prijatelje i susjede da ne placaju porez. :-/

ledeni
24-08-2006, 22:12
Da ja isto mislim da se ne moze prenosit ako je na firmu, ili ti pravnu osobu (to si malo pobrkao ako se ne varam). Mislim da to tesko moze proc, onda bi svi kupovali na firme i prenosili vlasnistvo da prijatelje i susjede da ne placaju porez. :-/

Ja uvjek brkam te stvari:flame:.Zato imam sestru i brata da se brinu o "papirnatim"stvarima.Ja samo tjeram ljude na poslu:notooth:

RAUL
24-08-2006, 22:23
O čem ti briješ, o kakvim podacima??
Ne znam u čemu bi im bio problem da netko drugi nastavi plaćati mjesečne rate. Njima je svejedno tko plaća rate dok god se one uplaćuju njima na račun.
Sad je samo pitanje kako se to radi da se prebaci ta obaveza s jedne na drugu osobu u zakonskim okvirima (znači novi ugovor), a o takvim podacima ovdje govorimo i naravno da će joj lizing kuća pomoći u tom smislu, jer upravo to i žele trenutni vlasnici automobila, ak nisi shvatio.
Nema prebacivanja ugovora jer moraju sve raditi na novo, trebali bi provjeriti novog korisnika, dali je kreditno sposoban i sto problema oko toga,a to sigurno leasing kuca nece raditi.To bi joj bio dodatni trosak.Postoje dvije mogucnosti,Da sadasnji korisnik zatvori leasing i postane vlasnik auta ili da se dogovore da onaj koji kupi nastavi placati leasing sto bas i nije pametno.Kako se radi o Skodi sigurno se radi o Porshe leasingu

Peky
24-08-2006, 22:37
Nema prebacivanja ugovora jer moraju sve raditi na novo, trebali bi provjeriti novog korisnika, dali je kreditno sposoban i sto problema oko toga,a to sigurno leasing kuca nece raditi.To bi joj bio dodatni trosak.Postoje dvije mogucnosti,Da sadasnji korisnik zatvori leasing i postane vlasnik auta ili da se dogovore da onaj koji kupi nastavi placati leasing sto bas i nije pametno.

Cek, pa nije to kredit, zapravo, ako se ne varam, prednost leasinga i jest u tome sto njih ne znaima jel si ti sposoban to placat ili ne, jer oni tebi ne daju nikavo pravo vlasnistva nad tom imovinom i ako nisi u stanju placat "najam", oni ti ga naprosto oduzmu. Naime, to ce napravit i ako je kredit u pitanju, ali je procedura mnogo kompliciranija, ipak je malo teze uzet nesto sto je prepisano na tvoje ime, pa se ipak malo vise pazi ko ce dizat odredeni kredit. No ti na auto na leasing nemas nikakvo pravo osim prava koristenja koje je vrlo lako oduzeti i pravo otkupa nakon odredenog roka. Mislim da je jedini problem prebacivanje sa pravne na fizicku osobu.

ledeni
24-08-2006, 22:46
Cek, pa nije to kredit, zapravo, ako se ne varam, prednost leasinga i jest u tome sto njih ne znaima jel si ti sposoban to placat ili ne, jer oni tebi ne daju nikavo pravo vlasnistva nad tom imovinom i ako nisi u stanju placat "najam", oni ti ga naprosto oduzmu. Naime, to ce napravit i ako je kredit u pitanju, ali je procedura mnogo kompliciranija, ipak je malo teze uzet nesto sto je prepisano na tvoje ime, pa se ipak malo vise pazi ko ce dizat odredeni kredit. No ti na auto na leasing nemas nikakvo pravo osim prava koristenja koje je vrlo lako oduzeti i pravo otkupa nakon odredenog roka. Mislim da je jedini problem prebacivanje sa pravne na fizicku osobu.

Ovo sa oduzimanjem si u pravu,vlasnik je banka a ti se samo koristiš njime(tj plačaš najam),a poslije ga možeš otkupiti a i nemoraš,uzmeš novi i opet plačaš istu ratu kao i do sada.(ako je isti model)

RAUL
24-08-2006, 22:49
Prednost leasing je to sto ti rata ide u trosak firme, to je jedina prednost, a ako uzimas kao pravna osoba sigurno ce ti gledati dali si kreditno sposoban.Sto se tice kredita, postoji zalozno pravo na auto i na tvoju placu i placu na suduznika ( ako ih imas )Banka ce ti prvo oduzimati trecinu tvoje place jer njih auto ne zanima ( u slucaju kredita )Uopce nije problem sa pravne na fizicku osobu prebaci vozilo,firma samo zatvori leasing i plati porez koji joj je odbijen i moze ga prodati kome hoce

ledeni
24-08-2006, 22:58
Prednost leasing je to sto ti rata ide u trosak firme, to je jedina prednost, a ako uzimas kao pravna osoba sigurno ce ti gledati dali si kreditno sposoban.Sto se tice kredita, postoji zalozno pravo na auto i na tvoju placu i placu na suduznika ( ako ih imas )Banka ce ti prvo oduzimati trecinu tvoje place jer njih auto ne zanima ( u slucaju kredita )

Da ali ako uzimaš ovaj leasing kao i ja,onda ti uzmu samo auto nazad i to je to.Ja u biti plačam samo najam,bez učešča.Otegotno je to šta moraš plačati kasko.Zato Tutlek reci dečku da DOBRO pogleda u šta ulazi,i obavezno neka vam prijatelj da ugovore,da pročitate.Obratite pažnju na dnu stranice u onim MALIM SLOVIMA ima dosta toga objašnjeno;)

RAUL
24-08-2006, 23:08
Ostanes i bez novaca koje si do sada uplatio za najma;)

ledeni
24-08-2006, 23:10
Ostanes i bez novaca koje si do sada uplatio za najma;)

To da,al mi tu nažalost ne možemo ništa promjeniti.Banke su veći lopovi od onih "pravih"

tutlek
25-08-2006, 10:26
svima vam hvala :kiss:

ja osobno nemam dobar feeling u vezi toga...ali eto,on razmislja jos o tome...iako veli da najrade ne bi...a opet...

ma,ja imam 1000 pitanja jer mi nista oko tog lizinga nije jasno...pogotovo prijenos na trecu osobu...

decko veli da je auto na njegovu zenu...???jel to moguce...kad velite da u prometnoj pise ime one kuce koja daje lizing...

whiteboy
25-08-2006, 15:05
Ako se radi o lizingu, ne može biti prometna na ime žene, nego obavezno na ime lizing kuće.

tutlek
25-08-2006, 23:33
e svima vam puno hvala :) :kiss:

ipak se odlucio da nece taj auto dok ga frajer ne otplati :) sva sreca...imala sam i ja tu prste...uspjela sam ga uvjerit da je bolje pricekat jos kojih mjesec-dva,jer mu nije hitno,i da mozda tada uleti neki jeftiniji i bolji i ne toliko komplicirano :)

eto...hvala...

na kraju...bio je jucer njegov stari s frajerom u porscheu,jer je decko radio...i trebalo je kao kod biljeznika ovjerit da je ovaj dao novce da se zatvori lizing da ovi plate do kraja...tada bi oni sastavili kupo prodajni ugovor i to je to...eto..

RAUL
26-08-2006, 06:59
kao sto rekoh u 12 postu:)